Doprava

Partner portálu

Reklama

Diskusní fórum

Penzion Vysočina

Ráda bych přidala kladnou recenzi na...
24.07.16 (domuska)

Africký festival v ZOO Dvůr Králové

Přijďte ve dnech 23. až 31. července do...
14.07.16 (sordelamorde)

české lanýže

To je opravdu jen podobné, možná z venku,...
02.07.16 (Olga Harásková)

Diskutuj zde

Reklama

Úvodní stránka > Novinky

Tipy na výlety a aktuality

Reklama

[1]  2  3  4  ...  250  251  252  253  >>
Divadelní prohlídka českobudějovického pivovaru Budvar

Divadelní prohlídka českobudějovického pivovaru Budvar


25.07. 2016

Chcete zažít něco nevšedního a přenést se do dávných časů? Pak si nenechte ujít večerní prohlídku pivovaru Budějovický Budvar v historických kostýmech!

Těšit se můžete na hrané scény, které vás přenesou do doby založení tohoto slavného pivovaru. Budete mít možnost nahlédnout do klíčových okamžiků historie pivovaru Budějovický Budvar. Prohlídky začínají v 19:30 a na výběr je několik říjnových termínů - 5., 12., 19., a 26. října 2016. Vstupenky na prohlídky si za cenu 200 Kč objednávejte přes eshop. Vybraný termín uveďte v poznámce objednávky. Rezervujte si své místo včas.

Nechcete-li čekat na říjen, můžete pivovar Budějovický Budvar navštívit kterýkoliv den. Od března do prosince je otevřeno každý den od 9h do 17h.

Přesvědčte se na vlastní oči, jak se vyrábí světoznámý ležák Budweiser Budvar. Čeká vás návštěva varny, stáčírny lahví, ležáckých sklepů... K vidění je toho mnoho. Především ale můžete ochutnat nejčerstvější pivo z ležáckých tanků. Součástí prohlídky je totiž ochutnávka nepasterovaného a nefiltrovaného světlého ležáku Budweiser Budvar přímo ve sklepích pivovaru.. V návštěvnickém centru si nenechte ujít multimediální expozici s názvem „Příběh budějovického piva“, kde historický příběh originálního piva ožívá na velkých plazmových obrazovkách a při filmové projekci.

Přijďte k nám, tady je Budweiser Budvar doma.
 
www.visitbudvar.cz

Dyzajn market prázdniny: nulové vstupné a mnoho muziky

Dyzajn market prázdniny: nulové vstupné a mnoho muziky


24.07. 2016

První srpnový víkend (6.-7.8.) ožije Piazzeta Národního divadla opět dyzajnem. Doprovodný program bude bohatý, kapely, divadla, workshopy, DJs. Na pódiu vystoupí Sunflower Caravan, The Silver Spoons, Sóloví písničkáři a muzikanti Alasdair Bouch, Hearn Gadbois a Cirkus Ponorka. Těšit se můžete také na divadlo Damúza a KAKÁ s jejich představením pro celou rodinu. Čeká nás nekonečná zábava i v dětském koutku s workshopy pro děti i dospělé: oblíbené Ponrepo dětem, Krasohledy, Jazyková škola Keytone, i workshopové novinky od Studia Malíská, Ani-Muk, Nakladatelství Meander, Charity Gums a Vařím v ateliéru, maluju v kuchyni. “Během divadelních prázdnin máme více prostoru pro doprovodný program naší akce. Já osobně jsem moc zvědavý na profesionálního perkusistu Hearn Gadboise, kterého jsem vybral proto, že by mohl návštěvníky zaujmout jeho profesionální um, který předvádí již 30 let i po boku slavných umělců jako je Patti Smith, Yoko Ono čo Meredith Monk. Hearn je původem z New Yorku a tak je bezvadné, že zahraje právě i nám na Piazzetě.” doplňuje Marek Volf, dramaturg doprovodného programu.

