REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 8.6. a svátek má Medard

Botanická zahrada hl. m. Prahy

Botanická zahrada hl. m. Prahy

Trojská 800/196, Praha 7, 171 00, Zobrazit na mapě

Botanická zahrada hl. m. Prahy (Botanická zahrada Praha) nabízí návštěvníkům unikátní tropický skleník Fata Morgana a 25 ha parkově upravených venkovních expozic s meditační Japonskou zahradou, romantickou Pivoňkovou loukou, historickou Vinicí sv. Kláry, Severoamerickou polopouští a rozsáhlou lesní expozicí.

V botanické zahradě se každoročně koná mnoho zajímavých výstav a kulturních akcí. Z těch nejoblíbenějších je možné jmenovat například výstavu orchidejí, výstavu tropických motýlů, nebo výstavu bonsají.

Dospělé návštěvníky potěší návštěva Vinotéky sv. Kláry a vinařské akce, jako je každoroční vinobraní či ochutnávka Svatomartinského vína. Vína z Vinice sv. Kláry jsou pravidelně oceňována na vinařských soutěžích. Vinice rovněž pořádá pravidelné řízené degustace a každou neděli je pro návštěvníky připravena také prohlídka vinného sklepa s malou degustací na závěr v rámci komentovaných prohlídek s názvem Nedělní sklep.

Botanická zahrada Praha myslí i na ty nejmenší návštěvníky, kteří se zabaví na hřišti v expozici Les a pro které jsou připraveny například tradiční podzimní dílničky, hrátky s dýněmi a výstava dýňových aranžmá či oslava svátku Halloween s lampionovým průvodem.

Průvodcovskou službu je možné si objednat na [email protected] Zároveň je k dispozici široká nabídka programů pro školy a školky.

Otevírací doba

Venkovní expozice jsou otevřeny denně, skleník Fata Morgana denně mimo pondělí.
Březen až říjen       9.00 – 19.00
Listopad až únor    9.00 – 16.00

Vstupné

Vstupenka do botanické zahrady, zakoupená na pokladně či v automatu u pokladen stojí: 180,- Kč pro dospělého, 120,- Kč pro dítě od 3 let a studenty, 95,- Kč pro seniory nad 65 let. Návštěvníci nad 70 let zaplatí za vstupné 1,- Kč, musí se však prokázat občanským průkazem či jiným podobným osobním dokladem. Děti do tří let, handicapovaní a jejich průvodci mají vstup zdarma. Rodinná vstupenka stojí 540,- Kč. Je rovněž možné zakoupit roční vstupenku ve dvou variantách – 10 vstupů nebo neomezený počet vstupů.

Ceny e-vstupenek zakoupené online v e-shopu botanické zahrady jsou: 150,- Kč/dospělý; 100,- Kč/dítě 3 – 15 let a studenti; 75,- Kč/senioři nad 60 let a 450,- Kč/ rodinná vstupenka. Prostřednictvím e-shopu nelze zakoupit vstupenky pro seniory nad 70 let (jelikož je nutné prokázat se osobním dokladem).

Další informace o vstupném najdete na www.botanicka.cz

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA