Zelená zaječí stezka – Po medvědích tlapkách

Po medvědích tlapkách na kole ladnou Čeladnou. Foto: © Po medvědích tlapkách.

Reklama

Každá normální vesnice má náves. Bývá tam rybník, socha nějaké svatého mučedníka, nedaleko je kostelík. Čeladná má však skutečné náměstí. Sice původně to byla taky náves, ale dnes to tady vypadá, jako v centru malého města.

Celková délka trasy – okruh 11,4 km, stoupání ↑225 m, klesání ↓225 m
Časová náročnost3,5 h
Nejvyšší bodPohostinství Smrček 633 m n. m.
Nejnižší bodnáměstí Čeladná 418 m n. m.
Zajímavostimlékárna Čeladenka s domácími produkty (mléko, tvaroh, sýry, zmrzlina), náměstí v Čeladné, řeka Čeladenka, úbočí hory Smrk, pohostinství Smrček jako oblíbený bod vycházek místních obyvatel, památný tis Na Pasekách
Období vhodné pro návštěvuceloročně

Popis trasy

Zelená zaječí stezka je sice nenápadná, ale nabízí zajímavé výhledy a klid a to i přesto, že spojuje známá turistická centra Čeladnou a Ostravicí. Prochází podhůřím hory Smrk a kolem říčky Čeladenky. Zelená stezka vede téměř celá po asfaltovém povrchu, mimo něj pak po zpevněných cestách. Při cestě po ni nenarazíte na hluboké lesy, ani vrcholy, spíše se budete kochat pěknými výhledy z luk a polí. Zaječí stezka je velmi dobře sjízdná jak s kočárky tak na kole. V některých kopcích, hlavně po cestě k hospůdce Smrček musí méně zdatný cyklista počítat s tím, že kolo bude pro něj snadnější tlačit, nežli na něm jet. To by však nemělo být důvodem, proč výlet na kole neabsolvovat, když máte chuť. Vydáte-li se na ni od náměstí v Čeladné, uvidíte, jak rychle se promění z rušného centra obce v idylickou krajinu beskydského venkova s domácí mlékárnou jako třešničkou na dortu. 
Trasa: Okruh od náměstí v Čeladné – k Restauraci & Hotelu Na Rozcestí, do kopečka k  Pohostinství Smrček a přes Boboffku.

Více informací na www.pomedvedichtlapkach.cz.

Foto: © Mapy.cz

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama