Pojizeří a Polabí. Po proudu k zážitkům

Pojizeří a Polabí, z.s.

icon/location.png Komenského náměstí 61, Mladá Boleslav I, 293 01, Zobrazit na mapě
icon/email.png info@poapo.cz

Poznejte krajinu mezi řekami Labe a Jizera, kde se za zážitky dopravíte pohodlně vlakem, autem či na kole.

Reklama

Relax pro tělo i duši nabízí Poděbrady, největší středočeské lázně s věhlasnými léčivými minerálními prameny, překrásným parkem a lázeňskou kolonádou. Labská cyklostezka vás zavede do královského města Nymburk se zachovalými středověkými hradbami a gotickým chrámem sv. Jiljí. Největší město oblasti, Mladá Boleslav, je neodmyslitelně spjatá s výrobou automobilů ŠKODA. Poznejte její historii ve ŠKODA Muzeu.

Mladá Boleslav

Dávnou minulost připomínají pozůstatky raně středověkého slavníkovského hradiště u Libice nad Cidlinou. V kraji nechybí ani romantické zříceniny. Nedaleko Mladé Boleslavi se nachází zřícenina gotického hradu Michalovice, u Bakova nad Jizerou zřícenina hradu a zámku Zvířetice. Skutečnou barokní perlou je zámek Loučeň, kromě původních interiérů nadchne parkem s unikátními labyrinty a bludišti. Za návštěvu stojí Centrum řemesel a bylinné zahrady Botanicus v Ostré, Skanzen lidové architektury v Přerově nad Labem a Dobrovická muzea.

Dobrovická muzea

Nevšední zážitky přinese návštěva zábavního parku Mirakulum v Milovicích. Malým i velkým obdivovatelům zvířat se bude líbit v Zoo Chleby. Stáda divokých koní, praturů a zubrů lze spatřit v přírodní rezervaci Milovice. Pěší turisté si užijí nenáročné výlety v lužních lesích nebo kolem rybníků a jezer. Na své si přijdou milovníci vodních sportů, vodáci i ti, kteří si říční krajinu raději vychutnají z paluby výletní lodě.

Zřícenina hradu Michalovice
Reklama

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama