Okolo zřícenin nad Greenway Jizera do Mladé Boleslavi

35 km: Krnsko – Vinec – Mladá Boleslav – Podlázky – Debř – Podhradí – Bakov nad Jizerou – Trenčín – Studénka – Dolní Stakory – Vlay – Plazy – Řepov – Mladá Boleslav, vlak.st. město

Reklama

Zámek Stránov

Výlet začíná v Krnsku, pod unikátním viaduktem a znovuožívajícím zámkem Stránov. Po Greenway Jizera (cyklostezka č. 17) se vydáme do Vince, kde v levé strání dominuje románský kostelík sv. Mikuláše. Pokračujeme po stezce č. 17 do Mladé Boleslavi, kde nás vítá majestátní hrad na ostrohu, sídlo Muzea Mladoboleslavska. Kopírujeme dále tok řeky Jizery až pod zříceninu hradu Michalovice a dále pak do Podhradí, nad kterým se tyčí zřícenina hradu a zámku Zvířetice.

Zřícenina hradu a zámku Zvířetice

Z Greenway Jizera odbočte na trasu 8155 do Bakova nad Jizerou, kde se můžete vykoupat a po stejné trase přes Dolní Stakory, Valy a Plazy dojet do Řepova. Zde se napojíte na trasu 8148, která vede do Mladé Boleslavi. Po městských cyklostezkách můžete projet historickým centrem města nebo kratší cestou po třídě Ludvíka Kalmy a Volkharda Kohlera přímo do ŠKODA Muzea.

Mladá Boleslav

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama