REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 30.5. a svátek má Ferdinand

Bartolomějské návrší v Kolíně a jeho letní hravé novinky

17. 7. 2021

Město Kolín připravilo pro návštěvníky i místní několik hravých novinek.  Zpestřit si tak můžete procházku po Bartolomějském návrší i putování celou oblastí Kolínska.

Bartolomějské návrší je poklad v srdci Kolína. Kromě samotného chrámu sv. Bartoloměje je přístupná i barokní kostnice, zvonice s vystaveným chrámovým pokladem, expozicí zvonů, zvonkohrou a vyhlídkou na centrum města. V malé výstavní místnosti gotické zvonice je nově instalovaná první část putovní výstavy fotografií z Turistické oblasti Kutnohorsko a Kolínsko s názvem „KUKO známé i neznámé“. Na fotografiích Josefa Čáslavy objevíte kraj, který si zamilujete. Pojďte s námi procestovat kraj Kutnohorska a Kolínska, jeho krásy i taje zachycené objektivem člověka, který zde žije, má cit pro historii, přírodu a svým nezaměnitelným fotografickým rukopisem zaznamenává jeho malebnost, tok času i mimořádné okamžiky, kterých jsme svědky.

Foto: © Město Kolín
Foto: © Město Kolín

Zejména pro děti, ale bavit bude jistě i dospělé, je připravena expozice ve staré farní škole. Moderní interaktivní výstava je věnovaná událostem z historie města a slavným osobnostem Kolína. Františka Kmocha zná téměř každý, víte ale, že z Kolína pocházel i slavný pierot a zakladatel moderní pantomimy Jean-Gaspard Deburau, miláček Paříže? Do této staré farní školy chodil jako její žák třeba i ďábelský rybníkář Jakub Krčín, pomocí videomappingu se přenesete k jihočeským rybníkům. A Josef Sudek vás naopak pozve do svého ateliéru. Neváhejte a přijměte pozvání.

REKLAMA

Foto: © Město Kolín
Foto: © Město Kolín

Novinkou je pátrací interaktivní hra v rozšířené realitě s názvem Maskaron, která vás provede venkovním areálem a jeho zajímavostmi. Zdejší strážce Maskaron potřebuje okamžitou a nezištnou pomoc. Ten popleta někde ztratil symbol své moci, korunu, a bez ní nedokáže návrší ochraňovat před zlými a neblahými vlivy. Pomůžete získat strážci Bartolomějského návrší zpět jeho korunu?

Foto: © Město Kolín
Foto: © Město Kolín

Bartolomějské návrší je zapojeno také do zábavného putování po zajímavých místech regionu, které připravila Turistická oblast Kutnohorsko a Kolínsko. Do neděle 31. října 2021 máte možnost zúčastnit se hry Dobrodružné putování Kutnohorskem a Kolínskem, sbírat razítka, luštit tajemství našeho kraje a zároveň poznávat místa známá i neznámá. Odměnou pak je limitovaná edice turistických vizitek a další krásné dárky z KUKO. Památky, příroda, pohoda a mnohem víc na vás čeká v turistické oblasti královských měst.

Foto: © Město Kolín
Foto: © Město Kolín

Areál Bartolomějského návrší je otevřen celoročně, vstup do venkovních expozic je zdarma.

Více informací a tipů na výlety najdete na www.bartolomejskenavrsi.cz a www.kutnohorskokolinsko.cz nebo fb @kutnohorskokolinsko.

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA