Partner portálu

Reklama

Reklama

Reklama

Úvodní stránka > Novinky

Reklama

Za moravským vínem přímo do Znojma

Za moravským vínem přímo do Znojma

Znojmo je jedno z nejznámějších měst spojených s vínem na území celé České republiky. Zároveň se jedná o druhé největší město Jihomoravského kraje, takže nabízí i nespočet míst k návštěvě a ještě více zážitků. A víno zde není třeba dlouze hledat, protože si své příznivce ve Znojmě najde prakticky samo. A co tedy ve Znojmě navštívit?

Někdo dává přednost samotě v přírodě, jiný si ani o dovolené nenechá ujít čilý ruch města se všemi příležitostmi, které na malé ploše s možností projít si vše pěšky nabízí. Při poznávání rozmanitého světa vína je pak městská turistika ideální.  A město Znojmo nabízí víno a zážitky s ním spojené takřka na každém rohu. Nechte se inspirovat našimi třemi tipy přímo ve městě.

Informační centrum VOC ve Vlkově věži

Pokud se nacházíte na Znojemsku, určitě se setkáte s pojmem VOC Znojmo. VOC neboli Vína originální certifikace jsou vína z vybraných typických odrůd daného vinařského regionu. Musí splňovat přísná kritéria a odráží se v nich hlavně daný terroir, tedy unikátní soubor přírodních podmínek a vinařského stylu typický pro danou oblast. A protože jsou na něj místní vinaři hrdí, má i vlastní informační centrum. To se nachází ve zrekonstruované Vlkově věži, těsně pod Masarykovým náměstím. Kromě ochutnání a koupě vín, která se pyšní označením VOC Znojmo, je také možnost vystoupat nahoru na věž, kde je expozice VOC, a rozhlédnout se po Znojmu a okolí. Při procházce městem se tedy tato zastávka vyloženě nabízí.

Enotéka znojemských vín

 Svého druhu poměrně novou turistickou atrakcí a skutečným unikátem je tzv. Enotéka znojemských vín. Ta se nachází v prostorách bývalého pivovaru poblíž místního hradu v samém centru města. Ve vstupním prostoru je nejprve designová kavárna a vinárna. Za nimi jsou pak prostory, kde je možné ochutnávat vína ze Znojemské vinařské podoblasti, a to zcela samostatně. Stačí si jen nabít degustační kartu a pak si u automatu vybrat konkrétní víno k ochutnání. Jedná se o největší degustační místnost se systémem „by the glass“ v České republice. K dispozici je vždy 70 vín, která reprezentují a charakterizují vinařství na Znojemsku. Doplněná jsou tematickou expozicí dalších 30 vín, která se pravidelně mění a nabízí např. VOC vína, růžová vína nebo jednotlivé odrůdy. Zde se dá pohodlně a příjemně strávit např. odpoledne při nepříznivém počasí, ale ani za hezkého počasí není důvod enotéku nenavštívit. Z degustačního sálu se dá i se skleničkou vyjít a posadit se na terasu a kochat se krásami historického města.

Prohlídka Znojma s degustací vín

Opravdové fajnšmekry pak určitě zaujme možnost absolvovat prohlídku města s doprovodnou degustací vybraných vín. Poznání vína spojené s ochutnávkou je lákadlem ale téměř pro všechny návštěvníky města. Tyto prohlídky se konají pravidelně několikrát do roka. Během zhruba dvouhodinové procházky městem ochutnají účastníci několik vzorků vybraných vín. Absolvovat ji lze i ve večerních hodinách, kdy stmívající se historické město ve spojení s vínem navodí romantickou atmosféru a příjemné chvíle. Pak už stačí jen zajít někam do sklípku a pokračovat v ochutnávání místních vín.Znojmo je kromě vinařského centra také historické královské město, takže zde naleznete mnoho památek a kulturního vyžití. Víno je pak zde všude takovým přirozeným doprovodem i různých ostatních aktivit. Koná se tu také jedno z největších a nejznámějších vinobraní v republice a mnoho jiných slavností vína. Proto je to místo jako stvořené pro náročné návštěvníky, kteří toho rádi prožijí hodně na jednom místě.

Více informací najdete na www.wineofczechrepublic.cz.Poslední komentáře - Za moravským vínem přímo do Znojma

Reklama:

Reklama

Kalendář akcí

První návštěvníci po znovuotevření v Zoo Liberec (11.5.2020-31.5.2020)

První návštěvníci po znovuotevření v Zoo Liberec (11.5.2020-31.5.2020) 11.05.2020

Zoo v Liberci se zavřela 13. března a zůstala tak sedm týdnů bez svého h...

Dole v dole...a nejen v tom Kokořínském! (12.5.2020-21.6.2020)

Dole v dole...a nejen v tom Kokořínském! (12.5.2020-21.6.2020) 12.05.2020

Pojedete-li od Mělníka na sever, snadno tento přírodní unikát ujde pozornosti...

Dům matky a Dům syna – Pomník Jana Palacha (16.1.2016-31.12.2020)

Dům matky a Dům syna – Pomník Jana Palacha (16.1.2016-31.12.2020) 16.01.2016

 Umělecké dílo amerického architekta Johna Hejduka, věnované městu Praze...

Výletník doporučuje

Hradecká kulturní a vzdělávací společnost s.r.o.

Hradecká kulturní a vzdělávací společnost s.r.o.

Hradecká kulturní a vzdělávací společnost s.r.o.  je společností založenou městem...
Restaurace V Trnčí s rozhlednou Rašovka

Restaurace V Trnčí s rozhlednou Rašovka

Další z řady rozhleden Jizerských hor a Ještědského hřbetu se tyčí na okraji osady Rašovka...
Pivovar Starobrno

Pivovar Starobrno

Máte rádi pivo? A jste zvědaví, jak se vyrábí krok za krokem? V tom případě je exkurze...
Pivovar Velké Březno

Pivovar Velké Březno

Velké Březno je malebná obec v polabské kotlině uprostřed krásné přírody a...
Královský pivovar Krušovice

Královský pivovar Krušovice

Chcete nahlédnout pivovarníkům pod pokličku a zjistit, jak se nejznámější český (a...

Doporučujeme pro ubytování:

  • V blízkosti Lednicko-valtického areálu se vám nabízí ubytování Mikulov.
  • Pokud si chcete rezervovat ubytování a pěkné chaty a chalupy k pronájmu, doporučujeme Vám navštívit portál MegaUbytko.cz. Najdete zde vše od luxusních penzionů až po levné ubytování v soukromí. Rezervujte si Vaše ubytování ještě dnes přímo u majitele za nejlepší ceny na trhu.