Z Blanska do Černé hory pěšky

Chtěli byste se projít po tradiční cestě, kde se sbírají rekordy? Pochodem z Blanska do Černé Hory se obvykle zahajuje turistická sezóna v Moravském krasu a okolí a je vždy spojena s dosažením kuriózního českého rekordu. Zkuste ji s námi pro změnu zakončit a užijte si výhledy na barevně zbarvené podzimní lesy.

Foto: ©Blansko
Reklama

Začněte v Blansku u kostela sv. Martina. Když se trefíte do správného okamžiku, uslyšíte odbíjení starobylého zvonu jménem Poledník. Červená nebo zelená turistická stezka vás provede úzkými uličkami Starého Blanska až na okraj lesa. Zde si dopřejte trochu pauzu, jednak se vám bude hodit před poměrně strmým stoupáním a jednak si užijte krásný otevřený pohled na celé Blansko.

Zhluboka se nadechněte a začněte zdolávat výškové metry na hořických svazích, kterým místní říkají roztomilým názvem „krucánky“. Stále sledujte červenou nebo modrou značku a až dosáhnete bodu „Nad Hořicemi“, pochvalte se za sportovní výkon, odteď vás čeká krásná cesta po Pivní stezce Petra Bezruče přímo do Černé Hory.

Foto: ©Hotel Sladovna

V Černé Hoře se zastavte v Pivovaru Černá Hora, kam můžete zajít i na exkurzi (nutné objednat předem) a odměňte se dobrým jídlem a pitím v Hotelu Sladovna, však si to zasloužíte!

O cestu do Blanska se postará autobus, linka 235 IDSJMK.

Foto: @Pivovar Černa hora

Autor: ©DMO Moravský kras a okolí a www.moravskykras.eu.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama