VyšeHrátky – Po stopách Karla IV. (divadelní bojovka)

11.6. a 12.6. od 15:00 do 17:00, Vyšehrad – Staré purkrabství

Reklama

 

Po stopách Karla IV. (divadelní bojovka)

Divadelní bojovka je asi dvouhodinový zážitkový vzdělávací program pro rodiny s dětmi, který přirozeně propojuje hru, divadlo a vzdělávání.

Bojovka má podobu scénograficky zpracovaných stanovišť, u kterých jsou děti hercem vtaženi do části příběhu. Po projití všech stanovišť se účastníkům složí příběh života Karla IV. a také panovníkův přínos pro naši historii.

Účastníci se seznámí se stavbou mostů, budováním nového města pražského, sňatkovou politikou i útrapami, kterými si mladý Karel IV. musel na začátku své vlády v Čechách projít. Cílem projektu je nejen představit Karla IV. jako nejvýznamnějšího českého panovníka, ale také jako urbanistu a velkého vizionáře – renesančního člověka, který v mnohém předběhl svou dobu.

Nechceme pouze zprostředkovat dobu Karla IV., ale zabývat se otázkou, proč je pro nás po 700 letech Karel IV. důležitý.

Interaktivní divadelní bojovka je vhodná pro děti od 4 do 12 let.

Jednotná cena vstupenky – 90 Kč


12.6. od 14:00

Pohádka – Turnaj krále Karla

Zveme vás na turnaj, kde se vy a vaši rytíři utkáte v různých disciplínách a tak odhalíte neznámou Karla IV. Jaký vlastně Karel IV. byl? Byl jako my nebo byl něčím jiny? Hrál si a zlobil? Chodil do školy, a co se tam vlastně učil? V kolika letech se poprvé oženil? Co je to relikvie a měl Karel IV. nějakou? Jaká plán měl s českou zemí? A co vy…, stali byste se také králem a císařem?

Vydejte se s námi životem Karla IV., do doby kdy žil, do Prahy, kterou proměňoval.

Pohádka vhodná pro děti od 6 do 9 let
Jednotná cena vstupenky 60 Kč

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama