Partner portálu

Reklama

Reklama

Úvodní stránka > Novinky

Tipy na výlety a aktuality

Reklama

<< 1  2  3  4  ...  360  [361]  362  363  364  365  >>

Slavnostní otevření cyklostezky Lázně Bohdaneč - Živanice


01.02. 2007

Slavnostní „přestřižení pásky“ na nově vybudované cyklostezce z Lázní Bohdanče do Živanic proběhne v pátek 2. 2. 2007 ve 12 hodin na začátku stezky v obci Živanice. Akce se zúčastní zástupci investorů stavby i dodavatele, jmenovitě ředitel Státního fondu dopravní infrastruktury Ing. Pavel Švagr, CSc., starostky obou cyklostezkou spojených obcí Ing. Květoslava Jeníčková a Věra Rálišová a za akciovou společnost Colas CZ ředitel závodu Sever Jiří Skořepa. „Stezka byla hojně využívána ještě před jejím úplným dokončením, největší nápor však může očekávat se zahájením cykloturistické sezóny. Tradiční Cyklopaťák se uskuteční v sobotu 31. 3. 2007 a jsem ráda, že jeho 7. ročník bude pro návštěvníky Lázní Bohdanče a okolí zase o něco bezpečnější,“ uvedla starostka města Květoslava Jeníčková.

Pomník na počest železniční C.K. stanice


30.01. 2007

Pomník C.K. staniceRoku 1910 byl vypracován C.K. dráhami návrh železniční trati, spojující Litomyšl s Poličkou. Trať měla z Litomyšle procházet obcemi Osík, Dolní Újezd, Horní Újezd, Sebranice a Střítež do Poličky. Pro obec Sebranice byla plánována nejbližší zastávka u kapličky sv. Jana Nepomuckého na Kněžství. Z dosud nezjištěných důvodů se výstavba tratě neuskutečnila a mezi městy je bohužel stále jenom silniční spojení. Spolek archaických nadšenců (dále SAN) vytvořil na památku této geniální avšak nikdy neuskutečněné myšlenky pomník, který se rozhodl vztyčit na místě plánované vlakové zastávky SEBRANICE - KAPLIČKA.
Pomník, připomínající tuto téměř 100 let starou (ne)událost, byl vztyčen 20. ledna roku 2007. Akce se zúčastnili všichni členové SAN. Blahopřejeme.

Welzlův kufr – recesistický běh


29.01. 2007

Ze závodu Welzlův kufrJiž počtvrté se koná v Zábřehu WELZLOVÁNÍ 2007 - zábřežský festival cestovatelů, dobrodruhů a recesistů, který je poctou zdejšímu rodákovi a světoznámému dobrodruhovi Eskymo Welzlovi. V rámci tohoto festivalu se v sobotu 27. 1. uskuteční čtvrtý ročník recesistického běhu s kufrem v ruce - Welzlův kufr.
Při netradičním závodu musejí závodníci absolvovat vytyčenou trasu s kufrem v ruce a doutníkem v ústech. Tak totiž zastihlo oko neznámého fotografa Eskymo Welzla po jeho příjezdu do Zábřeha v roce 1928.
Závod odstartuje ve 14 hodin na místním kopci Humenec. Na trase čeká závodící recesisty tradiční občerstvení v podobě olomouckých tvarůžků, špeku a slivovice. Prezentace je v 8,00-13,00 v restauraci Rafanda.

Na běžky do Prostějova


26.01. 2007

Sněžný skůtr MěÚ ProstějovPomocí sněžného skútru projeli ve středu večer (24. 1.) pracovníci města Prostějova první běžkařské stopy v okolí města.
„Teď je možné na běžkách vyrazit od bistra Cavalo v lesoparku Hloučela, podél Hloučely, přes Tichou až do Mostkovic a zpět,“ říká místostarosta Prostějova Vlastimil Uchytil. „K dispozici jsou tak dvě stopy vedle sebe. Věřím, že běžkařům poslouží k jejich spokojenosti a zároveň bych chtěl požádat pěší turisty, aby tyto stopy neponičili a nerozšlapali,“ pokračuje Uchytil. Tato trasa však nebude jediná, která se bude pomocí skútru ošetřovat. „Dnes večer projedeme další trasu, konkrétně od ulice Určická, směrem na Domamyslice a Alojzov. Stopa bude připravena na nadcházející víkend. Věřím, že počasí vydrží a vyznavači běžek si sportu v sobotu a v neděli dosytnosti užijí,“ uzavřel místostarosta Vlastimil Uchytil.
Sněžný skútr zakoupilo město Prostějov v závěru loňského roku za částku 350 tisíc korun s cílem nabídnout občanům v rámci Projektu Zdravé město dostupné lyžování. Vzhledem k tomu, že v blízkém okolí nejsou žádné vysoké hory, je právě běžkování významnou alternativou pro vyznavače zimních sportů ve městě Prostějov.

Informace o aktuálním stavu stop poskytuje informační středisko na telefonních číslech: 582 329 728 (722, 723, 727), informace jsou též aktualizovány na www.mestopv.cz

Foto: Jana Gáborová, Městský úřad v Prostějově

Unikátní kluziště s bruslařskou dráhou v Centrálním parku v Plzni - Lochotíně


24.01. 2007

Chcete bruslit uprostřed léta? V Plzni – Lochotíně se již od října uplynulého roku těší pozornosti nový sportovní areál ICE PARK. Plocha "kluziště" je vytvořena ze speciálních polymerových oboustranných desek SUPER GLITE. Tyto panely jsou díky svým vlastnostem alternativou klasické ledové plochy. Celková rozloha plochy na bruslení je 1100 m2 s kapacitou až 200 osob. Venkovní nezastřešený areál je možné využívat celoročně.
Skládá z centrální plochy o velikosti 20 x 30 m a okruhem o šířce 2,5 m a délce 500 m. Kolem centrální plochy jsou mantinely o výšce 1,2 m. Areál tak umožňuje souběžnou hru hokeje a bruslení po oválu, a to bez nebezpečí úrazu pukem nebo omezení hokeje. Součástí areálu je tribuna pro 50 diváků. Nasvícení areálu umožňuje noční provoz a noční bruslení. Je zde také budova se sociálním zázemím.
Bruslení je zdarma, základní školy, mateřské školy a další organizace mohou využít kluziště v dopoledních hodinách. Po předchozí objednávce je zájemcům o hokej nabízeno kluziště zatím také zdarma, k dispozici jsou hokejové branky. Provádí se zde broušení bruslí a k dispozici je také půjčovna.
Bližší informace poskytne sekretariát ÚMO Plzeň 1 (tel.: 378 036 001) nebo pan František Hlad (602 358 198).

icepark

Informace pro města a obce


23.01. 2007

Pokud máte zájem prezentovat svoje město nebo obec na těchto stránkách, doporučujeme využít komerčního profilu.
Objednávku profilu města nebo obce si můžete stáhnout zde.

On-line sněhové zpravodajství


23.01. 2007

Jak nasněžilo na horách i jinde můžete na výletníku sledovat on-line sněhovém zpravodajství v rubrice počasí. Sněhové zpravodajství přinášíme rozdělené podle jednotlivých regionů a oblastí.

Zima na Děčínském Sněžníku


11.01. 2007

SněžníkRozhledna na Děčínském Sněžníku zažila ke konci právě uplynulého roku nebývalý zájem turistů a výletníků. I když se labské údolí cudně halilo do mlhavého závoje, pod naší nevyšší stolovou horou (723 m n. m.) vládlo na Štědrý den i druhý vánoční svátek jasné a slunečné počasí. Větve stromů pokrývala ledová námraza a i přes absenci sněhu zde panovala zimní a vánoční atmosféra. Česká strana tonula pod mlhavou dekou, z které vystupoval výrazný vrchol Růžovského vrchu, na saské straně bylo možné sledovat tok Labe zakrytý mlhavým pásem, v rovině vystupovaly další stolové hory národního parku Saské Švýcarsko - Lilienstein, oba Zschirnsteiny a další. Ani kiosek pod rozhlednou, ve kterém lze klíče od rozhledny zapůjčit, neměl o svátcích o návštěvníky nouzi. Pokud se ocitnete v zimním období v dosahu Děčínského Sněžníku za jasného nebo inverzního počasí určitě si nenechte nenáročný výstup ujít. Otevřeno je totiž denně (s ohledem na klimatické podmínky) ve dnech pondělí - pátek od 11.00 do 17.00 hod, soboty, neděle, svátky od 10.00 do 17.00 hod. Provozovatelem je město Jílové u Děčína, tel.: 412 557 711.

Něco z historie

Ještě před postavením rozhledny lákal Vysoký Sněžník (Hoher Schneeberg), který je nejvyšším vrcholem Děčínských stěn, mnoho turistů a výletníků. Stal se oblíbeným místem mnoha známých malířů, jako byli například E. G. Doerell, Ludwig Richter a další, kteří z tohoto nejvyššího místa v okolí zvěčnili nenapodobitelnou krásu zdejší krajiny. Zdejší kamennou rozhlednu nechal v letech 1863-1864 postavit majitel děčínského panství osvícený hrabě František Antonín Thun-Hohenstein a jeho erb vítá početné turisty a výletníky nad vstupem do rozhledny. Na místě starého hostince postaveného v roce 1865 a zbořeného v polovině 80. let 20. století vystavěli majitelé Rádia Děčín novou elegantní restauraci. Po výstupu na rozhlednu se turitsté mohou posilnit i v malém občerstvení zřízeném pod ochozem věže.

Havlův perleťový betlém aneb dar přítele Arafata


05.01. 2007

Hrad Karlštejn je už nějaký ten pátek zavřený a malebná obec Karlštejn je oproštěna od návalu turistů. Nabídka suvenýrů se ztenčila o polovinu a spíš než anglické „Where is the castle?“ konečně zaslechnete také mateřštinu. Zima odsud cestovatele vyhnala jako doutnák lišku z nory. Okolí teď dýchá předvánočním klidem.
V podhradí Karlštejna je ale i v prosinci co dělat – jen se o tom moc neví. Otevřeno má zdejší Muzeum voskových figurín i Muzeum betlémů. První jmenované se může chlubit unikátní expozicí, připomínající něco mezi luxusním domem Madame Tussauds a hrůzostrašným Domem voskových figurín. To druhé je osobitější, domáčtější a útulnější.
Vcházím do budovy někdejší fary, staré víc jak dvě stě let. Vzduch je prosycený sladkou vůní perníku a peprným aroma čerstvého jehličí. Vítá mě starší pán s jiskrou v oku a úsměvem na rtech. Místnostmi se linou dětské hlásky, vyzpěvující tóny koled.
Zkrátka romantika! V muzeu je vystaveno na padesát betlémů: dřevěné, perníkové, cukrové i chlebové. Některé se pohybují, jiné hrají. Nejstarší je z 18. století a zachycuje Ježíška v poměrně kompromitující situaci – při obřízce.
„Jsem ve správný čas na správném místě,“ říkám si, když mě průvodce upozorňuje na raritu výstavy. Na letošní prosinec připravil ex-prezident Václav Havel návštěvníkům karlštejnského betlémového muzea skutečnou podívanou. Nebo spíš (abychom byli přesní): o jedinečný exponát se zasloužil Jásir Arafat, který jej nechal pro Havla zhotovit. Postříbřený betlém, vykládaný perletí, tu bude vystaven do 7. ledna. Kdo by o jeho původu pochyboval, může se přesvědčit pohledem na fotografie ze setkání obou diplomatů.
Mám za sebou prohlídku tří sálů, plných skleněných vitrín zbožného obsahu. Zašla jsem i do sklepa, kde je malá expozice, věnovaná vinařství za Karla IV. Bílé paní, střežící vchod do původního sklepení z 18. století, jsem pro štěstí po schodech poslala padesátník. Perníky mám nakoupeny. Zdá se, že už mě tu nic nedrží.
„Kampak, kampak?“ volá na mě od východu průvodce. „Snad nechcete přijít o to nejkrásnější,“ drmolí a už mě strká ke schodišti na půdu. V podkroví se na ploše 80 m2 se rozkládá největší pohyblivý betlém v Česku. Ježíškovi tam přináší dary Karel IV., sv. Václav i Tomáš Garrigue Masaryk. K velkolepému „vystoupení“ pateticky vyhrává česká hymna a tlumený hlas, vykládající dětem i dospělým Karlštejnskou pohádku, mě nakonec přesvědčí, že se Ježíšek narodil právě tady – v jeskyni pod Karlštejnem.

Perleťový betlém v karlštejnském muzeu
Kde: Muzeum betlémů pod Karlštejnem
Kdy: Havlův betlém je vystaven do 7. ledna 2007. Muzeum otevřeno celoročně: od ledna do března pouze o víkendech, od února do listopadu úterý až neděle a v prosinci denně vždy od 10:00 do 17:00.
Za kolik: dospělí 45 Kč; děti, studenti a důchodci 30 Kč

Zpracovala Michaela „Mysha“ Košťálová

Šťastný nový rok!


31.12. 2006

Přejeme všem výletníkům úspěšné vykročení do roku 2007 a v jeho průběhu mnoho úspěchů, zdraví a vitality. Vyletnik.cz

<< 1  2  3  4  ...  360  [361]  362  363  364  365  >>
Reklama:
Reklama:

Přihlášení

Přihlásit se Nová registrace

Reklama

Booking.com

Předpověď počasí

Středa
Oblačno
1 °C
Čtvrtek
Sníh s deštěm
2 °C
Pátek
Sníh s deštěm
3 °C

In-počasí

Reklama

Kalendář akcí

První návštěvníci po znovuotevření v Zoo Liberec (11.5.2020-31.5.2020)

První návštěvníci po znovuotevření v Zoo Liberec (11.5.2020-31.5.2020) 11.05.2020

Zoo v Liberci se zavřela 13. března a zůstala tak sedm týdnů bez svého h...

Dole v dole...a nejen v tom Kokořínském! (12.5.2020-21.6.2020)

Dole v dole...a nejen v tom Kokořínském! (12.5.2020-21.6.2020) 12.05.2020

Pojedete-li od Mělníka na sever, snadno tento přírodní unikát ujde pozornosti...

Dům matky a Dům syna – Pomník Jana Palacha (16.1.2016-31.12.2020)

Dům matky a Dům syna – Pomník Jana Palacha (16.1.2016-31.12.2020) 16.01.2016

 Umělecké dílo amerického architekta Johna Hejduka, věnované městu Praze...

Výletník doporučuje

Hrádek nad Nisou

Hrádek nad Nisou

Hrádek nad Nisou - město v srdci Trojzemí Na okraji Lužických hor v Žitavské pánvi se...
Muzeum romské kultury

Muzeum romské kultury

Unikátní muzeum, které bylo otevřeno v roce 1991, leží pouze 10 minut od centra Brna....

Doporučujeme pro ubytování:

  • V blízkosti Lednicko-valtického areálu se vám nabízí ubytování Mikulov.
  • Pokud si chcete rezervovat ubytování a pěkné chaty a chalupy k pronájmu, doporučujeme Vám navštívit portál MegaUbytko.cz. Najdete zde vše od luxusních penzionů až po levné ubytování v soukromí. Rezervujte si Vaše ubytování ještě dnes přímo u majitele za nejlepší ceny na trhu.