Mělnické kulturní centrum o.p.s. – Mekuc

icon/location.png Legionářů 51 276 01 Mělník, Zobrazit na mapě
icon/phone.png 315 621 503
icon/email.png infocentrum@mekuc.cz

Pražská brána – galerie a café Ve Věži

Nejstarší dochovanou částí středověkého městského opevnění je Pražská brána s gotickou věží, která střežila vstup do Mělníka ve směru od Prahy. Byla využívána nejen k obraně, sloužila i jako vězení a v pozdějších dobách jako vodojem. Od konce 60. let 20. století našla nové uplatnění jako originální galerie. V současné době zde Mělnické kulturní centrum provozuje Galerii a café Ve Věži, která láká k prohlídce vystavených uměleckých děl i posezení u dobré kávy.
Otevřeno denně 14-23 h.
ul. 5. května
276 01 Mělník
galerie@mekuc.cz

Mělnické podzemí a studna

Pod celým historickým jádrem města se nachází rozsáhlý systém patrových sklepů, budovaný postupně ve 13. a 14. století v pískovci a opuce mělnického kopce. Podzemí sloužilo nejen jako vinné a pivovarské sklepy a skladovací prostory, ale i jako bezpečný úkryt v případě válečného ohrožení či požáru.
Navštívit je dnes možné část podzemí včetně chodby vedoucí k unikátní centrální studni ležící pod náměstím. Studna přístupná dnes pouze z podzemí byla ve středověku jediným zdrojem vody pro celé město, proto dosahuje úctyhodných rozměrů a její šíře 4,54 m z ní činí nejširší známou studnu v ČR. Prohlídky s průvodcem nabízí Turistické informační centrum.

Turistické informační centrum Mělník

Informační centrum zajišťuje distribuci turistických informačních materiálů a map, pohlednic, publikací, suvenýrů a sběratelských předmětů, předprodej vstupenek na pořady Mělnického kulturního centra, zajišťuje prohlídky mělnického podzemí a studny a prohlídky města s audioprůvodcem pro děti i dospělé.

Otevřeno celoročně, denně 9-17 h.
Legionářů 51
276 01 Mělník
tel. 315 621 503
infocentrum@mekuc.cz

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Komentáře k článku (0)

Mohlo by se vám také líbit

Restaurace a penzion U MLÝNA

Icon 05.11.2020

Penzion se nachází v jihomoravském kraji u hranic se Slovenskem, v krásné klidné...

Celý článek