Na Dyzajn marketu se představí přes 180 českých i zahraničních dyzajnérů. “Autorská tvorba, návrháři, designéři, umělci či výtvarníci.... každý se nazývá jinak, ale my  bereme slovo „design“ s nadsázkou. Jsme Dyzajn market a ti, co se účastní naší milované akce jsou pro nás dyzajnéři. Ať jsou s nejvyšším designérským vzděláním nebo prostě lidé s šikovnýma rukama.” vysvětluje zakladatelka Dyzajn marketu Terezie Tunková. Můžete se těšit na spoustu nováčků (např. kožené brašny Fi-Ji, vtipné papuče Slippsy nebo Jedna bedna s originálními výrobky z chráněných dílen), ale i zaběhlých známých značek jako jsou třeba batohy a boty Playbag / Playbot, šperky MOOYYY či betonové rámy Betome.

Opět nebude chybět oblíbená food zóna s vybranými stánky s pochutinami a úžasnými drinky. Najdete u nás speciality pro masožrouty, vegany, vegetariány i raw. Osvěží vás pivní koktejly od Klubu AVU, burgery od Frank´s, limonády alko i nealko od Herbert sirupů a samozřejmě bezkonkurenční káva od baristů a bloggerů z ILoveEspresso.

Pokud se budete chtít naladit na tu správnou dyzajnovou notu ještě před akcí, přijďte do Dyzajnoffu - obchodu plného dyzajnu, který jsme pro vás otevřeli, abychom tvorbu z Dyzajn marketu měli tak trochu po ruce stále.

doprovodný program:
sobota 6. srpna
11:00 Divadlo Damúza: Detektiv Lupa a Tajemná Věž
12:00 DJs
16:00 Hearn Gadbois
17:30 The Silver Spoons
19:30 Sunflower Caravan

neděle 7. srpna
11:00 Divadlo KAKÁ: Lakomá Barka
12:00 DJs
16:00 Alasdair Bouch
19:30 Cirkus Ponorka

Letní tlení na Střeleckém ostrově aneb Krásný dětský den a večerní koncert Vypsa

Letní tlení na Střeleckém ostrově aneb Krásný dětský den a večerní koncert Vypsa


24.07. 2016

Jak vypadá Letní tlení v představě kapely Vypsaná fiXa, můžete 18. srpna vyzkoušet na pražském Střeleckém ostrově. Celý den je věnován rodičům a dětem. A to doslova. Pro děti je připraven od 15:00 Krásný dětský den, který přinese spoustu zajímavých aktivit jako je lanový park, loutkové divadlo, sokolník, žonglérská dílna a sérii ekologicky zaměřených soutěží a dovedností. Nebude chybět ani stánek Tondy Obala. V 17:00 vystoupí oblíbení Mixle v Piksle, kteří během svého koncertu pokřtí zbrusu nové album. Na dvacátou hodinu večerní je naplánován koncert skupiny Vypsaná fiXa. „Těšíme se na to, navíc dle hlasování na našem facebooku jsme slíbili zahrát i písně, které normálně nehrajeme,“ říká frontman kapely Márdi. Celým dnem bude provázet známý moderátor, bavič a tanečník Lukáš Pavlásek.

Program Letní tlení - 18. srpna, Střelecký ostrov, Praha 1

15:00 - 19:00      Krásný dětský den
17:00                   Mixle v Piksle, křest nového alba
20:00                   Vypsaná fiXa

V případě nepříznivého počasí se Krásný dětský den přesouvá do nedaleké Malostranské besedy včetně koncertu Mixle v Piksle. Koncert Vypsané fiXy se odehraje za každého počasí. Cena vstupenky na celý den je 200,- Kč + poplatky Ticketstream. DĚTI DO 12 LET MAJÍ VSTUPNÉ ZDARMA!

Více informací, včetně rozhovoru s Márdim, naleznete v přiložených materiálech nebo na:
www.vypsanafixa.cz
https://www.facebook.com/events/990221951050804/

V Letenských sadech se bude opět tančit mezi nebem a zemí

V Letenských sadech se bude opět tančit mezi nebem a zemí


17.07. 2016

Již za měsíc se Praha na několik týdnů stane evropským centrem nového cirkusu - 18. srpna odstartuje v Letenských sadech 13. ročník mezinárodního festivalu Letní Letná.

Uznávaná přehlídka akrobacie, tance, pohybového divadla a klaunérií nabídne přes 170 vystoupení, open-airů, workshopů a představení pro děti. Na pěti scénách se v průběhu osmnácti dnů představí výjimečné zahraniční soubory i špička domácí scény.

Zahájení bude patřit australskému souboru Limbo, jenž unikátní dřevěné šapitó Magic Mirror promění v magické místo, kde vládne dechberoucí akrobacie, neuvěřitelné výkony i infarktové kouzelnické iluze. (Režisér představení Scott Maidment se mimo jiné podílel i na Madonnině Rebel Heart Tour.) Až od protinožců na Letnou zamíří také soubor Circa. Unikátní představení prodchnuté atmosférou minulého století představí při své české premiéře francouzští Cirque Le Roux.

Vedle zahraničních hvězd bude v programu bohatě zastoupena i česká scéna nového cirkusu a pro ty nejmenší návštěvníky je určený bohatý dopolední a odpolední program.

www.letniletna.cz/2016/

 

Nová naučná stezka Olešenský potok vede údolím mloků skvrnitých

Nová naučná stezka Olešenský potok vede údolím mloků skvrnitých


17.07. 2016

Český svaz ochránců přírody dnes slavnostně otevřel novou naučnou stezku na Radnicku v okresu Rokycany. Zpřístupnil 1,5 km dlouhé údolí Olešenského potoka s 10 zastaveními o místních zajímavostech. Návštěvník má navíc možnost vyzkoušet chůzi potokem bosou nohou, odpočinout si na lavičce či pozorovat ptactvo osídlující patnáct nově vyvěšených budek. Jedná se již o sedmou lokalitu v Plzeňském kraji zpřístupněnou v rámci programu NET4GAS Blíž přírodě, celkem sedmdesátou šestou v ČR.

Olešenský potok je drobný pravostranný přítok řeky Berounky v přírodním parku Horní Berounka, nacházející se necelých 30 km severovýchodně od Plzně. Pod vsí Olešná se zařezává do vrstev černých břidlic a vytváří až 60 metrů hluboké zalesněné údolí, obtížně přístupné pro lesní techniku. Díky tomu není les v údolí dlouhodobě hospodářsky využívaný, což se projevuje přítomností mrtvého dřeva. Ležící kmeny, porostlé lišejníky, mechem a houbami, poskytují úkryt živočichům, zásobují půdu živinami, ovlivňují mikroklima a zadržují vodu. Míst s mrtvým dřevem je dnes velmi málo a organizmy na něm žijící jsou ohrožené. Kromě obvyklých druhů živočichů v lokalitě žijí například vzácný mlok skvrnitý, kuňka žlutobřichá, slepýš křehký nebo výr velký.

Naučná stezka Olešenský potok začíná bezprostředně za vesnicí Olešná a sleduje tok potoka až po jeho ústí do řeky Berounky. Na konci u chatové oblasti pod Olešnou je napojena na červeně značenou turistickou trasu mezi Chrástem a Liblínem. Návštěvníkům přiblíží údolí, jeho přírodu a vazby na okolí. „Na deseti nových informačních tabulích se můžete dozvědět zajímavé informace o hospodaření na svažitých polích v kontextu přívalových dešťů, které obec dlouhodobě trápí, o místních dřevinách, mrtvém dřevě a nežádoucímu trnovníku akátu, nebo o geologii a erozním působení potoka či o místní fauně,“ popisuje Karel
Ferschmann ze Základní organizace Českého svazu ochránců přírody Radnice, která stezku vybudovala.

Návštěvníci si mohou odpočinout na začátku a konci trasy v dřevěných altánech se stojany na kola, kterými je také možné stezku projet. Cestou lze pozorovat také ptactvo, budoucí obyvatele patnácti nově vyvěšených budek. Zhruba v polovině cesty natrefí na lavičku a schůdky k vodě, kde se mohou zout, brodit se potokem a vnímat bosýma nohama přirozené dno, vodu s kamínky, nebo pozorovat vodopád. Pro příznivce geocachingu je na trase připravená zajímavá keška.

„Nová stezka je dalším lákadlem do přírody, což je cílem programu NET4GAS Blíž přírodě, v rámci kterého již desátým rokem podporujeme Český svaz ochránců přírody jako jeho generální partner,“ dodává Zuzana Kučerová z NET4GAS. 

V zoo Ostrava otevřena expozice Noční Tanganika

V zoo Ostrava otevřena expozice Noční Tanganika


17.07. 2016

Expozice je součástí pavilonu Tanganika a nachází se v jeho zadní části, která prošla výraznou rekonstrukcí. Noční Tanganika představí návštěvníkům život zvířat s noční aktivitou.

V expozici Noční Tanganika jsou k vidění africké druhy živočichů s noční aktivitou – např. již dříve chované druhy – komba ušatá, komba Garnettova, drobný savec příbuzný slonům – daman stromový, který byl doposud chován v zázemí zoo, nebo krajta písmenková. Návštěvníci zde ale najdou i zcela nové druhy – osináka afrického, ježka bělobřichého, pasumce elektrického nebo zástupce bezobratlých – obří mnohonožku obrovskou.

Více informací zde


Těšíme se na Vaši návštěvu!

Vsetínská kultura ani o prázdninách nezahálí

Vsetínská kultura ani o prázdninách nezahálí


17.07. 2016

Město Vsetín společně s Domem kultury Vsetín mohou spokojeně vydechnout po úspěšném skončení velkého Mezinárodního folklorního festivalu Vsetínský krpec, nicméně žádný odpočinek pro pracovníky Domu kultury nenastává. Naopak se rozjíždí Vsetínské kulturní léto a vrcholí přípravy na Valašské záření.

VSETÍNSKÉ KULTURNÍ LÉTO celkem představí čtyři kapely různých žánrů z našeho regionu. Všechny koncerty se uskuteční ve dvou týdenních odstupech v pátek na Dolním náměstí od 19.00 hodin a po hudební produkci bude od 21.30 hodin následovat promítání letního kina.

První letošní podvečerní koncert v rámci VSETÍNSKÉHO KULTURNÍHO LÉTA se uskuteční v pátek 15. července od 19.00 hodin na Dolním náměstí. Hrát bude vsetínsko-meziříčská jazzová kapela JazzHec & vocal se zpěvačkou Ivanou Kandráčovou.

Hudební nadílka však bude pro Vsetíňany připravena každý prázdninový pátek. Týden bez koncertu Vsetínského kulturního léta na Dolním náměstí se bude střídat s novinkou letošního léta, tzv. KONCERTY POD SMRKY u malé terasy DK. Prvním hostem této nové venkovní scény bude v pátek 22. července od 19.00 hodin Peter Janků a jeho autorský slovenský folk.

„Je zřejmou skutečností, že se v létě koná spousta velkých a věhlasných letních festivalů oblíbených žánrů či umělců, na které se veřejnost těší, plánuje je jako svoji dovolenou a za kterými cíleně odjíždí z měst. A ta část obyvatel, která neodjela na výlet či dovolenou, tráví horké měsíce často u vody, na koupalištích. Tomu všemu jsme intenzitu programu přes prázdniny přizpůsobili. Rozhodně to ale neznamená, že město Vsetín kulturně utichne. Každý týden v pátek se uskuteční koncert pod širým nebem, ať už na Dolním náměstí, nebo nově v blízkosti Domu kultury „Pod Smrky“. Koncerty na Dolním náměstí v rámci Vsetínského kulturního léta pak vždy završí promítání letního kina. Žánrové zaměření je různorodé, takže věříme, že kdo se bude chtít kulturně vyžít, z naší nabídky si vybere,“ doplnila jednatelka DK Petra Dvořáková.

Koncerty Vsetínského kulturního léta se uskuteční jen v případě příznivého počasí, koncerty Pod Smrky budou přesunuty do Restaurace DK.

Oprašte kola, Rakovnické cyklování se blíží!

Oprašte kola, Rakovnické cyklování se blíží!


17.07. 2016

Rok se s rokem sešel a je tu další ročník skvělé akce pro malé i velké milovníky cyklistiky, která se koná ve středočeském Rakovníku, na okraji krásného Křivoklátska. Oprašte kola, namasírujte svaly a přijeďte si užít jedinečnou akci!

Od 22. do 24. 7. se uskuteční již 8. ročník víkendové akce, kterou pořádají rakovničtí cyklonadšenci. Na příznivce cyklistiky čeká pestrý program, který bude zahájen v pátek orientačními závody rodičů s dětmi (na kole i pěšky) a dvojic na horských kolech.

Máte radši trochu adrenalinu? Přijeďte se v sobotu odpoledne podívat na závody v disciplíně Downhill, kdy jezdci překonávají různé překážky. O zajímavé skoky a triky není nouze!

V neděli se uskuteční závody horských kol na 30 a 50 km a také silniční kritérium kol i koloběžek, které se tradičně jezdí na rakovnickém náměstí.

Večery Rakovnického cyklování patří již tradičně koncertům, v pátek zabaví diváky kapely Z Davu a UDG, v sobotu pak Falešná Ozvěna a Mirai.

Hlavním partnerem celé akce je Tradiční pivovar v Rakovníku, o dobré jídlo a pití tak nebude nouze. Přijeďte si užít jedinečnou atmosféru závodů, ať už jako účastníci nebo diváci. V programu si vybere každý.

Odkazy:
http://www.rakovnickecyklovani.cz/
http://www.rakovnickecyklovani.cz/program/
http://www.rakovnickecyklovani.cz/zavody/

Východní Morava – synonymum pro lázně a relaxaci

Východní Morava – synonymum pro lázně a relaxaci


16.07. 2016

Luhačovice, Pozlovice, Ostrožská Nová Ves, Smraďavka, Kostelec – to jsou lázeňská místa, přinášející zdraví. K nim přidejme bezpočet skvělých wellness zařízení, termální bazény, čisté životní prostředí. To je nabídka Východní Moravy pro relaxaci.

Luhačovice jako největší a nejznámější moravské lázně jsou pověstné výtečnými výsledky léčby, která využívá přírodní léčebné vody s unikátním složením. Navíc do Luhačovic v červnu tohoto roku putovalo evropské ocenění za inovace v lázeňství,  čímž se jen potvrdila dlouhodobě známá skutečnost, že na kvalitu lázeňské péče se zde můžete plně spolehnout.  Kvalitně vybavená wellness centra naleznete prakticky v celém regionu včetně již zmíněných Luhačovic. Specifická nabídka je k dispozici na Valašsku, kde ve Velkých Karlovicích jsou, kromě „klasických“ wellness zařízení, k dispozici termální bazény, anebo v Rožnově pod Radhoštěm pivní wellness využívající pozitivní účinky čerstvě uvařeného piva (mladiny) a pivních kvasnic na organismus.Lázně nejsou lázněmi jen díky léčebným procedurám a pobyt ve wellness centru nenaplní program celého dne. Díky tomu, že Východní Morava má krásné přírodní prostředí a nabízí řadu příležitostí ke kulturnímu vyžití, zábavě, sportovním aktivitám či setkání s živým folklorem, jsou pobyty v tomto regionu těmi, na které se nezapomíná.  www.vychodni-morava.czNavštivte Osek, malebné město pod Krušnými horami!

Navštivte Osek, malebné město pod Krušnými horami!


16.07. 2016

Nabízíme Vám příležitost pro oddech, relaxaci  a aktivní využití volného času.

-    milovníci  historických památek mohou zhlédnout Národní kulturní památku Cisterciácký klášter Osek, hrad Rýzmburk a další kulturní památky
-    turisté ocení krásu Naučné stezky přírodou a dějinami Města Oseka
-    sportovci mohou využít multifunkční sportovní areál, nahlédnout do koruny stromů v 3D bludišti a děti mohou vyzkoušet lanovou dráhu a discgolf v prostoru  Na lukách
-    kdo hledá pouze odpočinek a relaxaci najde jej v Autokempu Osek a přilehlém koupališti s čistou vodou
-    milovníci zábavy najdou  mnoho kulturních akcí, výstav a koncertů v klášteře Osek
-    jedna z nejvýznamnějších akcí roku „ Osecké slavnosti“ se konají 20. a 21. 8. 2016
Historické tržiště s vystoupením pouličních divadel  v areálu kláštera, kulturní program na Klášterním náměstí, stánkový prodej a lunapark, to je jedna z největších slavností regionu.

Bližší informace: www.osek.cz  nebo Informační turistické centrum Osek, tel. 417 822 138.

Přijeďte na dovolenou nebo jen na víkend, u nás se nudit nebudete![1]  2  3  4  ...  250  251  252  253  >>
Reklama:
Reklama:

Přihlášení

Propojit Vyletnik.cz s Facebookem
Přihlásit se Nová registrace

Reklama

Booking.com

Předpověď počasí

Úterý

28 °C
Středa

26 °C
Čtvrtek

25 °C

In-počasí

Reklama

Kalendář akcí

St. Patrick - Original Irish Pub (25.7.2016-31.12.2016)

St. Patrick - Original Irish Pub (25.7.2016-31.12.2016) 25.07.2016

Interiér restaurace je vybaven originálním a klasickým nábytkem přímo z ...

Pivovar a restaurace Faltus - Česká Třebová (25.7.2016-31.12.2016)

Pivovar a restaurace Faltus - Česká Třebová (25.7.2016-31.12.2016) 25.07.2016

V teplých měsících lze využít venkovní zahrádku, kde je kapacita 80 míst...

Chocco Caffé - Pralinkárna a cukrárna kombinovaná s kavárnou (25.7.2016-31.12.2016)

Chocco Caffé - Pralinkárna a cukrárna kombinovaná s kavárnou (25.7.2016-31.12.2016) 25.07.2016

Při jejich výrobě se používají tradiční čokoládové receptury. Výjimečnos...

Výletník doporučuje

Středověká zřícenina Nový Hrádek u Lukova

Středověká zřícenina Nový Hrádek u Lukova

Areál dnešní zříceniny situovaný v zalesněné členité krajině nad řekou Dyjí je tvořen dvěma hrady...
Hrad Veveří

Hrad Veveří

Státní hrad Veveří Hrad Veveří – jeden z nejrozsáhlejších a bohužel v současné době...
Janův hrad

Janův hrad

Janův hrad je součástí Lednicko-valtického areálu. Ten se rozkládá na rozloze 2 200 hektarů....
Vila Stiassni v Brně

Vila Stiassni v Brně

Vila Stiassni byla postavena podle návrhu architekta Ernsta Wiesnera v roce 1929 pro...
Motokárové závodiště v Praze Letňanech

Motokárové závodiště v Praze Letňanech

Nejlepší a nejrychlejší motokáry v Praze a velká sportovní restaurace s diskotékou V srpnu...