Doprava

Partner portálu

Reklama

Diskusní fórum

české lanýže

Jo dnes ve Chřibech dva ale vonělo to tam...
14.08.16 (Radek Janečka)

Penzion Vysočina

Ráda bych přidala kladnou recenzi na...
24.07.16 (domuska)

Africký festival v ZOO Dvůr Králové

Přijďte ve dnech 23. až 31. července do...
14.07.16 (sordelamorde)

Diskutuj zde

Reklama

Úvodní stránka > Novinky

Tipy na výlety a aktuality

Reklama

[1]  2  3  4  ...  253  254  255  256  >>
25. ročník festivalu Táborská setkání

25. ročník festivalu Táborská setkání


28.08. 2016

Máte rádi atmosféru středověku? Láká vás tradiční hudba, zpěv a veselení pod širým nebem? Pak si nenechte ujít další ročník festivalu Táborská setkání, který se bude konat ve dnech 16. – 18. 9. 2016.

Historické centrum Tábora s několika náměstími, křivolakými uličkami i bohatou zelení za městskými hradbami ožívá na tři dny dávnou historií první poloviny 15. století. Časem, kdy se vlády nad městem ujal husitský vojevůdce Jan Žižka z Trocnova. Také nyní, po téměř šesti stech letech, každoročně symbolicky přebírá slavný hejtman vládu nad Táborem. Za rachotu bubnů a světel pochodní ho přitom doprovází zástup jeho husitských bojovníků. Po slavnostním zahájení si už stačí vybrat, zda zavítáte ke stánku s medovinou a chlebem se škvarky, nebo dáte přednost vybraným středověkým lahůdkám v některé z útulných taveren. Programový „jídelníček“ je také nepřeberný – ohňostroj; průvody v historických kostýmech; středověký jarmark; žebrácká ulička; koncerty duchovní, středověké, ale i současné hudby; vystoupení skupin historického šermu; rytířský turnaj na koních; divadla pod širým nebem; výstavy; hry a soutěže pro děti.

Na koho se můžete letos těšit a kdo vystoupí na festivalu?

- Peter Nagy a Indigo
- Daniel Hůlka
- Michal Hrůza
- Wohnout
- Jelen
- Peshata
- Jablkoň

To a mnohem víc vám nabízí Táborská setkání…www.taborskasetkani.euSlovácké slavnosti vína a otevřených památek v Uherském Hradišti

Slovácké slavnosti vína a otevřených památek v Uherském Hradišti


28.08. 2016

Uherské Hradiště, založené roku 1258 českým králem Přemyslem Otakarem II., je královským městem, které navíc roku 2011 bylo oceněno jako Historické město ČR. Je nasnadě, že zde naleznete řadu skvostných památek bohaté historie. Také se zde a v blízkém okolí pěstuje víno, své místo zde mají tradice, lidová kultura, pracovitost. Právě spojení vína, historie a úcty k tradicím do podoby  Slováckých slavností vína a otevřených památek báječně funguje. Uherské Hradiště se stává na dva dny jedním velkolepým divadlem, které má současně desítky scén. Obyvatelé a návštěvníci v průběhu dvou dnů zažijí vinobraní, jarmark, lidovou slavnost, folklorní festival, přehlídku tradic, historickou exkurzi, prakticky vše, co si dokážete představit.

Největší kouzlo těchto slavností spočívá v tom, že se jedná se o ryze nekomerční oslavu kulturního dědictví regionu, na které se podílí téměř stovka měst a obcí z blízkého okolí.

Tisíce krojovaných účastníků, desítky folklorních souborů, cimbálových muzik i dechových kapel společně s ochutnávkou vín, burčáku a regionálních gurmánských specialit vytvářejí nezapomenutelný zážitek, pro který se vyplatí 10. a 11. září do Uherského Hradiště vydat.

www.vychodni-morava.cz

Pálavské vinobraní 2016 v Mikulově

Pálavské vinobraní 2016 v Mikulově


28.08. 2016

Tato jedinečná třídenní akce se v Mikulově letos koná již po devětašedesáté. Od pátku 9. až do neděle 11. září bude celé město vzdávat hold vínu i místním vinařům. Hudební program přivede opět nejpopulárnější domácí hudební interprety jako je David Koller, Tata Bojs nebo Chinaski.

Nabitý program počítá opět se všemi věkovými skupinami a nejrůznějšími žánry. Kromě výborného moravského vína v jeho všemožných podobách zvou do Mikulova taková jména jako Slza, David Koller, Kristína, Tata Bojs, Chinaski nebo Jakub Kohák, který již druhým rokem bude moderovat program na hlavní hudební scéně mikulovského amfiteátru.

Hudební vystoupení zazní na několika scénách a najdete v něm zástupce popu, rocku, jazzu, vážné i lidové nebo dechové hudby. „Program jsme volili co nejrozmanitější, hosté se mohou těšit na Jana Budaře s kapelou, Blue Effect, místní valtickou kapelu Irnis, Pavla Šporcla, The Tap Tap, Sabrage nebo Spirituál kvintet,“ uvedla Irma Konešová, ředitelka akce. Moravská  folklórní pěvecká i taneční vystoupení pak hosté najdou na Náměstí, v postranních uličkách   i ve vinařském městečku.


Hlavní roli předjubilejního 69. ročníku vinobraní bude hrát bezesporu víno. Národní soutěž vín proběhne opět v hlavním sále mikulovského zámku a odborná i laická veřejnost zde bude moct ochutnat více než pět set vzorků bílých, růžových i červených vín zdejší podoblasti. V Gajdošově sále se koná nový ročník Mistrovství České republiky v rozeznávání vůní ve víně. Další prostory zámku pak nabídnou řízené degustace místních vinařství, například Vinofol, Víno Mikulov nebo Víno Marcinčák. Prodávat se bude samozřejmě i burčák, jedno z největších lákadel vinobraní. K dostání bude ve vinařském městečku v Kapucínské ulici, ve stáncích na náměstí nebo amfiteátru a v okolních vinotékách, restauracích a penzionech. Ukázky klasického zpracování hroznů na ručním mlýnku a pomocí mechanického lisu  i letos představí Sedlecká vína u Udírenské věze zámku.

Nejslavnostnějším bodem vinobraní bude opět páteční vyslání družiny za vysvobozením Václava IV. a slavnostní sobotní královský průvod s Chantal Poullain v roli královny. Ta se  letos opět stala i patronkou výstupu křížovou cestou na vrchol Svatého kopečku. Vinobraní již několikátým rokem nabízí program rodinného typu a své místo v něm mají i akce pro děti. Na Kozím hrádku, v zámecké oranžerii i na dalších místech pro ně budou připraveny hrané i loutkové pohádky, hry, soutěže, atrakce a vystoupení různých kejklířů.

Letošní ročník přináší i několik novinek...

Tou první je soutěž o nejlepší burčák, který budou hodnotit přímo návštěvníci vinobraní. Do soutěže se mají možnost zapojit všechna vinařství, která se budou na akci prezentovat formou stánkového prodeje v centru města. „Malé změny dostál i historický doprovodný program. Král Václav IV. dorazí do Mikulova již v pátek večer a sobotní průvod královské družiny bude již od jeho začátku s králem a královnou. Návštěvníci se můžou těšit i na živé historické obrazy, které budou procházet centrem města a hosté se budou moci s historickými postavami i vyfotit. Posílili jsme také královské audience, takže se s králem a královnou nově můžete setkat i na zámecké východní terase,“ upřesnila Konešová. Král Václav IV. také letos udělí právo na výrobu městského vína panu purkmistrovi. Limitovanou edici prvního městského purkmistrova vína budou mít možnost návštěvníci zakoupit a ochutnat v sobotu odpoledne u Udírenské věže.


Vstupenky na Pálavské vinobraní v Mikulově lze až do konce srpna zakoupit v předprodeji za 490 Kč, od 1. září za 590 Kč a k dostání budou i na akci samotné u pokladny. Kompletní program, aktuality i veškeré informace nejen o předprodeji a prodeji vstupenek lze najít na webových stránkách Pálavského vinobraní  – www.palavske-vinobrani.cz. Nově je také ke stažení mobilní aplikace s programem a základními informacemi. Najdete ji v Apple Store a Google Play.

Těšte se na SLAVNOSTI PIVA KRUŠOVICE: z nabitého  programu si vyberou opravdu vš

Těšte se na SLAVNOSTI PIVA KRUŠOVICE: z nabitého programu si vyberou opravdu vš


28.08. 2016

Zapamatujte si už teď termín 17. září! V Královském pivovaru Krušovice se o třetí zářijové sobotě uskuteční jedna z nejlepších akcí pivovarské sezony: Slavnosti piva Krušovice. Od 12:00 do 22:00 hodin se přímo v areálu pivovaru stanete přímými účastníky úžasné zábavy – na své si přijdou milovníci skvělé hudby, dobrého jídla a soutěží, kde hlavní výhrou je zásoba královského piva na celý rok. Vstupné se neplatí.

Nabitý program začne vystoupením vrchního sládka a ředitele Královského pivovaru Krušovice Igora Mandryše. V průběhu odpoledne dále sládek pivovaru Michal Havrda představí párování konkrétních druhů piva s jídlem, které se k nim perfektně hodí. Celým dnem bude návštěvníky provázet moderátorská dvojice Nasty a Daniel Čech.

Na své si určitě přijdou milovníci dobré muziky. Poslechnout si mohou následující umělce:


13:30 – 14:30 Falešná ozvěna
15:00 – 16:00 No Name (Slovensko)
16:30 – 17:30 Lenka Dusilová a Baromantika
18:00 – 19:00 Matyas
19:30 – 20:30 Věra Špinarová
21:00 – 22:00 Argema

V mezičasech naplánovali organizátoři slavností i atraktivní soutěže. Každá soutěž bude mít jednoho výherce, který obdrží půllitr zvaný Rudolf. Ostatní soutěžící získají odměnu za snahu – pivenku na jedno pivo. Soutěže budou jednoduché, ale zábavné – zvedání prázdného pivního sudu nad hlavu, stavění věže z pivních tácků atd. Připraveny budou i soutěže vědomostní. V Královském přehledu budou soutěžící odpovídat na otázky týkající se pivovaru Krušovice a piva vůbec, soutěž Královská poezie vyžaduje složení básně či příběhů za pomoci zadaných slov. Chystají se i soutěže pro rodiny, zaměřené na suroviny, z nichž se pivo vyrábí. Úkoly se budou plnit na šesti stanovištích, kde soutěžící získají po absolvování daného úkolu (lovení chmelových rybiček, skládání puzzle atd.) potřebné razítko. Když posbírají všechna, dostanou cenu.

Na Slavnosti piva Krušovice se chodí i za dobrým pivem a jídlem. Na čepu bude celé portfolio krušovických piv včetně nefiltrované 12, která byla uvařena speciálně k této příležitosti. Navíc získají návštěvníci welcome pivo Krušovice 14, když vyplní online registraci na www.krusovice.cz/slavnosti. Další letošní novinkou bude malý farmářský trh v dřevěných stáncích s dožínkovými klasy a chmelem. Kvalitní potraviny zde nabídnou místní dodavatelé. Chybět nebude ani klasické občerstvení – klobásy, steaky, kuřata, langoše, palačinky atd.

Další možnosti zábavy nabídnou volnočasové hry ve vyhrazeném areálu v pivovaru. Domů si návštěvníci mohou odnést i malou vzpomínku na příjemně strávený den v podobě snímku z královského fotokoutku. Kromě toho si před vchodem do areálu mohou zakoupit různé drobnosti na památku včetně půllitru Rudolfa.

Stejně jako v předchozích letech se v průběhu dne budou konat exkurze do výrobních prostor pivovaru s odborným průvodcem, a to od 13:00 do 18:00 hodin.

Po Ohři 242 km. Ano, je to možné!

Po Ohři 242 km. Ano, je to možné!


28.08. 2016

Karlovarský kraj to není jen filmový festival KVIFF a lázně, ale také oblíbená destinace mnoha vodáků. Věděli jste, že řeka Ohře je druhou nejlépe tekoucí řekou v Čechách a sjízdných je celých 242 km?

Chcete-li na vodě zažít spíše klid a pohodu, sjíždějte především horní tok řeky Ohře. Naopak vyhledáváte-li aktivnější vodu, ba přímo peřeje, naloďte se před Loktem a jeďte až do hlavního lázeňského města, do Karlových Varů. Snad nejzajímavější úsek řeky Vás čeká u Sokolova. Ohře tu obtéká obloukem hrad Loket a vtéká do překrásné chráněné krajinné oblasti Slavkovský les.

Ať už si vyberete kterýkoliv úsek mezi Chebem a Kadaní, bez informací rozhodně nezůstanete. Kolem řeky Ohře je osazeno 69 informačních tabulí se zajímavými informacemi ve třech jazycích (ČJ, NJ, AJ).

Tabule Vám poskytnou informaci o místě, kde se právě nacházíte, jaké památky, přírodní zajímavosti apod. najdete v okolí, informace o blízkých obcích a městech, tipy na ubytování v okolí. Seznámí Vás s pojmy či úkony z vodáckého světa. I informují o jezech či jiných překážkách, ke kterým se blížíte a o tom, jak je nejlépe překonat.

Řeka Ohře je vhodná i pro několikadenní výlety na lodích a to i díky kvalitní síti tábořišť a kempů. Seznam těchto zařízení s informacemi o jejich vybavení a dalších nabízených službách, naleznete zde.

Láká-li Vás řeka Ohře, ale nemáte-li vlastní vodácké vybavení, využijte zdejší půjčovny lodí a vybavení. Pronajmout si můžete lodě, rafty a další nezbytné vybavení pro bezpečný a pohodlný sjezd Ohře.


Přijeďte si také užít skvělou vodu na Ohři.


Do jeskyní připraveni a informováni

Do jeskyní připraveni a informováni


23.08. 2016

I jeskyně mají své osudy. Pomatený švec kdysi hledal vchod do podsvětí a objevil tak v roce 1831 Ochozskou jeskyni v Moravském krasu. Jindy pomohlo k objevu jeskyně kladivo spadlé do záhadné škvíry. Některé jeskyně jsou známé odedávna, jiné na svůj objev čekají, jiné nikdy objeveny nebudou a některé, už objevené, se zase ztrácejí.

„To je třeba případ obrovského podzemního jezera v jeskyni Výpustek u Křtin, údajně objeveného ve dvacátých a třicátých letech minulého století, po kterém speleologové od té doby marně pátrají. Jeskyně Výpustek je jednou z největších nedořešených záhad Moravského krasu,“
říká geolog, speleolog a fotograf RNDr. Petr Zajíček, autor unikátní publikace Jeskyně České republiky na historických mapách, kterou vydalo nakladatelství Academia v letošním roce.

Snahy o zmapování tajemného podzemního světa vytvořeného přírodou jsou podstatně mladší než středověké důlní mapy. Těžko si dnes představit, jak první geografové podzemí odhadovali rozměry jeskyní a propastí nebo směr spletitých chodeb. Jejich výtvory jsou však neobyčejně krásné. Jedinečná a graficky výborně zpracovaná dvojdílná publikace vypráví příběhy map českých a moravských jeskyní od 18. století do poloviny století 20., jejich autorů i historii mapování podzemních prostor. Textovou část s mnoha fotografiemi a obrazovým doprovodem doplňuje soubor 46 reprodukcí historických jeskynních map, které jsou skutečnými výtvarnými i technickými artefakty.

Kdo se chce rychle a zdarma dozvědět podrobnosti o jeskyních všeobecně či případně během výletu zjistit, kde, jak a kdy mají otevřeno, tomu je určena mobilní aplikace Zpřístupněné jeskyně České republiky. Naleznete zde nejen mapy a otevírací doby, ale i slovníček pojmů, fotogalerii a možnost poslechu mluvených průvodců. Postupně se doplňují i cizojazyčné verze. Zkrátka člověk pak ví lépe, co má pod nohama.

Aplikaci je možné si stáhnou na Google play. Další možností je stažení pomocí QR kódu (níže), který najdete i na oficiálních stránkách Správy jeskyní ČR, případně u pokladen jednotlivých jeskyní.Správa jeskyní ČR provozuje na území České republiky čtrnáct zpřístupněných jeskyní. Její odborné, personální a technické vybavení je zárukou kvalitní péče nejen o návštěvníky, ale také při výzkumu, dokumentaci a ochraně jeskyní, krasu a dalších podzemních prostor. Ve všech čtrnácti zpřístupněných jeskyních se konají často kulturní akce, koncerty nebo výstavy. Informace o nich, otevírací době, cenách vstupného, teplotách v jeskyních i délce prohlídek naleznete na www.caves.cz. Na těchto webových stránkách se dozvíte mnohé zajímavosti i o dalších zpřístupněných jeskyních u nás a naleznete zde QR kód pro stažení aplikace o jeskyních.

Slavné pohádkové kostýmy se představí na výstavě v brněnské Olympii

Slavné pohádkové kostýmy se představí na výstavě v brněnské Olympii


21.08. 2016

Jak se oblékaly princezny v pohádkách a jaké rekvizity se při natáčení pohádek používaly? V obchodním centru Olympia Brno to ukáže výstava pod názvem „Svět pohádek“, kde si mohou návštěvníci ve dnech 8. – 25. září prohlédnout dochované originály kostýmů a rekvizit nejznámějších československých filmových pohádek.

V rámci interaktivní výstavy vstoupí návštěvníci do světa československých nebo koprodukčních filmových pohádek. Připravované scenérie z říše pohádek vtáhnou do děje fanoušky pohádkových příběhů. Průřez těmi nejznámějšími přiblíží právě expozice, na které nebudou chybět kostýmy z pohádek Tři oříšky pro Popelku, Princ a Večernice, Pyšná princezna, S čerty nejsou žerty nebo O princezně Jasněnce a létajícím ševci.

K vidění budou pohádkové kostýmy z Barrandov Studia, jejichž autory jsou legendární kostýmní výtvarníci jako např. Theodor Pištěk (získal Oscara za kostýmy k filmu Amadeus), dále Jarmila Konečná, Marie Franková nebo Jan Kropáček. Vedle dekorací, rekvizit a samotných kostýmů, které patří do sbírky českého kulturního dědictví, je pro návštěvníky obchodního centra připraven také doprovodný program.

Doprovodné víkendové programy a soutěže


Za nejočekávanější kostýmy celé výstavy lze bezesporu označit originální svatební a plesové šaty z pohádky Tři oříšky pro Popelku, které nejsou běžně k vidění. Tyto šaty uvidí návštěvníci na výstavě o víkendu 24. a 25. září.

V neděli 25. září od 11 do 17 hodin proběhne zábavný program a soutěž od 14 do 17 hodin o hodnotné ceny. Hlavní soutěž ve skládání puzzle bude určena pro děti do 15 let v doprovodu rodičů, prarodičů nebo starších sourozenců. Prvních deset nejrychlejších soutěžících postoupí do finále, kde se rozhodne o celkovém vítězi. Nedělní program pak svou účastí obohatí herec Pavel Trávníček, který zároveň předá hlavní cenu vítězi. Po celý den bude kromě hlavní soutěže probíhat také stavba čokoládových komínů s charitativním podtextem. Malí i velcí zájemci budou mít možnost se zvážit na váze hříchů.

Zdarma přístupná výstava bude umístěna v pasážích obchodního centra Olympia Brno vždy od pondělí do pátku od 8 do 23 hodin a o víkendu od 8 do 24 hodin.

Forest.ink - tvoje kérka zachrání prales

Forest.ink - tvoje kérka zachrání prales


21.08. 2016

Forest.ink je charitativní tattoo událost, která se uskuteční 17. září v prostorách The Chemistry Gallery v Praze. Svoje síly na Forest.inku spojí známí umělci z České republiky a Slovenska. Peníze vytěžené za jejich návrhy tetování, malby,fotky či grafiky podpoří start ekologického projektu El Bosque Medicinal v ekvádorském pralese, který si klade za cíl konzervaci pralesa a výstavbu přírodní botanické zahrady a vzdělávacího centra. V průběhu samotné akce se návštěvníci mohou zúčastnit tematických workshopů a přednášek.

"Forest.inkem chceme nejen poukázat na to, co se děje ve světě, hlavně bychom si přáli touto akcí motivovat a inspirovat lidi,“ říká tatérka Petra Hlaváčková, která za nápadem uspořádat charitu stojí. "Ať je to znečištěná řeka ve vašem městě, nedostatek peněz v místním dětském domově nebo třeba ničení pralesů v Ekvádoru - tyhle věci se náš všech týkají a tvoří svět, ve kterém žijeme. A pokud se nám cokoliv z toho nelíbí, nemusíme jen sedět a nadávat. Touto akcí chceme ukázat, že každý z nás může přispět ke změně a že i ta nejmenší pomoc se počítá. A že to navíc může být i zábava."

Tatéři Ondrash, Lucie Liška, Dan Ko a další vytvořili originální návrhy tetování inspirované jihoamerickou džunglí. Dražba návrhů probíhá online na Facebookovém profilu Forest.ink od 17. srpna do 10. září 2016. Výhercům dražby budou návrhy v průběhu soboty 17. září přeneseny na kůži.

Akci podporují i další známí umělci - své malby a grafiky věnovali například malíři Jiří Petrbok, Michael Rittstein, Roman Franta či designer Deafmessenger. Tato a další díla jsou vystavená k prodeji on-line a k prohlédnutí budou také na samotné akci.

Podpoříte-li Forest.ink vydražením či koupí některého z artefaktů, pomůžete s koupí pozemku v okolí stávající přírodní rezervace El Paraíso v Ekvádoru, její ochrany a vybudování vzdělávacího centra s botanickou zahradou - El Bosque Medicinal. I přesto, že je rezervace zřízena a podporována ekvádorskou vládou, její existence je ohrožena. Její část se nachází na pozemcích soukromých vlastníků, kteří nabízejí pozemky k prodeji. Forest.ink si klade za cíl sehnat finance, tyto pozemky odkoupit a spolu s místními obyvateli je chránit, odlesněné části znovu zalesnit a připojit je ke stávající rezervaci.

O chod projektu El Bosque Medicinal a budoucí výstavbu vzdělávacího centra se stará Roman Kollár, který v Ekvádoru trvale žije. Jedním z jeho cílů je vybudovat místo, kde si návštěvníci z řad místních i turistů budou moci na vlastní kůži připomenout a poučit se o všeobecné důležitosti a křehkosti pralesních ekosystémů. Získají zde povědomí o životě různých druhů rostlin a zvířat, o jeho potřebách a podmínkách nutných k jeho zachování.

"Dobré příklady, informování a vzdělávání hrají důležitou roli pro zachování zdejšího deštného pralesa. Poznávání, uchovávání i sdílení moudrosti domorodých indiánů o duchovních principech a zákonech přírody nám třeba jednou poslouží při ochraně kvality života na zemi. Je možné, že pokud se nám nepodaří naším příkladem přesvědčit místní obyvatele o závažnosti situace, tak se rezervace "el Paraíso" stane jednou z mnoha obětí těžby. Projekt El Bosque Medicinal je naším prvním krokem v ukazování cesty za zdravým vnímáním života ve všech jeho formách. Učme se vážit si života a životního prostředí na zemi. Učme o hodnotě přírody jako celku namísto pouhého zdroje rostlin a nerostných surovin. Učme se o životě v prostředí, ve kterém se mu nejlépe daří," vzkazuje z džungle Roman Kollár.

Projekt EL Bosque Medicinal má vlastní webové stránky, kde budou pravidelně přibývat zprávy o tom, jak se projekt rozšiřování a ochrana přírodní rezervace "el Paraíso" v Ekvádoru vyvíjí.

Pokud již teď toužíte nosit na své kůži kus pralesa nebo se chcete o akci dozvědět víc, přečtěte si další informace na www.forestink.org nebo na Facebooku: Forest.ink.

Akce probíhá pod hlavičkou nadačního fondu Dobromysl.

Forest.ink

17. 9. 2016, The Chemistry Gallery

FB stránka / událost

Zúčastní se

DRAŽBA TETOVÁNÍ

Ondrash www.ondrash.com
Jan Mráz www.janmraz.com
Petra Tattoo www.petratattoo.com
Lucie Liška
Dodáč www.wildlinestattoo.com
Dan Ko www.bobektattoo.cz/tattoos
Veronika www.facebook.com/Veronika-Tom
Mafis www.facebook.com/tattoomafis
Petra Tribo www.facebook.com/petra.cankl
Miki Aslan Tattoo www.facebook.com/iaslantattoo
Szabi www.facebook.com/tattooszabi
Routa facebook/Routattoo
Adra Rooster www.instagram.com/andrejakopecka

DRAŽBA OBRAZŮ

Jiří Petrbok
Martin Salajka www.martinsalajka.cz
Jan Uldrych www.januldrych.com
Deafmessanger www.deafmessanger.com
Veronika Schiram Noa
Marie Kraus mariekraus3.tumblr.com
Christine Recrue www.christinerecrue.cz
Marek Hrdina/ROTR www.rotr.eu
Zdeněk Spour www.zdenekspour.com
Adéla Marie Jirků www.adelamariejirku.com
Tomáš Honz tomashonz.com
Karolína Klimešová karolinaklimesova.blog.cz
Lenka Kerdová www.lenkakerdova.cz

DRAŽBA FOTOGRAFIÍ

Petr Hricko www.petrhricko.cz
František Ortmann www.frantisekortmann.eu
Jiří Vágner
Adam Kencki  cargocollective.com/adamkencki

DRAŽBA GRAFIK

Roman Franta www.romanfranta.cz
Michael Rittstein
Jana Anna facebook.com/janaannalino

HUDBA

Josef Sedloň https://soundcloud.com/josefsedlon/tracks
Stanislav Abrahám stanislavabraham.bandcamp.com
Tono https://soundcloud.com/tono_ovm
DYSKO (experimental cabaret)
3SKA (dyzlegtic division) soundcloud.com/trsk

PŘEDNÁŠKY

WORKSHOPY
recyklace a DIY výroba
malování/sprejování/exhibice

VEGAN JÍDLO
Kabinet (Trutnov)

Film Bratříček Karel o osudech Karla Kryla bude mít premiéru 17. listopadu

Film Bratříček Karel o osudech Karla Kryla bude mít premiéru 17. listopadu


21.08. 2016

Dokumentární snímek režisérky Krystyny Krauze Bratříček Karel vstoupí do českých kin 17. listopadu (původně plánovaná premiéra 25.8. byla zrušena).

Film přinese nový pohled na legendárního písničkáře, který se stal symbolem Pražského jara. Součástí filmu jsou rozhovory s Krylovými blízkými i dosud nezveřejněné archivní záběry.

Co bylo tak přitažlivého na „malém zpěvákovi s velkým hlasem“, že více než dvacet let po jeho smrti lidé stále zpívají jeho písničky a čtou jeho poezii? Jaké je místo umělce v tragických dějinách vlasti? Může jednotlivec ovlivnit chod dějin? Jaký vliv na psychiku tvůrce mají jeho traumatické zážitky z dětství? Byl Kryl obětí dějin svého národa? Milovaly ho davy, ale umíral opuštěný a zatrpklý – protože nikdy nedělal kompromisy. Tyto a další otázky se rozhodla položit autorka filmu Krystyna Krauze.

Režisérka Krystyna Krauze vystudovala dramaturgii na pražské DAMU (1995), scenáristiku na Státní vysoké filmové, televizní a divadelní škole v Lodži (1998) a Katedru dokumentární tvorby na FAMU (1999). Angažovala se v polském opozičním hnutí, od roku 1988 působila v Československo-polské Solidaritě. Účastnila se demonstrace 17. listopadu 1989 a dva dny nato byla deportována z ČSSR s razítkem „nežádoucí osoba“. V roce 2015 obdržela z rukou polského prezidenta řád Zlatý kříž za zásluhy. V roce 2014 natočila celovečerní dokument Návrat Agnieszky H. (spol. režie Jacek Petrycki) o polské režisérce Agnieszce Hollandové a jejím vztahu k Československu.

Celovečerní dokumentární film o významné postavě českého barda na pozadí evropských dějin 20. století vznikl v česko-polské koprodukci. Kromě českých známých a příbuzných (Jan Kryl, Miroslav Kovařík, Jaroslav Hutka, Vladimír Merta, Jiří Černý, Karel Jadrný, Friedrich Taussig a další) vyprávějí o svých setkáních s Krylem také Poláci: Agnieszka Holland, Andrzej Zajączkowski,, Alfred Znamierowski, písničkářka Antonina Krzysztoń a zpěváci Jacek Kleyff a Michał Tarkowski.

Distribuční premiéra 17. 11. 2016

Dny evropského dědictví v Ústí nad Labem

Dny evropského dědictví v Ústí nad Labem


21.08. 2016

Dny evropského dědictví od 3. do 11. září otevřou brány nejzajímavějších památek, budov a jiných objektů v Ústí nad Labem. Město Ústí nad Labem připravilo i pro tento rok soutěž. V době konání soutěže bude zpřístupněno 28 objektů, které jsou uvedeny v turistickém pase. Tento turistický pas získají soutěžící v Informačním středisku města Ústí nad Labem nebo v jednotlivých objektech v době konání soutěže. Úkolem soutěžících je nasbírat nejméně 14 razítek do turistického pasu z objektů. Do slosování budou zařazeni všichni, kdo do 18. září předloží ke kontrole turistický pas v Informačním středisku města Ústí nad Labem.

Příklad zpřístupněných objektů: Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Ústí nad Labem, Severočeské divadlo, Správní budova Spolku pro chemickou a hutní výrobu, Zámek Krásné Březno, Palácová vila Ignaze Petschka aj.

Podrobné informace na www.usti-nad-labem.cz.

[1]  2  3  4  ...  253  254  255  256  >>
Reklama:
Reklama:

Přihlášení

Propojit Vyletnik.cz s Facebookem
Přihlásit se Nová registrace

Reklama

Booking.com

Předpověď počasí

Pondělí

25 °C
Úterý

22 °C
Středa

24 °C

In-počasí

Reklama

Kalendář akcí

Legiovlak bude v Praze (2.8.2016-30.8.2016)

Legiovlak bude v Praze (2.8.2016-30.8.2016) 02.08.2016

Legiovlak s dobovou obsluhou bude přístupný každý všední den kromě pondělí od...

Výstava diplomových a bakalářských prací  (28.5.2016-31.8.2016)

Výstava diplomových a bakalářských prací (28.5.2016-31.8.2016) 28.05.2016

Studenti fakulty umění, katedry sochařství budou v pátek 25. května 2016 obha...

iQLANDIA vítá léto novou expozicí i osvědčenými taháky (1.6.2016-31.8.2016)

iQLANDIA vítá léto novou expozicí i osvědčenými taháky (1.6.2016-31.8.2016) 01.06.2016

iQLANDIA nabízí chytrou zábavu na celý den. Prozkoumáte lidské tělo, vydáte s...

Výletník doporučuje

Techmania Science Center

Techmania Science Center

Techmanie vám splní sen o létání Létat, vidět zemi pod sebou z ptačí perspektivy, povznést se...
Zahrady pod Pražským hradem

Zahrady pod Pražským hradem

Soubor pěti navzájem propojených zahrad propojujících Hrad s Valdštejnskou ulicí je...