4 tipy, kam vyrazit na dovolenou po sezóně

Vyrazit na dovolenou po sezóně skýtá mnoho výhod: Resorty se vyprázdní, ubyde v nich dětí a ceny zájezdů se sníží až o polovinu. V některých destinacích se navíc klima přemění z neúnosného horka na příjemné teplo. Přinášíme vám seznam 4 zemí, kam můžete bez obav vyrazit na dovolenou i v září.

Reklama

 

  1. Řecko

Jednou ze zemí, kde se ohřejete i po prázdninách, je Řecko. Vydejte se například na Krétu nebo Kypr, neboť právě tam zažijete i po sezóně nádherné slunečné počasí. Řecko leží v pásmu subtropického středomořského klimatu, takže tamní léta jsou dlouhá, suchá a ke konci se blíží až v říjnu. Pozdní dovolené v Řecku přidá na kráse mimo jiné i to, že jedny z nejkouzelnějších pláží světa budete sdílet jen s hrstkou lidí a stejně tak architektonické památky se „vyčistí“ od turistických davů. 

  1. Egypt

Existuje vhodnější destinace k podzimní návštěvě než Egypt? Vzhledem k tomu, že teploty zde v letních měsících převyšují 40 stupňů Celsia, je právě září ideální dobou, kdy do nejlidnatější africké země vyrazit. Rudé moře se pyšní dokonalou čistotou, teplotou i jedním z nejzachovalejších korálových útesů světa, který čítá více než 1 000 druhů živočichů. Odpočinek na pláži zde proto určitě spojte se šnorchlováním či potápěním s láhví.

  1. Omán

Omán zatím nepatří mezi masově navštěvované destinace, o to větší klenot arabského poloostrova však představuje. Země ležící na pobřeží Ománského zálivu vás překvapí svou rozmanitostí – najdete zde úchvatné pláže, malebné zátoky, majestátné hory i vyprahlou krajinu, kterou zkrášlují pouštní duny. Není tedy divu, že sytě zelená krajina ukrývající spoustu vodopádů i jezírek, zde pak působí kontrastně. Přestože Omán zatím není turisty příliš vyhledávaný, bankomaty v něm najdete téměř v každém větším městě. Pokud si tedy nestihnete před cestou směnit hotovost, nic se neděje, vybrat si ji můžete až na místě. S běžným účtem od MONETA Money Bank máte navíc výběry z bankomatu zdarma i v zahraničí.


  1. Sicílie a Sardinie

Oblíbená italská letoviska jako Caorle nebo Bibione už na podzim zejí prázdnotou, málokdo chce totiž riskovat studené moře a počasí říkající si o svetr či mikinu. To ale neznamená, že byste měli na Itálii po sezóně úplně zanevřít. Na ostrovech jako Sicílie a Sardinie se i v září teploty drží na příjemných 25 stupních Celsia, což oceníte hlavně v případě, že upřednostňujete aktivní dovolenou a rádi si vyšlápnete na sopku, projdete muzea či archeologická naleziště nebo ostrov prozkoumáte v rámci cyklovýletu. Než vyrazíte na cestu, doporučujeme sledovat kurzovní lístek, abyste získali přehled o aktuálně nejvýhodnějším kurzu.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama