Prožijte víkend ve středověku na hradě Šelmberk

O víkendu 1. -2. června se v Historicko-řemeslně vzdělávacím centru na hradě Šelmberk u Mladé Vožice uskuteční devátý ročník zábavně naučné akce Na hradě a v podhradí. Akce pořádaná sdružením Danar je určená pro širokou veřejnost, děti i dospělé.

Reklama

„Na Šelmberku se tento víkend můžete přenést o pět set let do minulosti, mezi kováře, pekaře, pivovarníky, přadleny, papírníky a řadu dalších mistrů středověkých cechů, u kterých si budete moct na vlastní kůži vyzkoušet svou zručnost a um. Těšit se můžete také na bohatý kulturní program – dobovou hudbu, tanec, šerm či vystoupení fakíra. Chybět nebudou ani tradiční středověké hry a soutěže, vystoupení alchymisty, orientální čajovna či možnost návštěvy středověké lazebny,“ přibližuje bohatý program Aleš Nový z pořádajícího sdružení Danar a dodává: „I letos jsou připraveny komentované prohlídky hradu, ukázka vojenského ležení z období třicetileté války a nově také ukázka tábora římské legie.“ Návštěvníci si mohou prohlédnout i bylinnou zahradu, která získala titul Ukázková přírodní zahrada, ochutnat pokrmy připravené podle dochovaných receptur středověké kuchyně, pivo z místního pivovárku nebo chléb pečený v hliněné peci. Připravena je ukázka včelaření, včetně prohlídky dění v úlu a možnosti vyzkoušet si pohyb v oděvu středověkého včelaře.
Denní program v Historicko-řemeslně vzdělávacím centru probíhá po oba dny od 10:00 do 17:00 hod. V sobotu je od 20:30 hod. připraven také večerní program zahrnující šerm, dobovou hudbu, ohňové tance a fakírskou show. „Návštěvníci se mohou během denního i večerního programu těšit např. na vystoupení profesionálních šermířských skupin Kvartet, Merlet a Zubři, taneční formaci Hortus Gratiae, fakírské duo In Flameus či středověkou hudbu v podání známé skupiny Krless. Večerní program, který tradičně uzavře koncert domácí skupiny L.T.A Rock, bude trvat přibližně do sobotní půlnoci,“ doplňuje Nový. Mediálními partnery akce jsou Český rozhlas a Rádio Blaník. Více informací o programu včetně fotografií z minulých ročníků najdou zájemci na webových stránkách www.centrumselmberk.cz.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama