3 výlety s dětmi v Královéhradeckém kraji

Nevíte, kam vyrazit na výlet v Královéhradeckém kraji? V našem článku jsme sepsali 3 místa, která se budou líbit vám i dětem. Vyrazíte do obřího akvária, na Broumovské skály nebo se oddáte krásnému údolí Peklo?

Tradiční chata nezklame

Reklama

Nejlepší místa pro ubytování najdete v okolí Broumovska, Náchodska, Jičína a Trutnova. Všechna 4 místa nabízí klid, pohodu a navíc jsou blízko turistickým cestám. Rok co rok sem lidé přijíždí obdivovat přírodu a místní architekturu. Abyste si to tady pořádně užili, rychle si zajistěte pronájem chaty nebo chalupy.

Za rybami do Obřího akvária

V Hradci Králové na vás čeká největší sladkovodní akvárium v České republice o velikosti 130 tisíc litrů. Existuje přes 17 let, takže se zde vytvořil naprosto perfektní ekosystém – ryby se sami množí, a následně starají o potomky. Pokud se vám líbí velké ryby, přijdete si na své, protože ty tu dorůstají neuvěřitelných velikostí. Takových rozměrů v domácím akváriu nikdy nedosáhnete.

Žije zde cca 15 druhů, například piraňa červená a černoploutvá, trnucha skvrnitá, kančík černopásý nebo krunýřovec trnitý.

 Nevynechejte návštěvu Café Piraňa, kde je skvělý výhled na akvárium. Také si prohlédněte vodní tunel a deštný prales.

Broumovské stěny

České pískovcové skalní město se vám zalíbí. Nabízí toho hodně, a přitom sem chodí poměrně málo lidí. Vezměte si s sebou batoh, svačinu a vyrazte stěny pořádně prozkoumat.

Název Broumovské stěny najdeme v břevnovských klášterních listinách z roku 1213. O necelých 550 let později se stěny staly úkrytem pro partyzány během útoku pruské armády korunního prince Mauricia. V turistické chatě Hvězda se zřídila pohraniční stráž.

Pokud hledáte tu nejkrásnější vyhlídku, tak je to určitě Skalní divadlo. Okolní krajinu budete mít jako na dlani.

Údolí Peklo chrání mnoho ohrožených druhů

V okolí Robečského potoka se nachází 10km údolí Peklo. Peklo je národní přírodní památka, kde díky dlouhodobému vlivu vody nalezneme netradiční skalní útvary. Roste a žije zde mnoho ohrožených druhů. Z rostlin jsou to prvosenka vyšší a stulík žlutý a ze zvířat třeba skorec vodní, výr velký a ledňáček říční. Po celé turistické trase se vyskytuje bledule jarní. Údolí zkrášlují bukové lesy, které vypadají nádherně hlavně na podzim.

Nenechte si ujít ani návštěvu turistické chaty Bartoňova útulna, kde se můžete nasytit a odpočinout.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama