Doprava

Partner portálu

Reklama

Diskusní fórum

české lanýže

Zkoušej a své poznatky prosím napiš do...
02.01.17 (burle.blog.cz)

Ubytovanie v Terchovej

Ak hľadáte príjemné miesto pre dovolenku...
05.12.16 (miska033)

Staré Hrady

také mohu jen doporučit, byli jsme s...
12.10.16 (denca fialova)

Diskutuj zde

Reklama

Úvodní stránka > Kudy z nudy

Kudy z nudy

Reklama

Kudy z nudy tento víkend

18.01.2017
Šermíři opět zkříží své meče v zimní bitvě u Podbořan
Šermíři opět zkříží své meče v zimní bitvě u PodbořanStovky šermířů se utkají předposlední lednovou sobotu v Podbořanech nedaleko Žatce. Udatní rytíři se střetnou v klasické středověké bitvě. Jedná se o jediné zimní šermíř... »»
18.01.2017
Před deseti lety se přes Krkonoše přehnal orkán Kyrill
Před deseti lety se přes Krkonoše přehnal orkán KyrillV noci z 18. na 19. ledna 2007 se přes naše území přehnal vítr tak silný, že ho meteorologové mohli označit jako orkán. Dostal jméno Kyrill. Poničil krkonošský les na b... »»
18.01.2017
V Praze se bude slavit nový čínský Rok ohnivého kohouta
V Praze se bude slavit nový čínský Rok ohnivého kohoutaJedinečná hudební a taneční vystoupení, ukázky umění a tradičních řemesel či ochutnávky typických jídel – to a mnoho dalšího vás čeká v pátek 27. ledna 2017 v Obecním ... »»
18.01.2017
Užijte si vodní hrátky po celý rok
Užijte si vodní hrátky po celý rokVodním zábavním parkům se říká aquaparky, a pokud chtějí dostát takovému označení a vy v nich nenajdete alespoň jeden bazén a tobogán, divokou řeku, nejrůznější gejzíry, vodotrysky a podob... »»
18.01.2017
Osvětlenou běžkařskou trať využijete v Perninku
Osvětlenou běžkařskou trať využijete v PerninkuChtěli byste vyrazit na běžky v odpoledních hodinách, ale brzké stmívání vás nutí tuto aktivitu odložit až na víkend? V krušnohorském Perninku čekat nemusíte. Do bílé stopy tu... »»
17.01.2017
Deset zimních akcí a závodů pro chodce, lyžaře, sáňkaře i čtyřnohé kamarády
Deset zimních akcí a závodů pro chodce, lyžaře, sáňkaře i čtyřnohé kamarádyZ kalendáře akcí na portálu Kudy z nudy jsme pro vás tentokrát vybrali akce, s nimiž můžete naložit podle svého gusta. Někde se můžete zapojit, jin... »»
17.01.2017
Nejkrásnější zimní procházky: pět měst zve na pohodové zimní procházky
Nejkrásnější zimní procházky: pět měst zve na pohodové zimní procházkyRádi byste vyrazili na příjemnou procházku, ale nenapadá vás, kam se přesně vydat? A navíc to musí být někde blízko v těch lednových plískanicích… Portá... »»
17.01.2017
Na Lipně vzniká nová skicrossová trať ve spolupráci s týmem Evy Samkové
Na Lipně vzniká nová skicrossová trať ve spolupráci s týmem Evy SamkovéSkiareál Lipno si na letošní sezonu připravil několik novinek, které návštěvníkům nabízí více zábavy na sněhu. Jednou z nich je i snowboard/skicrossová... »»
17.01.2017
Poodhalte oponu letového provozu, Letiště Praha pořádá exkurze do zákulisí
Poodhalte oponu letového provozu, Letiště Praha pořádá exkurze do zákulisíCo všechno je třeba udělat před startem letadla? Kolik aerolinek létá do Prahy? Jací jsou nejneobvyklejší zaměstnanci letiště? S tím vším vás seznám... »»
17.01.2017
Zveme vás na zimní bitvy: akce, boj, zajímavá podívaná i výlety
Zveme vás na zimní bitvy: akce, boj, zajímavá podívaná i výletyPříznivci tradiční Zimní bitvy v Podbořanech si museli na letošní klání počkat celé dva roky. Jedno z největších zimních utkání šermířů se naposledy uskutečnil... »»
17.01.2017
Tipy na zajímavé akce v Praze a okolí na tento víkend
Tipy na zajímavé akce v Praze a okolí na tento víkendV Praze a okolí se pořád něco děje! Hledáte kulturní akce na víkend, zajímavé výlety a novinky? Nechte se inspirovat našimi tipy na první lednový víkend - 20. 1. až 22. ... »»
17.01.2017
Zoo Dvůr Králové chystá rozsáhlé investice a modernizaci areálu
Zoo Dvůr Králové chystá rozsáhlé investice a modernizaci areáluKromě už zahájených projektů se zahrada v roce 2017 pustí hned do několika rekonstrukcí stávajících pavilonů a velké změny čekají rovněž Restaurant Lemur. Vešk... »»
16.01.2017
I v lednu můžete v českých science centrech zažít mnohé!
I v lednu můžete v českých science centrech zažít mnohé! V českých science centrech můžete v lednu zažít mnohé! Co třeba přihlásit ratolesti na „Dětskou univerzitu“? Nebo se raději vydáte do světa dinosaurů? A co takhle ne... »»
16.01.2017
Tipy kam s dětmi o tomto víkendu
Tipy kam s dětmi o tomto víkenduNevíte co s volným víkendem? Užijte si s dětmi společný čas. Inspiraci na Kudy z nudy najdete pro malé i velké, holky i kluky, místa kde se s dětmi ani v zimě nebudete nudit, ať už během výs... »»
16.01.2017
Veletrhy GO a Regiontour budou plné zážitků a chutí
Veletrhy GO a Regiontour budou plné zážitků a chutíMy Češi máme pověst náruživých cestovatelů a rádi vyrážíme jak za odpočinkem, tak za poznáním nebo zajímavými zážitky. Ať už na svých cestách hledáte cokoli, vždycky potře... »»
16.01.2017
City Cross Sprint oživí Dolní oblast Vítkovice v Ostravě už popáté
City Cross Sprint oživí Dolní oblast Vítkovice v Ostravě už popátéPo necelém roce se nejlepší čeští a světoví lyžaři včetně domácích sportovců z dalších sportovních odvětví sjedou do Ostravy, kde se již v sobotu 21. ledna ... »»
16.01.2017
30 tipů z celého Česka... aneb, jak si užít ledový lednový víkend
30 tipů z celého Česka... aneb, jak si užít ledový lednový víkendTipy na akce od pátku 20. 1. do neděle 22. 1. Užijte si výlety za poznáním, aktuální výstavy, zábavu s dětmi, gastronomické akce, inspiraci pro zimní výlety ... »»
15.01.2017
Jihomoravské Mikulčice si podmaní košt pálenek a zelí
Jihomoravské Mikulčice si podmaní košt pálenek a zelíV Mikulčicích se budete moci na vlastní kůži přesvědčit, co všechno dobrého se dá vyrobit z kysaného zelí. Gurmáni Mikulčice v sobotu 21. ledna pořádají v kulturním domu... »»
15.01.2017
Festival krátkých filmů Praha nabídne osobité zážitky
Festival krátkých filmů Praha nabídne osobité zážitkyVe dnech 18. - 22. ledna můžete v Praze navštěvovat snímky dalšího ročníku Festivalu krátkých filmů Praha. Desítky snímků diváci uvidí v již tradičních sekcích – v mezin... »»
15.01.2017
Příští víkend startuje eXtrémní závod 24 hodin na Lysé hoře
Příští víkend startuje eXtrémní závod 24 hodin na Lysé hoře Beskydy opět po roce ožijí jedním z nejnáročnějších zimních závodů v České republice a střední Evropě. V sobotu 21. ledna v 11 hodin odstartuje z Ostravice eXtrém... »»
15.01.2017
Pražské barokní paláce: využijte výstavy a nahlédněte do jejich interiérů!
Pražské barokní paláce: využijte výstavy a nahlédněte do jejich interiérů!Pražské barokní paláce patří k nejkrásnějším památkám hlavního města. Každý má svůj jedinečný příběh a prohlídky překrásných barokních interiérů nab... »»
15.01.2017
Přehled tipů, kam se letos vydat na masopust
Přehled tipů, kam se letos vydat na masopustSvátek, při kterém se lidé za dávných časů naposled poveselili a pořádně najedli před nadcházejícím obdobím půstu, se s oblibou slaví dodnes. Kdy se vlastně slaví masopust, které... »»
14.01.2017
Zvířata z pražské Zoo si pochutnávají na větvích z vánočního smrku
Zvířata z pražské Zoo si pochutnávají na větvích z vánočního smrkuV pražské zoologické zahradě začalo zkrmování větví z vánočního stromu ze Staroměstského náměstí. Některé druhy zvířat dostaly obrovské smrkové větve do výb... »»
14.01.2017
Ohřejte se v zimě v Lednici
Ohřejte se v zimě v LedniciLednice není jen místem vhodným k návštěvě v teplých měsících - na své si zde přijdou všichni milovníci architektury i přírody. V zimě láká k návštěvě nejen palmový skleník, ale také lednický zám... »»
14.01.2017
20 tipů na běžky i v nižších polohách
20 tipů na běžky i v nižších poloháchKdyž zima běžkařům přeje a nadělí dostatek sněhu, není nutné vyrážet na vrcholky nejvyšších hor. Pěkný výlet v bílé stopě si lze užít i v níže položených oblastech anebo i tam, kde se b... »»
14.01.2017
Pozorovali jste někdy živého jelena alespoň čtvrt hodiny? Zkuste to v Krkonoších!
Pozorovali jste někdy živého jelena alespoň čtvrt hodiny? Zkuste to v Krkonoších!Viděli jste někdy živého jelena na 6 metrů? A viděli jste někdy 60 jelenů na 6 metrů a dívali jste se na ně aspoň čtvrt hodiny? A víte, co má... »»
14.01.2017
Neobvyklá místa a zimní i noční prohlídky pěšky nebo na běžkách
Neobvyklá místa a zimní i noční prohlídky pěšky nebo na běžkáchNa zimní prohlídky nelákají jen hrady a zámky, ale také jiná místa. Navštivte s portálem Kudy z nudy třeba legendární sklářskou huť v Sázavě, přečerpávací elek... »»
13.01.2017
Meteorické roje, komety nebo perseidy - celý rok 2017 bude velmi bohatý na astronomické úkazy
Meteorické roje, komety nebo perseidy - celý rok 2017 bude velmi bohatý na astronomické úkazyCelý rok 2017 bude přát astronomickým úkazům, včetně dobrých pozorovacích podmínek pro několik meteorických rojů - velmi příznivé... »»
13.01.2017
O víkendu si užijte Zlatou lyži ve Vysočina Aréně
O víkendu si užijte Zlatou lyži ve Vysočina AréněPo prosincovém Světovém poháru biatlonistů bude Vysočina Aréna v Novém Městě na Moravě od pátku do neděle dějištěm mistrovství republiky v běhu na lyžích v kategoriích dospě... »»
13.01.2017
30 tipů kam na výlety na hrady a zámky po celý rok
30 tipů kam na výlety na hrady a zámky po celý rokTéměř každý ví, že hrad či zámek otevřený po celý rok, je Pražský hrad, Hluboká nebo Špilberk. Ale zajímavé tipy na výlet najdete i jinde! Podívejte se na naši nabídku tipů... »»
13.01.2017
Na Mělnicko se vracejí bobři, vlci a další vzácná zvířata
Na Mělnicko se vracejí bobři, vlci a další vzácná zvířataSpatřit se zatím nenechal, ale je jasné že se na soutoku Labe a Vltavy usadil - čerstvé bobří ohryzy vrb a topolů s patrnými otisky řezáků lze nalézt v současnosti n... »»
13.01.2017
Projeďte si na běžkách na golfové hřiště v Čeladné!
Projeďte si na běžkách na golfové hřiště v Čeladné!Patříte-li mezi milovníky zimních sportů, určitě využijte možnost běžkování v Golf Resortu Čeladná, kde pro vás letos připravili tři běžecké okruhy dlouhé dohromady patnác... »»
13.01.2017
Posledních čtrnáct dní ve Staroměstské radnici můžete vidět výstavu Czech Press Photo 2016
Posledních čtrnáct dní ve Staroměstské radnici můžete vidět výstavu Czech Press Photo 2016Soutěž profesionálních fotografů se koná už po dvacátédruhé. Výstava je i letos umístěna v prostorách Staroměstské radnice: v Křížov... »»
13.01.2017
Poutní kostel v Horní Polici se konečně dočká obnovy
Poutní kostel v Horní Polici se konečně dočká obnovyVýznamné mariánské poutní místo areál poutního kostela Navštívení Panny Marie v Horní Polici se po 105 letech dočká, díky evropské dotaci, celkové rekonstrukce. Obnovy se... »»
12.01.2017
Dracula a ti druzí aneb pár tipů na výlety za upíry
Dracula a ti druzí aneb pár tipů na výlety za upíryBaví vás knihy o upírech a filmy plné bledých dam a pánů s až příliš vyvinutými horními špičáky? Pak vám uděláme radost dvěma novými výstavami a také tipy na výlety do mís... »»
12.01.2017
Ski areál Razula hlásí výborné podmínky a na neděli chystá dětský závod
Ski areál Razula hlásí výborné podmínky a na neděli chystá dětský závodDíky sněhové nadílce z počátku týdne a mrazivému počasí panují nyní ve Ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích ideální lyžařské podmínky. Sněhovou pok... »»
12.01.2017
40 tipů kam vyrazit na běžky
40 tipů kam vyrazit na běžkyLetošní sezóna je běžkařům více než nakloněná a paní Zima ukazuje milovníkům bílé stopy stále vlídnou tvář - na horách připadl nový sníh a teploty se drží pod bodem mrazu. Tento rok se sněhové n... »»
12.01.2017
Ještěd se navrací do své původní podoby z roku 1973
Ještěd se navrací do své původní podoby z roku 1973Hotel Ještěd postupně získává původní podobu ze sedmdesátých let. Vedle salonku a baru se už podařilo kompletně obnovit i dva pokoje tak, jak vypadaly při otevření hotelu ... »»
12.01.2017
V Muzeu Metoděje Vlacha se dokončuje replika legendárního letounu G-III
V Muzeu Metoděje Vlacha se dokončuje replika legendárního letounu G-IIIPřímo před očima návštěvníků je na okraji expozice Muzea Metoděje Vlacha vystaven právě dokončovaný letoun Caudron G3. Během návštěvy tak můžete sledov... »»
12.01.2017
Sáňkování v Praze: Petřín, Riegrovy sady i terény na okraji města
Sáňkování v Praze: Petřín, Riegrovy sady i terény na okraji městaKdyž v Praze napadne dostatek sněhu na to, aby se dalo sáňkovat, je to skoro příležitost pro slavnostní oblečení a oslavné fanfáry. Letos se zima konečně vyd... »»
11.01.2017
10 tipů kde si užijete přírodní bruslení
10 tipů kde si užijete přírodní brusleníPři dostatečných mrazech je možné vydat se na bruslích na různá místa v Česku. Pro všechny, kdo se vydají do neprozkoumaných končin a hlavně na řeky platí vždy pravidlo dodržování ma... »»
11.01.2017
K zimě patří polévky: už jste vyzkoušeli některou z polévkáren?
K zimě patří polévky: už jste vyzkoušeli některou z polévkáren?Zřejmě vám nemusíme napovídat, co se vaří v polévkárnách. Jde o podniky, které potvrzují staré pořekadlo, že dobrá polévka je základ všeho, spokojenosti i jíde... »»
11.01.2017
Do Zoo Zlín se vypravte i uprostřed zimy, nebude litovat
Do Zoo Zlín se vypravte i uprostřed zimy, nebude litovatI v zimním období má zlínská zoo svůj půvab, je plná života a rozhodně stojí za návštěvu. Do venkovních výběhů stále vycházejí sloni, zebry, nosorožci, tygři, klokani... »»
11.01.2017
V Jilemnici stojí opět obří sněhový Krakonoš
V Jilemnici stojí opět obří sněhový Krakonoš Na náměstí v Jilemnici tak jako skoro každý rok, vyrostla ze sněhu socha Krakonoše! Obří sněhovou sochu vytvořil výtvarník Josef Dufek se dvěma pomocníky. Oblíbenou turistickou ... »»
11.01.2017
Oslavte 17. narozeniny s berounskými medvědy!
Oslavte 17. narozeniny s berounskými medvědy!Na pátek 13. ledna připadají letos sedmnácté narozeniny berounských medvědů, kteří žijí v medvědáriu v berounském lesoparku Městská hora již od října 2000. Narozeninová oslava v... »»
10.01.2017
Probuďte v sobě závodního ducha a užijte si recesi na saních a na starých lyžích
Probuďte v sobě závodního ducha a užijte si recesi na saních a na starých lyžíchMáte rádi neobvyklé soutěže? Pak se nechte portálem Kudy z nudy pozvat na několik pozoruhodných akcí, které rozhodně nejsou pro každého. Napří... »»
10.01.2017
Skleník Květné zahrady v Kroměříži láká na zimní atmosféru
Skleník Květné zahrady v Kroměříži láká na zimní atmosféruKvětná zahrada připravila pro své návštěvníky zimní program. V sobotu 14. ledna si můžete užít hravé odpoledne v teple skleníku a přesvědčit se, že i v zimě může bý... »»
10.01.2017
Barevné ledopády zdobí přírodní rezervaci Pulčín-Hradisko
Barevné ledopády zdobí přírodní rezervaci Pulčín-HradiskoLedopády poblíž Pulčína, místní části Francovy Lhoty na Valašsku, jsou proslulé svou barevností. Díky letošním mrazivým teplotám se můžete pokochat ledovou krásou ji... »»
10.01.2017
Hrad a zámek Staré Hrady zve na Dračí čarodějné pohádkové prohlídky
Hrad a zámek Staré Hrady zve na Dračí čarodějné pohádkové prohlídkyNahlédněte do tajemství Obřích smaragdových draků v pohádkovém sklepení Starých Hradů v Libáni, přijměte pozvání na audienci k Dračímu Králi Rozumbraďáku X... »»
10.01.2017
Pět gastronomických slavností a vinařských přehlídek v lednu a únoru
Pět gastronomických slavností a vinařských přehlídek v lednu a únoruMilovníci dobrého jídla, vína piva by měli popadnout kalendáře a začít zaškrtávat termíny nejbližších gastronomických akcí. Na portálu Kudy z nudy se jich... »»

Reklama

Přihlášení

Propojit Vyletnik.cz s Facebookem
Přihlásit se Nová registrace

Reklama

Booking.com

Předpověď počasí

Čtvrtek

-5 °C
Pátek

-5 °C
Sobota

-4 °C

In-počasí

Reklama

Kalendář akcí

Sochaři dokončili ledové sochy ve špindlerovském LEDÁRIU (10.12.2016-28.2.2017)

Sochaři dokončili ledové sochy ve špindlerovském LEDÁRIU (10.12.2016-28.2.2017) 10.12.2016

„Loňská premiéra Špindlerovského ledária měla velký úspěch. Návštěvníci k nám...

ZOO Praha (31.12.2016-31.12.2017)

ZOO Praha (31.12.2016-31.12.2017) 31.12.2016

Pražská zoo patří k chovatelské špičce. Světově prosluly například chovy koní...

Motýlí louka v zoo Ostrava (8.8.2015-31.12.2017)

Motýlí louka v zoo Ostrava (8.8.2015-31.12.2017) 08.08.2015

Vedle Sovího koutku, Včelí stezky či Broukoviště vznikla v zoo další interakt...

Výletník doporučuje

Centrum tradičních řemesel Královské Poříčí - Statek Bernard

Centrum tradičních řemesel Královské Poříčí - Statek Bernard

Statek Bernard je Centrem tradičních, ale i moderních řemesel na západě Čech. Každý výrobek je...