Partner portálu

Reklama

Reklama

Úvodní stránka > Novinky

Tipy na výlety a aktuality

Reklama

<< 1  2  3  4  ...  50  [51]  52  53  ...  442  443  444  445  >>
NA DEN POD ZEM Vás zve opět do podzemí. Již tento víkend!

NA DEN POD ZEM Vás zve opět do podzemí. Již tento víkend!


31.10. 2018

Díky akci NA DEN POD ZEM se tuto sobotu a neděli zdarma zpřístupní podzemní prostory jedenácti více či méně známých pražských objektů. Vedle již tradičně zařazovaných a návštěvníky oblíbených míst z minulých let se letos poprvé představí novinky jako Národní technické muzeum, Nová scéna Národního divadla nebo Letenská stoka. Vstup na prohlídky je možný po bezplatné online rezervaci, doprovodný program bude přístupný všem.


S příchodem prvního listopadového víkendu se díky události otevřou veřejnosti místa, která snad každý zná, avšak pod jejich povrch možná ještě dosud nezavítal. Ve dnech 3. a 4. listopadu mohou zájemci navštívit podzemní prostory celkem jedenácti pražských objektů. V programu opět nalezneme populární Národní divadlo, Národní památník hrdinů Heydrichiády, bunkr Parukářka nebo kostel Panny Marie Vítězné. Návštěvníkům budou taktéž přístupny tunely pod Divokou Šárkou i Branickou skálou.               
Celá akce se každoročně rozšiřuje, a to jak kapacitně, tak po stránce nově uvedených podzemních míst. Letos se vedle navýšení počtu prohlídek, návštěvníci mohou poprvé těšit na otevření podzemí Národního technického muzea, Nové scény Národního divadla nebo mohou zavítat do Letenské stoky s téměř 40 metry hlubokou šachtou. Poprvé také bude přístupné zákulisí divadel DISK a Ungelt.


Jako každý rok i letos je událost obohacena o doprovodný program. Nově se představí unikátní venkovní hra s názvem Operace: Vargas vytvořena uskupením Leave in Hour. Během ní si budete moci v soutěžních týmech zahrát na tajné agenty v centru města a při tom plnit zábavné úkoly. Další aktivity se budou odehrávat v Klubu farnosti u kostela Panny Marie Sněžné ve Františkánské zahradě, který bude zároveň sloužit i jako infopoint celé akce.  Právě zde si oba dva dny můžete při občerstvení vyslechnout i celý panel doprovodných přednášek o podzemí. Hovořit se bude o proměnách postupu ražby tunelů, dále o podzemních prostorách Brna nebo Krušných hor. Stejně tak se i dozvíme, jakou sekundární funkci může mít pražské metro.


Na závěr nebude chybět improvizační hra od skupiny VIP, která se pokusí formou her s podzemní tématikou zakončit dvoudenní program plný prohlídek, přednášek a poznávání podzemí hlavního města. 
Akci pořádá spolek Unimakers, z.s. Ročník 2018 je finančně podpořen z programu SmartUp Nadace O2. Veškeré detailní informace poskytnou webové a sociální platformy www.nadenpodzem.cz, Facebook NA DEN POD ZEM a Instagram https://www.instagram.com/nadenpodzem/.


Kdy: 3.-4. 11. 2018

Kde: Praha

CBS Nakladatelství: Mapa pro malé objevitele, Česko dětem 2

CBS Nakladatelství: Mapa pro malé objevitele, Česko dětem 2


29.10. 2018

Těm nejmenším je věnována nová ručně malována mapa CBS Nakladatelství. Jde o druhé vydání úspěšné mapy Česko dětem. Poutavou cestou chce děti přilákat k poznání vlastní země. Křest mapy věnované dětem probíhal na libereckém Ještědu.

Ručně malovaná mapa Česko dětem 2 je druhé vydání velmi úspěšné mapy věnované dětem. Cílem mapy je poutavou malovanou formou přilákat ty nejmenší k poznávání vlastní země, jejích zajímavostí a krás. Zároveň zvýraznit místa a aktivity v České republice, které jsou právě pro ty nejmenší a jejich rodiny zajímavým tipem na výlet a návštěvu.

Nauka hrou

Naučnou formu mapy doplňuje i zábavná hra na zadní straně mapy, která provádí děti Českou republikou ve společnosti dvou maskotů – Vrtulky a Paletky. Při hře si děti prohloubí či zopakují své znalosti o ČR. „V mapě je zakresleno 155 hradů a zámků, 12 památek zapsaných na seznamu světového kulturního dědictví Unesco, jsou zde vyznačeny hvězdárny, zábavné parky, zoologické zahrady, volně přístupné zříceniny, jeskyně a přírodní zajímavosti,“ popisuje Blanka Imramovská, obchodní ředitelka vydavatelství CBS, www.cbs-cesko.cz

Křest probíhal ve znamení vesmíru

Novou mapu určenou dětem oslavilo nakladatelství společně s dětmi na libereckém Ještědu, v rámci Oslavy 45. výročí otevření vysílače a hotelu Ještěd. Návštěvníci měli možnost prohlédnut si jindy nepřístupné prostory. Celá akce se konala ve znamení tajemného vesmíru.

CBS Nakladatelství je známé kromě malovaných map, také výrobou leteckých knih jednotlivých regionů. Dále se pak zabývají zpracováním fotomap, panoramatických snímku a dalších propagačních materiálů, jimž jsou podkladem letecké snímky nebo umělecká práce malířů.

Na mapě Česko dětem 2 CBS Nakladatelství spolupracuje s partnery, kterými jsou města, obce, významné firmy, školy a další organizace. Zájemci o partnerství mohou kontaktovat Blanku Imramovskou, obchodní ředitelku na emailu imramovska@cbs-cesko.cz nebo telefonu +420 773 294 445 Martinu Hanouskovou, regionální projektovou manažerku na emailu hanouskova@cbs-cesko.cz nebo telefonu +420 724 022 557.

Český svaz ochránců přírody zpřístupnil evropský unikát - středověkou hatěnou ce

Český svaz ochránců přírody zpřístupnil evropský unikát - středověkou hatěnou ce


29.10. 2018

V rámci programu NET4GAS Blíž přírodě bylo dnes na Novojičínsku představeno turistické veřejnosti zachovalé torzo středověké hatěné cesty v nivě řeky Odry. Lokalitu zpřístupnili členové základní organizace Českého svazu ochránců přírody (ČSOP) Studénka, kteří se od prvotního objevu tohoto evropského unikátu podílejí na odhalení jeho historie.

 

Povodeň v roce 1997 odkryla pod dvěma metry hlíny v břehu řeky Odry část souběžně uložených mohutných klád. To nedalo spát místním ochráncům přírody, kteří ve spolupráci s vědci z Mendelovy univerzity v Brně a archeology z Národního památkového ústavu začali zjišťovat o tomto nálezu více.  Výsledky dendrologické analýzy byly překvapující: ve většině se jedná o kmeny jedlí, které zde rostly během 11. a 12. století. Kmeny, ale i množství zbytků jedlových šišek a semen dalších dřevin, se zde zachovaly díky rychlému zanesení bahnem a vysoké hladině spodní vody, která je zakonzervovala ve velmi dobrém stavu. Identifikované konstrukční prvky prokázaly, že se jedná o původní středověkou hatěnou cestu, tedy cestu na podmáčeném terénu tvořenou napříč položenými kládami.

 

Záhadou však zůstává, proč se zrovna u Petřvaldíku musel držet směr cesty i za cenu nákladných oprav, a při podmáčení cesty se prostě nejelo jinudy, jak bylo tehdy zvykem? „Odpověď si lze jen domýšlet: Cesta měla velký význam, zřejmě šlo o tzv. zemskou stezku v historicky mnohem starší trase tzv. Jantarové stezky, která spojovala sever a jih Evropy. Stezka vedla tehdy pohodlně prostupnou štěrkovitou nivou Odry. Trasa se asi nemohla měnit z důvodu směřování k nějakému blízkému cíli, který dnes neznáme. Mohl to být osvědčený a bezpečný brod, nebo významná křižovatka či opevněné místo,“ vysvětluje Ivan Bartoš ze ZO ČSOP Studénka.

 

Nález celkem dobře zapadá do skutečných historických událostí. Ve 12. a 13. století dochází z k rozsáhlému dosídlování území na severu Moravy.  To se nepochybně neobešlo bez obnovy a údržby zemských stezek. Rozsáhlé klučení lesů a zakládání nových polí v oblasti Podbeskydí a Oderských vrchů vedlo k erozi a povodním, které zanesly nivu hlínou, a tím byla pohřbena také hatěná zemská stezka.  Nedávné povodně a eroze břehů starou cestu opět odkryly a nabídly nám malé nahlédnutí do tajemství, která niva Odry pod vrstvami hlíny ukrývá.

 

Hatěná cesta se nachází cca 250 m západně od autobusové zastávky Petřvald, Petřvaldík, garáže ČSAD, nedaleko mostu pro pěší přes Odru. Jedná se o 91. lokalitu zpřístupněnou v rámci programu NET4GAS Blíž přírodě, jehož prostřednictvím již dvanáctým rokem společnost NET4GAS podporuje projekty v oblasti ochrany přírody po celé České republice.

Janské Lázně - pro sportovce jako stvořené

Janské Lázně - pro sportovce jako stvořené


28.10. 2018

Kombinace léčebných lázeňských procedur a jedinečného sportovního střediska činí z Janských Lázní prvotřídní zázemí pro dovolenou plnou aktivního odpočinku a relaxace. Řadu aktivit nabídne návštěvníkům v každém ročním období.

Krkonoše jsou již tradičně oblíbeným místem pro trávení zimní dovolené. Janské Lázně se rozléhají na úpatí Černé hory, na jejíž vrcholek vás doveze kabinová lanová dráha přímo z města. Díky vybudovaným lyžařským sjezdovkám, běžkařským tratím a sáňkařské dráze se Janské Lázně staly oblíbeným sportovním střediskem Krkonoš a penziony pro lyžaře. Líbit se zde bude zajisté i dětem, které mohou využít služeb lyžařské školy ve Ski Areálu Černá hora - Pec.S teplejšími měsíci se lesní stezky mění v turistické pěšiny a cyklistické dráhy. Oblíbené penziony pro cyklisty pak nabídnou své cílové skupině nadstandartní služby, které po seskoku z pedálů ocení každý nadšený jezdec. Za návštěvu určitě stojí i Stezka v korunách stromů, ze které je fantastický výhled.
Spojení lázeňské terapie a horského klimatu prospěje nejen tělu, ale i duši. Janské Lázně prosluly zejména termálními prameny s příznivým vlivem na pohybový aparát. Užít si jich můžete i v místním aquaparku.


Rodinný veletrh smysluplných hraček Rosteme pro život

Rodinný veletrh smysluplných hraček Rosteme pro život


27.10. 2018

Zajímáte se o to, jak se vaše dítě může přirozeně rozvíjet? Máte chuť si s dětmi pořádně pohrát a vidět, co je baví? Přijďte se inspirovat 3. nebo 4. listopadu na 8. ročník rodinného veletrhu smysluplných hraček v Praze v prostorách fakultní ZŠ Barrandov II, V Remízku. Událost Rosteme pro život je určena pro celou rodinu. Najdete na ní prodejce, přednášky, inovativní školy i divadélko. Rodiče zde nakoupí kvalitní smysluplné hračky a mohou si s dětmi hrát a tvořit ve více než 35 připravených dílničkách.


„Veletrh Rosteme pro život nabízí na jednom místě širokou paletu kvalitních smysluplných hraček, které přirozeným způsobem podporují rozvoj a vzdělávání dětí. Využijte možnost si prohlédnout, vyzkoušet a zakoupit krásné dřevěné hračky, stavebnice, hry, potřeby pro výtvarné i jiné tvoření, zajímavé knížky, širokou škálu didaktických pomůcek a další věci, které nás při cestě rodičovstvím oslovily. Letos nově rozšiřujeme program o nabídku přednášek. Těšit se můžete třeba na Veroniku Vieweghovou. Pozvali jsme také zástupce inovativních škol. Pro děti se bude hrát i divadélko.“ představuje veletrh jeho zakladatelka Kamila Murariková.


Rosteme pro život je rodinný veletrh. Naší prioritou je vytvořit pestrý a smysluplný prostor, ve kterém prožijete naplňující den s rodinou. Děti na veletrhu vřele vítáme, máme je rádi a bývá jich tu tak i hodně. Tradičně je pro ně připraveno nepřeberné množství oblíbených dílniček, kde si mohou společně s rodiči vyzkoušet nové hračky, hrát si, stavět nebo tvořit. Rodiče tak vidí, co je baví a zajímá.
Hračky a pomůcky představí přes 60 vystavovatelů z celé České republiky. V sobotu se budou konat v divadelním sále školy přednášky pro rodiče zaměřené na rozvoj a vzdělávání dětí. V neděli se zase děti budou moci podívat na divadélko. Každý si najde to, co jeho samotného nejvíce oslovuje.


Na akci se můžete stát malým prodejcem i vy. Přebývají vám doma hračky nebo didaktické pomůcky, ze kterých už děti vyrostly? Dejte druhou šanci kvalitním hračkám a potřebám, které udělají radost dalším. Využijte náš bazárek přímo na veletrhu.


Více informací najdete buď na Facebookové události: https://goo.gl/gVu7rj ; nebo na našich webových stránkách: https://rostemeprozivot.cz

U Stezky korunami stromů zasadí Strom svobody ke 100. výročí republiky

U Stezky korunami stromů zasadí Strom svobody ke 100. výročí republiky


22.10. 2018

U příležitosti oslav jubilejního 100. výročí založení republiky bude v neděli 28. 10. 2018 od 13.00 hodin přímo u hlavní budovy Stezky korunami stromů Krkonoše vysazen Strom svobody. Jeho slavnostní zasazení, ke kterému je veřejnost srdečně zvána, má tento historický milník připomínat.

Prvních sto, kteří se přijdou podívat na zasazení nového Stromu svobody, jímž bude národní strom lípa srdčitá, dostane od Stezky malou pozornost na památku významného dne. Během slavnostní akce promluví starosta Janských Lázní Jiří Hradecký a také Marie Jarkovská, ředitelka Stezky. Během dne, konkrétně od 11 do 16 hodin, budou na Stezce k vidění také sokolníci se svými dravci, nicméně letos naposledy. O důvod více tedy v neděli 28. října Stezku korunami stromů Krkonoše navštívit a užít si státní svátek.


„Slavnostní zasazení Stromu svobody pořádáme v rámci celorepublikové kampaně Stromy svobody 1918–2018 realizované Nadací Partnerství. Chceme tímto způsobem oslavit 100. výročí vzniku republiky, podpořit národní cítění ve společnosti a také podpořit veřejnost v zájmu o naši přírodu a její ochranu. Vysazení nového Stromu svobody vnímáme jako nejlepší způsob, v němž se vše snoubí dohromady. Je nám ctí být součástí takového projektu,“ říká k zapojení Marie Jarkovská.

Stromy svobody mají stoletou historii


V roce 1918, krátce po vzniku Československa, obdržely obce výzvu, aby u příležitosti nově nabyté svobody slavnostně vysadily Lípy svobody. Ze záznamů v kronikách dovozujeme, že se do výsadby zapojili nejen starostové, ale i žáci s učiteli, členové Sokola i jiných spolků a další obyvatelé. Stromy i místo výsadby většinou zdobily praporky a vlajky, nechyběly ani kroje, zpěv hymny a ukládání pamětních listů ke kořenům. Stromy svobody se sázely i v pozdějších letech (například 1928, 1945 či 1968), když si lidé opět chtěli připomenout a oslavit význam svobody a demokracie. Více informací o Stromech svobody a celém projektu se dozvíte na webových stránkách www.stromysvobody.cz.

U Stezky korunami stromů zasadí Strom svobody ke 100. výročí republiky

U Stezky korunami stromů zasadí Strom svobody ke 100. výročí republiky


22.10. 2018

U příležitosti oslav jubilejního 100. výročí založení republiky bude v neděli 28. 10. 2018 od 13.00 hodin přímo u hlavní budovy Stezky korunami stromů Krkonoše vysazen Strom svobody. Jeho slavnostní zasazení, ke kterému je veřejnost srdečně zvána, má tento historický milník připomínat.

Prvních sto, kteří se přijdou podívat na zasazení nového Stromu svobody, jímž bude národní strom lípa srdčitá, dostane od Stezky malou pozornost na památku významného dne. Během slavnostní akce promluví starosta Janských Lázní Jiří Hradecký a také Marie Jarkovská, ředitelka Stezky. Během dne, konkrétně od 11 do 16 hodin, budou na Stezce k vidění také sokolníci se svými dravci, nicméně letos naposledy. O důvod více tedy v neděli 28. října Stezku korunami stromů Krkonoše navštívit a užít si státní svátek.


„Slavnostní zasazení Stromu svobody pořádáme v rámci celorepublikové kampaně Stromy svobody 1918–2018 realizované Nadací Partnerství. Chceme tímto způsobem oslavit 100. výročí vzniku republiky, podpořit národní cítění ve společnosti a také podpořit veřejnost v zájmu o naši přírodu a její ochranu. Vysazení nového Stromu svobody vnímáme jako nejlepší způsob, v němž se vše snoubí dohromady. Je nám ctí být součástí takového projektu,“ říká k zapojení Marie Jarkovská.

Stromy svobody mají stoletou historii


V roce 1918, krátce po vzniku Československa, obdržely obce výzvu, aby u příležitosti nově nabyté svobody slavnostně vysadily Lípy svobody. Ze záznamů v kronikách dovozujeme, že se do výsadby zapojili nejen starostové, ale i žáci s učiteli, členové Sokola i jiných spolků a další obyvatelé. Stromy i místo výsadby většinou zdobily praporky a vlajky, nechyběly ani kroje, zpěv hymny a ukládání pamětních listů ke kořenům. Stromy svobody se sázely i v pozdějších letech (například 1928, 1945 či 1968), když si lidé opět chtěli připomenout a oslavit význam svobody a demokracie. Více informací o Stromech svobody a celém projektu se dozvíte na webových stránkách www.stromysvobody.cz.

Pražská muzea 1918–2018

Pražská muzea 1918–2018


22.10. 2018

Muzeum hlavního města Prahy je spolu s Národním muzeem a Národním technickým muzeem  hlavním pořadatelem akce Pražská muzea 1918–2018, která se koná 27. a 28. října 2018. Muzeum hl. m. Prahy vystupuje jako ideový vůdce akce, jež sjednocuje pražská muzea, a  připojuje se tak s nimi k oslavě výročí 100 let vzniku první republiky, a to vstupem do všech svých objektů zdarma (mimo objekty pražských vil a Svatomikulášské městské zvonice). Zároveň na oba dva víkendové dny připravilo v hlavní budově na Florenci, v domě U Zlatého prstenu a v Zámeckém areálu Ctěnice doprovodné programy pro děti i dospělé. K oslavám tohoto významného státního výročí se muzeum připojilo i vlastní výstavou Praha 1848–1918, která byla otevřena veřejnosti 13. června 2018, a návštěvníci ji mohou navštívit do 24. února 2019 v hlavní budově muzea.

Muzeum hl. m. Prahy vystupuje jako ideový vůdce akce, jež sjednocuje pražská muzea, a  připojuje se tak s nimi k oslavě výročí 100 let vzniku první republiky, a to vstupem zdarma, či za symbolické vstupné. Pražská muzea jsou hlavními propagátory a lektory historie českého hlavního města, které často hrálo hlavní roli v důležitých meznících českých, ale
i československých dějin. Období před vznikem první československé republiky je i dobou zvyšujícího se zájmu o českou historii, tudíž i Muzeum hl. m. Prahy datuje svůj vznik právě do doby vlasteneckého 19. století, které vyvrcholilo 28. října 1918.

Proto se Muzeum hl. m. Prahy rozhodlo oslovit a sjednotit ostatní pražská muzea v rámci speciální víkendové akce. Ta svým rozsahem důstojně odráží důležitost výročí, které si všichni budeme koncem října připomínat.

Muzeum hl. m. Prahy pro návštěníky během celého víkendu zdarma otevírá v běžné otevírací době tyto objekty: hlavní budova muzea Na Poříčí 52, dům U Zlatého prstenu, Podskalská celnice na Výtoni, Zámecký areál Ctěnice a Pražské věže (Novomlýnská vodárenská věž, Prašná brána, Staroměstská a Malostranská mostecká věž, Petřínská rozhledna, Zrcadlové bludiště na Petříně). Zároveň se návštěvníci mohou zúčastnit doprovodných programů, které budou probíhat od rána do večera, a to po oba dva dny. Více informací naleznete na www.muzeumprahy.cz.

Do akce Pražská muzea 1848–1918 se zapojila všechna pražská muzea, a rozhodla se tak oslavit československé výročí ve dnech 27. a 28. října 2018, a to vstupem zdarma do svých objektů, nebo za symbolické vstupné. V rámci víkendu budou připraveny doprovodné akce, přednášky a prohlídky. Celá akce bude přehledně prezentována na speciálních webových stránkách www.prazskamuzea.cz.

Doprovodné programy Muzea hl. m. Prahy

27. října

Hlavní budova na Florenci
11.00               Komentovaná prohlídka výstavy Strašnice … zahrada Prahy, brána armád…  
autorka P. Státníková
15.30                          Komentovaná prohlídka výstavy Praha 1848–1918 – autoři výstavy T. Dvořák a B. Rejzl
10.00–16.00    Pátrací hra pro děti 5–15let „Muzeem s Antonínem Langweilem“
(dvojí úroveň obtížnosti podle věku, počet účastníků neomezen, je možné přijít kdykoliv mezi 10.00 a 15.30 a začít hru)

Dům U Zlatého prstenu

10.00                          Komentovaná prohlídka výstavy Konzervovaná minulost
12.00               Komentovaná prohlídka expozice Praha Karla IV. – archeolog P. Starec 
13.30               Workshop Výroba kachlů – kapacita 10 míst, historická dílna domu U Zlatého prstenu
(nutné se předem přihlásit)

Zámecký areál Ctěnice
10.00–18.00    Výtvarné workshopy k výstavě Broučci architekta Z. Podhůrského
(počet účastníků neomezen, je možné přijít kdykoliv mezi 10.00 a 17.30, dílna je zaměřena na výrobu jednoduchých loutek)

