Kdysi významné sídlo vzniklo kolem roku 1500 jako hornická osada u stříbrných dolů. V roce 1853 byla povýšena na město (druhé nejmenší v Plzeňském kraji). Na návrší stojí barokní kostel archanděla Michaela na místě staré hornické svatyně. Naproti stojí historická radnice, snad to býval objekt bývalého báňského úřadu.
REKLAMA