Reklama
Reklama
Zde se nacházíte: Úvodní stránka > Novinky
Tipy na výlety a aktuality
Reklama

Cestovatelský tip: Vyrazte s HoppyGo na výlet do přírody
15.11. 2020
Trasa začíná v Mšeně u Městských lázní. Jedná se o naučnou stezku, jejíž cílem je vás seznámit s faunou i flórou CHKO Kokořínska, místní geologií, a dokonce i historií.
Krásy Žďárských vrchů
Další skvělou oblastí na prozkoumání jsou Žďárské vrchy. Nepříliš frekventovaná přírodní rezervace, která je skvěle dostupná z Prahy i Brna, se pyšní krásnou přírodou, výhledy i historií. Jistě tak stojí za návštěvu.

Hora Smrk v Beskydech
Zatím jsme v našem výčtu míjeli východní regiony ČR, Beskydami to hodláme opravit. Mohli bychom zmínit Lysou Horu nebo Javorník, pokud ale vyjde počasí, nebudeme jediní, koho tyto destinace napadnou. Budeme originálnější! Jestli krásná příroda a výhledy jsou to, po čem vaše srdce touží, potom by vás mohl zaujmout vrchol Smrk. Tato hora se tyčí nad Beskydy ve výšce 1276 m n.m. a za hezkého počasí nabízí úžasné výhledy. Na Smrk vede řada cest, mnohé z nich jsou značeny turistickými značkami a je tedy zcela na vás, jakou trasu vyberete a na jakou náročnost trasy se cítíte.
HoppyGo nabízí i další cestovatelské tipy napříč ČR
Pokud vás tipy nezaujaly, nebo si chcete vybrat z širšího výběru, HoppyGo poskytuje i další doporučení na nejlepší destinace a zážitky spojené s cestováním v České republice. Unikátní výběr na https://dovolenadoma.hoppygo.com/ je sestaven ve spolupráci s cestovatelským portálem Travelking.cz a nabízí více než 400 doporučení, takže si vybere opravdu každý.
Na cestu si pak každý uživatel může zvolit vůz, který bude nejlépe splňovat požadavky cesty. Platforma pro sdílení aut HoppyGo nabízí více než 2 000 vozidel nejrůznějších značek, a kromě širokého výběru je velkou výhodou HoppyGo rychlost a jednoduchost celého procesu výpůjčky. Není potřeba podepisovat žádné dlouhé smlouvy a zákazníkovi stačí rychlá registrace se snadným ověřením dokladů. V případě dlouhodobých pronájmů na více dní navíc mohou uživatelé využít výhodný slevový program. V ceně zápůjčky je vždy zahrnuto havarijní pojištění, které kryje všechna běžná rizika.

Zdroje fotografií: gopgle maps

Kam na pěší výlet ve středních Čechách
15.11. 2020
Nastalá situace nás svádí trávit co nejvíce času v přírodě. Raný podzim je naštěstí k pěším výletům jako stvořený. Ať už to pro vás znamená pohodovou procházku, nebo poctivou celodenní túru. Nebude vás vyčerpávat úmorné letní vedro nebo otravovat nepříjemný mráz. A odstíny, kterými příroda barví listy stromů, nedokáže vykouzlit ani ten nejnadanější malíř nebo photoshopový mág. Střední Čechy jsou k podzimním výletům jako stvořené – zdejší terén není náročný, ale najdou se tu lokality, kde si i zdatní sportovci dají pořádně do těla.
Abyste svým výletním plánům dodali nějak tvar, naplánujte si túry po dvou nádherných středočeských turistických oblastech. Za divokou a nespoutanou přírodou se vydejte do Brd a na Podbrdsko a za přírodou, která je chráněná dokonce organizací UNESCO, do Českého ráje.
Pokud prahnete po oddechu od lidí, po tichu a okamžicích, kdy jste jen sami se sebou a z myšlenek vás neruší nic jiného než zpěv ptáků a šumění větru v korunách stromů, zavítejte do Brd a na Podbrdsko, do oblastí, které byly desítky let výletníkům nepřístupné, jelikož se zde nacházel vojenský výcvikový prostor. Brdská vrchovina, jediné středočeské pohoří tvořené Brdy, Hřebeny a Příbramskou pahorkatinou, je téměř neosídlená, jelikož členitý terén a neúrodná půda zapříčinily, že sem ani v minulosti za obživou mnoho rolníků nepřicházelo. Města a obce jsou rozesety až v širším okolí, pro které se vžil název Podbrdsko. I díky tomu, že zdejší kopce, údolí, lesy a louky zůstaly téměř pusté, si kraj až dodnes udržel svoji tajuplnou atmosféru. Důvodem druhým je to, že se zde až do roku 2015 nacházel střežený vojenský újezd, díky čemuž zůstala zdejší příroda doslova zakonzervována a nyní je až nebývale rozmanitá a divoká. O její pestrosti a vzácnosti svědčí to, že se zde rozprostírají nebo sem zasahují tři chráněné krajinné oblasti, a to Brdy, Český kras a Křivoklátsko.
Pyšnit se názvem, jehož součástí je slovo ráj, je vzácné privilegium. Chráněná krajinná oblast Český ráj si ale své pojmenování rozhodně zaslouží. Kraj, v němž můžete obdivovat překrásnou a rozmanitou přírodu stejně jako starobylé památky a cenné ukázky lidové architektury, vám zajisté učaruje jako našim předkům v 19. století, kteří začali oblasti kolem řeky Jizery takto říkat. Jedinečnosti zdejší přírody si lidé cenili i v letech následujících, a tak se roku 1955 stal Český ráj první chráněnou krajinnou oblastí v Československu. Jedním z hlavních důvodů tohoto kroku byla nutnost ochránit unikátní skalní pískovcová města, která se stále řadí mezi turisticky nejoblíbenější cíle oblasti. Příkladem mohou být Příhrazské skály rozprostírající se na okraji plošiny Mužský, odkud se vám naskytne překrásný výhled na údolí Pojizeří. Celá oblast je protkána sítí skvěle značený pěších, cyklistických a naučných stezek.

Zachraňte Neviditelnou výstavu
08.11. 2020
Podpořte Neviditelnou výstavu! Jsme tu s vámi už více než 9 let a chceme tu pro vás být i nadále.
Milí příznivci Neviditelné výstavy!
Současná situace nás zasáhla a jsem už nemáme jinou možnost, než požádat o pomoc.
Pokud se Vám líbí, co děláme, podpořte nás, abychom v tom mohli pokračovat.
Prosím, sdílejte tento náš příspěvek, ať se dostane k co možná nejvíce lidem.
Děkujeme!
Tým Neviditelné výstavy
www.hithit.com/cs/project/8717/zachrante-neviditelnou-vystavu

