REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 8.12. a svátek má Květoslava
V okolí

Bedřichov v Jizerských horách

Bedřichov v Jizerských horách

Obec Bedřichov v Jizerských horách je vyhlášené rekreační středisko v jihozápadní části Jizerských hor v Libereckém kraji. Rozkládá se v údolí Bílé Nisy pod vrcholy Nekras (859 m, rozhledna Královka), Malinový vrch (826 m) a Vysoký hřeben (812 m). Je to nedaleko vodní nádrže Josefův Důl, zhruba 6 km od okraje Jablonce nad Nisou a 8 km od Liberce. Prochází skrz ni četné turistické cesty, naučné stezky Mravenčí a Bedřichovské výhledy a 2 cyklotrasy (č. 3020, 3023).

Co dělat v Bedřichově

V osadě Bedřichov pracovala sklárna v letech 1598 až 1807 (dochovaly se zbytky obvodových zdí). Neogotický kostel sv. Antonína Paduánského, ke kterému vede křížová cesta, byl ovšem postaven až před 2. světovou válkou. Obec dnes platí za nejznámější centrum letní turistiky a zimních sportů v Jizerských horách

Začíná tady běžkařská Jizerská magistrála (celkem 80 km) a každý rok se tu koná lyžařský běh Jizerská padesátka na paměť tragédie zdejších horolezců při expedici do jihoamerického Peru (památník). Sportovní areál zahrnuje běžecký lyžařský areál, dětská hřiště, venkovní posilovnu, lezeckou stěnu, biketrial, lanový park, koupaliště či parkoviště. Lyžařské středisko Bedřichov na severních svazích nabízí 8 vleků a 9 sjezdovek především lehké a střední obtížnosti o celkové délce téměř 6 km.

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu Přidat fotografii

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA