Doprava

Partner portálu

Reklama

Diskusní fórum

Tropical Island - Německo

Vyražte s dětmi do tepla a za zábavou do...
20.02.17 (fandass)

české lanýže

I have observed that in the world these...
01.02.17 (Smithk195)

české lanýže

Zkoušej a své poznatky prosím napiš do...
02.01.17 (burle.blog.cz)

Diskutuj zde

Reklama

Úvodní stránka > Novinky

Tipy na výlety a aktuality

Reklama

[1]  2  3  4  ...  263  264  265  266  >>
Rodinný zábavní park Fábula

Rodinný zábavní park Fábula


19.02. 2017

Nevíte, kam s dětmi na výlet? Hledáte zajímavý program na víkend? Běžná zábava pro děti už ty Vaše moc nebere?

Rodinný zábavný park FÁBULA je určen pro děti, maminky, tatínky, babičky a dědečky, zabaví se tady každý od 0 do 99 let.  Můžete se na celý den přenést do pohádky a užívat si zábavu. Každý si zde něco  najde.  Naplánujte si rodinný výlet a nemusíte se ohlížet na počasí, protože v zábavním parku se bavíme, i když prší, ochladí se nebo pálí sluníčko. V případě nepříznivého počasí se můžete zabavit ve vnitřních prostorách. Pokud se naopak budete chtít schovat před parnem, ideálně k tomu poslouží naše pohádkové sklepení.

 Můžete se těšit na spoustu a spoustu zábavy


•    Cesta kouzelníka Kellyho plná tajuplných úkolů
•    Pohádkové sklepení plné živých pohádkových bytostí
•    Království hlavolamů pro velké i malé
•    Obří společenské hry zapsané v knize rekordů agentury Dobrý den  v Pelhřimově
•    Tvořivé dílny pro kreativní tvoření
•    Úniková hra – Útěk ze žaláře
•    Hra – Tajemné šifrování
•    Zámecké bludiště
•    Půjčovna kostýmů s fotokoutkem
•    Obří interaktivní marionety
•    Letní amfiteátr, kde se odehrávají divadelní představení a doprovodné akce
•    Střelnice – střílení z kuší
•    Minizoo
•    Pohádkový betlém
•    Pikniková loučka a venkovní dětská hřiště
•    Stylový Hostinec U loupežníka Bambitky
•    Cukrárna a občerstvení U Otesánka

pohadkova-rise.cz

Teplice Čokoládový Festival 2017

Teplice Čokoládový Festival 2017


19.02. 2017

Do obchodního centra Galerie Teplice zamíří všichni milovníci čokolády. Od pátku 24. do neděle 26. února 2017 se zde uskuteční Čokoládový festival s výstavou obalů čokolád z celého světa, kulinářskou přehlídkou a prodejními stánky s čokoládovými delikatesami. Vstup je zdarma.

Čokoládový Festival 2017 v Teplicích, pořádaný agenturou ChrisFromParis je jedinečnou událostí pro všechny milovníky čokolády a cukrovinek, kteří mají chuť se pobavit, pochutnat si a případně se i přiučit vaření s čokoládou.

Čokoládový veletrh se představí na prostranství o rozloze 2.000m2 a návštěvníkům nabídne tři hlavní sekce:

 • Kulinářskou přehlídku, na které šéfkuchaři významných restaurací předvedou své nápadité recepty
 • Prodejní stánky s degustacemi a čokoládovými specialitami
 • Dětské tvořivé dílničky a umělecká vystoupení

Návštěvníci se mohou těšit na kulinářskou přehlídku šéfcukráře Romana Sejvala, který bude vyrábět bonboniéry. Chybět nebude ani šéfkuchař Marek Váňa, který předvede ukázku méně obvyklých jídel jako vanilková krupicová kaše z espumy s čokoládovým sněhem nebo gaskoňské dušené hovězí maso s čokoládou a armagnacem. Jiří Holub ze Sirupárny Olomouc bude vařit kuřecí chilli con carne s tmavou čokoládou nebo kuře na rajčatovo-čokoládové omáčce. Děti si mohou připravit sladké dezerty se Zuzanou (Laskominy). A konečně, libanonský kuchař Moud Najjar (Al Andalous)  nabídne sladké speciality své země.

Pořádáme také workshopy pro děti, kde si vyrobí a nazdobí pralinku.

Návštěvníci budou mít možnost ochutnat a zakoupit si různé druhy čokolád u stánků společností: Kamila chocolates, Kamelie – víno z Francie, Mr. Vonka, ChocoBonte, Candy Store, Šmakujto, Gelatomania, Čokoláda XC - XOCO Club, Marmeládová Zahrada, ČokoKebab, Sirupárna, Dobrá Svačina, Fellini Jabličko, ……

Bude to zkrátka jedinečné setkání všech milovníků čokolády, které byste si rozhodně neměli nechat ujít! Návštěvníci si budou moci zakoupit čokoládové pivo, ochutnat vafle, čokoládový kebab, ovoce s čokoládou, … a mnoho dalšího.

Po Teplicích se Čokoládový festival chystá i do Mladá Boleslavi, Karlových Varů a dalších měst. Festivaly se budou konat v průběhu následujících měsíců, a to až do měsíce dubna.

Zoo Děčín chystá oblíbený masopustní průvod

Zoo Děčín chystá oblíbený masopustní průvod


17.02. 2017

Veselá muzika, tanečky, připomínka masopustních tradic, dobroty a soutěže. Tak to je jen hrubý nástin toho, co vás už za týden čeká v děčínské zoologické zahradě. Oslavy Masopustu chystá zoo na poslední únorovou sobotu 25. 2. 2017. Nebude chybět ani oblíbený masopustní průvod masek městem. 

Program masopustního veselí začne jako již tradičně v areálu zoo ve 14 hodin. V první řadě se zde budou moci blýsknout ti, kteří se nebojí postavit k plotně a umějí připravit ty nejlahodnější koblihy. „Chcete-li zkusit štěstí a stát se koblihovým králem, pak můžete začít trénovat přípravu koblih již nyní. Soutěžit může každý, kdo se se svými výrobky dostaví v den konání akce do zoo a předá porotě k posouzení tři vlastnoručně usmažené koblihy. Porota se při jejich hodnocení bude zaměřovat především na chuť, náplň a také celkový vzhled,“ uvedla mluvčí zoo Alena Houšková. Do soutěže mohou jednotlivci dodat i více koblihových trojic, musí se však lišit alespoň náplní. Tato koblihová soutěž ale rozhodně nebude jedinou, ve které bude možné uspět. „Mezi přítomnými budeme hledat i nejrychlejšího koblihového jedlíka nebo dítě, které bude mít nejhezčí masopustní masku,“ doplnila mluvčí.

Po soutěžích bude následovat nejoblíbenější součástí celé akce – masopustní průvod městem. Ten vyrazí ze zoo přibližně ve čtvrt na čtyři. Cílem letošního průvodu bude Masarykovo náměstí, kde budou již od rána probíhat zabíjačkové hody. Tam by měl průvod dorazit kolem 17. hodiny. „Po cestě nebudou chybět zajímavá zastavení. Někde si zatancujeme, někde zazpíváme, jinde ochutnáme něco dobrého nebo ztropíme nějakou taškařici. Zastavíme se u Domu dětí a mládeže na Teplické ulici, u Hostelu a také v Křížové ulici, všude tam bude na účastníky průvodu čekat zajímavý program. Za poslední roky se z této akce podařilo vytvořit krásnou tradici, kterou si nenechá ujít stále více lidí, a proto doufáme, že tomu nebude letos jinak,“ ukončila mluvčí. Po celý den bude v zoo platit speciální masopustní vstupné: dospělí: 50,- Kč / děti: 20,- Kč / studenti, důchodci: 20,-.

Pravidla soutěže O nejchutnější masopustní koblihu

 • Úkolem každého účastníka je donést v den konání akce (25. 2. 2017 do 13.45 hodin) do zoo 3 smažené koblihy vlastní výroby a shodné náplně, odevzdat je na recepci zoo, kde bude řádně zaregistrován.
 • Jeden soutěžící může do soutěže přihlásit i více svých koblihových trojic. Podmínkou je pouze změna náplně nebo těsta.
 • Donesené vzorky bude anonymně hodnotit tříčlenná porota, která se zaměří na 3 faktory: vzhled, chuť a náplň.
 • Přihlásit se je možné již nyní na recepci zoo nebo prostřednictvím mailu: info@zoodecin.cz, nejpozději však 25. února 2017 do 13.45 hodin.
 • Vyhodnocení soutěže proběhne tentýž den nejpozději do 15.00 h v zoo.
 • Účast v soutěži není věkově omezena.
 • Vítěz se může těšit na zajímavý balíček. Sponzorem soutěže je Tupperware a Rabina s.r.o.

Kolem dokola Afriky na padesátileté Čezetě

Kolem dokola Afriky na padesátileté Čezetě


16.02. 2017

Motorkář Martin Magnusek za necelý měsíc vyjíždí na druhou část svého dobrodružství kolem Afriky, které započal v prosinci roku 2015. Zatímco v jeho prvním úseku procestoval západní pobřeží Afriky od severu k jihu, nyní  povedou jeho stopy po východním pobřeží od Kapského Města až do Izraele. Na tuto cestu se jako vždy vydá sám za řídítky více než  padesátileté Čezety.

Martin Magnusek, dobrodruh, inženýr, IT odborník, workoholik, flegmatik a především milovník motorek, vyjede 25. března na druhou pouť Afrikou. Po roce se vrátí do Kapského Města - místa, ve kterém ukončil první část trasy. Tu uskutečnil na přelomu roku 2015/2016. Trvala celých pět měsíců, během nichž procestoval 17 států a najel přes 24 000 km. Nyní má před sebou přibližně 18 000 km východního pobřeží a minimálně 6 měsíců neopakovatelných zážitků.

Myšlenka objet Afriku kolem dokola na obyčejné Čezetě z roku 1963 vznikla náhodou. Po několika úspěšných dobrodružstvích na BMW GS 1200 Adventure, při nichž Martin objevoval mimo jiné kouty Mongolska, Maroka a Islandu, došel k závěru, že není schopný dostatečně popsat krásy vlastní domoviny náhodným kolemjdoucím a rozhodl se vydat na toulky Českou republikou. Oprášil proto Čezetu, kterou jeho otec skladoval v garáži, provedl na ní malé úpravy, nastartoval ji ještě se starým benzínem v nádrži a při cestách propadl jejímu kouzlu.
Jeho nynějším cílem je objet celý kontinent kolem dokola. Při cestě ovšem neklade důraz na rychlost, ale požitek, poznání a především zachování Čezety v jednom kuse. Zároveň chce zprostředkovat pohled na měnící se Afriku. Její nezadržitelný vývoj je ovlivněn mnohými společenskými  aspekty a bortí veškeré předsudky, které česká společnost o Africe má, což samotný Martin potvrzuje: ,,Jedete do Nigérie a čekáte, že to bude jedním slovem tragédie a nebezpečí na Vás bude číhat na každém rohu. Pak tam přijedete, a všechno je přesně naopak.“

Ing. Martin Magnusek (*30. 5. 1987, Náchod)
Martin Magnusek je Ruby on Rails senior developer v Blueberry v Praze. Během svého volného času se věnuje motocyklismu, v jehož rámci se vydává na různorodé dobrodružné výpravy. Původní BMW GS 1200 Adventure, cestovní enduro, na níž procestoval kouty Mongolska, Maroka a Islandu, vyměnil za třiapadesátiletou Čezetu 175, na jejichž kolech projel části Evropy a nyní se chystá dokončit okruh kolem Afriky.


Více informací lze nalézt zde:
http://www.zivotnamotorkach.cz
https://www.facebook.com/ZivotNaMotorkach/?fref=ts

Chinese Downhill 2017 ve Špindlu

Chinese Downhill 2017 ve Špindlu


12.02. 2017

Již třetí sezónu budete moci ve Špindlu kromě lyžařů a snowboardistů spatřit také desítky bikerů řítících se obrovskou rychlostí po sjezdovce. Odehraje se tak v rámci zimního downhillového závodu na horských kolech, který pořádá legendární český biker Michal Maroši.

Pro velký úspěch předchozích dvou ročníků se letos Chinese Downhill vrací v rozšířené podobě se dvěma zastávkami. V Čechách se závod opět odehraje ve Špindlerově Mlýně, na Slovensku pak v Jasné na Chopku. Každá zastávka bude mít svého vítěze, ale jen jeden se stane králem Chinese Downhill Tour 2017. Titul celkového vítěze si odnese ten závodník, který pokoří obě zastávky s co nejlepším umístěním. Sečteno a podrženo: vyhraje ten, kdo nebrzdí!

Dvě stovky neohrožených bikerů se spustí najednou po červené sjezdovce ve Svatém Petru již v sobotu 25. února 2017. Ke startu závodu dojde po ukončení běžného provozu, kdy se sjezdovka otevře cyklistům. Chinese Downhill bude nezapomenutelným zážitkem nejen pro samotné jezdce, ale i pro diváky. „Vše se dá pozorovat přímo na sjezdovce z lyží anebo dole u restaurace Sv.Petr, kde je vidět celý spodní hank a cílový prostor s depem a vyhlášením závodníků. V tomto prostoru bude možnost sledovat i sestřihy z minulých ročníků na velkoplošné obrazovce, poslouchat DJs, speakra a ochutnat lahodný hot shot od Jaeger hostesek,“ dodává Michal Maroši.

Samotným závodem ale akce zdaleka nekončí. Večer po vyhlášení výsledků se v Restauraci Sv. Petr rozjede Jagermeister party, kde zahrají The Cork Brothers a Dj Fidla. Party odstartuje ve 20:00 a vstup na ní je zdarma.

Harmonogram


11.00 -14.30 potvrzení registrace, startovní čísla, skipasy, čipy
15.00 výjezd šestisedačkovou lanovkou Sv. Petr - Pláně
15.45 postupné uzavírání červené sjezdovky pro závod a řazení na start
16.10 start kvalifikační jízdy (200 závodníků hromadný sjezd)
16.20 nejrychlejších 100 závodníků přesun na lanovku
17.00 start závodu (100 závodníků hromadný sjezd)
17.30 vyhlášení výsledků v cíli závodu a celková výsledková listina
20:00 Jagermeister party: The Cork Brothers, Dj Fidla (Restaurace Sv. Petr)
Vstup na party zdarma!

Výstava orchidejí v Botanické zahradě hl. města Prahy již pojedenácté - tentorká

Výstava orchidejí v Botanické zahradě hl. města Prahy již pojedenácté - tentorká


12.02. 2017

Kdo by si nechtěl alespoň na chvilku odskočit ze středoevropské zimy do slunného Ria? Hoďte své starosti za hlavu a od 3. do 19. března si přijďte užít harmonii barev a vůní do skleníku Fata Morgana. Letošní již jedenáctý ročník výstavy orchidejí v Botanické zahradě hl. m. Prahy vás díky neotřelým aranžmá studentů České zahradnické akademie v Mělníku přenese na americký kontinent do reje brazilského karnevalu. Odhalíte mnohá tajemství neobvyklých druhů z nitra deštných pralesů i z vrcholků stolových hor. Chybět nebude ani prodej žhavých novinek z široké nabídky oblíbených hybridů, které se v běžné obchodní síti koupit nedají. Rady a tipy nejen pro začínající pěstitele poskytnou naši kurátoři. 
 

„Jako každé jaro začíná sezóna v botanické zahradě v Troji výstavou orchidejí. V letošním roce jsou akce a další dění v zahradě nasměrovány na stejnou světovou stranu,
kam hleděli před staletími španělští mořeplavci, tedy do Ameriky. Návštěvníkům představíme orchideje rostoucí od Aljašky po Patagonii,“
zve na oblíbenou výstavu Bohumil Černý, pověřený řízením Botanické zahrady hl. města Prahy. Výstava v trojské botanické zahradě je nejnavštěvovanější výstavou orchidejí v České republice. Návštěvníci se letos mimo jiné dozvědí, jak se získává oblíbené koření vanilka.

Amerika má nejbohatší orchidejovou květenu světa. V Jižní a Střední Americe se vyskytuje více než 8500 druhů, často opravdové orchidejové skvosty a kuriozity. „Americké orchideje rodu Sobralia vynikají zejména svou výškou. Nejdelší změřený stonek druhu Sobralia altissima byl 13,4 m dlouhý – běžná je výška kolem 5 m. Opačným extrémem jsou orchideje s opravdu drobnými květy. Některé druhy rodů Lepanthes, Pleurothallis a další mají květy o velikosti sotva 2 mm,“ láká na výstavu Romana Rybková, kurátorka tropických rostlin. 

Trojská výstava je výjimečná tím, že zde zájemci získají rady a tipy na pěstování těchto oblíbených rostlin přímo od kurátorů pečujících o širokou sbírku botanické zahrady. Pěstování orchidejí je věnován celý víkend od 4. do 5. března. O týden později budou o víkendu probíhat aranžovací workshopy. Těšit se můžete také na fotografickou výstavu ve výstavním sále venkovních expozic, která vás zavede do oblastí amerického kontinentu, jež jsou z hlediska pestrosti druhů orchidejí nejzajímavější. Chybět nebude ani přednáška Jana Ponerta o orchidejích z úpatí andských velehor v Peru.

Partnerem výstavy je společnost FORESTINA s.r.o.

Muzeum Karla Zemana představuje nabitý únorový program

Muzeum Karla Zemana představuje nabitý únorový program


05.02. 2017

Na děti i dospělé čeká v únoru bohatý program, včetně pravidelných kroužků a kurzů animace. Na své si přijdou i milovníci animovaných filmů. Až do konce února mohou v rozšířené expozici muzea zhlédnout zdarma výstavu filmových dekorací k filmu Vánoční balada.

Výstava k animovanému filmu Vánoční balada v rozšířené expozici muzea


Muzeum Karla Zemana hostí v únoru doprovodnou výstavu Vánoční balada, krátký animovaný příběh mocného kouzla dětské hry, která bourá hradby nenávisti a spojuje zdánlivé nepřátele. Nový postapokalyptický animovaný film režiséra Michala Žabky je natočen podle posledního scénáře Břetislava Pojara, kterého si mnozí diváci pamatují díky jeho kultovnímu animovaného seriálu Pojďte pane, budeme si hrát.

„V roce 1995 se vrátil prof. Břetislav Pojar z Kanady, kde točil pro National Film Board of Canada a okamžitě začal učit na FAMU v Praze. Byl jsem v prvním ročníku na Katedře animace a pan profesor se stal na 5 let mým vedoucím pedagogem. Byla to neocenitelná zkušenost a zřejmě hlavní důvod, proč jsem se začal věnovat loutkové animaci. Když producent Michal Podhradský hledal režiséra pro osiřelý námět pana profesora, logicky padla volba na mne jako jeho studenta,“ popisuje vznik celého projektu Michal Žabka, režisér Vánoční balady. „Samotné natáčení probíhalo rok a půl a záběrů bylo přes 140. Před tím se půl roku navrhovaly scény, vyráběly loutky a dekorace. Obrazová postprodukce trvala půl roku, byla náročná i díky tomu, že kombinovala loutkové „frame by frame“ záběry s počítačovou animací a triky,“ doplňuje zajímavosti z natáčení krátkého filmu Žabka.

Přestože je tvorba Karla Zemana a Břetislava Pojara velmi odlišná, Michal Žabka zde vidí jistá propojení. „V letech 1992-1994 jsem studoval na VOŠF ve Zlíně a byl jsem studentem prvního zakládajícího ročníku. Tehdy se na pár prvních měsíců škola jmenovala Vyšší odborná filmová škola Karla Zemana ve Zlíně, takže jsem hned v mé „filmové kolébce“ setkal s géniem Karla Zemana. Škola sídlila ve Filmových ateliérech na Kudlově a já se tak každý den pohyboval v místech, kde Karel Zeman točil, kde bydlel, mohl jsem si osahat loutky z jeho filmů a první filmy, které nám ve škole promítali, byly od něj. Byl to velikán a s Břetislavem Pojarem a Vánoční baladou je spojuje monumentální tvorba, ale i vědecko-fantastické téma našeho filmu. Vánoční balada by vlastně mohl být svět, který nastane poté, co hrabě Artigas zvítězí ve Vynálezu zkázy, svět zničí a ovládnou ho stroje řízené lidmi,“ dodává s úsměvem Žabka.

Krásnou výstavu filmových dekorací k filmu Vánoční balada připravil výtvarník a animátor Michal Kubíček. Výstava Vánoční balada v Muzeu Karla Zemana potrvá až do konce února 2017. Zdarma jí mohou návštěvníci zhlédnout každý den od 10:00 – 19:00.


Jarní kroužky animace pro děti


Od poloviny února 2017 se děti mohou opět ponořit do tajů animovaného filmu v Muzeu Karla Zemana. „Děti si pod vedením zkušených lektorů ze spolku Ultrafun vyzkouší celý proces přípravy animovaného filmu – od námětu přes přípravu storyboardu, výrobu vlastní loutky a animaci, až po střih, ozvučení a dokončovací práce,“ upřesňuje náplň kroužku Denisa Lešková.

