Partner portálu

Reklama

Reklama

Turistické trasy

Turistické trasy připravujeme ve spolupráci s výrobcem programu Trasy www.trasy.net . Po výběru oblasti se vám kromě tipů na turistické trasy tipy na výlety, zajímavosti, hrady, zámky a další tipy z této oblasti.

Turistické trasy, turistické pochody a jiné výšlapy

Celkový počet ve výběru: 9

Reklama

Hamousův statek ve Zbečně

Hamousův statek ve Zbečně - Výškový profil

Rakovnicko a Křivoklátsko

Náročnost: Lehká

Výlet nasměrujeme k jedné z nejstarších zpřístupněných památek lidové architektury ve Středních Čechách. Východiskem nám bude městečko Křivoklát, kam se můžeme dostat třeba vlakem z Rakovníka nebo Berouna. Z Křivoklátu vyrazíme po červené, cesta vede po hraně údolí Berounky a jsou odtud překrásné výhledy na řeku. V Pískách odbočíme na zelenou s sejdeme k Berounce do Zbečna. Statek v obci nalezneme snadno, neboť stojí hned naproti kostelu sv. Martina v blízkosti návsi. Historie Hamousova statku sahá až na přelom 16. a 17. století. Převážně roubené stavení se světnicí, komorami, černou kuchyní a výměnkem nám dovolí nahlédnout do způsobu bydlení a hospodaření v českém vesnickém domě a zemědělské usedlosti v minulosti. Poznáme tu nejen starobylý způsob stavby domu, ale i selskou domácnost a seznámíme se s dobovými nástroji či můžeme zblízka přihlížet pečení vynikajícího domácího chleba a dalším pracem i řemeslům. Zpět na Křivoklát se vrátíme stejnou cestou což je necelých 6 km, nebo přejdeme ve Zbečně most přes Berounku a vlakem odjedeme do Rakovníka nebo do Berouna.

Křivoklát: Leontýnina cesta

Křivoklát: Leontýnina cesta - Výškový profil

Rakovnicko a Křivoklátsko

Náročnost: Lehká

zdroj: www.rakovnicko.info

Po stopách Mistra Jana Husa

Po stopách Mistra Jana Husa - Výškový profil

Rakovnicko a Křivoklátsko

Náročnost: Střední

Výlet nás zavede na hrad, který byl posledním místem pobytu Mistra Jana Husa ve vlasti před jeho odjezdem do Kostnice. Hrad Krakovec byl vystavěn kolem roku 1383 pro předního muže královského dvora, oblíbence Václava IV. a purkrabího hradu Křivoklát, Jíru z Roztok. Nad odvážně klenutým sklepením se skvělo na třicet cimer včetně kaple zasvěcené Panně Marii a Kateřině Alexandrijské. Hvězdné období hradu však ukončil v červenci roku 1783 blesk. Hrad vyhořel. Po požáru byl opuštěn a jen jeho do výše tyčící se zdi nám připomenou jeho dávnou slávu. Při komentované prohlídce uvidíme půlválcovou věž, temné sklepení, arkýřovou kapli či zachovalé sklepení s několika schodišti. Posilnit se můžeme v nedaleké hospůdce, okolo níž vede cesta od parkoviště ke zřícenině. Z Rakovníka vede na Krakovec červeně značená cesta.

Vycházkový okruh U Eremita

Vycházkový okruh U Eremita - Výškový profil

Rakovnicko a Křivoklátsko

Náročnost: Lehká

zdroj: www.rakovnicko.info

Ze Zbečna na Klíčavu

Ze Zbečna na Klíčavu - Výškový profil

Rakovnicko a Křivoklátsko

Náročnost: Střední

Výlet nás zavede k přehradě na říčce Klíčavě v křivoklátských lesích. Do Zbečna se dostaneme autem nebo vlakem z Rakovníka nebo Berouna. Ze Zbečna vyrazíme po zelené proti proudu Berounky a vystoupáme na hranu údolí. V Pískách odbočíme na červenou směr Klíčava. Cesta vede lesem, po třech kilometrech sejdeme pod hráz přehrady na Klíčavě. Zde neopomineme vystoupat odbočkou na hráz, odkud máme celé jezero obklopené hlubokými lesy jako na dlani. Koupání je zde bohužel zakázáno. Od přehrady pokračujeme dále po červené, v lesích se můžeme porozhlédnout po borůvkách nebo houbách. Po třech kilometrech odbočíme na žlutou, která nás dovede zpět do Zbečna. Pěkný okruh, který vede převážně lesem a lze jej absolvovat i na kole.

Reklama:
Reklama:

Přihlášení

Přihlásit se Nová registrace

Reklama

Booking.com

Předpověď počasí

Pátek
Oblačno
8 °C
Sobota
Sníh s deštěm
4 °C
Neděle
Sněžení
2 °C

In-počasí

Reklama

Kalendář akcí

První návštěvníci po znovuotevření v Zoo Liberec (11.5.2020-31.5.2020)

První návštěvníci po znovuotevření v Zoo Liberec (11.5.2020-31.5.2020) 11.05.2020

Zoo v Liberci se zavřela 13. března a zůstala tak sedm týdnů bez svého h...

Dole v dole...a nejen v tom Kokořínském! (12.5.2020-21.6.2020)

Dole v dole...a nejen v tom Kokořínském! (12.5.2020-21.6.2020) 12.05.2020

Pojedete-li od Mělníka na sever, snadno tento přírodní unikát ujde pozornosti...

Dům matky a Dům syna – Pomník Jana Palacha (16.1.2016-31.12.2020)

Dům matky a Dům syna – Pomník Jana Palacha (16.1.2016-31.12.2020) 16.01.2016

 Umělecké dílo amerického architekta Johna Hejduka, věnované městu Praze...

Výletník doporučuje

Hrádek nad Nisou

Hrádek nad Nisou

Hrádek nad Nisou - město v srdci Trojzemí Na okraji Lužických hor v Žitavské pánvi se...

Doporučujeme pro ubytování:

  • V blízkosti Lednicko-valtického areálu se vám nabízí ubytování Mikulov.
  • Pokud si chcete rezervovat ubytování a pěkné chaty a chalupy k pronájmu, doporučujeme Vám navštívit portál MegaUbytko.cz. Najdete zde vše od luxusních penzionů až po levné ubytování v soukromí. Rezervujte si Vaše ubytování ještě dnes přímo u majitele za nejlepší ceny na trhu.