Botanická zahrada hl. m. Prahy

Botanická zahrada hl. m. Prahy

icon/location.png Trojská 800/196, Praha 7, 171 00, Zobrazit na mapě
icon/phone.png +420 234 148 122
icon/email.png info@botanicka.cz

Botanická zahrada hl. m. Prahy (Botanická zahrada Praha) nabízí návštěvníkům unikátní tropický skleník Fata Morgana a 25 ha parkově upravených venkovních expozic s meditační Japonskou zahradou, romantickou Pivoňkovou loukou, historickou Vinicí sv. Kláry, Severoamerickou polopouští a rozsáhlou lesní expozicí.

Reklama

V botanické zahradě se každoročně koná mnoho zajímavých výstav a kulturních akcí. Z těch nejoblíbenějších je možné jmenovat například výstavu orchidejí, výstavu tropických motýlů, nebo výstavu bonsají.

Dospělé návštěvníky potěší návštěva Vinotéky sv. Kláry a vinařské akce, jako je každoroční vinobraní či ochutnávka Svatomartinského vína. Vína z Vinice sv. Kláry jsou pravidelně oceňována na vinařských soutěžích. Vinice rovněž pořádá pravidelné řízené degustace a každou neděli je pro návštěvníky připravena také prohlídka vinného sklepa s malou degustací na závěr v rámci komentovaných prohlídek s názvem Nedělní sklep.

Botanická zahrada Praha myslí i na ty nejmenší návštěvníky, kteří se zabaví na hřišti v expozici Les a pro které jsou připraveny například tradiční podzimní dílničky, hrátky s dýněmi a výstava dýňových aranžmá či oslava svátku Halloween s lampionovým průvodem.

Průvodcovskou službu je možné si objednat na pruvodci@botanicka.cz. Zároveň je k dispozici široká nabídka programů pro školy a školky.

Otevírací doba

Venkovní expozice jsou otevřeny denně, skleník Fata Morgana denně mimo pondělí.

Březen až říjen       9.00 – 19.00

Listopad až únor    9.00 – 16.00

Vstupné

Vstupné do Botanické zahrady Praha stojí 150,- Kč/dospělí, děti 3–15 let; žáci a studenti do 26 let s platným průkazem či ISIC 100,- Kč/osoba, senioři nad 60 let 75,- Kč/osoba, senioři nad 70 let 1,- Kč/osoba a rodinné vstupné 450,- Kč/ 2 dospělí + 3 děti 3-15 let.

Sleva 10 % na vstupném při nákupu e-vstupenky online na e-shopu botanické zahrady.

Pro častější návštěvy botanické zahrady lze zakoupit i celoroční vstupenky. Více informací na www.botanicka.cz.

Reklama

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama