Dokonalá zima v Harrachově

Sportovní areál Harrachov

icon/location.png Harrachov 225, Harrachov, 51246, Zobrazit na mapě
icon/phone.png +420 481 529 353

Lyže, snowboard, běžky, wellness i příjemné posezení u plápolajícího krbu… Co víc si ještě přát? Vyrazte za sněhem, provětrejte plíce a užijte si tu pravou českou zimu na horách! Čeká na vás v Harrachově, nejznámějším lyžařském středisku v západních Krkonoších.

Kvalitně upravené sjezdovky a rozmanitost lyžařských tratí, a spousta dalších možných aktivit po lyžování dělá z Harrachova ideální rekreační středisko pro příjemně strávenou zimní dovolenou.

Na vrchol Čertovy hory (1020 m.n.m.) vás vyvezou dvě čtyřsedačkové lanovky, dolů už svištíte sami. Harrachovské lanovky se rozjíždějí každý den již v osm hodin ráno.  Podle obtížnosti terénu si můžete vybrat ze čtyř různě dlouhých a náročných sjezdovek, které jsou nahoře propojeny. Černá, Modrá a Červená I. končí u lanové dráhy na Rýžovišti, do centra pak můžete sjet po Červené II. Ta patří k těm nejoblíbenějším. V její spodní části se na mírnějším svahu vyřádí i děti a začínající lyžaři a díky osvětlenému vleku LV – Doplík se tam lyžuje také večer – www.skiareal.com.

Z centra Harrachova vede na vrchol hory lanovka Delta, která projíždí kolem mamutího skokanského můstku a nabízí na něj výhled z ptačí perspektivy, což je samo osobě jedinečný zážitek,” doporučuje Vlastislav Fejkl ze Skiareálu Harrachov.

Samozřejmostí je v Harrachově kromě bezvadně upravených sjezdovek také nákup skipasů v e-shopu, skidepot, skibus a několik možností apres ski. Občerstvit se můžete v bufetech přímo na sjezdovkách, nebo v několika restauracích u dolní stanice lanovky Delta.

Výhodněji můžete lyžovat s modrou kartou Harrachov Card, kterou získáte zdarma při ubytování u vybraných ubytovatelů. Přehled ubytovatelů, všech slev s Harrachov Card najdete na www.harrachovcard.cz.

S modrou kartou Harrachov Card můžete získat až 20% slevu na skipas. Karta Harrachov Card se vztahuje k ubytování v Harrachově, na kolik nocí jste u nás ubytovaní, na tolik dní získáte slevu na lyžování. Nákup skipasu s Harrachov Card je možný pouze v e-shopu. Díky této kartě můžete využít spoustu dalších výhod v oblasti sportu, kultury, gastronomie nebo wellness v Harrachově i okolí.” vysvětluje Vladimíra Černá, koordinátorka Sdružení pro rozvoj cestovního ruchu v Harrachově.

Pokud zrovna nepatříte k fanouškům sjezdového lyžování a láká vás příroda a pohled na zasněženou horskou krajinu, nabízí Harrachov malým i velkým sportovcům desítky upravovaných běžeckých tras.

Nejobíbenější trasa, kterou zvládnou i rekreační běžkaři, vede z Čertovy hory na Ručičky, odtud po Kladové cestě na Krakonošovu snídani a podél Mumlavy zpět do Harrachova. Zdatnější lyžaři s oblibou vyráží z Ručiček přes Dvoračky do sedla Lysé hory a dál na hřebeny Krkonoš,” prozrazuje Vlastislav Fejkl ze Skiareálu Harrachov.

Na pěší výlet se můžete v Harrachově vydat  například na nedaleký Mumlavský vodopád, největší vodopád v Krkonoších, jehož voda se propadá do hloubky téměř deseti metrů.

Harrachov je místo, kde to žije! Je to pulzující horské středisko, které v ničem nezaostává za svými tuzemskými, ale i zahraničními konkurenty. Zároveň ale neztratil svůj domácký ráz, charakterizovaný odvěkým pozváním krkonošských horalů k návštěvě ´Přijďte pobejt!´.

Na internetových stránkách www.skiareal.com najdete vždy aktuální informace o sněhových podmínkách, nákup skipasů v e-shopu a možnosti všestranného vyžití ve Skiareálu Harrachov.

Ta neváhejte a přijeďte. Těšíme se na vás v Harrachově!


Sportovní areál Harrachov, a.s.

Foto: ©Sportovní areál Harrachov

Reklama

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Komentáře k článku (0)

Mohlo by se vám také líbit

Vinařství Habánské sklepy – prohlídky s degustací vín

Icon 19.09.2021

Habánské sklepy byly postaveny ve Velkých Bílovicích před čtyřmi staletími Habány, mírumil...

Celý článek

AQUA Park Špindlerův Mlýn

Icon 01.08.2021

AQUA Park Špindlerův Mlýn – ideální místo pro  Vaši dovolenou nebo prodloužený víkend...

Celý článek

Příběh Školy plnění přání

Icon 02.09.2021

Můj příběh se zrodil v hlavě naší ředitelky Mariny. Celý život je i byla obklopena lidmi a...

Celý článek

Fun Arena

Icon 27.07.2021

Fun Arena je prostor mnoha podob – organizujeme zábavné eventy, promítání filmů, konc...

Celý článek

Zábavní park Krtkův svět

Icon 16.08.2021

Nevíte, jak zabavit své děti v Praze? Navštivte společně jedinečný zábavní park Krtkův svě...

Celý článek

Areál Výstaviště

Icon 06.12.2021

Výstaviště Praha je multifunkční prostore s dlouholetou tradicí. Rozkládá se na ploše 36 h...

Celý článek