Největší amatérský triatlonový závod ve Šluknovském výběžku se poběží již po devatenácté

Sdružení H-Triatlon pořádá v sobotu 4. srpna již devatenáctý ročník největšího triatlonového závodu ve Šluknovském výběžku „Houmrův triatlon“. Závod, který se bude konat ve Sportovním areálu města Jiříkov u Rumburka, však není určen pouze sportovcům a sportovním nadšencům, ale také hudebním fanouškům. Pro diváky je opět připraven bohatý doprovodný program, na kterém vystoupí například kapely Mňága a Žďorp, O5 a Radeček, Kycelo, TĚLA nebo Bára Zemanová a Zbyněk Drda.

Reklama

„Našim cílem je povzbudit amatérské sportovce, aby se v duchu našeho hesla – Tělo musíme překvapit – objevili na startu po boku profesionálů,“  říká ředitel závodu Vladislav Dykast. Závod je proto rozdělen dle pohlaví, věku a výkonnosti. Nejmenší sportovci se mohou účastnit dětského minitriatlonu a pro dospělé soutěžící jsou připraveny sportovní disciplíny na tratích ve třech úrovních náročnosti. Pro plavání, běh a jízdu na kole si mají možnost vybrat trať hobby, klasik či sport a rozdělit se mohou také do štafetových týmů. „Závodníky čeká profesionální měření závodu pomocí čipových pásků, kdy každému aktérovi dorazí po skončení SMS s jeho výsledkem,“ doplňuje Vladislav Dykast.

Po ukončení sportovních aktivit čeká na účastníky závodu i přihlížející diváky bohatý hudební festival jehož součástí bude i slosování tomboly o zajímavé ceny. Pro děti jsou připraveny soutěže a atrakce v podobě skákacího hradu nebo trampolínek.

Pro urychlení prezentace účastníků v den závodu zavedli organizátoři možnost online registrace s platbou startovného předem, které je až do 31.7. snížené. Součástí startovného ve výši 150 Kč či 300 Kč (v závislosti na termínu registrace, děti zdarma) je i občerstvení, zázemí a propagační předměty. Účastníci se mohou přihlásit i v den konání závodu. Parkování a ubytování ve stanovém městečku je v rámci závodního areálu zdarma.

 

Více informací  a online registrace na www.htriatlon.cz

 

Akce je profesionálně zabezpečena zástupci Zdravotní záchranné služby.

 

Harmonogram závodu:

7:30 – 9:30 prezentace závodníků

10:00 start kategorie SPORT – ženy/muži               

(plavání 700m, kolo 50km, běh 8km)

10:15 start kategorie KLASIK – ženy/muž/štafety     

(plavání 350m, kolo 25km, běh 4km)

10:30 start kategorie HOBBY – ženy/muži               

(plavání 350m, kolo 25km, běh 2km)

10:45 start dětské kategorie                                

(kolo 100m, běh 100m)

13:00 vyhlášení výsledků

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama