Třeboň

Kde město Třeboň najdete?

Město a lázně Třeboň, nacházející se 25 km v od Českých Budějovic, je zároveň městskou památkovou rezervací. Známé jsou Bertiny lázně a lázně Aurora. Jako první se ale většině lidí vybaví, že jde o město se staletou rybníkářskou tradicí v blízkosti největších rybníků v ČR.

Co je v Třeboni k vidění?

Reklama

V Třeboni nalezneme architektonické památky: zámek v místě původního gotického hrádku, dnes z větší části využívaný státním archivem, dva prohlídkové okruhy, expozice věnována českému rybníkářství v zámeckém parku. Zajímavý je klášter s kostelem sv. Jiljí, z něhož pochází obrazy od tzv. Mistra Třeboňského, jejichž originály jsou umístěny v Národní galerii v Praze.

Mimo to je zajímavá i dochovaná část středověkého opevnění, cenné domy, Mariánský sloup uprostřed náměstí s nedalekou renesanční kamennou desetibokou kašnou.

Zajímavosti v okolí

Kromě již zmíněných rybníků vede v okolí města Třeboň řada cyklistických tras. Pěšky i na kole můžete prozkoumat naučnou stezku Okolo Třeboně v délce 39 km. Celá oblast je zajímavá na nejrůznější výlety v okolí Třeboně.

Zaujmout by vás také mohla Schwarzenberská hrobka, nebo rybník Svět.

Reklama

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama

Další zajímavá místa v okolí

Reklama