Cena celého kroužku je 3.900 Kč a zahrnuje 16 dvouhodinových lekcí a závěrečnou projekci animovaných filmů pro rodinu a přátele. Ohledně přihlášek a dotazů kontaktujte zástupce muzea na info@muzeumkarlazemana.cz nebo telefonicky na 724 341 091. Kroužky filmového triku a animované tvorby jsou pořádány za podpory Městské části Praha 1. Více
o novinkách v programu na www.muzeumkarlazemana.cz.


Kurzy animace pro dospělé


Muzeum Karla Zemana ve spolupráci se spolkem Ultrafun otevírá dva termíny kurzů animace pro dospělé. Celý kurz obsahuje 12 lekcí a je zakončen projekcí pro rodinu
a přátele. Lektoři účastníky provedou celým procesem přípravy animovaného filmu – od námětu přes přípravu storyboardu, výrobu vlastní loutky a animaci, až po střih, ozvučení
a dokončovací práce. Cena za celý kurz je 3.600 Kč a kapacita je omezena na 5 účastníků
v každém kurzu, je tedy zajištěn individuální přístup lektora ke každému z účastníků. Více informací o termínech na www.muzeumkarlazemana.cz.


Muzeum Karla Zemana pečuje o uchování, propagaci a rozvoj odkazu filmového tvůrce Karla Zemana a prezentuje jeho osobnost a dílo. Důraz klade na vývoj filmového triku a animované tvorby v Čechách i v kontextu evropské a světové kinematografie. Muzeum je unikátní svým hravým pojetím – nabízí možnost se zapojit a vyzkoušet si na fotoaparátech a videokamerách trikové postupy, které Karel Zeman ve svých filmech používal. Vstupte do světa fantazie!

Hrad Štramberk s věží Trúba otevírá v zimně

Hrad Štramberk s věží Trúba otevírá v zimně


05.02. 2017

Hrad Štramberk se tyčí do krásně zasněžené krajiny. Brzy se probudí ze zimního spánku a naplno si budeme moci užívat nastávající sezónu. Ale ani zima nás neodradí, abychom pro vás neotevřeli Trúbu. Jistě se najde mnoho těch, které ani zima neodradí od pěkné procházky.
 
V únoru a březnu bude otevřeno o sobotách a nedělích. Mimořádně bude otevřeno i v pátek 3. února 2017, kdy pro školáky nastane den volna – pololetní prázdniny. Také v době jarních prázdnin v Novojičínském okrese bude Trúba otevřena a to od úterý 14. února celý týden. V březnu o jarních prázdninách v Ostravě bude otevřeno od úterý 7. března celý týden.  Zimní prohlídky památek mají své návštěvnické kouzlo: Hrad Štramberk otevírá pro návštěvníky věž také v zimních měsících. Pohled z věže na krásně zasněženou krajinu je bezesporu neopakovatelný zážitek, když si uvědomíme, jaké byly v minulých létech zimy. Výstup na věž si mohou návštěvníci  vychutnat bez obvyklých návalů turistů. Prohlídky se konají o sobotách a nedělích od 10.00 do 16.00 hodin.

Pro návštěvníky hradu bude otevřena rovněž restaurace v chatě Dr. Hrstky, kde vás přivítají manželé Síkorovi s příjemným posezením a velkým výběrem nápojů a jídel.

Soutěž o nejlepší vtip či zážitek z dovolené

Soutěž o nejlepší vtip či zážitek z dovolené


01.02. 2017

Je ještě jen začátek roku a provozovatelé Kempy-chaty.cz pro Vás přichystali další unikátní soutěž u které se všichni trochu pobavíme. Jistě každý z Vás zná spoustu dobrých vtipů na téma ubytování, dovolená, turistika, rekreace.

Další značná část z Vás má spoustu zábavných, nebo komických příhod z dovolené o které s námi může podělit a ještě na tom může i něco získat. Proto vyhlašujeme soutěž o nejlepší vtip, nebo historku na výše uvedené téma. Pravidla soutěže jsou vskutku jednoduchá. Stačí vložit příspěvek přímo pod článek...

1. místo: dárkový poukaz na ubytování v kempu Keramika- dárkový poukaz na ubytování v 4. až 5. lůžkové chatce na max. 4 dny
- možnost čerpání: celoročně v roce 2017


2. místo: dárkový poukaz na ubytování v kempu Vranovská Pláž- poukaz % 50% sleva na ubytování v Mobilheimu
- možnost čerpání: od 1.04 do 13.06.2017 (jen v týdnu) na mx. 4 noci


3. místo: Klubová karta Kempy-chaty.cz- slevy na ubytování a zboží až do výše 15%
- klubová karta s platností do 31.12.2017
. více o Klubové kartě Kempy-chaty

Více informací o soutěži na portálu Kempy-chaty.cz naleznete zde: Soutěž o nejlepší historku z dovolené

Galerie Harfa se zahalí do ledového hávu už pošesté

Galerie Harfa se zahalí do ledového hávu už pošesté


29.01. 2017

Festival ledových soch s titulem Ledoví světoví státníci se uskuteční 4. - 5. února 2017

První únorový víkend roku 2017 bude v oblíbené nákupní galerii patřit již tradičně Festivalu ledových soch. Šestý ročník se uskuteční v termínu 4. a 5. února a nese titul Ledoví světoví státníci. Ledové sochy s tématikou světových politických osobností vystřídají pohádkové postavy z Večerníčků, které jsme na Harfě mohli spatřit v loňském roce. Nenechte si ujít osobní setkání s královnou Alžbětou II., prezidentem Milošem Zemanem či Donaldem Trumpem. Ti totiž ožijí v rukou ledových umělců. Připraven je i zajímavý doprovodný program
a drobné soutěže.

Festival ledových soch je již šestým rokem oblíbenou stálicí programu Galerie Harfa. Koná se na její střeše a stane se příjemným zpestřením víkendového nakupování. Každý rok zde zruční umělci z Čech i zahraničí vytvoří několik neuvěřitelných soch, které se tematicky točí kolem jednoho celku. V průběhu let se tu vystřídali postavičky
z českých večerníčků, známí atleti, hvězdy zimních olympijských her nebo zvířata
v polární zoo. Letos se zde na jednom místě setkají přední světoví státníci.

Chybět nebude hlava našeho státu, prezident Miloš Zeman, anglická královna, čerstvě inaugurovaný americký prezident Donald Trump, ruský prezident Vladimir Putin, německá kancléřka Angela Merkel, první afroamerický prezident USA Barack Obama, oblíbený i zatracovaný ministr financí Andrej Babiš nebo Bohuslav Sobotka. Zajímá Vás, zda se mezi aktuálními politickými špičkami objeví i některá historická osoba? Chcete vědět, kdo uspěje v klání o nejoblíbenější sochu? Pak si druhý únorový víkend na Harfě nenechte ujít!

Přímo na místě můžete sledovat, jak se hrubé ledové kvádry mění v lidské portréty, které jako by svým předlohám z oka vypadly. Můžete se zapojit do hlasování o nejkrásnější sochu a podpořit tak svého favorita mezi umělci nebo exponáty. Výsledky hlasování budou odtajněny v neděli odpoledne. Pokud chcete zažít opravdu aktivní den, doplňte nakupování a prohlídku festivalu o aktivní sport na kluzišti PRE ARENA, kde si můžete i zapůjčit brusle. Takový bohatý program nadchne celou rodinu! Pokud to o prvním únorovém víkendu nestihnete, nezoufejte. Sochy budou na střeše k vidění až do jarní oblevy.

Další informace naleznete na: www.galerieharfa.cz.

[1]  2  3  4  ...  263  264  265  266  >>
Reklama:
Reklama:

Přihlášení

Propojit Vyletnik.cz s Facebookem
Přihlásit se Nová registrace

Reklama

Booking.com

Předpověď počasí

Úterý

8 °C
Středa

10 °C
Čtvrtek

10 °C

In-počasí

Reklama

Kalendář akcí

Sochaři dokončili ledové sochy ve špindlerovském LEDÁRIU (10.12.2016-28.2.2017)

Sochaři dokončili ledové sochy ve špindlerovském LEDÁRIU (10.12.2016-28.2.2017) 10.12.2016

„Loňská premiéra Špindlerovského ledária měla velký úspěch. Návštěvníci k nám...

Historické hřbitovy (9.2.2017-3.3.2017)

Historické hřbitovy (9.2.2017-3.3.2017) 09.02.2017

Hřbitovy jsou nedílnou součástí historického a kulturního dědictví každé země...

ZOO Praha (31.12.2016-31.12.2017)

ZOO Praha (31.12.2016-31.12.2017) 31.12.2016

Pražská zoo patří k chovatelské špičce. Světově prosluly například chovy koní...