Partner portálu

Reklama

Reklama

Úvodní stránka > Novinky

Tipy na výlety a aktuality

Reklama

<< 1  2  3  4  ...  232  [233]  234  235  ...  442  443  444  445  >>
Afro-Bailar Prague Festival 2011

Afro-Bailar Prague Festival 2011


31.10. 2011

Pětidenní festival, který se v našem hl. městě  koná již podruhé  přináší  hvězdy luso-afro-latino hudby - spoustu zpěváků, tanečníků a učitelů různých stylů hudby jako je kizomba, zouk, salsa, tango, semba, reggae, africkou hudbu atd.

Datum konání: 2.11.2011 19:00 - 7.11.2011 4:00, Praha- Nám. Republiky

Těšit se můžete na taneční worskhopy, taneční a hudební živá vystoupení, tombolu, soutěže, módní přehlídky, ochutnávku tradiční kapverdské a české kuchyně a spoustu hudby a tance. Přijďte si zatancovat naučit se nové kroky se svými oblíbenými a novými učitely a zkuste i jiné taneční styly. Od středy až do neděle se můžete učit nové kroky svých oblíbených tanců, ale také zkusit zbrusu nové. Máme pro vás velký výběr workshopů jako jsou salsa, zouk, spousta kizomby, argentinské tango, coupé-décalé a africké tance, ale letos si můžete poprvé vyzkoušet i breakdance. Výběr je pestrý a věříme, že si každý vybere dle svého vkusu. Ti, kteří se budou chtít o přestávce občerstvit, se mohou najíst přímo v Palance, kde je každý den otevřená restaurace až do 20h a jídla jsou ve velice příjemných cenových relacích.

Více info na www.afrobailar.com/

Svatohubertské slavnosti na zámku!

Svatohubertské slavnosti na zámku!


31.10. 2011

Myslivecké rituály a zvěřinové hody v kulisách barevného zámeckého podzimu na zámku Loučeň.

Datum konání: 5.11.2011 10:00 - 6.11.2011 17:00 , zámek Loučeň

Svatý Hubert je patronem myslivosti. Jeho svátek slavíme od loňska také na zámku Loučeň. Jak by ne, když na zámecký park už od 18. století navazuje rozsáhlá obora. Hony v oboře patřily tradičně k nejoblíbenějším kratochvílím zámeckých pánů, ať už se jednalo o Thurn – Taxise, nebo již před nimi o Fürstenberky. Během Svatohubertských slavností se setkáte se sokolníky a jejich opeřenými svěřenci. Zjistíte, že každý dravý pták se v něčem výrazném odlišuje od ostatních druhů. Stanete se svědky výcviku loveckých psů – hlavně jako plaváčci, když mají donést pánovi trofej spadlou na hladinu rybníka, se Vám zaručeně budou moc líbit. Trubači Vás seznámí s celou plejádou loveckých fanfár. A někdo z knížecí rodiny bude zajisté stát o to, aby byl slavnostním rituálem přijat do mysliveckého stavu. No a co myslíte, že se bude servírovat v zámecké restauraci? Pochopitelně – co jiného, než zvěřina.
Více info na: www.zamekloucen.cz

Vítězem soutěže Ceny Kudy z nudy 2011 se stalo skalní město u Adršpachu

Vítězem soutěže Ceny Kudy z nudy 2011 se stalo skalní město u Adršpachu


24.10. 2011

Agentura CzechTourism, provozovatel portálu s tuzemskými turistickými nabídkami www.kudyznudy.cz, vyhlásila výsledky soutěže Ceny Kudy z nudy 2011.

 Absolutním vítězem se stalo skalní město u Adršpachu – největší a nejdivočejší skalní město ve střední Evropě. Soutěží chce CzechTourism upozornit na zajímavá místa v Česku a pomoci v jejich propagaci.

Do soutěže se zapojilo 11 tisíc lidí, kteří rozdělili téměř 100 tisíc hlasů. Nejoblíbenější turistickou nabídkou pro rok 2011 se podle návštěvníků portálu Kudy z nudy stalo skalní město u Adršpachu. Také na druhém místě skončila přírodní památka – vyhlídka Belvedér v Českém Švýcarsku. Pomyslnou bronzovou medaili hlasující udělili hradu Karlštejn.

 

„Nejčastějším důvodem pro cestování po Česku je poznávání a pobyt v přírodě. Údaje ze statistik korespondují i s výsledky soutěže, kde se nejvíce dařilo historickým památkám a unikátním přírodním místům,“ komentuje pořadí aktivit generální ředitel agentury CzechTourism Rostislav Vondruška.

 

Na prvenství soutěži reagovala i starostka města Adršpach Dana Cahová. „Ocenění portálu Kudy z nudy a agentury CzechTourism si velmi vážíme. Poděkování patří také všem hlasujícím, kteří ocenili krásu skal a nádherné přírody v Adršpachu. Samozřejmě jsme doufali v dobré umístění, ale absolutní vítězství nás opravdu překvapilo.“

 

V Cenách Kudy z nudy bojovaly turistické cíle o prvenství ve třech kategoriích – tradiční cíl, novinka sezóny a podnikatelský počin – a dále pak v jednotlivých regionech. „Všichni vítězové za turistické regiony získávají nadstandardní publicitu a prezentaci na akcích agentury CzechTourism v průběhu celého roku 2012, absolutní vítěz navíc obdrží finanční podporu ve výši 100 tisíc korun na propagaci a podporu své aktivity,“ oznámil ředitel odboru strategie a marketingové komunikace agentury CzechTourism Marek Mráz.

 

Skalní město u Adršpachu – absolutní vítěz a vítěz kategorie Tradiční cíl

Adršpašsko-teplické skály jsou největším a nejdivočejším skalním městem střední Evropy, které fascinuje turisty už od 18. století. Z 18. století pochází také většina romantických jmen místních skalisek. Mezi nejznámější patří Milenci, Starosta a Starostová, Homole cukru, Krakonošova lenoška, Džbán nebo Sloní náměstí.

 

DinoPark Harfa Praha – vítěz kategorie Novinka sezóny

Poslední přírůstek do rodiny dinoparků se nachází na střeše obchodního centra Galerie Harfa v Praze poblíž O2 arény. Návštěvníci se zábavnou a atraktivní formou seznámí s informacemi o vývoji života na Zemi, jednotlivými druhy živočichů apod.

 

Wellness Horal s termálními bazény – vítěz kategorie Podnikatelský počin

V Beskydech turisty nezaskočí obleva v zimě nebo deštivé počasí v létě. Termální bazény Wellness Horal ve Velkých Karlovicích přinášejí relaxaci i zábavu ve slané vodě vyhřívané až na 36°C po celý rok.

O soutěži Ceny Kudy z nudy 2011
Soutěž měla dvě kola. V její neveřejné části vybrali z katalogu Kudy z nudy odborníci v cestovním ruchu reprezentativní desítku nabídek pro každý ze 17 turistických regionů. Pro ty mohla hlasovat veřejnost na webových stránkách www.cenykudyznudy.cz od 20. června do 30. září. Čtenáři portálu mohli do hlasování doplnit také své tipy. Soutěže se zúčastnilo 11 tisíc lidí, kteří rozdali na 95 tisíc hlasů - o více než 30 tisíc hlasů více než v minulém roce. Loni se absolutním vítězem stal zámek Hluboká.

Prvních deset nejlepších nabídek podle počtu hlasů:


1.     Skalní město u Adršpachu                                                890
2.     Belvedér - nejhezčí vyhlídka na České Švýcarsko                864
3.     Karlštejn - za mistrem Theodorikem i Otcem vlasti              835
4.     Chrám sv. Barbory v Kutné Hoře                                        826
5.     DinoPark Harfa Praha                                                       793
6.     Nově otevřená naučná stezka v Prachovských skalách        790
7.     Termální bazény Wellness Horal                                        778
8.     Hrad Trosky - symbol Českého ráje                                   776
9.     Exkurze na Letišti Praha                                                  760
10.     Hrad a zámek v Jindřichově Hradci                                   742

 

Bojíte se rádi? Neváhejte navštívit zombie v Dětenicích

Bojíte se rádi? Neváhejte navštívit zombie v Dětenicích


24.10. 2011

Zažili jste čerty, vodníky, nebo čarodějnice a vůbec jste se nebáli? Přijeďte v sobotu 29. 10. 2011 do Dětenic a naučte se bát.

Zámecký areál ovládnou zombie, díky kterým Vám bude tuhnout krev v žilách. Tak neváhejte, vezměte všechnu odvahu a užijte si víkend v hororovém duchu.

Mrtvá nevěsta, zavražděný rychtář nebo snad neživý chasník? Jak velkou a barvitou fantazii ve Vás zombie vyvolají? Nechte se postrašit lidmi ze záhrobí úzce spjatými s kultem voodoo. Zahalte se mysteriózní atmosférou. Oživlé mrtvoly budou k vidění na zámku v sobotu 29. října 2011 od 10.00 do 17.00 každou půlhodinu. Poslední prohlídka začíná v 17.00 hodin.

Počasí již v posledních dnech výletům do přírody, k vodě nebo na kola nepřeje. I tak však nemusíte sedět doma s pochmurnou náladou. V zámku Dětenice Vám špatné počasí nemusí dělat vrásky na čele. Zombie prohlídku můžete doplnit prohlídkou pivovaru a celý den následně zakončit chutným obědem nebo večeří v krčmě ve středověkém stylu.

Téma zombie Dětenice využili už v předešlém roce, kdy vzbudili nestandardní prohlídky velký ohlas. „V loňském roce byl o zombie prohlídky velký zájem, jak ze strany rodin, mladých párů, tak i ze stran starších obyvatel. Návštěvníci byli nadšeni realističností hororových postav a mnohdy nevěřili, že jde pouze o herecké představení,“ uvedl Petr Jindrák, ředitel Zámeckého resortu Dětenice.

Pokud Vás oživlé mrtvoly nadchnou a budete přemýšlet nad dalšími plány pro podzimní sychravé víkendy, nechte se zlákat strašidly, nebo Šípkovou Růženkou. Spící princezna na Vás v dětenickém zámku čeká každou neděli od deseti do šestnácti hodin.
„Nepřijedeš – nezažiješ!“

Vydejte se o víkendu na pouť

Vydejte se o víkendu na pouť


24.10. 2011

Nezapomenutelný zážitek můžete prožít se svými blízkými na této mimořádné akci do 30. října. Pro dětské i dospělé návštěvníky připravili organizátoři 50 atrakcí z Čech  i zahraničí.

Datum konání: 24.9.2011 - 30.10.2011, Výstaviště Praha, Praha 7 - Holešovice 170 05, Praha


Již po 29. se letos otevřely brány holešovického Výstaviště, aby opět přivítaly návštěvníky Podzimní Václavské pouti.Nechybí tradiční Ruské kolo, strašidelný zámek, adrenalinové atrakce či dětský řetízkový kolotoč.


K Podzimní Václavské pouti patří neodmyslitelně i další doprovodné aktivity. Každou sobotu a neděli je na Křižíkově fontáně v době od 13:00 – 17:00 hodin pro nejmenší návštěvníky připraveno zábavné kulturní vystoupení klaunů ze skupiny MEDŮZA. Děti se budou jistě radovat z veselých klaunů a dalších pohádkových bytostí či průvodu masek.

V celém areálu je také rozmístěn stánkový prodej s různým sortimentem zboží, občerstvením a orientálními cukrovinkami. V areálu Výstaviště můžete strávit příjemně celý den, neboť jsou zde otevřeny i další zábavná zařízení - Mořský svět, Křižíkova fontána, divadlo Goja Music Hall, v provozu jsou restaurace, které nabízí teplá jídla po celý den za přijatelné ceny. Srdečně všechny zveme, aby strávili pěkný a zábavný den v areálu pražského Výstaviště. Vstup do areálu je ZDARMA.

Provozní doba pouti:
úterý - pátek: od 14:00 – 21:00 hodin
sobota, neděle a svátky: od 10:00 – 22:00 hodin
školní prázdniny: od 10:00 – 22:00 hodin

Upozornění pro návštěvníky akce: při špatném počasí (celodenní déšť, sněžení a vichřice) jsou atrakce mimo provoz.

Nadace OKD hledá nejlepší neziskový projekt a osobnost roku

Nadace OKD hledá nejlepší neziskový projekt a osobnost roku


24.10. 2011

Nadace OKD, jejímž zřizovatelem je černouhelná těžební společnost OKD, vyhlásila třetí ročník soutěže o nejlepší neziskové projekty a osobnosti, kterým udělí Ceny Nadace OKD.

„Veřejně prospěšné projekty neziskových organizací a lidé, kteří pomáhají ke zlepšení života ostatních, si zaslouží nejen finanční příspěvek na své aktivity ve formě grantu, ale také veřejné poděkování a úctu,“ vysvětlila předsedkyně správní rady Nadace OKD Petra Mašínová.

Nadační podporu loni získalo více než 160 projektů v programech Pro zdraví, Pro radost, Pro budoucnost a Pro Evropu. Odborná komise vybrala z každého programu tři projekty do finálového kola, ve kterém již bude rozhodovat svými hlasy veřejnost. Lidé mohou také nominovat své favority v kategorii Osobnost neziskového sektoru. „Byla by škoda, kdyby loňské aktivity zůstaly jen historií. Neziskovky a obce dělají aktivity pro lidi, proto jsme letos vyzvali právě veřejnost, ať rozhodne o těch nejlepších,“ řekl ředitel Nadace OKD Jiří Suchánek. Podrobnosti a hlasovací formulář nadace zveřejnila na svém webu www.nadaceokd.cz. Účastníci hlasování mohou vyhrát například výbavu na hory nebo celoroční předplatné MF DNES.

 

Zatímco v kategorii Projekt roku se o nominaci mohou ucházet jen aktivity podpořené hornickou nadací, kategorie Osobnost roku je volná. Nominaci do ní může poslat kdokoliv, činnost navržené osobnosti se přitom nemusí týkat nadačních projektů. „Lidé v neziskovém sektoru pracují hlavně srdcem, často zdarma nebo za symbolickou mzdu. Nečekají žádné famfáry, odměnou jim bývá vykonaná práce. Ale společnost by se bez jejich úsilí neobešla, zejména při péči o děti, seniory či nemocné lidi,“ řekla Mašínová.

 

Přehled nominovaných projektů

 

PRO ZDRAVÍ

·          Letní dům: Doprovázení dětí a mladých lidí z dětských domovů na cestě k životní jistotě

·          MENS SANA: Podpora osob s duševním onemocněním při samostatném bydlení 2010.

·          Mobilní hospic Ondrášek: Zajištění provozu mobilního hospice

 

PRO RADOST

 • Iniciativa Dokořán: Festival Dokořán - pro jedny práce, pro mnohé zábava
 • OVArt: Dream Factory Ostrava 2010
 • Spolek Přátelé Vrbenska: Lesní slavnost Lapků z Drakova

 

PRO BUDOUCNOST

 • Kyjovičtí rodáci: Zahrada setkání
 • Charita sv. Alexandra: Využití administrativní budovy Dolu Alexandr pro sociální účely
 • DDM Vratimov: Křížem krážem Slezskou bránou s dědečkem a babičkou

 

PRO EVROPU

 • Oblastní charita Uherské Hradiště: Charitní centrum sv. Ludmily
 • ZŠ Ostrava-Poruba, Ukrajinská 1533: Výborný projektový záměr potřebuje odborníky
 • Mateřské a rodinné centrum Krůček Svitavy: Příprava projektu Partnerství generací

 

Jeskyni Balcarka o víkendu navštíví pohádkové postavy, přijeďtě i vy!

Jeskyni Balcarka o víkendu navštíví pohádkové postavy, přijeďtě i vy!


24.10. 2011

Přijměte pozvání na Oživené prohlídky jeskyně Balcarky dne 28.10.2011. Jeskyní Vás provedou pohádkové postavy i objevitelé jeskyně.

