Adventní Olomouc – Pravé kouzlo českých Vánoc

Krása historické Olomouce vynikne snad nejvíce právě v čase předvánočním. Tradiční vánoční trhy čítající více jak osm desítek stánků s dárkovým zbožím, voňavými pochoutkami a vyhlášeným Norimberským punčem, nabídnou výjimečné akce na každý den po celý adventní čas. Vánoční atmosféru si navíc vychutnáte v nádherném prostředí starobylého centra města.
Olomoucký adventní program je doslova nabitý populárními skupinami všech žánrů, divadelními představeními pro malé i velké diváky, ukázkami adventních zvyků i dobových tradic. Slavnostní zahájení proběhne 23. 11. 2014 na Horním náměstí rozsvícením vánočního stromu a otevřením Ježíškova poštovního úřadu s vystoupením Jaroslava Smejkala a Kamila Střihavky. Až do Štědrého dne je připraven zajímavý program na každý den. 

Pondělky jsou nazvány Studentská scéna a v podání mladých talentovaných hudebníků si můžete vyslechnout klasické koledy, jazzové big bandy i další rozmanitá uskupení. Úterky jsou pojmenovány jako Folkové Vánoce a v rámci tohoto žánru se těšte třeba na vystoupení Pavla Dobeše.  Vydáte-li se na náměstí některou středu, čeká Vás Olomoucká hudební scéna. Ve čtvrtečních podvečerech se pak dočkáte mnohých překvapení. Známé písně je možné si zazpívat společně s revivalovými kapelami. Představí se například Beatles Revival, Lucie Revival, Abba Revival, ale i tuzemská skupina Burma Jones v čele s frontmanem Bohoušem Josefem. Pátky, nazvané Populární hudební skupiny, potěší každého, kdo holduje interpretům jako je Dr. PEPE, Debbie, Ivan Hlas či skupinám Kamelot, Kamélie, aj. O sobotách si můžete zazpívat písně s Františkem Nedvědem, Rangeres, Karlem Kahovcem, nebo Peterem Cmorikem, čtyřnásobným vítězem slovenské ankety Slávik. Adventní neděle navštíví takové hvězdy jako Petr Spálený z Apollo Band, skupina Fleret či folková legenda Hop Trop. Část adventního programu, především divadelní představení pro děti, probíhá v Moravském divadle Olomouc. Kompletní adventní program Olomouce naleznete zde.

Vánoční Olomouc však nejsou pouze trhy a pestrý doprovodný program, čekají na Vás i další lákadla. Můžete si zabruslit na otevřeném kluzišti zdarma, a to denně od 9:00 do 22:00 až do konce února. Vaší pozornosti by neměla uniknout ani největší výstava českého symbolismu Tajemné dálky v Muzeu moderního umění v Olomouci. Jde o historicky největší výstavu děl malířů českého symbolismu, na níž jsou zastoupena díla Františka Bílka, Alfonse Muchy, Jana Zrzavého, Josef Váchal nebo Jana Preislera.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama