Doprava

Partner portálu

Reklama

Diskusní fórum

Ubytování - Ostrava

Levné ubytování v Ostravě jsem se jednou...
08.06.16 (proka)

Ubytování v Mikulově

Díky za tip, mrknu na stránky :-) Kdyby...
31.05.16 (proka)

Houbařská žeň

V červnu 2016 výstava velkoformátových...
19.05.16 (Václav Burle)

Diskutuj zde

Reklama

Úvodní stránka > Novinky

Tipy na výlety a aktuality

Reklama

[1]  2  3  4  ...  248  249  250  251  >>
Pohádkový výlet pro rodinu

Pohádkový výlet pro rodinu


24.06. 2016

Dne 18. 6. se otevřely brány zábavního parku Fábula v Kamenici nad Lipou. České pohádky, obří společenské hry, zvířátka, loupežnická hospoda, dětské koutky, divadlo a krásná příroda jižních Čech bude po celý červenec a srpen s bohatým doprovodným programem hostit velké i malé a hlavně vaše bránice. Letošní čtvrtá sezóna vrcholí patronací výborného českého nejen pohádkového herce Josefa Dvořáka.

Jedna akce pro děti střídá druhou


Hlavní atrakcí zábavního centra je pohádková cesta. S dětmi se potkáte s ježibabou, čertem, vodníkem a dalšími bytostmi v jejich království. V suterénu budovy bývalého Okresního soudu a skláren vznikla kouzelná říše se skříňovým labyrintem, hradem čaroděje, lesem, kouzelnou zahradou, ale i pravou katovnou. Víte, že zde má čert vlastní školu a ježibaba si s vámi zazpívá „Skákal pes“ a dá vám ochutnat žížalí polévku? Tvůrci projektu cílí na celou rodinu a na poctivé české pohádky. To vše letos doplní bohatý kulturní program. Jako host přijede nejznámější princezna Michaela Kuklová. Holky a kluci se budou moci s pravou princeznou fotit. Pod patronací Josefa Dvořáka proběhne vodnický den, pohádkové bytosti si i letos užijí módní přehlídku. Aby ne, když se čert rozhodl, že si konečně splní sen a bude princeznou! I letošní oslavy 700. letého výročí narození Karla IV. zahrne Fábula mezi své kulturní akce. Během dne strašidel se bude čarovat. Fábula letos také vstoupí do České knihy rekordů díky obřím společenským hrám - člobrdu, dámě, kostkám, pexesu, dominu a logicu.

Rodinný výlet s dětmi i za horkých či deštivých dnů


Vaše zážitky budou kompletní i díky hostinci u loupežníka Bambitky. Bývalý přístavek pro vězně z dob, kdy ještě pohádková říše bývala okresním soudem, se změnil v dobový zážitkový hostinec. V něm si v případě vydatného léta odpočinete v chládku cihlových zdí, stejně tak jako v ostatních prostorách starých prvorepublikových budov zábavního parku. Vaše děti budou zatím cvičit na atrakcích ze dřeva nebo se vydají s jedním z rodičů do pohádkového bludiště, luštit hlavolamy, za zvířátky nebo tvořit do dílniček. Ochladíte se v pohádkovém sklepení a zchladí vás jistě i široká nabídka občerstvení od ledových káv, zmrzlinových koktejlů, tříští až po vychlazené točené limonády či pivečko. Pohádkový svět skřítka Fábuly v Kamenici nad Lipou vás zve do svého zážitkového areálu strávit ty nejkrásnější prázdniny.

Chýnovská jeskyně, mramory i housle

Chýnovská jeskyně, mramory i housle


20.06. 2016

Rozlohou nevelké krasové území v Pacovské pahorkatině poblíž města Chýnova ukrývá v jižním úbočí Pacovy hory unikátní jeskyni. Ta sice postrádá klasickou krápníkovou výzdobu, ale upoutá naprosto jedinečnou modelací a zbarvením stěn a stropů. Přestože se Chýnovská jeskyně řadí mezi krasové, tedy vytvořené vodou podzemních toků v rozpustných horninách, není typickým představitelem této skupiny. Rozdíl je dán přítomností nekrasových hornin uvnitř vápencového komplexu a složitostí podzemních toků s netypickým soustřeďováním podzemních pramenů, které na své cestě k vývěru ještě absurdně překříží trasu povrchového toku.

Návštěvník si jistě povšimne nad vchodem letopočtu 1863, který připomíná rok objevu jeskyně. V tehdejším lomu ji objevil skalník Vojtěch Rytíř, kterému do rozsedliny ve skále zapadlo kladivo. Aby nástroj našel, protáhle se puklinou a překvapeně zjistil, že štěrbina se mění v širokou chodbu a pokračuje do podzemí. „První, kteří se dovnitř odvážili, byli Jan Strnad, dozorce nad vápnem, pak skalníci Josef Janů a Jan Švehla. …Odvážnými sáhodlouhými kroky sestupovali jsme po obrovských čili čertových schodech, ohromných balvanech se stropu spadlých a tu se již zdáli zatřpytila voda, odrážejíc paprsky pochodní a oznamujíc, že se na nejhlubším místě jeskyně nalézáme.“

Od roku 1865 začal v jeskyni pracovat rolník z Dolních Hořic Josef Rothbauer. V nízkých chodbách prokopal usazeniny, do strmých úseků umístil žebříky a úpravou vchodu umožnil již v roce 1868 první prohlídky pro návštěvníky. V roce 1952 byla turistická trasa poprvé elektrifikována. Jeskyně si dodnes zachovává historický ráz zpřístupnění a zůstává romantickou vycházkou do historie. Její prostory však občas poskytují i jiné zážitky, například hudební. Oblíbil si je například houslový virtuóz Jaroslav Svěcený, který zde již mnohokrát koncertoval a jehož rozhovor s vedoucím jeskyně Karle Drbalem můžete poslouchat na Country Radiu v neděli 26. června.Správa jeskyní ČR provozuje na území České republiky čtrnáct zpřístupněných jeskyní. Její odborné, personální a technické vybavení je zárukou kvalitní péče nejen o návštěvníky, ale také při výzkumu, dokumentaci a ochraně jeskyní, krasu a dalších podzemních prostor.
Ve všech čtrnácti zpřístupněných jeskyních se konají často kulturní akce, koncerty nebo výstavy.     

Informace o nich, otevírací době, cenách vstupného, teplotách v jeskyních i délce prohlídek naleznete na www.caves.cz.                 
Na těchto webových stránkách se dozvíte mnohé zajímavosti i o dalších zpřístupněných jeskyních u nás.

Léto v Regionálním muzeu Mělník

Léto v Regionálním muzeu Mělník


19.06. 2016

Školní rok se pozvolna chýlí ke konci a na děti čekají dva báječné měsíce volna plné aktivního odpočinku, cestování a zážitků. A ty má pro své nejmladší návštěvníky připraveno i Regionální muzeum Mělník. Hned první červencový víkend mají děti s vyznamenáním na vysvědčení volný vstup do stálých expozic a do skalního obydlí ve Lhotce. Tam na ně čeká také program Tetička Mína vypravuje, který pro rodiny s dětmi (nejen) z Rodinného centra Kašpárek připravilo muzeum na úterý 19. července od 10.00 hodin. 

Od 15. července se otevírá nová letní výstava nejlepších přátel člověka v podobě hraček pejsků z nejrůznějších materiálů, HAFani. Výstavu doplní interaktivní zóna s „psími“ úkoly. Její součástí bude cyklus prohlídek s chlupatým průvodcem Alíkem Balíkem s následnou, pokaždé originální tematickou dílničkou (20. 7. v 10.00 a v 15.00; 22. 7. v 10.00; 27. 7. v 10.00 a v 15.00). Výstavu doprovodí velké soutěžní prázdninové pátrání po Brokovi a jeho ztracené partě.

A to není zdaleka všechno. Aktivní děti i dospělé potěší výstava modelů a stavebnic všech typů Už si zase hrajou!, která bude zahájena 8. 7. Modeláři slibují, že přinese nejedno překvapení. Ve středu 17. srpna čeká na všechny malé kamarády zvídavý a neposedný černý kocourek, maskot muzea, aby se s nimi, jejich rodinami a historikem Lukášem Snopkem vydal poznávat zajímavou minulost našeho města. Program Projděte se Mělníkem s kocourkem Švarcíkem, připravený nejen pro příznivce Rodinného centra Kašpárek, začíná v 9.30 hodin.

S muzejním historikem se děti mohou setkat také o týden dříve, 10. srpna, při komentované prohlídce výstavy Ke cti otce vlasti, která dětem přiblíží postavu Karla IV. a jeho vztah k městu. Akce zacílená na malé návštěvníky začíná v 10.00 hodin. Zavítat lze i do expozice historických kočárků. Odpočinek po zážitkových programech nabízí muzejní kavárna, kde dětem mimo jiné nabídnou Alíkův mls.

Praha láká na letecké zážitky!

Praha láká na letecké zážitky!


19.06. 2016

Pokud si v létě uděláte výlet do Prahy a chcete místo chození po památkách zažít něco víc originálního, doporučujeme vyzkoušet nějaký z leteckých zážitků.

Na letišti v Letňanech se každý den za příznivého počasí létají vyhlídkové lety letadlem (třeba na Karlštejn), nebo lety pilotem na zkoušku, při kterých si letadlo můžete vyzkoušet pilotovat! O zážitek se postarají zkušení a sympatičtí piloti. A pokud toužíte po větším vzrušení, odletí s vámi i adrenalinový let.Pokud se necítíte na to, pilotovat opravdové letadlo, můžete si létání natrénovat nejdříve na některém z leteckých simulátorů. Ať už se jedná o pohyblivý simulátor Boeing B737 na Ruzyni, simulátor Airbus A320 nebo simulátor vrtulníku Schweizer či stíhačku Messerschmitt, určitě budete odcházet s pocitem, že už jste v pilotování skoro stejně tak dobří, jako opravdoví piloti. A pokud ne, alespoň můžete dál trénovat, až třeba jednou dospějete k rozhodnutí, udělat si pilotní průkaz.Toho, koho nelákají letadla, může zaujmout větrný tunel, který simuluje pocit volného pádu bez nutnosti vyskočit z letadla. Věřte nebo ne, ale je to daleko náročnější než samotný tandemový seskok. Tandemový seskok si bohužel přímo v Praze neskočíte, a tak nejbližší variantou je letiště v Příbrami.

Ať už se rozhodnete pro cokoliv, uvidíte, že si odnesete zážitek na celý život.


Naučná stezka Sudslavický okruh

Naučná stezka Sudslavický okruh


19.06. 2016

Na pravém břehu řeky Volyňky nedaleko města Vimperk se rozprostírá přírodní rezervace Opolenec. Již před 33 lety zde vznikla jedna z nejstarších pošumavských naučných stezek, která funguje dodnes.
V roce 2010 prošla díky Českému svazu ochránců přírody (ČSOP) Šumava a programu NET4GAS Blíž přírodě velkou rekonstrukcí a tak tu na návštěvníky čeká na naučné stezce Sudslavický okruh 15 infotabulí a dřevěný mobiliář, jako jsou lavičky, zábradlí, přelezy pastvin a stojan na vrcholovou knihu.

Zajímavostmi stezky jsou památná Sudslavická lípa, která je druhou největší lípou v ČR s obvodem kmene 11,7 m a stářím 600 let, nebo paleontologicky významná Sudslavická jeskyně. Na jaře tu na louce kvetou orchideje a na podzim tu najdete hořeček mnohotvarý český. Stezka je interaktivní. Velcí i malí návštěvníci si mohou vyzkoušet např. odhad vzdálenosti v přírodě. místo: Vimperk, okres Prachatice, Jihočeský kraj
kudy tam: Od Sudslavické lípy u mlýna Vanických 5 km severně od Vimperku na pravém břehu řeky Volyňky. V blízkosti zastávka bus Vimperk, Sudslavice.

Společnost NET4GAS je provozovatelem přepravní plynárenské soustavy a rozvíjí odpovědnou politiku ochrany přírody a životního prostředí. Je dlouholetým generálním partnerem ČSOP, se kterým se podílí na zpřístupnění přírodně cenných lokalit veřejnosti.

Více informací i tipů na výlety najdete na www.blizprirode.czFoto: Český svaz ochránců přírody

Za pařbou do Bangkoku, za záhadou do Paříže. Cestujte jako hrdinové filmů

Za pařbou do Bangkoku, za záhadou do Paříže. Cestujte jako hrdinové filmů


19.06. 2016

Kdo by nemiloval filmy a seriály. Ty kromě zábavy, napětí či zamyšlení nabízejí i zajímavé lokality a nenápadně diváka provádí všemi kouty světa. Oživte si proto letošní cestování a načerpejte inspiraci na dovolenou z filmových trháků. Projděte se španělskou Barcelonou po stopách Vicky a Cristiny či si užijte pořádnou pařbu v Bangkoku. V momentě, kdy stanete na místě svých hrdinů, dostane jakýkoliv film zcela nový rozměr.

Pokud už vás nebaví pročítat klasické průvodce a chcete si cestu do cizích krajin ozvláštnit, zajděte si do kina či pro filmové klasiky na DVD. Díky nim totiž dostává každé město či hora zcela nový rozměr a řada filmařů to ví. Z filmů se tak stále více stávají pozvánky do konkrétních lokalit. Filmové štáby navíc často využívají místní lokály a zákoutí, aby vytvořily pocit maximální autentičnosti.

Tip: Barcelona podle Woodyho Allena

Vydejte se letos o prázdninách do slunné Barcelony a procházejte se stejnými místy jako dvě hrdinky Allenova filmu Vicky, Cristina, Barcelona. Asi vám hlavu nebude plést charismatický malíř v podání Javiera Bardena a nebude na vás žárlit krásná Penelope Cruz. Stejně jako dvě americké turistky si ale můžete prohlédnout místní galerie či ochutnat lokální vína. Třeba ve vyhlášeném podniku U čtyř koček, kde se v první polovině dvacátého století scházela umělecká avantgarda. Nezapomeňte též na ulici Avinyó, na které kdysi stával nevěstinec, jehož obyvatelky údajně inspirovaly Pabla Piccasa k namalování slavného kubistického obrazu Avignonské slečny. Všechny Gaudího stavby pak asi netřeba ani připomínat.

Tip: Na párty do Thajska

Ať už se chcete pořádně rozloučit se svobodou, nebo jen zažít skvělou párty s přáteli, zaleťte si do Thajska. Dejte si ovšem dobrý pozor, abyste nedopadli jako čtveřice přátel, kteří spolu už jednou slavili v Las Vegas. Ve filmu Pařba v Bangkoku ovšem přípravy na svatbu a loučení se svobodou nabírají zcela nečekané obrátky, které sice dopadnou na jedničku, ale ve skutečnosti by asi skončily vězením. O což ve velmi přísném Thajsku nestojí nikdo. Pokud se tedy po návštěvě místního paláce a chrámů rozhodnete navštívit nějaký z klubů, zde je pár pravidel. „České turisty může překvapit, že thajské kluby obvykle nemají parket a tančí se kolem stolů. Dále je také potřeba přivézt si oblečení do klubu. Řada z nich vás v žabkách a šortkách nepustí dovnitř. Připravte se i na to, že ve většině míst hraje živá hudba,“ radí Michal Tůma, marketingový ředitel cestovní agentury Invia, která nabízí tisíce zájezdů po Evropě i do exotických krajin.

Tip: Za dobrodružstvím do Nepálu. Nebo raději do Alp

Jestliže jste si letos kvůli teplému počasí příliš neužili hor, jistě vás nadchne jak dobrodružné drama režiséra Baltasara Kormákura s názvem Everest, tak i výlet do hor pokrytých čerstvým sněhem. Dramatické události z roku 1996 filmaři znovu oživili ve dvou lokalitách. „Kromě Nepálu se natáčelo i v Alpách. Pokud tedy nejste zkušení horolezci a milovníci adrenalinu, zvolte raději druhou z lokací,“ radí Tůma. Záleží už na vás, kterou část Alp zvolíte. Pokud už budete mít dobrodružství na svazích dost, můžete navíc na rozdíl od filmových hrdinů usednout ve vyhřáté hospodě k alpským specialitám.

Tip: Jezte, meditujte, milujte se

Hned do několika koutů světa vás zavede hlavní postava filmu a stejnojmenného románu Jíst, meditovat, milovat Elizabeth Gilbert v podání Julie Roberts. Ta se po nevydařeném vztahu vydává na cestu kolem světa a má tři hlavní cíle. V Itálii se učí jíst jako Italové. Naláká vás tedy na neapolskou pizzu s vrstvou rozpečeného sýra a čerstvé bazalky. V Indii se pak učí meditovat a diváky provádí hektickým životem v Dillí i poklidnými dny v ašrámu v Pataudi. Nakonec vás provede mystickým Ubudem a zamiluje se na pláži Padang Padang na indonéském ostrově Bali. Je to tedy ideální průvodce pro všechny, kteří touží po životním restartu.

Tip: Za záhadou mistra Leonarda

Ač je Paříž oblíbeným místem všech filmařů, málokdo ji proslavil tak jako Dan Brown se svou knihou a následně filmem Šifra mistra Leonarda. V hlavním francouzském městě si dokonce můžete objednat prohlídku, která vás provede všemi hlavními místy, ve kterých se drama odehrává. Při ohledávání místa první vraždy si tak prohlédnete Louvre, následně při pátrání po stopách tajného řádu zvaného Převorství sionské navštívíte řadu pařížských kostelů a rozhodně nesmíte minout záhadný Pantheon. „I pro ty, kteří už v Paříži byli, může návštěva dostat zcela nový rozměr. Ponořte se do vyprávění hlavního hrdiny v podání Toma Hankse a dozvíte se o Francii zcela nové a překvapivé věci,“ dodává Michal Tůma z největší české internetové cestovní kanceláře Invia.

www.invia.cz

Táborsko – místo vaší dovolené

Táborsko – místo vaší dovolené


13.06. 2016

Pojďte s námi putovat krajem Husitů, obdivovat romantické zříceniny nad řekou Lužnicí, kochat se selským barokem i renesančními štíty. Ze země či sedla kola, s dětmi či sami, za odpočinkem nebo zábavou – Táborsko – region pro Vás. Přesvědčte se sami.

Křivolaké táborské uličky obehnané mohutným opevněním, nádherně zdobené renesanční domy, majestátní radnice a pozůstatky hradu, nejstarší vodní nádrž ve střední Evropě Jordán, duch husitství každoročně připomínaný velkolepými slavnostmi – to je Tábor – husitské město s živou současností, pulzující srdce regionu.

Zbrojnoši, šlechtici i žebráci, noční tmou se nesou tóny středověké hudby a řinčení zbraní a medovina teče proudem. Že jste se ocitli ve středověku? Ale ne, to se jen konají každoroční historické slavnosti. Nejvýznamnější festival Táborská setkání má svůj nezaměnitelný kolorit.Přívětivá krajina Táborska protkaná romantickým kaňonem řeky Lužnice, malebnými městečky se zachovalou lidovou architekturou, množstvím tajuplných zřícenin, proslulými lázněmi Bechyně – vše, na co si jen vzpomenete. Bohatý kulturní život odkazující jak na tradice, tak na moderní scénu. Dobrá dopravní dostupnost, rozsáhlá turistická infrastruktura, lidé hrdí na svůj domov – to je Táborsko – region, který si Vás získá a kam se budete rádi vracet. www.toulava.cz


První stoprocentně pražské slůně se jmenuje Maxmilián

První stoprocentně pražské slůně se jmenuje Maxmilián


13.06. 2016

V pražské zoo proběhly křtiny prvního stoprocentně pražského slůněte, které se narodilo samici slona indického Janitě dne 5. dubna 2016.

Za účasti významných hostů – ministra zahraničí Srílanské demokratické socialistické republiky, Jeho Excelence Mangaly Samaraweery, ministra zahraničních věcí ČR Lubomíra Zaorálka, náměstka ministra zahraničních věcí ČR Miloslava Staška, primátorky hlavního města Prahy Adriany Krnáčové a dalších – dostal malý sameček od svých kmotrů Jakuba Koháka a Karla Voříška vznešené jméno Maxmilián (zkráceně Max), podle císaře Maxmiliána II.

Dokonalý výlet pro celou rodinu. Exkurze do českobudějovického pivovaru

Dokonalý výlet pro celou rodinu. Exkurze do českobudějovického pivovaru


12.06. 2016

A je to tu zas! Víkend před námi a Vy už zase řešíte kam na výlet, aby to bavilo jak Vás tak i Vaše děti… Máme pro Vás tip na výlet, který bude bavit celou rodinu. Vydejte se do Českých Budějovic a navštivte světově proslulý pivovar Budvar.

V budějovickém pivovaru na vlastní oči uvidíte, jak se rodí pivo Budweiser Budvar, které se vyznačuje lahodnou chutí a příjemnou chmelovou vůní i jemnou hořkostí. Těšte se na multimediální expozici s názvem „Příběh budějovického piva“, která představuje neobvyklou formou dějiny pivovarnictví v Českých Budějovicích a je součástí Návštěvnického centra Budějovického Budvaru. Zhlédněte příběh budějovického piva, jehož kvalitu oceňují zákazníci téměř na celém světě.

Příběh zlatavého moku je prezentován jak na starých technických památkách, tak i přes současnou moderní techniku. Dětem se jistě bude líbit nevšední cesta virtuálním výtahem do hlubin země. A proč se octnete se v hloubce 300 metrů pod povrchem? Právě tady je nejlepší voda pro výrobu piva Budweiser Budvar.

Následující sály Vás seznámí s historií pivovarnictví v Českých Budějovicích. Čeká Vás expozice pivovarnictví, průmyslový věk i 20. století. Těšte se i na humorný film o původu a originalitě piva Budweiser Budvar a ukázky úspěchů.

Prohlídku pivovaru je nejlepší zakončit „jedním poctivým chlazeným“. K tomu je přímo určená stylová Pivnice Budvar. Restauraci najdete nedaleko návštěvnického centra v přízemí administrativní budovy Budějovického Budvaru. Nechte se zlákat i jídelním lístkem a ochutnejte tradiční českou či mezinárodní kuchyni. Můžete zde sledovat i Mistrovství světa ve fotbale či jiná televizní sportovní utkání na opravdu velké obrazovce.

Ne z nás dělá to, čím jsme.Otevírací doba v sezóně
1. března – 31. prosince
Po > Ne: 9:00 - 17:00

Otevírací doba mimo sezónu

1. ledna – 28. února
Út > So: 9:00 - 17:00
Po, Ne: ZAVŘENO

Podmínky vstupu

Objednávky a rezervace minimálně 2 dny předem
Maximálně 50 osob, minimálně 5 osob
Pro mladší 18ti let jsou prohlídky pivovaru povoleny pouze v doprovodu rodičů, nebo odpovědné osoby (učitel, zákonný zástupce)

Festival SCULPTURE LINE mění Prahu v živoucí galerii

Festival SCULPTURE LINE mění Prahu v živoucí galerii


12.06. 2016

Česká metropole se po roce opět stane živou a všem otevřenou galerií. Druhý ročník originálního sochařského festivalu SCULPTURE LINE představí v průběhu léta na známých či méně tradičních místech v Praze sochy a instalace renomovaných domácích i zahraničních autorů. Obyvatelé i turisté se mohou těšit například na sedmimetrový Otazník plující na hladině Vltavy, jehož autorem je japonský umělec Junichiro Ishii, bronzové Koně Michala Gabriela na piazzetě Národního divadla nebo tajemné postavy Kokonů Mexičana Alberta Aragóna Reyese ve Františkánské zahradě. Uměleckým ředitelem festivalu se letos stal uznávaný sochař a pedagog Michal Gabriel. Letošní Sculpture Line začíná 1. června a potrvá do konce září.

„Loňský první ročník nám potvrdil, že podobná akce, která by přinesla aktuální sochařské umění do ulic Prahy v centru i mimo něj, hlavnímu městu sluší," konstatuje zakladatel a ředitel festivalu Ondřej Škarka a dodává: „SCULPTURE LINE přichází za obyvateli a návštěvníky Prahy a chce aby se se sochou či instalací potkali v přirozeném prostředí svého každodenního života. Nabízí jim příležitost nového pohledu na známá a všední místa, možnost odkrýt v nich nové a neznámé příběhy," dodává Škarka. Více informací včetně mapy, anotace jednotlivých soch i přehledu autorů budou k dispozici na www.sculptureline.cz.

SCULPTURE LINE umisťuje současná sochařská díla do veřejného prostoru tak, aby jej doplnila, zvýraznila, dodala mu nový rozměr, příběh, tvář či emoci. Zvídavému pozorovateli nabízí možnost zvolit si místa či trasy, na nichž objeví další souvislosti místa, času a uměleckého díla. Loňský ročník vzbudil zaslouženou pozornost, mezi dvaceti sochami šestnácti autorů zaujala variace na Buddhovu sochu na Letišti Václava Havla, Průzkumníci vznášející se na hladině Vltavy, Sedící figury coby lavička v Botanické zahradě nebo humor nepostrádající Pradleny a Velké prádlo na nádvoří Novoměstské radnice.

Letošní festival představí opět řadu originálních soch a instalací, kromě již zmíněných děl také například tři Manty Michala Trpáka na Novoměstské radnici, Nohy z vody Kurta Gebauera nebo instalaci rakouské umělkyně Ony B Seno už je suché v horách, která poněkud nečekaným způsobem vzdává hold Karlu IV.


SCULPTURE LINE

Sochařský festival v ulicích Prahy
Praha 1. 6. - 30. 9. 2016
Umělecký ředitel: Prof. ak. sochař Michal  Gabriel
Kurátor výstavy: PhDr. MgA. Josef Záruba –Pfefferman, PhD.
Umělečtí koordinátoři: Helena Fenclová a Michal Trpák

[1]  2  3  4  ...  248  249  250  251  >>
Reklama:
Reklama:

Přihlášení

Propojit Vyletnik.cz s Facebookem
Přihlásit se Nová registrace

Reklama

Booking.com

Předpověď počasí

Sobota

32 °C
Neděle

23 °C
Pondělí

22 °C

In-počasí

Reklama

Kalendář akcí

Krojované hody Mikulov 2016 (25.6.2016-25.6.2016)

Krojované hody Mikulov 2016 (25.6.2016-25.6.2016) 25.06.2016

Slavnost začíná v poledne srazem stárků před kinem. Pokračuje průvodem na uli...

SAMSmarkt (25.6.2016-25.6.2016)

SAMSmarkt (25.6.2016-25.6.2016) 25.06.2016

Na „Innere Weberstraße“ zveme všechny děti, aby si přišly hrát, tvořit a obje...

150. výročí bitvy u Hradce Králové (25.6.2016-25.6.2016)

150. výročí bitvy u Hradce Králové (25.6.2016-25.6.2016) 25.06.2016

Bitvě u Hradce Králové předcházela řada menších, ale neméně krvavých, např. b...

Výletník doporučuje

Turnov

Turnov

Město Turnov bylo založeno v polovině 13. století. Nachází se v malebné krajině Českého...