REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 8.6. a svátek má Medard

Divišov

Založení obce spadá do období před r. 1130, do doby vlády Břetislava I. V místech, kde se nachází starobylá budova děkanství, stávala tvrz. Kolem této tvrze se začala tvořit osada. Divišovský kostel sv. Bartoloměje (písemná zmínka z roku 1350) byl původně gotickou stavbou. V roce 1742 vyhořel, požárem byly zničeny i kostelní zvony, v letech 1745 – 1746 byl přestavěn v barokním slohu. V kostele se nachází hrobka, která sloužila jako rodinná hrobka Šternberků. Je zde pochována i dcera krále Jiřího z Poděbrad – Eliška.
V dolní části náměstí se nachází klasicistní synagoga z roku 1856. Synagoga prošla rekonstrukcí a v současné době je v ní umístěno Regionální muzeum židovské obce a infocentrum.V katastru osady Měchnov se nachází židovský hřbitov asi z poslední čtvrtiny 18. století, s náhrobky od doby založení.
Žáci základní školy z Divišova obnovili již téměř zapomenutou naučnou stezku z Divišova do Českého Šternberka a nazvali jí Stezka rytíře Jana Kryštofa Šice. Naučná stezka začíná na návsi v Divišově, má celkem 10 zastavení a dozvíme se na ní mnohé z myslivosti, o židovském náboženství, přírodě kolem Divišova či o hradu Český Šternberk.

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA