REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 5.12. a svátek má Jitka
V okolí

Co se dá zažít v Plzni? TOP 10 nejzajímavějších míst a tipů na výlet

Plzeň je čtvrté největší město v České republice, má spoustu hezkých a zajímavých míst, která stojí za návštěvu. Město chmele nadchne nejen milovníky historie a kulturních památek.

10 tipů na výlet v Plzni

1. Jedinečný pivní tip Plzeňský Prazdroj

Je jedním z nejznámějších pivovarů na světě, vyrábí se zde Pilsner Urquell. Je legendárním místem pro všechny milovníky piva. Návštěvníci mohou prozkoumat jeho muzeum, které přibližuje proces výroby piva a historii tohoto slavného nápoje.

2. Katedrála svatého Bartoloměje

Krásný gotický kostel se nacházející v historickém centru města. Opravdovou dominantou města Plzeň je gotická katedrála svatého Bartoloměje. Její pýchou je nejvyšší kostelní věž v České republice, která přesahuje sto metrů.

REKLAMA

3. Náměstí Republiky v Plzni

Je hlavní náměstí v Plzni s mnoha restauracemi a obchody. Na náměstí Republiky v Plzni se nachází klenot – renesanční radnice. Je považována za jednu z nejhezčích renesanční radnic na sever od Alp. K tomuto plzeňskému náměstí dále neodmyslitelně patří tři zlaté kašny. Jedni je milují, druzí je nemohou vystát, pojďte si na ně udělat svůj názor.

4. Západočeské muzeum

Je muzeum s bohatou historií a kulturou Plzně a okolí. Západočeské muzeum v Plzni patří díky svému rozsahu historických, uměleckoprůmyslových i přírodovědných sbírek k největším muzejním ústavům v Čechách. Neorenesanční budova muzea patří k nejpůvabnějším dominantám města Plzně, nalézá se přímo v jeho historickém jádru.

REKLAMA

5. Tip na výlet pro fanoušky loutek

Muzeum loutek. Unikátní muzeum, které představuje historii loutkářství v Plzni. Expozice muzea se věnuje plzeňskému loutkářství od počátku až do současnosti.

6. Synagoga

Plzeňská synagoga je svědectvím bohaté židovské obce v Plzni. Nedávno prošla synagoga i přilehlý rabínský dům rozsáhlou rekonstrukcí. Synagoga je otevřena veřejnosti, můžete se vydat na komentovanou prohlídku a zjistit více o její historii. Velká synagoga v Plzni je třetí největší stavbou svého druhu v Evropě a pátou na světě, stojí jistě za zhlédnutí.

7. Plzeňské historické podzemí

Navštivte labyrint chodeb, sklepů a studní, které byly budovány od 13. století pod historickým centrem města Plzně. Historické podzemí disponuje okolo 13 kilometrů chodeb, sídlí v budově Pivovarského muzea. Odhalte tajemství autentických nálezů a poznejte život středověkých obyvatel. Dozvíte se zde, jak podzemí vzniklo, a poznáte rozmanitost jeho využití.

Plzeňské historické podzemí. Foto: © Prazdroj visit
Plzeňské historické podzemí. Foto: © Prazdroj visit

8. Zoologická zahrada v Plzni

Docela jiný svět naleznete v Zoologické a botanické zahradě v Plzni. Je oblíbeným cílem mnoha výletů směřujícím do Plzeňského kraje. Návštěvu zoo lze spojit s procházkou po prvním českém Dinoparku.

9. Divadlo J.K. Tyla

Je jedním z nejvýznamnějších divadelních zařízení u nás. Má bohatou historii a je považováno za jedno z nejstarších stálých divadel v České republice. Nabízí širokou škálu divadelních představení, včetně opery, operety, baletu, muzikálů a dramatických her. Je to také místo, kde se konají koncerty, kulturní akce a festivaly.

10. Výlet do přírody — Bolevecké rybníky u Plzně

Jsou jedním z nejpopulárnějších míst k relaxování a trávení volného času, jak aktivně, tak pasivně. V letních měsících rybníky vybízejí ke koupání, v těch zimních zase k bruslení. Určitě se vydejte některé z nich navštívit, ten největší s názvem Bolevák vám poskytne spousty možností k zábavě.

Těchto 10 tipů na výlet je pouze minimum z toho, co zde můžete navštívit. Užijte si výlet do tohoto krajského města, nudit se zde rozhodně nebudete, celý Plzeňský kraj má spoustu dalších zajímavých míst k objevování.

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA