Goethe Institut v Praze oslaví magickou 21

Goethe 2.1 = Goethe-Institut v Praze oslaví magickou 21

Goethe-Institut v České republice slaví své jednadvacáté narozeniny! 21 let od prvních svobodných voleb po sametové revoluci, 21 let od německého znovusjednocení, 21 jako 21. století. To vše bychom s Vámi rádi oslavili! A nebudeme se veselit jen my zde v Praze, ale všichni naši příznivci ve více než 135 zemích světa, kde Goethe-Institut jako kulturní a jazykový institut působí již 60 let. Je libo ušít si svůj vlastní program kina na míru? Seznámit se v rámci německého Speak-Datingu? Zjistit, pro koho bije Vaše srdce s literárním kabaretem EKG či se zaposlouchat do česko-německé slam-poetry? To vše a mnoho dalšího nabízí bohatý program Goethe 2.1, který bude probíhat od 21. do 26. září v Goethe-Institutu a na piazzetě u Národního divadla, kde pro tento účel vyroste interaktivní instalace. Více informací na www.goethe.de/praha.
Za svou jednadvacetiletou činností podpory znalosti německého jazyka a kulturního dialogu se Goethe-Institut ohlédne v rámci týdenních oslav, jež budou probíhat v duchu současných kulturních trendů.
Bije-li Vaše srdce v Goethe-rytmu, to změří během zahajovacího večera literární hudební kabaret EKG Igora Malijevského a Jaroslava Rudiše, tentokrát na téma O lásce a G-bodu. Autoři si pozvou německého spisovatele Sašu Stanišiće, medika Ernsta Gräfenberga, vědce Petra Maršálka, spisovatelku Ivu Pekárkovou a další. Zahraje mistr punkového šansonu Hugo Paczolt a kapela The Ritchie Success. Vedle řady uměleckých osobností, filmových projekcí, programu pro děti a elektronických zvuků z Berlína v podání Hanno Leichtmanna se mohou návštěvníci těšit na Evropský den jazyků. Dle svého gusta mohou hosté vybírat i literární autory, z jejichž knih jim bude předčítat herec Jan Budař.
Pro ty, kteří by se rádi seznámili, našli nové přátele či si jen na pár minut rádi zašprechtili, je připraven Speak-Dating. Oslavy vyvrcholí napínavým česko-německým kláním v slam-poetry s Janem Jílkem, Bohdanem Blahovcem, Mashou Černík a jejich německými protivníky Bo Wimmerem, Theresou Hahl a dalšími.

Pro více informací sledujte průběžně internetové stránky oslav www.goethe.de/praha či stránky na Facebooku (www.facebook.com/GoetheInstitutPrag)
Vstup na všechny akce je zdarma.
Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama