BOHEMIA SEKT zve k prohlídce vinařství i ochutnávce bublinek

BOHEMIA SEKT, s.r.o.

icon/location.png Smetanova 220, 332 02 Starý Plzenec, Zobrazit na mapě
icon/phone.png +420 377 197 120

Sklenka dobře vychlazeného sektu nechybí při oslavách narozenin, složených zkoušek a vydařených projektů, při silvestrovské půlnoci, při setkání rodiny či přátel a ani u romantických chvilek ve dvou. Sekt je perfektním přípitkem i skvělým partnerem k pokrmům různých druhů. Ve Starém Plzenci se sekty rodí už od roku 1942. BOHEMIA SEKT zve celoročně milovníky bublinek, aby nahlédli pod pokličku celého procesu výroby nejznámějších českých sektů. Termín si lze jednoduše zarezervovat na Prohlídka » BOHEMIA SEKT, s.r.o.

Poodhalit tajemství sektů

Staroplzenečtí průvodci vás provedou historií výroby sektů a místy, kde se snoubí tradice a moderní postupy. Dostanete se přímo do středu dění a na vlastní oči uvidíte, jak oblíbená „Bohemka“ vzniká. Projdete celou cestu zrodu bublinek, od výběru vín do základního cuvée oblíbených sektů až po jejich lahvování. Dozvíte se, jaký je rozdíl mezi výrobou sektů charmatovou a klasickou metodou. Průvodce s vámi bude sdílet všechny zajímavosti, kterými se pak nad sklenkou šumivého vína můžete mezi svými přáteli blýsknout.  Tipnete si třeba, jak dlouho trvá než se z klasického vína, tedy vína tichého, stane víno šumivé?

Po poznání ochutnání

Po zhruba hodinové prohlídce přichází řada na ochutnávku. Degustace sektů je součástí většiny prohlídkových programů. V rezervačním systému si zvolíte, jakou degustaci si budete přát. Základní degustace zahrnuje ochutnání tří sektů, rozšířená ochutnávka nabízí vzorků pět. Novinkou je degustace „Prestige“, v rámci níž ochutnáte šest vzorků sektů vyráběných tradiční metodou: Sekt pojmenovaný po nedaleké dominantě Plzeňského kraje, Chateau Radyně extra brut, který je zároveň i nejdéle nepřetržitě vyráběným sektem u nás, Bohemia Sekt Prestige rosé brut, Bohemia Sekt Prestige Chardonnay brut, Bohemia Sekt Prestige 36 brut a sekt Louis Girardot, nejušlechtilejší sekt ze staroplzenecké produkce, který byl servírován i britské panovnici, Její královské výsosti Alžbětě II., během její návštěvy v Praze v roce 1996. Ti, kdo zvolí tuto variantu, si kromě krásného zážitku odnesou domů také certifikát znalce sektů a lahev Bohemia Sekt Prestige 36 podepsanou sklepmistrem BOHEMIA SEKTu. Chcete-li si užít spíše ochutnávku nealkoholického Bohemia Sektu, je možné zvolit i tuto variantu. Řešíte-li dopravu osobním automobilem, vězte, že příjemnou alternativou je i cesta vlakem z Plzně, která trvá až k rodišti bublinek jen necelou čtvrthodinu.

Prohlídkové programy nově zahrnují i variantu „Business“. Jak název napovídá, tato varianta je jako stvořená pro firmy, které chtějí svým kolegům nachystat nezapomenutelný zážitek. Její podoba je doladěna na míru individuálních přání.

Domů přes vinotéku

Poslední zastávkou při návštěvě BOHEMIA SEKTu bývá místní vinotéka, v níž si lze zakoupit nejen sekty, které jste při degustaci ochutnali. Odvezete si domů nejprodávanější stálici Bohemia Sekt demi sec či sekt Bohemia Sekt Prestige? Dáte raději přednost růžové nebo nealkoholické variantě? Volba je jen na vás. Pokud byste náhodou nákup přímo na místě nestihli nebo se vám nechtělo se s lahvemi vozit, stačí kliknout na e-shop www.osobnivinoteka.cz, kde najdete celý sortiment staroplzenecké vinotéky, a ještě spousta druhů vína navíc.

www.bohemiasekt.cz/cs/prohlidka

Reklama

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Komentáře k článku (0)

Mohlo by se vám také líbit

Městské muzeum ve Dvoře Králové nad Labem

Icon 26.11.2021

Také jste si jako malí přáli, aby Vánoce byly vícekrát v roce? Druhé Vánoce v našem muzeu ...

Celý článek

Muzeum strašidel

Icon 18.07.2021

Muzeum strašidel najdete na západní straně nám. Republiky, v samém centru města Plzně. Ve ...

Celý článek

Elektrárny Tušimice

Icon 21.09.2021

Na co se můžete těšit? Pojďte se s námi podívat do klasické elektrárny Tušimice, která pro...

Celý článek

Sklářské muzeum Kamenický Šenov

Icon 30.09.2021

Sklářské muzeum se nachází v klasicistní budově z roku 1770. Zaměřeno je na ryté...

Celý článek

POPMUSEUM – Museum a archiv populární hudby

Icon 21.09.2021

Popmuseum je zkrácený název pro společnost Muzeum a archiv populární hudby a pro její hlav...

Celý článek

Klatovské katakomby

Icon 27.09.2021

Při návštěvě Klatov určitě neopomeňte nejnavštěvovanější památku, kterými jsou krypty pod ...

Celý článek