28. října

Hlavní budova na Florenci

11.00               Komentovaná prohlídka výstavy Strašnice … zahrada Prahy, brána armád…  
autorka P. Státníková
15.30                          Komentovaná prohlídka výstavy Praha 1848–1918 – autoři výstavy T. Dvořák a B. Rejzl
10.00–11.30    Workshopy pro děti 10–15 let k výstavě Praha 1848–1918 „Od monarchie k republice“ – kapacita 20 míst
14.00–15.30    Workshopy pro děti 10–15 let k výstavě Praha 1848–1918 „Od monarchie k republice“ – kapacita 20 míst
(nutné se předem přihlásit)

Dům U Zlatého prstenu

10.00               Komentovaná prohlídka expozice Praha Karla IV. – archeolog. P. Starec
14.00–15.30    Program pro děti 7–12 let „Co po sobě zanechali Pražané doby Karla IV.“ – kapacita 20 míst
(nutné se předem přihlásit)
14.00–15.30    Workshop pro rodiče s dětmi 5–10 let „Svátek kopí a hřebů Páně s výrobou papírové vitráže“ – kapacita 12 dětí a rodiče
(nutné se předem přihlásit)

Zámecký areál Ctěnice

10.00–18.00    Výtvarné workshopy k výstavě Broučci architekta Z. Podhůrského
(počet účastníků neomezen, je možné přijít kdykoliv mezi 10.00 a 17.30, dílna je zaměřena na výrobu jednoduchých loutek)

<< 1  2  3  4  ...  50  [51]  52  53  ...  442  443  444  445  >>
Reklama:
Reklama:

Přihlášení

Přihlásit se Nová registrace

Reklama

Booking.com

Předpověď počasí

Sobota
Přeháňky, bouřky
25 °C
Neděle
Polojasno
27 °C
Pondělí
Přeháňky, bouřky
29 °C

In-počasí

Reklama

Kalendář akcí

První návštěvníci po znovuotevření v Zoo Liberec (11.5.2020-31.5.2020)

První návštěvníci po znovuotevření v Zoo Liberec (11.5.2020-31.5.2020) 11.05.2020

Zoo v Liberci se zavřela 13. března a zůstala tak sedm týdnů bez svého h...

Dole v dole...a nejen v tom Kokořínském! (12.5.2020-21.6.2020)

Dole v dole...a nejen v tom Kokořínském! (12.5.2020-21.6.2020) 12.05.2020

Pojedete-li od Mělníka na sever, snadno tento přírodní unikát ujde pozornosti...

Dům matky a Dům syna – Pomník Jana Palacha (16.1.2016-31.12.2020)

Dům matky a Dům syna – Pomník Jana Palacha (16.1.2016-31.12.2020) 16.01.2016

 Umělecké dílo amerického architekta Johna Hejduka, věnované městu Praze...

Výletník doporučuje

PENZION U NÁMOŘNÍKA

PENZION U NÁMOŘNÍKA

Rodinný penzion s přímořskou atmosférou Už vás nebaví ubytovací stereotyp? Penzion u...
Ostrov

Ostrov

Město Ostrov leží na úpatí zalesněného hřebenu Krušných hor mezi lázeňskými městy –...
Hrad Vildštejn ve Skalné u Chebu

Hrad Vildštejn ve Skalné u Chebu

Hrad Vildštejn (Wildstein) se nachází severně od Chebu na západní straně stejnojmenného...
Hořovice

Hořovice

Hořovice – Český Betlém V příjemné vzdálenosti od Prahy, malebně rozloženo na...
Hrádek nad Nisou

Hrádek nad Nisou

Hrádek nad Nisou - město v srdci Trojzemí Na okraji Lužických hor v Žitavské pánvi se...

Doporučujeme pro ubytování:

  • V blízkosti Lednicko-valtického areálu se vám nabízí ubytování Mikulov.
  • Pokud si chcete rezervovat ubytování a pěkné chaty a chalupy k pronájmu, doporučujeme Vám navštívit portál MegaUbytko.cz. Najdete zde vše od luxusních penzionů až po levné ubytování v soukromí. Rezervujte si Vaše ubytování ještě dnes přímo u majitele za nejlepší ceny na trhu.