Zoo Jihlava

Zoo Jihlava se specializuje na chov kočkovitých šelem, opic a plazů. Areál zoo leží na rovině, proto je vhodný pro návštěvníky všech věkových kategorií. Díky původně malé rozloze mají lidé ke zvířatům velice blízko a nabízí se jim tak pohled takřka z očí do očí. Zoo se specializuje na chov kočkovitých šelem, primátů a plazů. Z koček zde najdete tygry sumaterské, dva poddruhy levhartů nebo irbisy. Primáty reprezentují giboni zlatolící, mangabejové černí, nebo několik druhů lemurů. Jihlavská zoo navíc v rámci ČR chová jednu z největších kolekcí drápkatých opic, kam patří třeba lvíčci zlatí, kosmani a tamaríni. Z plazů a obojživelníků zde najdete mimo jiné tři druhy krokodýlů, anakondy velké, varany, nebo pestře zbarvené žáby pralesničky.

Reklama

Uvidíte zde expozici Africká savana, africkou vesnici Matongo, starou Australskou farmu, Shetlandské ostrovy s poníky a rozhlednou, Asijský pavilon, Tropický pavilon s více než 70 terárii a zříceným vrakem letadla, nebo jihoamerickou Haciendu Escondido.

Dnešní Zoo Jihlava je tak velmi moderní útulné zařízení lákající rodiny s dětmi, seniory, školní zájezdy i osoby zdravotně handicapované. Je dlouhodobě nejnavštěvovanějším turistickým cílem v Kraji Vysočina s více než 300.000 návštěvníky. V současnosti je zoo respektovanou ochranářskou a vzdělávací institucí.

Reklama

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama

Další zajímavá místa v okolí

Reklama