Partner portálu

Reklama

Reklama

Turistické trasy

Turistické trasy připravujeme ve spolupráci s výrobcem programu Trasy www.trasy.net . Po výběru oblasti se vám kromě tipů na turistické trasy tipy na výlety, zajímavosti, hrady, zámky a další tipy z této oblasti.

Turistické trasy, turistické pochody a jiné výšlapy

Celkový počet ve výběru: 16

Reklama

[1]  2  >>

Do kraje zaniklých vesnic

Do kraje zaniklých vesnic - Výškový profil

Česká Kanada a Hradecko

Náročnost: Lehká

Zdroj: Průvodce po Čechách, Moravě a Slezku č. 6

Hlubokými lesy na Landštejn a do Kláštera

Hlubokými lesy na Landštejn a do Kláštera - Výškový profil

Česká Kanada a Hradecko

Náročnost: Střední

Kombinace putování úzkokolejkou s výlety po některé z mnoha značených turistických tras jsou prakticky nevyčerpatelné a vždy přinášejí nádherné zážitky. Následující výšlap nás vede hlubokými lesy k romantické zřícenině hradu Landštejna a poté přes Klášter, obec mnoha proměn a zajímavých osudů, k nejoblíbenějšímu rybníku Osice a zpět k úzkorozchodné železnici. Zdroj: Průvodce po Čechách, Moravě a Slezku, 6 Česká Kanada a Jindřichohradecko, nakladatelství a vydavatelství Soukup a David, s.r.o.

Jindřišským údolím

Jindřišským údolím - Výškový profil

Česká Kanada a Hradecko

Náročnost: Lehká

Romantická skaliska, balvanové proudy, potok, spěchající místy v divokých kaskádádch, voňavé lesy - taková je kulisa půvabného Jindřišského údolí, nejkrásnější částí Hamerského potoka mezi obcemi Blažejov a Jindřiš. Následující putování je pohodlné bez výraznějších výškových rozdílů, v létě s příjemnou nabídkou kupání buď hned zkraje v Ratmírovském rybníce,nebo v zatopeném lomu u Jindřiše. Zdroj: Průvodce po Čechách, Moravě a Slezu, 6 Česká Kanada Jindřichohradecko, Soukup a David, s.r.o.

K chloubě českých hradů

K chloubě českých hradů - Výškový profil

Česká Kanada a Hradecko

Náročnost: Lehká

Od pradávna strážil hral Landštejn, vystavěný na jednom z žulových vrcholů Novobysřické vrchoviny, hranici tří historických zemí - Čech, Moravy a Rakouska. Dnes je hradní areál, který patří k nejstarším, nejrozsáhlejším a nejlépe zachovaným u nás, atraktivním turistickým cílem. O jeho současný vzhled se postarala dlouhodobá rekonstrukce v 70. a 80. letech. Landštejn stojí v půvabné, převážně lesnaté krajině, která jako by byla stvořena k příjemným procházkám. Jednu z nich vám nabízíme - spojuje vše nejzajímavější, co je v bezprostředním okolí k vidění. Zdroj: Průvodce po Čechách, Moravě a Slezku, 6 Česká Kanada a Jindřichohradecko, nakladatelství a vydavatelství Soukup a David, s.r.o.

Nejvyšší Vysoký kámen

Nejvyšší Vysoký kámen - Výškový profil

Česká Kanada a Hradecko

Náročnost: Střední

Vysokých kamenů bychom v naší oblasti našli několik, cílem následujícího putování je nejen z nich, ale vůbec v tomto půvabném koutu nejvyšší. Výlet k němu povede přes hrad Landštejn střídavě po silničkách a vcelku phodlných cestách převážně hlubokými svěžími lesy. Zdroj: Průvodce po Čechách, Moravě a Slezku, 6 Česká Kanda Jindřichohradecko, Soukup a David, s.r.o.

Od Moravské "Hluboké" do nejhezčí vsi

Od Moravské

Česká Kanada a Hradecko

Náročnost: Střední

Zámek v Českém Rudolci ve stylu anglické novogotiky je přiovnáván k Hluboké. Následující putování vede nádhernými přírodními partiemi - cesta dá hezký obrázek o charakteru krajiny, nechybí pěkná údolí a půvabný rybník s možností kupání, zavítáme i do vsi Terezín, kterou, měřeno naším subjektivním pohledem, považujeme v této oblasti na nejkrásnější... Zdroj: Průvodce po Čechách, Moravě a Slezu, 6 Česká Kanada Jindřichohradecko, Soukup a David, s.r.o.

Od renesanční pohádky na Landštejn

Od renesanční pohádky na Landštejn - Výškový profil

Česká Kanada a Hradecko

Náročnost: Střední

Jenom procházka Slavonicemi už je vážným turistickým námětem, stejně vábivé jsou ale trasy, vydávající se do zajímavého okolí. Jedna z těch náročnějších (lze ji však různě upravovat) nás dovede kolem stop středověké zanklé vsi až do hlubokých lesů, kde v minulosti řádil obávaný loupežník Grasel se svojí bandou, až k pozoruhodné zřícenině hradu Landštejna. Zpáteční trasa vede řevážně lesy, stejně jako první část putování nabízí romantické koupání. Zdroj: Průvodce po Čechách, Moravě a Slezku, 6 Česká Kanada Jindřichohradecko, Soukup a David, s.r.o.

Oklikou k Ratmírovskému rybníku

Oklikou k Ratmírovskému rybníku - Výškový profil

Česká Kanada a Hradecko

Náročnost: Lehká

Následující putování vede malebnou krajinou, ve které se v příjemném souladu střídají lesy s loukami, procházíme po hrázích rybníků a rybníčků, čas od času se dotkneme civilizace a celý výšlap pak můžeme v letním čase završit příjemným koupáním. Zdroj: Průvodce po Čechách, Moravě a Slezu, 6 Česká Kanada Jindřichohradecko, Soukup a David, s.r.o.

Pod Vysoký kámen k hranici tří zemí

Pod Vysoký kámen k hranici tří zemí - Výškový profil

Česká Kanada a Hradecko

Náročnost: Lehká

Zdroj: Průvodce po Čechách, Moravě a Slezku č. 15

[1]  2  >>
Reklama:
Reklama:

Přihlášení

Přihlásit se Nová registrace

Reklama

Booking.com

Předpověď počasí

Pondělí
Sněžení
-3 °C
Úterý
Sníh s deštěm
1 °C
Středa
Polojasno
4 °C

In-počasí

Reklama

Kalendář akcí

První návštěvníci po znovuotevření v Zoo Liberec (11.5.2020-31.5.2020)

První návštěvníci po znovuotevření v Zoo Liberec (11.5.2020-31.5.2020) 11.05.2020

Zoo v Liberci se zavřela 13. března a zůstala tak sedm týdnů bez svého h...

Dole v dole...a nejen v tom Kokořínském! (12.5.2020-21.6.2020)

Dole v dole...a nejen v tom Kokořínském! (12.5.2020-21.6.2020) 12.05.2020

Pojedete-li od Mělníka na sever, snadno tento přírodní unikát ujde pozornosti...

Dům matky a Dům syna – Pomník Jana Palacha (16.1.2016-31.12.2020)

Dům matky a Dům syna – Pomník Jana Palacha (16.1.2016-31.12.2020) 16.01.2016

 Umělecké dílo amerického architekta Johna Hejduka, věnované městu Praze...

Výletník doporučuje

Hrádek nad Nisou

Hrádek nad Nisou

Hrádek nad Nisou - město v srdci Trojzemí Na okraji Lužických hor v Žitavské pánvi se...

Doporučujeme pro ubytování:

  • V blízkosti Lednicko-valtického areálu se vám nabízí ubytování Mikulov.
  • Pokud si chcete rezervovat ubytování a pěkné chaty a chalupy k pronájmu, doporučujeme Vám navštívit portál MegaUbytko.cz. Najdete zde vše od luxusních penzionů až po levné ubytování v soukromí. Rezervujte si Vaše ubytování ještě dnes přímo u majitele za nejlepší ceny na trhu.