Prohlídky se konají od 13.45 do 16.00 hodin ve čtvrthodinových intervalech.
Vstupné: dospělí 100 Kč, děti od 3 do 15 let 50 Kč, děti do 3 let zdarma. 
Rezervaci vstupenek si můžete zajistit předem:  tel. 516 444 330, e-mail: balcarka@caves.cz

V Moravském krasu je evidováno přes 1100 jeskyní a propastí. Vznikaly postupnou erozní a korozní činností srážkových vod a jejich podzemních toků v tektonicky porušených a relativně rozpustných vrstvách vápenců. Jeskyně Balcarka vznikala v obdobích před bádenskou záplavou, pravděpodobně ve starších třetihorách. Balcarka blízko hranice vápenců a nekrasových kulmských hornin fungovala jako ponor ostrovských vod (dnes Krasovský potok a potok Lopač). Výmolnou činností podzemních toků a částečným řícením stopů a stěn vznikl labyrint chodeb a prostor v několika patrech. Po bádenské záplavě došlo k výrazným změnám hydrologických poměrů na území celého Moravského krasu a ostrovské vody si začaly prořezávat cestu v nižších úrovních Suchého žlebu směrem k dnešním vývěrům Punkvy.

Jeskyně Balcarka patří vývojově ke složitému hydrografickému systému ostrovských a vilémovických vod, které vyvěrají v Malém výtoku poblíž Punkevních jeskyní. Přes intenzívní snahy speleologů v posledních desetiletích se do hlavních částí tohoto systému nepodařilo proniknout.

KRÁPNÍKOVÁ VÝZDOBA

Balcarka patří mezi jeskyně s velmi bohatou, mnohotvárnou a barevnou krápníkovou výzdobou. Rovné stropy, vzniklé lavicovitou odlučností vápenců, zdobí nespočet dlouhých brček, hůlkovitých a mrkvovitých stalaktitů. Stěny jsou pokryty členitými sintrovými náteky či tzv. bradavičnatými sintry. Hojné jsou i ze země vyrůstající kuželové stalagmity různých tvarů a velikostí. Návštěvníky zaujme však i barevná pestrost krápníkové výzdoby Balcarky. Vedle průhledných a sněhově bílých stalaktitů i stalagmitů, které jsou tvořeny vysoce čistými krystaly kalcitu, jsou vyvinuty i krápníkové a sintrové formy zbarvené oxidy trojmocného železa do široké palety odstínů žluté, béžové a červenohnědé. Velmi zajímavé jsou medově zabarvené shluky několikacentimetrových konkrecí kalcitu, které vznikaly na dně sinrtového jezírka v tzv. „Cukrové pohádce".

Navštivte další jeskyně:

Jeskyně Výpustek
Koněpruské jeskyně
Bozkovské dolomitové jeskyně
Chýnovská jeskyně
Zbrašovské aragonitové jeskyně
Javoříčské jeskyně
Mladečské jeskyně
Jeskyně Na Pomezí
Jeskyně Na Špičáku
Punkevní jeskyně
Kateřinská jeskyně
Sloupsko-šošůvské jeskyně
Jeskyně Na Turoldu

Fotografie: Archiv : správa jeskyní

Pivovarské muzeum nabízí cyklus sobotních tvůrčích dílen jako podzimní inspiraci

Pivovarské muzeum nabízí cyklus sobotních tvůrčích dílen jako podzimní inspiraci


20.10. 2011

Pivovarské muzeum připravilo pro své návštěvníky zcela nový cyklus tvůrčích dílen, které zpestří podzimní čas.

 V ojedinělé atmosféře unikátně zachovalého středověkého právovárečného domu si mohou zájemci každou sobotu až do 19. listopadu vyzkoušet nejrůznější výtvarné techniky. Dílny budou přístupné od 10 do 16 hodin v rámci běžného vstupného do Pivovarského muzea.

„Podzimní sérii tvůrčích dílen jsme do programu zařadili pro zpříjemnění často pochmurných podzimních dní. V prostorách „valečky“ Pivovarského muzea zažijí tvůrčí dílny svou premiéru a věřím, že se setkají s ohlasem. Návštěvníci se zde nejen ponoří do historie, ale odnesou si domů suvenýr nebo jim vlastnoruční výrobek poslouží jako vánoční dárek,“ říká Jitka Froydová z Pivovarského muzea.

Cyklus různě tematicky zaměřených dílen je přístupný všem věkovým kategoriím a na správnou techniku dohlédnou zkušení lektoři. Potřebný materiál si mohou zájemci donést s sebou nebo jej zakoupit na místě.

22. října můžete navštívit kurz malování hrnečků
– vyžaduje po zájemcích o malování pouze donést či zakoupit přímo v muzeu bílý či světlý hrneček. Pod vedením zkušených výtvarníků vytvoří návštěvníci užitečný a zajímavý kus keramiky dle vlastní představy.

V sobotu 12. listopadu čeká na zájemce výroba šperků z „fimo“
. Aktivita zahrnuje tvoření z této hmoty, pečení, navlékání a dotváření šperků. Fimo je pro svou tvárnost a výraznou barevnost ideální právě k výrobě šperků, korálků, sošek či jiných dekorací.

Sérii sobotních dílen uzavře 19. listopadu vánoční speciál: balení dárků, zdobení perníčků, výroba papírových ozdob.  V tematickém předvánočním ladění se mohou lidé tvůrčím způsobem připravit na vánoční svátky a se svými výrobky se také přihlásit do soutěže o nejkrásnější vánoční perníček.

Tato soutěž patří k tradičním aktivitám Pivovarského muzea v předvánočním čase. Letos potrvá od 19. listopadu do 18. prosince. V této době mohou zájemci přihlásit svůj vánoční perníček tak, že ho přinesou do recepce Pivovarského muzea. Soutěží se v kategoriích tradiční perníček, perníkový model a dětský výrobek. Na výherce čekají zajímavé ceny.

<< 1  2  3  4  ...  232  [233]  234  235  ...  442  443  444  445  >>
Reklama:
Reklama:

Přihlášení

Přihlásit se Nová registrace

Reklama

Booking.com

Předpověď počasí

Sobota
Přeháňky, bouřky
25 °C
Neděle
Polojasno
27 °C
Pondělí
Přeháňky, bouřky
29 °C

In-počasí

Reklama

Kalendář akcí

První návštěvníci po znovuotevření v Zoo Liberec (11.5.2020-31.5.2020)

První návštěvníci po znovuotevření v Zoo Liberec (11.5.2020-31.5.2020) 11.05.2020

Zoo v Liberci se zavřela 13. března a zůstala tak sedm týdnů bez svého h...

Dole v dole...a nejen v tom Kokořínském! (12.5.2020-21.6.2020)

Dole v dole...a nejen v tom Kokořínském! (12.5.2020-21.6.2020) 12.05.2020

Pojedete-li od Mělníka na sever, snadno tento přírodní unikát ujde pozornosti...

Dům matky a Dům syna – Pomník Jana Palacha (16.1.2016-31.12.2020)

Dům matky a Dům syna – Pomník Jana Palacha (16.1.2016-31.12.2020) 16.01.2016

 Umělecké dílo amerického architekta Johna Hejduka, věnované městu Praze...

Výletník doporučuje

PENZION U NÁMOŘNÍKA

PENZION U NÁMOŘNÍKA

Rodinný penzion s přímořskou atmosférou Už vás nebaví ubytovací stereotyp? Penzion u...
Ostrov

Ostrov

Město Ostrov leží na úpatí zalesněného hřebenu Krušných hor mezi lázeňskými městy –...
Hrad Vildštejn ve Skalné u Chebu

Hrad Vildštejn ve Skalné u Chebu

Hrad Vildštejn (Wildstein) se nachází severně od Chebu na západní straně stejnojmenného...
Hořovice

Hořovice

Hořovice – Český Betlém V příjemné vzdálenosti od Prahy, malebně rozloženo na...
Hrádek nad Nisou

Hrádek nad Nisou

Hrádek nad Nisou - město v srdci Trojzemí Na okraji Lužických hor v Žitavské pánvi se...

Doporučujeme pro ubytování:

 • V blízkosti Lednicko-valtického areálu se vám nabízí ubytování Mikulov.
 • Pokud si chcete rezervovat ubytování a pěkné chaty a chalupy k pronájmu, doporučujeme Vám navštívit portál MegaUbytko.cz. Najdete zde vše od luxusních penzionů až po levné ubytování v soukromí. Rezervujte si Vaše ubytování ještě dnes přímo u majitele za nejlepší ceny na trhu.