Partner portálu

Reklama

Reklama

Úvodní stránka > Novinky

Tipy na výlety a aktuality

Reklama

<< 1  2  3  [4]  5  6  ...  361  362  363  364  >>
Cestovatelský tip: Vyrazte s HoppyGo na výlet do přírody

Cestovatelský tip: Vyrazte s HoppyGo na výlet do přírody


15.11. 2020

Trasa začíná v Mšeně u Městských lázní. Jedná se o naučnou stezku, jejíž cílem je vás seznámit s faunou i flórou CHKO Kokořínska, místní geologií, a dokonce i historií.

Krásy Žďárských vrchů


Další skvělou oblastí na prozkoumání jsou Žďárské vrchy. Nepříliš frekventovaná přírodní rezervace, která je skvěle dostupná z Prahy i Brna, se pyšní krásnou přírodou, výhledy i historií. Jistě tak stojí za návštěvu.

Našli jsme pro vás 11 kilometrů dlouhý okruh, který je ideální na denní výlet. Je vhodný pro všechny věkové kategorie, je ale dobré počítat s tím, že profil trasy je poněkud členitý, tedy není úplně nejvhodnější pro kočárky. Po cestě narazíte na zatopený lom, velký rybník uprostřed lesa a řadu skalních úkazů. S trochou štěstí se vám povede narazit i na místní faunu – například vydru, výra, volavky či dokonce orly.Hora Smrk v Beskydech


Zatím jsme v našem výčtu míjeli východní regiony ČR, Beskydami to hodláme opravit. Mohli bychom zmínit Lysou Horu nebo Javorník, pokud ale vyjde počasí, nebudeme jediní, koho tyto destinace napadnou. Budeme originálnější! Jestli krásná příroda a výhledy jsou to, po čem vaše srdce touží, potom by vás mohl zaujmout vrchol Smrk. Tato hora se tyčí nad Beskydy ve výšce 1276 m n.m. a za hezkého počasí nabízí úžasné výhledy. Na Smrk vede řada cest, mnohé z nich jsou značeny turistickými značkami a je tedy zcela na vás, jakou trasu vyberete a na jakou náročnost trasy se cítíte.

HoppyGo nabízí i další cestovatelské tipy napříč ČR


Pokud vás tipy nezaujaly, nebo si chcete vybrat z širšího výběru, HoppyGo poskytuje i další doporučení na nejlepší destinace a zážitky spojené s cestováním v České republice. Unikátní výběr na https://dovolenadoma.hoppygo.com/ je sestaven ve spolupráci s cestovatelským portálem Travelking.cz a nabízí více než 400 doporučení, takže si vybere opravdu každý.

Na cestu si pak každý uživatel může zvolit vůz, který bude nejlépe splňovat požadavky cesty. Platforma pro sdílení aut HoppyGo nabízí více než 2 000 vozidel nejrůznějších značek, a kromě širokého výběru je velkou výhodou HoppyGo rychlost a jednoduchost celého procesu výpůjčky. Není potřeba podepisovat žádné dlouhé smlouvy a zákazníkovi stačí rychlá registrace se snadným ověřením dokladů. V případě dlouhodobých pronájmů na více dní navíc mohou uživatelé využít výhodný slevový program. V ceně zápůjčky je vždy zahrnuto havarijní pojištění, které kryje všechna běžná rizika.

 

Zdroje fotografií: gopgle maps

Kam na pěší výlet ve středních Čechách

Kam na pěší výlet ve středních Čechách


15.11. 2020

Nastalá situace nás svádí trávit co nejvíce času v přírodě. Raný podzim je naštěstí k pěším výletům jako stvořený. Ať už to pro vás znamená pohodovou procházku, nebo poctivou celodenní túru. Nebude vás vyčerpávat úmorné letní vedro nebo otravovat nepříjemný mráz. A odstíny, kterými příroda barví listy stromů, nedokáže vykouzlit ani ten nejnadanější malíř nebo photoshopový mág. Střední Čechy jsou k podzimním výletům jako stvořené – zdejší terén není náročný, ale najdou se tu lokality, kde si i zdatní sportovci dají pořádně do těla.

Abyste svým výletním plánům dodali nějak tvar, naplánujte si túry po dvou nádherných středočeských turistických oblastech. Za divokou a nespoutanou přírodou se vydejte do Brd a na Podbrdsko a za přírodou, která je chráněná dokonce organizací UNESCO, do Českého ráje.

Pokud prahnete po oddechu od lidí, po tichu a okamžicích, kdy jste jen sami se sebou a z myšlenek vás neruší nic jiného než zpěv ptáků a šumění větru v korunách stromů, zavítejte do Brd a na Podbrdsko, do oblastí, které byly desítky let výletníkům nepřístupné, jelikož se zde nacházel vojenský výcvikový prostor. Brdská vrchovina, jediné středočeské pohoří tvořené Brdy, Hřebeny a Příbramskou pahorkatinou, je téměř neosídlená, jelikož členitý terén a neúrodná půda zapříčinily, že sem ani v minulosti za obživou mnoho rolníků nepřicházelo. Města a obce jsou rozesety až v širším okolí, pro které se vžil název Podbrdsko. I díky tomu, že zdejší kopce, údolí, lesy a louky zůstaly téměř pusté, si kraj až dodnes udržel svoji tajuplnou atmosféru. Důvodem druhým je to, že se zde až do roku 2015 nacházel střežený vojenský újezd, díky čemuž zůstala zdejší příroda doslova zakonzervována a nyní je až nebývale rozmanitá a divoká. O její pestrosti a vzácnosti svědčí to, že se zde rozprostírají nebo sem zasahují tři chráněné krajinné oblasti, a to Brdy, Český kras a Křivoklátsko.

Pyšnit se názvem, jehož součástí je slovo ráj, je vzácné privilegium. Chráněná krajinná oblast Český ráj si ale své pojmenování rozhodně zaslouží. Kraj, v němž můžete obdivovat překrásnou a rozmanitou přírodu stejně jako starobylé památky a cenné ukázky lidové architektury, vám zajisté učaruje jako našim předkům v 19. století, kteří začali oblasti kolem řeky Jizery takto říkat. Jedinečnosti zdejší přírody si lidé cenili i v letech následujících, a tak se roku 1955 stal Český ráj první chráněnou krajinnou oblastí v Československu. Jedním z hlavních důvodů tohoto kroku byla nutnost ochránit unikátní skalní pískovcová města, která se stále řadí mezi turisticky nejoblíbenější cíle oblasti. Příkladem mohou být Příhrazské skály rozprostírající se na okraji plošiny Mužský, odkud se vám naskytne překrásný výhled na údolí Pojizeří. Celá oblast je protkána sítí skvěle značený pěších, cyklistických a naučných stezek.

Zachraňte Neviditelnou výstavu

Zachraňte Neviditelnou výstavu


08.11. 2020

Podpořte Neviditelnou výstavu! Jsme tu s vámi už více než 9 let a chceme tu pro vás být i nadále.


Milí příznivci Neviditelné výstavy!

Současná situace nás zasáhla a jsem už nemáme jinou možnost, než požádat o pomoc.

Pokud se Vám líbí, co děláme, podpořte nás, abychom v tom mohli pokračovat.

Prosím, sdílejte tento náš příspěvek, ať se dostane k co možná nejvíce lidem.

Děkujeme!

Tým Neviditelné výstavy

www.hithit.com/cs/project/8717/zachrante-neviditelnou-vystavu

Z Berouna na kole i pěšky hned do tří světových stran

Z Berouna na kole i pěšky hned do tří světových stran


08.11. 2020

Vydat se prozkoumat královské město Beroun i další místa spjatá s českou historií v okolí města můžete pomocí cyklostezky a naučné stezky s názvem „Po stopách českých králů“. Stezka spojuje Beroun s významnými i zajímavými turistickými cíli v jeho okolí. Vyrazit tak můžete na západ do Nižboru, na jih ke královským hradům Točník a Žebrák, nebo na východ přes Karlštejn do Dobřichovic. Pokud nechcete jet stejnou trasou tam i zpět, pro návrat můžete využít vlak, nebo si trasy prodloužit a navštívit tak historická i přitažlivá místa v okolí stezky. Budeme-li počítat stezku v jednom směru, pak nabízí celkem 47 km krásné přírody, dechberoucích výhledů a pozoruhodných míst. V budoucnu se snad dočkáme i dovyznačení poslední severní větve z Berouna do Loděnice. Pojďme ale postupně a projděme si jednu světovou stranu po druhé.

Na západ za kelty i sklářským uměním

První stezka vede z nádraží rovně na Husovo náměstí. Historické centrum Berouna v průběhu roku rozezvučí melodická hudba a zaplní stánky při různých slavnostech. Mezi ty nejslavnější patří dvakrát do roka konané hrnčířské trhy připomínající dávnou slávu zdejší keramiky. Pokud se však do města vydáte v jiných dnech, pak doporučujeme navštívit Muzeum Českého krasu, Geopark Barrandien. Můžete také vystoupat na Plzeňskou bránu, z jejíhož ochozu se vám otevře výhled na celé historické centrum města, které bývalo opevněno hradbami. Stezka pokračuje z náměstí vpravo, kde se podjetím Pražské brány ocitnete u řeky Berounky a vydáte se proti jejímu proudu. V Hýskově je příhodná možnost ke koupání v řece díky jezu, na jeho druhé straně najdete stánek s místní vyhlášenou zmrzlinou. Chcete-li se přesvědčit o její kvalitě, není nic snazšího než překročit řeku pomocí nového mostu, který byl pod jezem vybudovaný. O pár set metrů dál od Hýskova se nachází významná archeologická oblast – Stradonice nad nimiž se na kopci nacházelo největší a také nejbohatší keltské oppidum. O jeho významu, historii i objevech archeologů se dozvíte v zámku Nižbor, který se tyčí na skále nad řekou. Kromě něj v Nižboru stojí za návštěvu sklárna Rückl, která se proslavila výrobou sošky křišťálového Českého lva. Historie sklářské rodiny sahá až do poloviny 19. století, která téměř o 60 let později v Nižboru vybudovala sklářskou huť. Naproti sklárně se nachází železniční zastávka, odkud se můžete vrátit zpět do Berouna. Právě jste ujeli zhruba 8 km nenáročným terénem, který můžete absolvovat i pěšky, neboť stezka vede mimo silnice (kromě úseku Stradonice–Nižbor). Než sednete na vlak můžete se posílit v hospůdce vedle nádraží, která se jmenuje Zastávka a svého věhlasu dosáhla originálním interiérem, výbornou gastronomií i slavným majitelem. Tím již je několik let Tomáš Hanák a pokud budete mít štěstí, pak vám vychlazené pivo přinese známý český herec.

Ti zdatnější si mohou rovinatou cestu do Nižboru prodloužit až ke královskému hradu Křivoklát, který je jedním z nejstarších a nejvýznamnějších českých hradů. Máte na výběr hned ze dvou cest. Cyklostezka KO 8 stoupá kolem nižborského zámku a dovede vás až k majestátnímu hradu, který se tyčí nad Rakovnickým potokem. Cesta však vede po místní silnici. Druhá trasa se na tu předchozí napojuje v lesích nad Roztoky u Křivoklátu. Cyklostezka 0050 vede přes Žloukovice lesními cestami. Po cestě minete novogotický zámeček Leontýn, kde dnes sídlí ústav sociální péče, nebo Muzeum motocyklů v křivoklátské sokolovně.

Za královskými hrady na jih

Druhá větev stezky vede od berounského nádraží vlevo a má délku 19 km. Projedete oblastí továren, které vznikaly ještě za Rakouska-Uherska nebo v období 1. republiky. Většina z nich se nachází na území Králova Dvora v části zvané Karlova Huť, která byla založena jako hutnická vesnice. Výroba železa se zde datuje od poloviny 14. století. Nejčastěji se zpracovávala ruda z nedaleké Krušné hory u Nového Jáchymova, na jejímž vrcholu najdete novou rozhlednu Máminka. Její návštěvu můžeme jen doporučit, neboť nabízí jedinečnou příležitost prohlédnout si Křivoklátsko z ptačí perspektivy a v jarním období se jedná o doslova provoněný konvalinkový háj. Zdejší manufaktura stála za rozvojem měst i vsí v okolí. Železárny, cementárny, textilka – industriální kolosy, v jejichž nejbližším okolí byly stavěny správní budovy i vily bohatých továrníků. Několik z nich se dochovalo dodnes a staly se tak němými svědky rozkvětu i úpadku zdejšího průmyslu. Milovníci architektury ocení jejich dodnes dochovanou prvorepublikovou podobu. Za Královým Dvorem minete Zdice, kde byste neměli vynechat zastávku u muzea Výtopna. Srdce všech milovníků starých vozů zde zaplesají. V prostorách bývalého železničního depa naleznete nejen staré lokomotivy a vagóny, ale i nákladní a hasičské Tatry a Škodovky. Starší návštěvníci jistě zavzpomínají na své cesty u autobusů Avia – Ikarus či Karosa ŠM 11. Za Zdicemi již na vás čekají dva královské hrady, dva nerozdělitelní bratři – mladší Točník a starší Žebrák. Druhý jmenovaný byl založen již ve 13. století a dodnes se dochovalo pouze několik stěn, část paláce a strážná věž, na kterou se dá vystoupat. Po požáru na konci 15. století, kdy byl Žebrák téměř zničen, nechal král Václav IV. vystavět na sousedním kopci modernější a honosnější hrad Točník. Roku 1400 byla na Točníku uschována část královského pokladu, kterou o několik let později odvezl jeho bratr Zikmund Lucemburský. Chcete-li s kolem vystoupat až k hradní bráně Točníku, věnujte cestě zvýšenou pozornost. Nezapomínejte, že se jedná o středověkou cestu, kdy jen myšlenka na bicykl byla kacířská.
Pokud nemáte historie dost a nohy vás ještě nebolí, můžete si výlet prodloužit až na zámek Zbiroh, do jehož historie zasáhl Alfons Mucha i státní armáda, která ze zámku vybudovala svoji základnu, stačí se držet cyklostezky 0005. Nebo se můžete vydat po cyklostezce 303 do Hořovic, kde naleznete barokní „nový“ zámek se sluneční bránou, zajímavými interiéry i zámeckým parkem a renesanční „starý“ zámek, ve kterém je dnes galerie a infocentrum.

Podél proudu do Dobřichovic i na Karlštejn

Poslední větev vede od Pražské brány v centru Berouna vpravo po směru toku Berounky. Jelikož v úseku V Kozle (u Barrandovy jeskyně) – Srbsko je uzavírka z důvodů padajících kamenů, doporučujeme vydat se od nádraží po cyklostezce 8245, zvané stezka sv. Ludmily přes Tetín do Srbska, kde se opět napojíte na stezku Po stopách českých králů. (Z Berouna jsou to zhruba 3 km do Tetína, doporučujeme jako krásnou letní procházku, ze Srbska se lze vrátit vlakem – 4,5 km). Tetín byl v minulosti významným místem. Dle pověstí se stal sídlem sestry Libuše, po které nese obec své jméno, také je místem posledního odpočinku sv. Ludmily a dnes zde nalezneme řadu významných kostelů, pozůstatky hradu vybudovaného Václavem II. i muzeum s archeologickými nálezy ze zdejší lokality. Ze Srbska pokračuje stezka opět podél řeky až do spodní části obce Karlštejn. Pokud máte čas, můžete vyšlápnout kopec a vydat se na prohlídku hradu. Karlštejn patří mezi nejznámější hrady u nás. Byl postaven českým králem Karlem IV. na ochranu korunovačních klenotů i královského pokladu. Současnou podobu získal hrad přestavbou v puristickém duchu, kterou vedl architekt Josef Mocker. Z Karlštejna stezka pokračuje přes Hlásnou Třebáň, Zadní Třebáň, Řevnice, Lety až do Dobřichovic. U dobřichovického nádraží se můžete rozhodnout, zda přesedláte na vlak a pojede do Berouna, či do Prahy, nebo jestli se po cyklostezce 3 vydáte do Prahy na svém věrném kole. Při cestě z Berouna do Dobřichovic jste totiž urazili krásných 20 km.

Do přírody – Naučná stezka Hvozdná

Do přírody – Naučná stezka Hvozdná


08.11. 2020

VÝCHODNÍ MORAVA – Centrála cestovního ruchu Východní Moravy reaguje na aktuální situaci, kdy je žádoucí upevňovat si zdraví v přírodě.  Tento výlet mimo město směřujeme do přírody v okolí obce Hvozdná. Ta leží necelých 12 km severovýchodně od krajského města Zlína.

Hvozdná je rozložena ve svažitém terénu po obou stranách údolí, kterým protéká Hvozdenský potok. Zajímavým okolím obce je vedena 12 km dlouhá trasa Naučné stezky Hvozdná. Vznikla v roce 2011 jako společný projekt obce Hvozdná a občanského sdružení „Valašský názor“, které ve Hvozdné již 30 let sídlí a funguje. Naučná stezka je tvořena 9 panely, které jsou věnovány místopisu jednotlivých lokalit, ale také přírodě a zajímavostem v okolí obce. Na trase naučné stezky jsou místa se zajímavými výhledy do krajiny, stezka vede lesem, kolem rybníka, na trase najdete místa k odpočinku, hrám a občerstvení.

První zastavení naučné stezky je situováno u křížku na okraji obce nedaleko větrného mlýna ve Štípě. Jmenuje se Kříž u Větřáku. Je zde prostor pro zaparkování několika aut. Odtud se vydejte po chodníku do Hvozdné, kde je v horní části obce situováno druhé a třetí zastavení (Osmek a U Hrušky). Trasa dále vede polní cestou směrem k obci Veselá k zastavení U Cyrilka. To je úsek, který postupně nabízí řadu výhledů do krajiny. Na lesíkem, kterým stezka prochází, se odkryje výhled na vrch Vartovna s kovovou rozhlednu. Další zastavení se jmenuje Amerika a vypovídá o sadařství a zemědělství. Stezka klesá do údolí Hvozdenského potoka a směřuje k rybníku Argalaška. Odtud vede trasa do kopce lesem k zastavením Pohančisko, U Obrázku a Paseky. Je zde souběžně s naučnou stezkou zeleně značená turistická trasa, vedoucí na východní okraj Zlína (do Příluku) nebo do Lukova. V této části naučné stezky najdete místa ke cvičení, na okraji lesa pak lokality s výhledem jak do Hvozdné, tak i do Štípy s poutním kostelem. Od Pasek se pak trasa uzavírá cestou ke Křížku u Větřáku.Naučná stezka je vedena po chodnících, polních a lesních cestách, část trasy (cca 1,5 km) půjdete po silnici (příjezdová cesta do Hvozdné). Navigaci v terénu usnadňují mapky s plánem naučné stezky, které jsou součástí jednotlivých panelů, a stylizované šipky a značky v terénu.

Trasa tvoří okruh, takže je možné vycházku zahájit také v jiném místě než u prvního zastavení, ale také je možné si trasu zkrátit, rozložit na více úseků a přizpůsobit tak vlastním časovým možnostem a fyzické kondici. Trasa na mapě https://mapy.cz/s/cajejejata

Podrobnosti k naučné stezce jsou uvedeny na www.hvozdna.cz

Foto: Hana Jurásková a Zdeněk Urbanovský.

Ideální dárek k svátku jehož hodnota stále roste

Ideální dárek k svátku jehož hodnota stále roste


01.11. 2020

Také se potýkáte s tím jaký dárek k svátku, nebo jinému výročí vybrat a koupit? Je to časté dilema každého z nás. Máme pro vás originálnější řešení než obligátní lahev s kvalitním alkoholem, nebo jiný stejně málo trvanlivý nápad. Opravdu nadčasový a hodnotný dárek k svátku můžete nyní koupit v podobě medailonu ze zlata nebo stříbra s tématem jména z kalendáře. Dostupné jsou nyní pro každé české i slovenské jméno z kalendáře.

 

Každé jméno je jedinečné, stejně jako každý z nás. Provází nás celý život. Je zároveň prvním slovem, které jsme se jako děti naučili rozeznávat. Je taky prvním slovem, které jsme se učili vyslovit. Začali jsme jej používat dokonce dřív než slovo "já".

 

V exkluzivní nabídce Pražské mincovny najdete 390 medailonů se jmény z českého kalendáře a dalších 92 medailonů se jmény ze slovenského kalendáře. Každý medailon se razí ve dvou různých velikostech přičemž každá velkost má odlišný design. Všechny medailony se jménem koupíte ve vyhotovení z ryzího stříbra (ryzost 999/1000 Ag) , nebo z ryzího zlata (ryzost 999,9/1000 Au) . Ke každému medailonu náleží i certifikát potvrzující pravost drahého kovu.

 

Zajímavost: Pražská mincovna při realizaci tohoto rozsáhlého programu znamenala přesné obrobila přes 750 kg švédské oceli na výrobu potřebného množství razidel, která trvala osm měsíců.

 

Exkluzivní medailon můžete koupit nejen jako dárek k svátku, ke kterému se vyloženě hodí, ale také jako dárek k narozeninám, dárek k narození dítěte, dárek rodičům ke stříbrné nebo zlaté svatbě. Je vhodný také jako společný dárek k zásnubám, sňatku, dárek pro vnoučata, jako dárek k jakémukoli významnému výročí.

 

Medailon s českým jménem potěší každého, kdo dostal od rodičů toto báječné jméno. Zlaté a stříbrné medailony jsou vynikající investicí jejíž hodnota neustále roste.

 

V dnešní době je rozumné investovat do dárku k svátku, který neztratí hodnotu bude stálou připomínkou významného okamžiku, ale i kvalitní investicí.

 

Medailony se jmény českého a slovenského kalendáře jako dárek k svátku si můžete objednat on-line jen u Pražské mincovny a jejich prodejců.Hotel Aqualand Inn vkročí do roku 2021 v novém designu

Hotel Aqualand Inn vkročí do roku 2021 v novém designu


31.10. 2020

Oblíbený hotel pár kroků od Aqualandu Moravia potěší v novém roce všechny milovníky francouzského stylu. Některé pokoje totiž nabídnou atmosféru Provence, přitom s výhledem na malebnou Pálavu a novomlýnská jezera. Je už jen na vás, zda vyrazíte na romantický pobyt ve dvou, nebo třeba na prodloužený víkend s celou rodinou. Nový design totiž dostanou i rodinné apartmány.


Domečky rozeseté na břehu novomlýnského jezera ubytovávají hosty už od roku 2016. Je to sen nejednoho dítěte, spát hned vedle aquaparku, kde skoro slyší v noci podřimovat tobogány. Dospěláci zase sní o výhledu na kouzelnou Pálavu či pohodové posezení hned u vody. Aqualand Inn umí splnit přání velkým i malým návštěvníkům.


„Ubytovávají se u nás rodiny s dětmi i třeba páry. Pro každého zákazníka nabízíme prostředí, které splní jeho představy. Ať už jde o rodinu s dětmi, pár, či třeba skupinku přátel. Jižní Morava obecně navíc nabízí nespočet výletů. Rádi našim hostům doporučujeme i další místa, která mohou v okolí poznávat,“ vysvětluje s nadšením manažerka hotelu Aqualand Inn Barbora Kadlecová. Jak sama s úsměvem říká, své hosty si rádi hýčkají.


I proto do nového roku připravili hned několik novinek. „Nejen, že neustále vylepšujeme kvalitu našich služeb, ale i prostředí našeho hotelu. V roce 2021 se mohou hosté těšit na pokoje v novém designu. Každá kategorie pokojů bude mít svůj vlastní autentický styl. A přibude i jedná nová kategorie, kterou považujeme za naprostou jedničku,“ prozrazuje dále plán Barbora Kadlecová. Hotel tak bude nabízet 32 pokojů a 4 rodinné apartmány.
Kousek francouzské Provence hned pod Pálavou


Jednou z novinek bude i přívan francouzského stylu hned do dvou pokojů. „Právě francouzský styl výborně zapadá do prostředí jižní Moravy. No, jen si to představte, výhled na skalnaté vrcholky Pálavy a na novomlýnská jezera se skleničkou dobrého vína v ruce. Host si bude připadat úplně jako v malebné Francii,“ sní manažerka. Nový ohoz však dostanou i další pokoje. Pokoje takzvané kategorie Superior zahalí dvě barvy – olivově zelená a luxusní tmavě modrá. Prostředí podtrhnou také designové tapety a stěny obložené cihlami. Pokoj kategorie Deluxe zase díky stěnám obloženým dřevem přenese hosty ještě více do přírody. A doplňky ponesou nádech oblíbeného industriálního stylu.


V neposlední řadě projdou proměnou i rodinné apartmány. „Tyto apartmány nejvíce využívají rodiny s dětmi, které tráví velkou část času v aquaparku. Jejich pokoje oživíme růžovou barvou a také novým nábytkem,“ doplňuje na závěr manažerka hotelu.


www.aqualandinn.cz

www.aqualand-moravia.cz 

 

Příběh značky VERSACE: z mámina ateliéru k nesmrtelnosti

Příběh značky VERSACE: z mámina ateliéru k nesmrtelnosti


31.10. 2020


Tuhle značku zná i ten, který ve světě módy není příliš znalý. Versace. Legendu světa krásy založil v roce 1978 Gianni Versace se svou sestrou Donatellou. Pokud byste si mysleli, že pod touhle značkou najdete jen luxusní oblečení, budete na omylu. Versace znamená také kosmetiku, doplňky, automobily a především parfémy https://makeup.cz/categorys/3/.


Jak vše začalo? Gianni Versace v dětství snil o kariéře klavíristy, rodiče pro něj plánovali dráhu architekta. Jenomže cesty osudu jsou nevyzpytatelné a Gianni se stal světoznámým módním návrhářem. Versace zdědil talent a smysl pro styl po své matce, profesionální krejčí. Synek začal v 18 letech pracovat v jejím ateliéru, pro vzorky oděvů jezdil do Londýna, Paříže a Říma. Versaceho i módní budoucnost navždy změnil den, kdy se o talentovaném návrháři v roce 1970 dozvěděl milánský businessman. Ten Versacemu nabídnul práci v hlavním městě módy a mladík neváhal ani minutu. 


