Doprava

Partner portálu

Reklama

Diskusní fórum

Staré Hrady

také mohu jen doporučit, byli jsme s...
12.10.16 (denca fialova)

české lanýže

Jo dnes ve Chřibech dva ale vonělo to tam...
14.08.16 (Radek Janečka)

Penzion Vysočina

Ráda bych přidala kladnou recenzi na...
24.07.16 (domuska)

Diskutuj zde

Reklama

Úvodní stránka > Novinky

Tipy na výlety a aktuality

Reklama

[1]  2  3  4  ...  256  257  258  259  >>
Výstavou custom motocyklů se na konci října otevře nová holešovická Továrna

Výstavou custom motocyklů se na konci října otevře nová holešovická Továrna


23.10. 2016

Víc než půl roku se početná skupina kreativců věnovala místo tvorby škrábání zdí, štukování a lití betonu. Bývalá kalírna v ulici Dělnická vypadala ještě letos na jaře jako ruina. Kolektiv kreativců v produkci Amálie Kovářové ji svépomocí revitalizoval ve víceúčelovou Továrnu. Zázemí poskytne uměleckým ateliérům, výstavním prostorům, cafe baru nebo recyklační, sítotiskové i motorkářské dílně. Posledně jmenovaná pak provoz Továrny zahájí 29. a 30. října výstavou All Ride Moto Show 2016.

Tvořit, pít kávu a učit se


Továrna nebude klasickým multifuknčním prostorem, ale veřejným krytým náměstím, které se otevře kreativním lidem z různých oborů. „Vznikla, protože jsme ji potřebovali. Hledali jsme místo pro vlastní projekty a chceme, aby se i do budoucna stala inkubátorem ručně zdatných lidí, vášnivých motorkářů, kreativních tvůrců, progresivních filmařů i kvalitních barmanů,“ představuje společenství Továrny filmařka Amálie Kovářová. Ta se v ní zabydlela s projektem Production Pool.
Zaměření Továrny není a nikdy nebude jasně dané. „Nechceme být vyhranění. Přivítáme každého, kdo se do místa zamiluje jako my, kdo má energii, sílu a nadšení pro vlastní projekt,“ popisuje Amálie, jak probíhá zabydlování a sžívání nových obyvatel objektu. Spektrum akcí, které Továrna plánuje na podzim, je široké. „Chceme prezentovat nové technologie, přispět do kulturního života v Holešovicích a podporovat lokální designéry a návrháře, a to už naší první výstavou All Ride Moto Show,“ zve Amálie Kovářová na poslední říjnový víkend, kdy se Továrna otevře. Její další provoz se bude odvíjet od dohody s majitelem objektu, společností FIM Group, která celý projekt podporuje.

Nakopnout motorky a Továrnu


Jedním z doposavad nejvýraznějších rezidentů Továrny jsou kluci z motorkářské dílny Custom Culture Club, kteří nejen svými custom-made stroji nakopnou 29. a 30. října celý projekt.  Poslední říjnový víkend zaplní prostor přestavby motorek pod hlavičkou výstavy All Ride Moto Show 2016. „Kam jinam výstavu padesáti pečlivě vybraných strojů, ale taky specifického příslušenství, oblečení nebo doplňků zasadit, než do bující industriální haly v Holešovicích?“ popisuje spojení s projektem rider Giulio De Blasio. „Než se z „obyčejné sériovky“ stane custom, stojí to stovky hodiny práce, plánování, vymýšlení a kreativy. Výstava All Ride si krom potěchy oka klade za cíl ukázat, že i motorka může být i uměním a to ne jen tak ledajakým. Dali jsme si záležet a vybrali jsme vyjímečné portfolio strojů, které vzešly z rukou umělců z celé České republiky a také několik kousků ze zahraničí,“ zve Giulio na akci, která podle něj skvěle zrcadlí bohatou českou custom scénu.

Doprovodný program výstavy odráží složení dalších „továrních“ spolků. Proběhne výstava grafik sítotiskového studia PopMachine Martina Fischera, do jehož místností bude možné nakouknout. Letenské nakladatelství PageFive rozbalí v přízemí pop-up poster shop a galerii s autorskými tisky a plakáty. Těšit se můžete i na silent cinema, odpočinkovou zónu a bar nebo pop-up obchody.

ALL RIDE MOTO SHOW 2016 @ Továrna | Dělnická 63, Praha 7
29. října 10:00 – 21:30 | 30. října 10:00 – 16:00
Web výstavy | FB událost
Oficiální hashtag: #tovarnadelnicka

28. října 2016 a Kašperku

28. října 2016 a Kašperku


23.10. 2016

S blížícím se svátkem Dne vzniku Československa a zároveň s nachylujícím se koncem turistické sezony 2016 se hrad Kašperk připravuje na jednu z posledních akcí letošního roku. Letošní, opravdu podzimní, podzim sice přímo vybízí k tomu zůstat doma s teplým čajem, ale to by byla jistě škoda, když zde stále máme hrad Kašperk, který nabízí neobyčejné zážitky a překrásnou pošumavskou přírodu v každém ročním období a v každém počasí. 

Hrad Kašperk bude otevřen až do neděle 30. října. V pátek a neděli 28. a 29. 10. bude potom pro návštěvníky připraven doprovodný program.

Dobrudružná výprava do hradu pro děti (pátek a sobota – 28. a 29.). Premiéra Speciální prohlídky, během které si projdou autentické prostory hradu a vyzkouší si řadu aktivit, které jim přiblíží život ve středověku. Aktivity budou zaměřeny na výchovu mladých šlechticů a děti si tak vyzkouší, co všechno mladí šlechtici a šlechtičny musely zvládnout a umět v době statečných rytířů a urozených dam. Karel Ešner děti zavede děti na výpravu plnou historie a dobrodružství vždy v 11.00 a 13.30. Tuto netradiční prohlídku je nutno rezervovat na tel. čísle: 376 582 324!

Výcvik bojových koní a přirozená komunikace s nimi (pátek a sobota – 28. a 29.).  Ke středověku a gotickému hradu také neodmyslitelně patří majestátní zvířata, která byla ve středověku nejen užitečnými pracovníky, ale také věrnými druhy. Barbora Růžičková ze skupiny Equites Gabreta na hradním nádvoří předvede, co všechno dokáže vzájemná spolupráce, porozumění a nezbytný respekt mezi koněm a člověkem. Nádherné koně a jejich výcvik se na nádvoří hradu Kašperk odehraje vždy v 12.30 a 15.00.

Prohlídka Život na hradě (pátek – neděle 28. – 30.). Chybět nemohou samozřejmě ani prohlídky hradu. Připraven bude prohlídkový okruh Život na hradě, který návštěvníky provede budovou purkrabství, hradním palácem a východní věží. Pokud počasí bude alespoň trochu nakloněno, nabídne páté patro věže ty nejkrásnější výhledy na podzimní šumavskou přírodu. Kromě jiného se na prohlídce Život na hradě dozvíte i něco o životě na středověkém hradě, i o tom, jak získáváme informace o minulosti, a uvidíte, co jste možná ještě neviděli a uslyšíte, co jste nejspíš ještě neslyšeli. Prohlídky se konají v předem určených časech: 10.45; 11.30; 12.15; 13.00; 13.45; 14.30; 15.15; 16.00.

Hradní nádvoří bude ovšem volně přístupné a bude opatřeno občerstvením a to jak občerstvením k jídlu, tak občerstvením k pití. Kromě jídla se ale na nádvoří vyskytne i další program. Kromě koní to budou i další zajímavé aktivity jak pro děti tak i pro dospělé.

Jedna z posledních příležitostí v tomto roce navštívit hrad Kašperk, kterou by neměl nikdo propásnout.

V měsíci listopadu bude hrad ještě otevřen ve dnech 17. – 20. listopadu, kdy bude také připraven doprovodný program, kterým se symbolicky rozloučíme s letošní, velmi úspěšnou, turistickou sezonou 2016 i s rokem Karla IV., zakladatele našeho hradu.

Podzimní BAZAR BAR 2016

Podzimní BAZAR BAR 2016


23.10. 2016

Oblečení, šperků, obuvi ani kabelek nemá žádná žena nikdy dost. A možností obnovit si šatník i botník za ceny, které nebolí, také mnoho není. Jednou z mála takových příležitostí je již tradiční fashion event Bazar Bar, který se koná první listopadovou sobotu v bývalých prostorách Era světa, nově ČSOB Inspiraci.

Nakoupit si nové módní kousky a prodat ty, které už vás nebaví. Pokud budete mít zájem vystavený kousek opravdu ulovit, můžete s prodejcem zkusit smlouvat. Na místě je v každém patře ČSOB Inspirace KABINKA SE ZRCADLY, kde si můžete vše pohodlně zkusit.

Tentokrát příchozí čeká hned několik překvapení! Unikátní spojení se během letošního podzimu podařilo vytvořit s Promod, Boutique Française. Oblečení není nutné jen nakupovat nebo prodávat, textil lze v rámci akce i DAROVAT. O správné umístění darů tam, kde je to potřeba, se postará Potex.cz. Z již tradičních služeb lze zmínit především manikúru, úpravu obočí a kadeřnici, a tak tu opět budou pro vás!

Abyste si mohli své nákupy naplánovat, doporučujeme se objednat na bazarbar.info@gmail.com.

V prostorách ČSOB Inspirace bude dokonce zřízen Matcha Tea Bar, kde bude k dostání široké spektrum Matcha Tea produktů k okamžité konzumaci i k doplnění domácích zásob.

CO:        Podzimní Bazar Bar
KDY:      sobota 5. 11. 2016  13:00 – 18:00
KDE:      ČSOB Inspirace, Jungmannovo náměstí 767, 110 00 Praha 1

Kam o podzimních prázdninách? Přece do science centra!

Kam o podzimních prázdninách? Přece do science centra!


21.10. 2016

Věřte, že to bude stát za to! Závěr nadcházejícího týdne se totiž ponese především v duchu strašidel, magie a čarokrásných experimentů.

Vydáte-li se do ostravského Velkého světa techniky v oblasti Dolních Vítkovic, dozvíte se od středy 26. do neděle 30. října v rámci programu „Čočkohraní aneb vyzraj na oční vady!“ zajímavosti ze světa čoček a očních vad. Anebo si přijďte pohrát s geometrií. Připraven je pro vás jeden z nejstarších hlavolamů světa, který důkladně prověří vaši představivost. Zvládnete poskládat stanovený obrazec ze sedmi důmyslně rozřezaných dílů anebo vytvořit své vlastní zcela nové obrazce?

Pokud do Velkého světa techniky dorazíte o víkendu, přivítá vás ta pravá halloweenská atmosféra při výrobě vlastní krve nebo tvoření strašáků. Příjemně bát se však nebudou jen dospělí, ale i děti. Hrabě Drákula si totiž otevírá v sobotu 25. října v Malém Světě techniky U6 novou pobočku! Nenechte si ujít jedinečnou uvítací party a zasoutěžte si o příšerku dne nebo se zúčastněte pořádné čarodějnické bitvy!

Strašidla, magii i vědu si ale do sytosti užijete i v olomoucké Pevnosti poznání. Od pátku 28. do neděle 30. října 2016 jsou pro návštěvníky připraveny nefalšované upíří experimenty, dýňové exploze, tajemné boxy s hady a pavouky, výroba kostlivců, ale také hororový vesmír nebo popularizační přednáška o původu strašidel. A co víc – děti, které do Pevnosti poznání dorazí v tematických kostýmech, budou mít vstup zadarmo! A protože je ke strašení potřeba i tma, zůstane v sobotu Pevnost otevřena až do 20:00.

Jestliže vám to stále nestačí, vězte, že budete mít možnost proměnit se ve Spider-Many a vrhnout se do konstrukce vlastních originálních pavoučích sítí, projít si stezku odvahy v zákulisí planetária, seznámit se s astronomy rudolfínské doby nebo prověřit dovednosti tehdejších alchymistů. Ve zdejších laboratořích se těšte na plnokrevné upíří experimenty! Vyvoláte ducha z chemické baňky, na vlastní kůži poznáte dotek suchého ledu a ponoříte se do oblaku magického dýmu. Za dobrého počasí se navíc dočkáte i venkovních hrátek s ohněm nebo dýňových explozí.

Stranou strašidelného dění nezůstane ani Vědecká výtvarka! Ta se promění v prostředí plné chrastících koster. Samotní kostlivci navíc budou svítit i uprostřed úplné tmy a temnoty. Ale pozor! Jakmile budete během víkendu kráčet po Pevnosti, mějte se na pozoru. Všudypřítomná strašidla vás mohou z ničeho nic lapit a spoutat lanem. Bude záležet pouze a jedině na vaší šikovnosti a vynalézavosti, zda se z nich dokážete vysvobodit…

To v liberecké iQLANDII se můžete stát správným astronautem. Jak, to vám prozradí stejnojmenný film, který má premiéru 26. října v tamním planetáriu. Díky snímku nahlédnete jak do výcvikového centra NASA, tak i na Mezinárodní vesmírnou stanici. Zjistíte třeba, k čemu slouží Šouflplán, nebo jak probíhá takový nácvik stavu beztíže a přetížení při vzletu rakety. Nabité znalosti si pak můžete prakticky ověřit třeba při manipulaci s novou robotickou paží v expozici „Kosmo“.

V plzeňském science centru Techmania se konec příštího pracovního týdne ponese v duchu oslav výročí vzniku samostatné republiky 28. října. V Plzni je již řadu let v tento den zvykem, že se turistické cíle otevírají buď zcela zdarma, nebo za symbolické vstupné 28 Kč. Do expozic i 3D Planetária Techmanie se tak návštěvníci podívají za pouhých 28 korun, díky čemuž 28. říjen tradičně překonává všechny myslitelné návštěvnické rekordy. Například loni sem za tento jediný den přišlo šest a půl tisíce lidí. Techmanie bude mít v pátek 28. října otevřeno od 10 do 18 hodin.

6. NEJOBLÍBENĚJŠÍ DESTINACE v ČR dle Czech tourism - Plzeňský pivovar

6. NEJOBLÍBENĚJŠÍ DESTINACE v ČR dle Czech tourism - Plzeňský pivovar


16.10. 2016

Téměř 400 tisíc lidí navštívilo letos do konce srpna trasu pivovaru Plzeňský Prazdroj, Pivovarské muzeum v Plzni, Plzeňské historické podzemí a další doprovodné programy a akce v Plzeňském Prazdroji. Podle statistik agentury Czech Tourism jsou prohlídkové trasy Plzeňského Prazdroje šestou nejvyhledávanější turistickou destinací v ČR a letos opět obhájily prestižní Certifikát výjimečnosti (Certificate of Excellence), který uděluje největší světový cestovatelský portál – TripAdvisor. Úspěšným létem však sezona pro pivovar nekončí, do konce roku ožije celou řadou zajímavých akcí.

„Pivovar Plzeňský Prazdroj a Pivovarské muzeum v Plzni jsou unikátní destinací, kterou navštěvují milovníci piva a historie z celého světa. Certifikát výjimečnosti je významné ocenění, které udělují samotní návštěvníci na základě vlastní zkušenosti a spokojenosti, a trasy Plzeňského Prazdroje získaly Certifikát výjimečnosti v každém ze šesti doposud konaných ročníků. Toto ocenění nám zároveň přivádí další návštěvníky, kteří se o našich trasách dozvědí právě díky skvělým hodnocením z portálu TripAdvisor,“ vysvětluje Rudolf Šlehofer, manažer turismu a tradice Plzeňského Prazdroje.

Plzeňský Prazdroj připravil na léto řadu zajímavých akcí, které vyvrcholily prázdninovým hudebním festivalem s názvem Léto v Prazdroji. Letošní, již 13. ročník, přivedl na nádvoří pivovaru více než 22 tisíc lidí.

Pivovarské muzeum v Plzni a Plzeňské historické podzemí nabídnou nové výstavy a cyklus workshopů Podzimní inspirace.

Konferenční a společenské centrum SECESE bude od listopadu do dubna hostit cyklus koncertů a vystoupení řady zajímavých hostů. Nebudou chybět cestovatelské přednášky, komediální vystoupení a mnoho dalšího. Program se nyní připravuje.

Podrobnosti o všech připravovaných akcích Plzeňského Prazdroje se dozvíte na stránkách www.prazdrojvisit.cz

Originální bedekr s ilustracemi Venduly Chalánkové provede Prahou po stopách W.

Originální bedekr s ilustracemi Venduly Chalánkové provede Prahou po stopách W.


10.10. 2016

Wolfgang Amadeus Mozart, jeden z největších hudebních skladatelů všech dob, se narodil právě před 260 lety. V rámci projektu Pragtique při této příležitosti vychází unikátní průvodce W. A. Mozart v Praze, který mapuje Mozartovo působení v metropoli České republiky. Autorkou osobitých ilustrací je Vendula Chalánková, jedna z nejvýraznějších českých výtvarnic současnosti. Texty připravil Ondřej Horák, dlouholetý popularizátor umění, mimo jiné držitel ceny Magnesia Litera 2005.

Pětačtyřicetistránková publikace W. A. Mozart v Praze je rozdělena do dvou částí. První obsahuje obrázky Venduly Chalánkové a Horákův komentář Mozartova pobytu v Praze. Druhá provádí čtenáře konkrétními místy Prahy, jako jsou Stavovské divadlo, kde byla poprvé za účasti samotného autora uvedena opera Don Giovanni, Dům u Zlatého jednorožce, v němž se Mozart ubytoval při své cestě do Drážďan, Klementinum, které Mozart navštívil se svou manželkou Constanze, a mnoho dalších nenápadných míst, jež by málokdo se slavným géniem spojoval. Vše je psáno poutavě v ich-formě, jako by průvodcem po Praze byl skutečně Mozart sám.

„Průvodce W. A. Mozart v Praze uvádí edici PERSONA GUIDE, což je další počin našeho projektu Pragtique. Přirozeně rozvíjí naši snahu o poznání Prahy originálně – zábavnou i naučnou formou. Mozart je při procházce příjemným společníkem, a to jak pro turistu samotáře, tak i pro rodinu s dětmi," okomentovala vznik průvodce a samotný projekt Lenka Hluchá, spolumajitelka obchodu Pragtique, který pozoruhodnou knížku vydává. V prodeji je za doporučenou cenu 249 Kč nejen v  Pragtique v pasáži Platýz na Národní třídě v centru Prahy, ale také v pražském knihkupectví ArtMap ve Vojtěšské ulici.

Vendula Chalánková (*1981) žije střídavě v Troubkách nad Bečvou a v Brně. V roce 2006 absolvovala Fakultu výtvarných umění, ateliér Environment u Vladimíra Merty a Mariana Pally. První samostatnou výstavu měla v roce 2001 v brněnském Kabinetu múz. Pravidelně vystavuje u nás i v zahraničí – doposud svou tvorbu představila na Slovensku, v Německu, Maďarsku, Anglii, Bosně a Hercegovině, Chorvatsku a v Japonsku. Je zastoupena ve sbírce Národní galerie, v Moravské galerii, sbírce Marek, v Galerii výtvarného umění v Chebu, Muzeu umění Olomouc a Museum für Angewandte Kunst ve Vídni. 

V roce 2006 Vendula Chalánková získala Cenu Nadání J. M. a Z. Hlávkových a v roce 2009 ocenění Zlatá stuha za knihu O červené karkulce (výtvarná část pro začínající čtenáře). Netradičním grafickým provedením vynikají také její další dětské tituly O perníkové chaloupce, Vyšívané pohádky nebo knížka s CD s nejkrásnějšími lidovými písničkami Zpívejte s námi. Značné oblibě se těší její krátké autorské komiksy, charakteristické černým humorem a vybroušenou ironií.

Více na www.vendulachalankova.cz nebo na webu 2media.cz.

Kytara napříč žánry láká na kytarové rebelky; zamíří i do Německa

Kytara napříč žánry láká na kytarové rebelky; zamíří i do Německa


10.10. 2016

19. ročníku festivalu Kytara napříč žánry, který proběhne mezi 9. říjnem a 26. listopadem, nabídne na dvě desítky koncertů.

V letošním roce hrají prim zástupkyně něžného pohlaví, které se úspěšně prosadily na hudební scéně. Na festival zavítá skutečná kytarová virtuoska, dlouholetá spoluhráčka Michaela Jacksona a Jeffa Becka, Jennifer Batten. Odehraje sérii sólových koncertů a v Praze vystoupí společně s písničkářkou Janou Šteflíčkové či legendární Dagmar Voňkovou.

Americká kytaristka Jennifer Batten se proslavila hlavně hraním po boku Michaela Jacksona, s ikonou světové pop music natočila tři zásadní alba: Bad, Dangerous a HIStory. Zcela nezapomenutelnou se stala i její spolupráce s kytarovým virtuózem Jeffem Beckem.

Dalšími oporami festivalu jsou americký kytarista, skladatel a aranžér Adam Rafferty, mladá Holanďanka Karlijn Langendijk, vítězka 3. ročníku kytarové soutěže SAI, němečtí kytaristé Sönke Meinen, Lorenz Schmidt, Silvio Schneider a Ingo Halama a jejich čeští kolegové Norbi Kovács, Libor Šmoldas Miloslav Klaus a Stanislav Barek. Zahraje skupina Njorek s citeristou Michalem Müllerem a zazpívají Martina Míková a Zuzana Laura. Mimořádným hostem závěrečného koncertu bude legendární mistr kytary Jiří Jirmal.

Podrobné informace naleznete na www.kytaranapriczanry.cz.

Food Film Fest se v říjnu zeptá: Víte, co jíte?

Food Film Fest se v říjnu zeptá: Víte, co jíte?


10.10. 2016

FILM FOOD FEST proběhne od 21. do 23. října v Národní technické knihovně v Praze a Kampusu Dejvice.

Vybudí náš mozek více pohled na jídlo nebo na sex? Kdy je potrava lékem a kdy se mění v jed? Souvisí přítomnost pesticidů v organismu s dramatickým nárůstem autismu u dětí? Víme vlastně, co jíme? Na takové a další otázky nabídne odpovědi Food Film Fest. Akce, která se koná pod hlavičkou renomovaného festivalu dokumentárních filmů o živé vědě Life Science Film Festival, posouvá dnes tolik oblíbené pouliční akce věnované jídlu ještě o několik kroků dále.

„Vybrali jsme ty nejzajímavější filmy, které se v roce 2015 a 2016 natočily o jídle, výživě, o ekologických, zdravotních nebo i sociálních souvislostech, a ty představíme návštěvníkům. K tomu navíc nabídneme názory těch nejpovolanějších – expertů a vědců z prestižních univerzit a výzkumných ústavů, ale i známých postav z gastro a foodies scény,“ popisuje jeden z organizátorů festivalu Ing. Petr Alexandr, CSc.

Jedním z  témat letošního Film Food Festu  je „Potřeba masa“.  Dalším tématem Food Film Festu budou toxiny v potravinách. Léky a čisticí prostředky ukládáme mimo dosah dětí, aby se neotrávily. Je to skoro zbytečné: každý den se do totiž do jejich organismu dostane 130 chemikálií, o jejichž škodlivosti pro lidské zdraví není pochyb. Francouzský dokument "Toxické chemikálie: Děti v nebezpečí" se ptá, kde se tyto látky berou a kdo na nich vydělává.

Podrobné informace naleznete na webu www.lsff.cz.

Výstava „Karel IV. v současné české ilustraci a grafice“

Výstava „Karel IV. v současné české ilustraci a grafice“


10.10. 2016

Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě se v letošním jubilejním „karlovském“ roce zapojila do oslav „Otce vlasti“ poměrně netradičním způsobem. Vědoma si své specializace na současnou českou grafiku a ilustraci, připravila na letošní podzim výstavní projekt, který představí nejnovější práce současných grafiků a ilustrátorů, jež se zabývají karlovskou tématikou. Některá z těchto děl byla vytvořena pro právě probíhající akce jubilea. Výstava zajímavě spojí volnou a užitou grafiku, ilustraci a komiksy přibližující život a dílo Karla IV. atraktivní formou. Jsou to například ilustrace k nové knize o Karlu IV. od Renáty Fučíkové, ilustrace k naučným výukovým listům pro hrad Karlštejn Evy Chupíkové či velkoformátový komiks na motivy života Karla IV. od Václava Šlajcha. Autorů věnujících se této tvorbě je v poslední době více, takže výstava bude díky tomu zajímavá a pestrá. Zvláště prostřednictvím komiksů, vytvořených spíše v nevážné rovině, se přiblížíme více dětskému návštěvníkovi. Druhou částí výstavy bude volná grafická tvorba s karlovskou tématikou od předních českých grafiků, ať už ve formě volných grafických listů, tak i v tvorbě ex-libris, návrhů známek či dopisnic. Zastoupení těchto grafiků v čele s nedávno zesnulými Oldřichem Kulhánkem, od něhož představíme známé portréty Karla IV. navržené na 14-ti a 22-ti korunovou známku, Zdeňkem Mézlem a jedinečnou Evou Haškovou, bude také zásadním připomenutím blížícího se 100. výročí Sdružení českých výtvarníků grafiků Hollar, jehož členy vystavující autoři byli a jsou.
Součástí výstavy je doprovodný program pro školy.

Kurátorka Mgr. Daniela Růžičková

Foodblogeři budou rok vařit zadarmo

Foodblogeři budou rok vařit zadarmo


10.10. 2016

Nezisková organizace Zajíček na koni o.p.s. se domluvila s několika foodblogery a ti budou postupně každý měsíc v kavárně Café AdAstra na pražské Výtoni vařit charitativní menu. Výtěžek poputuje na podporu zaměstnávání osob s handicapem.

„Skvěle se najíst a ještě tím někoho podpořit? Podle mě není příjemnější způsob pomoci,“ říká Lenka Mansour, která byla u zrodu projektu Pomáháme večeří. Projektem se snaží reagovat na dobu, ve které lidé chtějí pomáhat, milují jídlo, zajímají se o něj a často o něm i píší na svých veřejných blozích. S pomocí blogerky Jany Duffkové (popečeníčko.cz) oslovila organizace 12 známých českých blogerů a ti postupně jednou měsíčně bez nároku na honorář a společně se zaměstnanci s handicapem uvaří pro veřejnost tříchodové charitativní menu. Je to výzva pro obě strany. Bloger, který nikdy nevařil v profesionální kuchyni a pro více lidí a i pro zaměstnance s handicapem, kteří mohou být u toho a učit se tak novým věcem. “Bloguji už několik let a stejně jako ostatní blogerky, čas od času, spojuji svůj blog s nějakou značkou. Když jsem ale dostala možnost zapojit se do tohoto projektu, který navíc může pomoci, udělalo mi to velkou radost. Není to jen o propagaci nějakého produktu, ale o něčem skutečném a i přesto, že vařit pro “cizí” lidi pro mě je vždycky trošku stres, stálo to za to. Zaměstnanci kavárny byli rádi, že se mohou zapojit, přišel dostatek hostů a co víc – chutnalo jim. Doufám, že se i do budoucna budou tyto večery setkávat s úspěchem. Jako další budou vařit Slepičárna blog, Jarmila Sweet, Sweet World by Barush, Kate’s Cuisine nebo třeba Smoothcooking.”

Výtěžek z celého večera, který není jen o dobré večeři, ale i o povídání si s blogerem a setkávání lidí podobných zájmů, putuje na podporu zaměstnávání osob s handicapem. Konkrétně na projekt  organizace Zajíček na koni, o.p.s Kavárna – zaměstnání pro lidi s handicapem. Ten umožňuje osobám, které jsou na trhu práce neuplatnitelní splnit si svůj sen o tom mít práci a mzdu. V tuto chvíli v Café AdAstra pracuje přes třicet klientů s různými stupni handicapu. “Zaměstnání u nás najdeme opravdu pro každého, kdo má chuť pracovat, i kdyby měl jen skládat ubrousky. Pro každého se snažíme najít práci a uplatnění dle jeho možností a zdravotního stavu”, vysvětluje Kristýna Doležalová, koordinátorka projektu.

Díky projektu Pomáháme večeří se organizace jednak snaží zviditelnit kavárnu, ale také podpořit osoby s handicapem v jejich práci. “Tím, že lidé přijdou a mají zájem o jídlo, které naši klienti společně s blogerem uvařili, jim dávají najevo, že jsou tady potřeba a to je pocit, který málo kdy zažívají”, vysvětluje Lenka Mansour skutečnou hloubku projektu.

Nejbližší večeře se bude konat 13.10. a podzimní tříchodové menu si připravila Jana Vašáková, šefredaktorka časopisu F.O.O.D.. Pro aktuální informace o večeřích sledujte internetové stránky kavárny www.cafeadastra.cz .

[1]  2  3  4  ...  256  257  258  259  >>
Reklama:
Reklama:

Přihlášení

Propojit Vyletnik.cz s Facebookem
Přihlásit se Nová registrace

Reklama

Booking.com

Předpověď počasí

Úterý

14 °C
Středa

11 °C
Čtvrtek

10 °C

In-počasí

Reklama

Kalendář akcí

Navštivte s dětmi DinoPark Plzeň (1.4.2016-31.10.2016)

Navštivte s dětmi DinoPark Plzeň (1.4.2016-31.10.2016) 01.04.2016

DinoPark Zoo Plzeň vstupuje do sezóny 2016 s mnoha úpravami a vylepšeními! Ná...

Navštivte s dětmi DinoPark Vyškov (1.4.2016-31.10.2016)

Navštivte s dětmi DinoPark Vyškov (1.4.2016-31.10.2016) 01.04.2016

Pro letošní sezónu připravil DinoPark výrazné rozšíření dětských atrakcí, jak...

Navštivte s dětmi DinoPark Ostrava (2.4.2016-31.10.2016)

Navštivte s dětmi DinoPark Ostrava (2.4.2016-31.10.2016) 02.04.2016

Letošní největší novinkou bude předělaná trasa DinoExpresu s novým příbě...