Z Berouna na kole i pěšky hned do tří světových stran
08.11. 2020
Vydat se prozkoumat královské město Beroun i další místa spjatá s českou historií v okolí města můžete pomocí cyklostezky a naučné stezky s názvem „Po stopách českých králů“. Stezka spojuje Beroun s významnými i zajímavými turistickými cíli v jeho okolí. Vyrazit tak můžete na západ do Nižboru, na jih ke královským hradům Točník a Žebrák, nebo na východ přes Karlštejn do Dobřichovic. Pokud nechcete jet stejnou trasou tam i zpět, pro návrat můžete využít vlak, nebo si trasy prodloužit a navštívit tak historická i přitažlivá místa v okolí stezky. Budeme-li počítat stezku v jednom směru, pak nabízí celkem 47 km krásné přírody, dechberoucích výhledů a pozoruhodných míst. V budoucnu se snad dočkáme i dovyznačení poslední severní větve z Berouna do Loděnice. Pojďme ale postupně a projděme si jednu světovou stranu po druhé.
Na západ za kelty i sklářským uměním
První stezka vede z nádraží rovně na Husovo náměstí. Historické centrum Berouna v průběhu roku rozezvučí melodická hudba a zaplní stánky při různých slavnostech. Mezi ty nejslavnější patří dvakrát do roka konané hrnčířské trhy připomínající dávnou slávu zdejší keramiky. Pokud se však do města vydáte v jiných dnech, pak doporučujeme navštívit Muzeum Českého krasu, Geopark Barrandien. Můžete také vystoupat na Plzeňskou bránu, z jejíhož ochozu se vám otevře výhled na celé historické centrum města, které bývalo opevněno hradbami. Stezka pokračuje z náměstí vpravo, kde se podjetím Pražské brány ocitnete u řeky Berounky a vydáte se proti jejímu proudu. V Hýskově je příhodná možnost ke koupání v řece díky jezu, na jeho druhé straně najdete stánek s místní vyhlášenou zmrzlinou. Chcete-li se přesvědčit o její kvalitě, není nic snazšího než překročit řeku pomocí nového mostu, který byl pod jezem vybudovaný. O pár set metrů dál od Hýskova se nachází významná archeologická oblast – Stradonice nad nimiž se na kopci nacházelo největší a také nejbohatší keltské oppidum. O jeho významu, historii i objevech archeologů se dozvíte v zámku Nižbor, který se tyčí na skále nad řekou. Kromě něj v Nižboru stojí za návštěvu sklárna Rückl, která se proslavila výrobou sošky křišťálového Českého lva. Historie sklářské rodiny sahá až do poloviny 19. století, která téměř o 60 let později v Nižboru vybudovala sklářskou huť. Naproti sklárně se nachází železniční zastávka, odkud se můžete vrátit zpět do Berouna. Právě jste ujeli zhruba 8 km nenáročným terénem, který můžete absolvovat i pěšky, neboť stezka vede mimo silnice (kromě úseku Stradonice–Nižbor). Než sednete na vlak můžete se posílit v hospůdce vedle nádraží, která se jmenuje Zastávka a svého věhlasu dosáhla originálním interiérem, výbornou gastronomií i slavným majitelem. Tím již je několik let Tomáš Hanák a pokud budete mít štěstí, pak vám vychlazené pivo přinese známý český herec.Za královskými hrady na jih
Druhá větev stezky vede od berounského nádraží vlevo a má délku 19 km. Projedete oblastí továren, které vznikaly ještě za Rakouska-Uherska nebo v období 1. republiky. Většina z nich se nachází na území Králova Dvora v části zvané Karlova Huť, která byla založena jako hutnická vesnice. Výroba železa se zde datuje od poloviny 14. století. Nejčastěji se zpracovávala ruda z nedaleké Krušné hory u Nového Jáchymova, na jejímž vrcholu najdete novou rozhlednu Máminka. Její návštěvu můžeme jen doporučit, neboť nabízí jedinečnou příležitost prohlédnout si Křivoklátsko z ptačí perspektivy a v jarním období se jedná o doslova provoněný konvalinkový háj. Zdejší manufaktura stála za rozvojem měst i vsí v okolí. Železárny, cementárny, textilka – industriální kolosy, v jejichž nejbližším okolí byly stavěny správní budovy i vily bohatých továrníků. Několik z nich se dochovalo dodnes a staly se tak němými svědky rozkvětu i úpadku zdejšího průmyslu. Milovníci architektury ocení jejich dodnes dochovanou prvorepublikovou podobu. Za Královým Dvorem minete Zdice, kde byste neměli vynechat zastávku u muzea Výtopna. Srdce všech milovníků starých vozů zde zaplesají. V prostorách bývalého železničního depa naleznete nejen staré lokomotivy a vagóny, ale i nákladní a hasičské Tatry a Škodovky. Starší návštěvníci jistě zavzpomínají na své cesty u autobusů Avia – Ikarus či Karosa ŠM 11. Za Zdicemi již na vás čekají dva královské hrady, dva nerozdělitelní bratři – mladší Točník a starší Žebrák. Druhý jmenovaný byl založen již ve 13. století a dodnes se dochovalo pouze několik stěn, část paláce a strážná věž, na kterou se dá vystoupat. Po požáru na konci 15. století, kdy byl Žebrák téměř zničen, nechal král Václav IV. vystavět na sousedním kopci modernější a honosnější hrad Točník. Roku 1400 byla na Točníku uschována část královského pokladu, kterou o několik let později odvezl jeho bratr Zikmund Lucemburský. Chcete-li s kolem vystoupat až k hradní bráně Točníku, věnujte cestě zvýšenou pozornost. Nezapomínejte, že se jedná o středověkou cestu, kdy jen myšlenka na bicykl byla kacířská.Pokud nemáte historie dost a nohy vás ještě nebolí, můžete si výlet prodloužit až na zámek Zbiroh, do jehož historie zasáhl Alfons Mucha i státní armáda, která ze zámku vybudovala svoji základnu, stačí se držet cyklostezky 0005. Nebo se můžete vydat po cyklostezce 303 do Hořovic, kde naleznete barokní „nový“ zámek se sluneční bránou, zajímavými interiéry i zámeckým parkem a renesanční „starý“ zámek, ve kterém je dnes galerie a infocentrum.
Podél proudu do Dobřichovic i na Karlštejn
Poslední větev vede od Pražské brány v centru Berouna vpravo po směru toku Berounky. Jelikož v úseku V Kozle (u Barrandovy jeskyně) – Srbsko je uzavírka z důvodů padajících kamenů, doporučujeme vydat se od nádraží po cyklostezce 8245, zvané stezka sv. Ludmily přes Tetín do Srbska, kde se opět napojíte na stezku Po stopách českých králů. (Z Berouna jsou to zhruba 3 km do Tetína, doporučujeme jako krásnou letní procházku, ze Srbska se lze vrátit vlakem – 4,5 km). Tetín byl v minulosti významným místem. Dle pověstí se stal sídlem sestry Libuše, po které nese obec své jméno, také je místem posledního odpočinku sv. Ludmily a dnes zde nalezneme řadu významných kostelů, pozůstatky hradu vybudovaného Václavem II. i muzeum s archeologickými nálezy ze zdejší lokality. Ze Srbska pokračuje stezka opět podél řeky až do spodní části obce Karlštejn. Pokud máte čas, můžete vyšlápnout kopec a vydat se na prohlídku hradu. Karlštejn patří mezi nejznámější hrady u nás. Byl postaven českým králem Karlem IV. na ochranu korunovačních klenotů i královského pokladu. Současnou podobu získal hrad přestavbou v puristickém duchu, kterou vedl architekt Josef Mocker. Z Karlštejna stezka pokračuje přes Hlásnou Třebáň, Zadní Třebáň, Řevnice, Lety až do Dobřichovic. U dobřichovického nádraží se můžete rozhodnout, zda přesedláte na vlak a pojede do Berouna, či do Prahy, nebo jestli se po cyklostezce 3 vydáte do Prahy na svém věrném kole. Při cestě z Berouna do Dobřichovic jste totiž urazili krásných 20 km.
Do přírody – Naučná stezka Hvozdná
08.11. 2020
VÝCHODNÍ MORAVA – Centrála cestovního ruchu Východní Moravy reaguje na aktuální situaci, kdy je žádoucí upevňovat si zdraví v přírodě. Tento výlet mimo město směřujeme do přírody v okolí obce Hvozdná. Ta leží necelých 12 km severovýchodně od krajského města Zlína.
Hvozdná je rozložena ve svažitém terénu po obou stranách údolí, kterým protéká Hvozdenský potok. Zajímavým okolím obce je vedena 12 km dlouhá trasa Naučné stezky Hvozdná. Vznikla v roce 2011 jako společný projekt obce Hvozdná a občanského sdružení „Valašský názor“, které ve Hvozdné již 30 let sídlí a funguje. Naučná stezka je tvořena 9 panely, které jsou věnovány místopisu jednotlivých lokalit, ale také přírodě a zajímavostem v okolí obce. Na trase naučné stezky jsou místa se zajímavými výhledy do krajiny, stezka vede lesem, kolem rybníka, na trase najdete místa k odpočinku, hrám a občerstvení.

Naučná stezka je vedena po chodnících, polních a lesních cestách, část trasy (cca 1,5 km) půjdete po silnici (příjezdová cesta do Hvozdné). Navigaci v terénu usnadňují mapky s plánem naučné stezky, které jsou součástí jednotlivých panelů, a stylizované šipky a značky v terénu.
Trasa tvoří okruh, takže je možné vycházku zahájit také v jiném místě než u prvního zastavení, ale také je možné si trasu zkrátit, rozložit na více úseků a přizpůsobit tak vlastním časovým možnostem a fyzické kondici. Trasa na mapě https://mapy.cz/s/cajejejata
Podrobnosti k naučné stezce jsou uvedeny na www.hvozdna.cz
Foto: Hana Jurásková a Zdeněk Urbanovský.

Ideální dárek k svátku jehož hodnota stále roste
01.11. 2020
Každé jméno je jedinečné, stejně jako každý z nás. Provází nás celý život. Je zároveň prvním slovem, které jsme se jako děti naučili rozeznávat. Je taky prvním slovem, které jsme se učili vyslovit. Začali jsme jej používat dokonce dřív než slovo "já".
V exkluzivní nabídce Pražské mincovny najdete 390 medailonů se jmény z českého kalendáře a dalších 92 medailonů se jmény ze slovenského kalendáře. Každý medailon se razí ve dvou různých velikostech přičemž každá velkost má odlišný design. Všechny medailony se jménem koupíte ve vyhotovení z ryzího stříbra (ryzost 999/1000 Ag) , nebo z ryzího zlata (ryzost 999,9/1000 Au) . Ke každému medailonu náleží i certifikát potvrzující pravost drahého kovu.
Zajímavost: Pražská mincovna při realizaci tohoto rozsáhlého programu znamenala přesné obrobila přes 750 kg švédské oceli na výrobu potřebného množství razidel, která trvala osm měsíců.

Exkluzivní medailon můžete koupit nejen jako dárek k svátku, ke kterému se vyloženě hodí, ale také jako dárek k narozeninám, dárek k narození dítěte, dárek rodičům ke stříbrné nebo zlaté svatbě. Je vhodný také jako společný dárek k zásnubám, sňatku, dárek pro vnoučata, jako dárek k jakémukoli významnému výročí.
Medailon s českým jménem potěší každého, kdo dostal od rodičů toto báječné jméno. Zlaté a stříbrné medailony jsou vynikající investicí jejíž hodnota neustále roste.
V dnešní době je rozumné investovat do dárku k svátku, který neztratí hodnotu bude stálou připomínkou významného okamžiku, ale i kvalitní investicí.
Medailony se jmény českého a slovenského kalendáře jako dárek k svátku si můžete objednat on-line jen u Pražské mincovny a jejich prodejců.

Hotel Aqualand Inn vkročí do roku 2021 v novém designu
31.10. 2020
Oblíbený hotel pár kroků od Aqualandu Moravia potěší v novém roce všechny milovníky francouzského stylu. Některé pokoje totiž nabídnou atmosféru Provence, přitom s výhledem na malebnou Pálavu a novomlýnská jezera. Je už jen na vás, zda vyrazíte na romantický pobyt ve dvou, nebo třeba na prodloužený víkend s celou rodinou. Nový design totiž dostanou i rodinné apartmány.
Domečky rozeseté na břehu novomlýnského jezera ubytovávají hosty už od roku 2016. Je to sen nejednoho dítěte, spát hned vedle aquaparku, kde skoro slyší v noci podřimovat tobogány. Dospěláci zase sní o výhledu na kouzelnou Pálavu či pohodové posezení hned u vody. Aqualand Inn umí splnit přání velkým i malým návštěvníkům.
„Ubytovávají se u nás rodiny s dětmi i třeba páry. Pro každého zákazníka nabízíme prostředí, které splní jeho představy. Ať už jde o rodinu s dětmi, pár, či třeba skupinku přátel. Jižní Morava obecně navíc nabízí nespočet výletů. Rádi našim hostům doporučujeme i další místa, která mohou v okolí poznávat,“ vysvětluje s nadšením manažerka hotelu Aqualand Inn Barbora Kadlecová. Jak sama s úsměvem říká, své hosty si rádi hýčkají.
I proto do nového roku připravili hned několik novinek. „Nejen, že neustále vylepšujeme kvalitu našich služeb, ale i prostředí našeho hotelu. V roce 2021 se mohou hosté těšit na pokoje v novém designu. Každá kategorie pokojů bude mít svůj vlastní autentický styl. A přibude i jedná nová kategorie, kterou považujeme za naprostou jedničku,“ prozrazuje dále plán Barbora Kadlecová. Hotel tak bude nabízet 32 pokojů a 4 rodinné apartmány.
Kousek francouzské Provence hned pod Pálavou
Jednou z novinek bude i přívan francouzského stylu hned do dvou pokojů. „Právě francouzský styl výborně zapadá do prostředí jižní Moravy. No, jen si to představte, výhled na skalnaté vrcholky Pálavy a na novomlýnská jezera se skleničkou dobrého vína v ruce. Host si bude připadat úplně jako v malebné Francii,“ sní manažerka. Nový ohoz však dostanou i další pokoje. Pokoje takzvané kategorie Superior zahalí dvě barvy – olivově zelená a luxusní tmavě modrá. Prostředí podtrhnou také designové tapety a stěny obložené cihlami. Pokoj kategorie Deluxe zase díky stěnám obloženým dřevem přenese hosty ještě více do přírody. A doplňky ponesou nádech oblíbeného industriálního stylu.
V neposlední řadě projdou proměnou i rodinné apartmány. „Tyto apartmány nejvíce využívají rodiny s dětmi, které tráví velkou část času v aquaparku. Jejich pokoje oživíme růžovou barvou a také novým nábytkem,“ doplňuje na závěr manažerka hotelu.

Příběh značky VERSACE: z mámina ateliéru k nesmrtelnosti
31.10. 2020
Jak vše začalo? Gianni Versace v dětství snil o kariéře klavíristy, rodiče pro něj plánovali dráhu architekta. Jenomže cesty osudu jsou nevyzpytatelné a Gianni se stal světoznámým módním návrhářem. Versace zdědil talent a smysl pro styl po své matce, profesionální krejčí. Synek začal v 18 letech pracovat v jejím ateliéru, pro vzorky oděvů jezdil do Londýna, Paříže a Říma. Versaceho i módní budoucnost navždy změnil den, kdy se o talentovaném návrháři v roce 1970 dozvěděl milánský businessman. Ten Versacemu nabídnul práci v hlavním městě módy a mladík neváhal ani minutu.
O 8 let později už svět spatřil první kolekci dámského oblečení pod značkou Gianni Versace. „Svůdnost, extravagance a luxus v každém detailu,“ stálo v mottu módního domu. V kolekci oblečení byly přítomny motivy punkové kultury a pop-art prvky, které byly doplněny aristokratickými tendencemi. Takto oblečený muž nevědomky přitahoval pozornost, to vše díky kombinaci černé kůže, zlata a jasných potisků.
První butik Versace byl otevřen v Miláně v roce 1978. V průběhu let se sortiment značky rozšiřoval a popularita rostla s každou novou kolekcí. Na vytváření luxusního oblečení se používala řada různých materiálů, včetně hliníkové síťoviny, taveného kaučuku a kůže. Od založení značky Versace bylo po celém světě otevřeno více než 80 obchodů a butiků.
Hlava medúzy s vlasy, toť mírně mystické logo značky Versace. Návrhář sám vysvětlil výběr tak, že medúza symbolizuje krásu a kouzlo starořecké klasiky – ať už v umění nebo filozofii. Tahle syntéza krásy a jednoduchosti doslova hypnotizuje. Gianni byl velkým obdivovatelem starověké kultury a někdy tyto postavy používal ve svých kolekcích.
Ikony stylu. Gianni Versace poprvé ve světové historii módy představil koncept topmodelek. Tyto perfektní dívky se v 80. letech staly idoly milionů žen. Návrhář začal jednotlivým účastnícím svých přehlídek platit dvojnásobek mzdy, než bylo obvyklé – za výjimečnou eleganci a ideální parametry. Claudia Schiffer, Cindy Crawford, Linda Evangelista, Naomi Campbell – tyto bohyně pódia začaly svou kariéru na módních přehlídkách Versace.

Peklo: romantické údolí u České Lípy
18.10. 2020

Netradiční ubytování v Dolním Rakousku: sud, vagón hvězdné nebe i moderní design
15.10. 2020
Dolní Rakousko nabízí nejen krásnou přírodu, místní gastronomické speciality, ale i ubytování, které osloví jak dobrodruhy hledající netradiční „postele“, tak i milovníky dob minulých či moderního designu. Ať už se rozhodnete pro cokoli, buďte si jistí, že se ocitnete uprostřed nádherné přírody v kraji pohostinnosti.
Hotelová postel v samém srdci přírody
Návrat do starých časů

Thalhof, © Christian Mair
Obklopeni designem

Další informace o ubytování v Dolním Rakouskem se dozvíte na:
www.dolni-rakousko.info/vyjimecna-ubytovani

Přihlášení
Reklama
Reklama
Kalendář akcí
První návštěvníci po znovuotevření v Zoo Liberec (11.5.2020-31.5.2020) 11.05.2020
Zoo v Liberci se zavřela 13. března a zůstala tak sedm týdnů bez svého h...
Dole v dole...a nejen v tom Kokořínském! (12.5.2020-21.6.2020) 12.05.2020
Pojedete-li od Mělníka na sever, snadno tento přírodní unikát ujde pozornosti...
Dům matky a Dům syna – Pomník Jana Palacha (16.1.2016-31.12.2020) 16.01.2016
Umělecké dílo amerického architekta Johna Hejduka, věnované městu Praze...