O 8 let později už svět spatřil první kolekci dámského oblečení pod značkou Gianni Versace. „Svůdnost, extravagance a luxus v každém detailu,“ stálo v mottu módního domu. V kolekci oblečení byly přítomny motivy punkové kultury a pop-art prvky, které byly doplněny aristokratickými tendencemi. Takto oblečený muž nevědomky přitahoval pozornost, to vše díky kombinaci černé kůže, zlata a jasných potisků.


První butik Versace byl otevřen v Miláně v roce 1978. V průběhu let se sortiment značky rozšiřoval a popularita rostla s každou novou kolekcí. Na vytváření luxusního oblečení se používala řada různých materiálů, včetně hliníkové síťoviny, taveného kaučuku a kůže. Od založení značky Versace bylo po celém světě otevřeno více než 80 obchodů a butiků.Hlava medúzy s vlasy, toť mírně mystické logo značky Versace. Návrhář sám vysvětlil výběr tak, že medúza symbolizuje krásu a kouzlo starořecké klasiky – ať už v umění nebo filozofii. Tahle syntéza krásy a jednoduchosti doslova hypnotizuje. Gianni byl velkým obdivovatelem starověké kultury a někdy tyto postavy používal ve svých kolekcích.


Ikony stylu. Gianni Versace poprvé ve světové historii módy představil koncept topmodelek. Tyto perfektní dívky se v 80. letech staly idoly milionů žen. Návrhář začal jednotlivým účastnícím svých přehlídek platit dvojnásobek mzdy, než bylo obvyklé – za výjimečnou eleganci a ideální parametry. Claudia Schiffer, Cindy Crawford, Linda Evangelista, Naomi Campbell – tyto bohyně pódia začaly svou kariéru na módních přehlídkách Versace.Peklo: romantické údolí u České Lípy

Peklo: romantické údolí u České Lípy


18.10. 2020

Národní přírodní památku Peklo v údolí Robečského potoka najdete v těsné blízkosti České Lípy. Procházkou hlubokým malebným údolím v obklopení skalních převisů vás čeká spoustu zajímavých přírodních úkazů.

Peklem je označováno kaňonovité údolí Robečského potoka, který z obou stran lemují skalní převisy a místnosti, které tu za třicetileté, prusko-rakouské i druhé světové války sloužily jako úkryt. Rovinatá cesta je tvořená dřevěným chodníčkem a umožňuje tak pohodlné pozorování přírodních krás, kterými je trasa obkličována. Trasa vás provede i osadou Karba s ocelovým železničním viaduktem s pěti pískovcovými oblouky a chalupami částečně zasazenými přímo do skal. Čtyřkilometrový úsek své návštěvníky seznamuje s přírodou a místními zajímavostmi na celkem deseti zastaveních a cestou po červeně značené turistické trase se setkáte i s několika vzácnými rostlinami a živočichy, kterým vyhovuje chladno sevřeného údolí a zdejší mokřiny. Občerstvení se vám dostane v Bartoňové útulně, původním mlýně přestavěném pro majitele novoměstského zámku.

Ubytování na Českolipsku poskytnou penziony v Zahrádkách, usadíte se ale také v některém z penzionů v Zákupech. Láká-li vás město, ubytujte se v České Lípě

Zdroj foto: Wiki Commons

Netradiční ubytování v Dolním Rakousku: sud, vagón hvězdné nebe i moderní design

Netradiční ubytování v Dolním Rakousku: sud, vagón hvězdné nebe i moderní design


15.10. 2020


Dolní Rakousko nabízí nejen krásnou přírodu, místní gastronomické speciality, ale i ubytování, které osloví jak dobrodruhy hledající netradiční „postele“, tak i milovníky dob minulých či moderního designu. Ať už se rozhodnete pro cokoli, buďte si jistí, že se ocitnete uprostřed nádherné přírody v kraji pohostinnosti.Glamping Park Mönichkirchen, © Labor 52

Hotelová postel v samém srdci přírody

Pokud milujete čerstvý vzduch, chcete usínat za zvuků přírody a při pozorování hvězdného nebe, tak v Dolním Rakousku si tento sen můžete dopřát se vším komfortem. Vyzkoušet můžete například spací sudy v Dumba Parku, kde vás do říše snů odnese vůně dřeva a zvuky lesa. Milovníky vína zase osloví obytný vagon Karl, který se nachází uprostřed vinohradu Schöller. Pokud chcete přímo z postele pozorovat hvězdy a les, lesní chaty Ochys vám to splní. V Dolním Rakousku je ale takovýchto ukrytých ubytování více, inspirujte se na zde.

Návrat do starých časů

Tam, kde dříve usínali císaři či mniši, můžete nyní spočinout i vy. Staré zdi vyprávějí příběhy, které stojí za to znovu objevit. Milovníci vlaků mohou vlakem vyrazit už z domova a nocovat na nádraží Wienerbruck, ne na lavičce, ale v krásných apartmánech, které vznikly v bývalém strážním domku. Klid, energii a dávnou historii kláštera si můžete od dubna do října vychutnat jako hosté v benediktinském apartmánu, bývalém opatském sídle v klášteře Göttweig. Podobný klid načerpáte i v klášteře Hochstrass, kde lze mimochodem pořádat i oslavy. Romantické duše nadchne myslivna zámku Schönau, která stojí uprostřed anglického parku. Navštívit v parku můžete i známý „Chrám noci“, zahradní jeskyni ze začátku 19. století, kde si při prohlídce s pochodněmi můžete vyslechnout příběhy o svobodných zednářích. Další tipy naleznete zde.
Thalhof, © Christian Mair

Obklopeni designem

Navržené hvězdnými architekty, vybavené návrháři nebo umělci. Puristické a vtipné nebo drzé a hravé. V Dolním Rakousku najdete širokou nabídku ubytování s moderními prvky. Designový hotel LOISIUM Wine & Spa Resort Langenlois v největší vinařské obci nabízí nejmodernější spa s okolím plného vinic. Secesní Villa Antoniette pod svou starobylou schránkou nabízí skvěle vybavené spa, oku lahodící pokoje a v okolí množství stezek, cyklotras a Semmeringbahn, památku světového dědictví UNESCO. Looshaus am Kreuzberg, hotel, kde se zrodila moderna je dílem vizionářského architekta Adolfa Loose a okouzluje návštěvníky již od roku 1928. Vychutnejte si zde nadčasový design, skvělou kuchyni i horské výhledy. Designovými skvosty se můžete inspirovat zde.Gartenlofts, © Stefan M. Gergely

Další informace o ubytování v Dolním Rakouskem se dozvíte na:
www.dolni-rakousko.info/vyjimecna-ubytovani


<< 1  2  3  [4]  5  6  ...  361  362  363  364  >>
Reklama:
Reklama:

Přihlášení

Přihlásit se Nová registrace

Reklama

Booking.com

Předpověď počasí

Sobota
Sněhové přeháňky
-3 °C
Neděle
Oblačno
-5 °C
Pondělí
Sněhové přeháňky
-4 °C

In-počasí

Reklama

Kalendář akcí

První návštěvníci po znovuotevření v Zoo Liberec (11.5.2020-31.5.2020)

První návštěvníci po znovuotevření v Zoo Liberec (11.5.2020-31.5.2020) 11.05.2020

Zoo v Liberci se zavřela 13. března a zůstala tak sedm týdnů bez svého h...

Dole v dole...a nejen v tom Kokořínském! (12.5.2020-21.6.2020)

Dole v dole...a nejen v tom Kokořínském! (12.5.2020-21.6.2020) 12.05.2020

Pojedete-li od Mělníka na sever, snadno tento přírodní unikát ujde pozornosti...

Dům matky a Dům syna – Pomník Jana Palacha (16.1.2016-31.12.2020)

Dům matky a Dům syna – Pomník Jana Palacha (16.1.2016-31.12.2020) 16.01.2016

 Umělecké dílo amerického architekta Johna Hejduka, věnované městu Praze...

Výletník doporučuje

Hrádek nad Nisou

Hrádek nad Nisou

Hrádek nad Nisou - město v srdci Trojzemí Na okraji Lužických hor v Žitavské pánvi se...

Doporučujeme pro ubytování:

  • V blízkosti Lednicko-valtického areálu se vám nabízí ubytování Mikulov.
  • Pokud si chcete rezervovat ubytování a pěkné chaty a chalupy k pronájmu, doporučujeme Vám navštívit portál MegaUbytko.cz. Najdete zde vše od luxusních penzionů až po levné ubytování v soukromí. Rezervujte si Vaše ubytování ještě dnes přímo u majitele za nejlepší ceny na trhu.