Modrá jezevčí stezka – Po medvědích tlapkách

Po modré jezevčí stezce za výhledy na vrcholy Beskyd. Foto: © Po medvědích tlapkách.

Reklama

Takový pohled na Beskydy a na vesnice v podhůří, jaký je z Ondřejníku, najdete málokde. Ondřejník je samostatná hora, údolím oddělená od hlavních hřebenů Beskyd a díky tomu umožňuje, aby se turisté právě na onen pás beskydských hor podívali pěkně z odstupu. Proto je tento výlet medvědími tlapkami výpravou za krásnými výhledy. Na vrcholu Skalka pak možná narazíte na tajnou chodbu.

Celková délka trasy – okruh od nádraží v Čeladné (U Pařezu) a zpět15 km, stoupání ↑530 m, klesání ↓530 m
Nenáročný okruh od Roubenky Ondřejníček11 km, stoupání ↑330 m, klesání ↓330 m
Časová náročnost15 km – 5:10 h, 11 km – 3:40 h
Nejvyšší bodSkalka 963 m n.­ m. (leží na území obce Kunčice pod Ondřejníkem)
Nejnižší bodU Pařezu 427 m n. m.
Zajímavostikaple sv. Antonína Paduánského na Ondřejníku, vrchol Skalka, Areál Opálená (ovce, koloběžky, buginy), Roubenka Ondřejníček
Období vhodné pro návštěvu celoročně

Popis trasy

Modrá jezevčí stezka je nenáročná (pokud jdete od Roubenky Ondřejníček nebo z Opálené) nejen po hřebeni masivu Ondřejníku . Nyní díky rozsáhlé kůrovcové kalamitě a vytěženému lesu s krásnými výhledy do krajiny.

Zkrácené možnosti trasy

Varianta I. pro ty, kteří cestují vlakem: Od nádraží ve Frýdlantě k nádraží na Čeladné 12,3 km – 4:37 h, stoupání ↑604 m, klesání ↓537 m.
Varianta II. pro ty, kteří cestují vlakem: Od nádraží v Kunčicích nad Ondřejníkem k nádraží va Frýdlantě nO. 11,9 km – 4:35 h, stoupání ↑602 m, klesání ↓716 m. Upozornění: Tato trasa nevede přes místa, kde dostanete razítka a dovíte se odpovědi na soutěžní otázky.

Více informací na www.pomedvedichtlapkach.cz.

Foto: © Mapy.cz

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama