Partner portálu

Reklama

Reklama

Reklama

Úvodní stránka > Novinky

Reklama

Českolipský hrad Lipý ožije online prohlídkou

Českolipský hrad Lipý ožije online prohlídkou

Brány památek stejně tak jako mnoho jiných institucí zůstávají, vzhledem k opatřením spojeným s koronavirem, už nějakou dobu uzavřeny. Pro milovníky hradů, zámků, či muzeí, kteří si musejí návštěvy těchto míst bohužel odříct, chystá příspěvková organizace Kultura Česká Lípa zajímavé zpestření, alespoň tedy virtuální.  Zájemci budou mít možnost nahlédnout do historických interiérů hradu Lipý, a to přímo z pohodlí a tepla svých domovů. Prohlídka i s výkladem průvodkyně bude živě streamovaná na facebookový profil Kultury Česká Lípa. To vše už ve středu 13. ledna od 13 hodin.

„Prohlídka provede virtuální návštěvníky historickými interiéry hradu, samozřejmě nebude tak dlouhá ani výkladově obsáhlá jako prohlídky běžné. Zaměří se spíše na zajímavosti nebo na věci, kterým při běžné prohlídce není věnovaná pozornost. Bude to tedy spíše taková ochutnávka a pozvánka na prohlídku klasickou,“ přibližuje záměr ředitelka Kultury Česká Lípa, Tereza Vraná.

Hrad Lipý loni zažil vzhledem ke koronaviru zkrácenou návštěvnickou sezónu. Pozdější otevření na jaře měl návštěvníkům kompenzovat říjen, kdy měl být hrad po celý měsíc ještě otevřen, to už však vládní nařízení nedovolila.
„Celý svět kultury se v současnosti přesunul do virtuálního prostoru, jakožto jediné možnosti, jak zůstat se svými diváky ve spojení. I my proto cítíme potřebu nějakou akci uspořádat a dát tím najevo našim příznivcům, že jsme tu stále pro ně alespoň online,“ doplňuje ředitelka organizace.

Pokud by někdo živé vysílání nestihl, video si bude moci přehrát i zpětně, bude k dispozici na Facebooku Kultury Česká Lípa. Jednou online prohlídkou to však neskončí, připravují se další díly, které představí další části hradního komplexu i Centrum textilního tisku.


Poslední komentáře - Českolipský hrad Lipý ožije online prohlídkou

Reklama:

Reklama

Kalendář akcí

První návštěvníci po znovuotevření v Zoo Liberec (11.5.2020-31.5.2020)

První návštěvníci po znovuotevření v Zoo Liberec (11.5.2020-31.5.2020) 11.05.2020

Zoo v Liberci se zavřela 13. března a zůstala tak sedm týdnů bez svého h...

Dole v dole...a nejen v tom Kokořínském! (12.5.2020-21.6.2020)

Dole v dole...a nejen v tom Kokořínském! (12.5.2020-21.6.2020) 12.05.2020

Pojedete-li od Mělníka na sever, snadno tento přírodní unikát ujde pozornosti...

Dům matky a Dům syna – Pomník Jana Palacha (16.1.2016-31.12.2020)

Dům matky a Dům syna – Pomník Jana Palacha (16.1.2016-31.12.2020) 16.01.2016

 Umělecké dílo amerického architekta Johna Hejduka, věnované městu Praze...

Výletník doporučuje

Hrádek nad Nisou

Hrádek nad Nisou

Hrádek nad Nisou - město v srdci Trojzemí Na okraji Lužických hor v Žitavské pánvi se...

Doporučujeme pro ubytování:

  • V blízkosti Lednicko-valtického areálu se vám nabízí ubytování Mikulov.
  • Pokud si chcete rezervovat ubytování a pěkné chaty a chalupy k pronájmu, doporučujeme Vám navštívit portál MegaUbytko.cz. Najdete zde vše od luxusních penzionů až po levné ubytování v soukromí. Rezervujte si Vaše ubytování ještě dnes přímo u majitele za nejlepší ceny na trhu.