Partner portálu

Reklama

Reklama

Reklama

Úvodní stránka > Novinky

Reklama

S dětmi na kole po českých hradech a zámcích

S dětmi na kole po českých hradech a zámcích


Chcete nadcházející letní dny strávit společnou rodinnou aktivitou? Po roce je ideální čas na to, oprášit vaše i dětské kolo a spojit nenáročný cyklovýlet třeba s návštěvou českého hradu nebo zámku. Pohyb na čerstvém vzduchu v kombinaci s návštěvou historické památky si užije celá rodina.Cyklovýlet plánujte s ohledem na děti

Délku a náročnost cyklovýletu vždy přizpůsobte možnostem nejmladšího člena rodiny. Volte trasu, která pro něj nebude příliš vyčerpávající, a pro jistotu se připravte i na možnost, že zpáteční cestu absolvujete vlakem nebo autobusem.

200 let starými lesy až na Zbořený Kostelec

Z Jílového u Prahy vede značená cyklostezka až ke zřícenině gotického hradu Zbořený Kostelec. Ten ale není jediným lákadlem, které celkem 30 km dlouhá trasa nabízí. Projíždět budete převážně rovinatým terénem z větší části vedoucím Hornopožárskými lesy, kde rostou až 200 let staré bučiny. Míjet budete ale i paseky, malebné rybníky a za zmínku stojí také Vlčí rokle se žulovými balvany. V obci Kamenný Přívoz si můžete dopřát zaslouženou pauzu včetně občerstvení, a načerpat tak síly na závěrečné stoupání vedoucí k vyhlídce Panská skála, od které je to už jen pár kroků k samotnému hradu.

Hrad a zámek při jedné cestě

Nenáročná cyklostezka se klikatí rovinatou oblastí Dolního Pohoří, na které na vás čekají hned dvě významné historické památky – vodní hrad Budyně nad Ohří a zámek Libochovice. Výchozím bodem je obec Písty, ze které se můžete vydat buď po neznačené cestě vedoucí přes přírodní rezervaci Pístecký les, nebo po značené cyklotrase. Obě varianty vás zavedou k vodnímu hradu, který je unikátní svými gotickými arkýři. Cyklotrasa pokračuje Budyňským lesem a přírodní rezervací Myslivna až k Libochovickému zámku s rozsáhlým parkem, který je ideálním místem pro odpočinek před zpáteční cestou.

Na zámek Konopiště za poznáním

Zámek Konopiště a přilehlý park jsou oblíbeným cílem rodinných výletů, které můžete spojit s pohodovou projížďkou na kole. Na výběr máte ze čtyř tras, z nichž nejdelší měří pouhých 6 kilometrů. Nenáročné cyklostezky vás zavedou na místo bývalé myslivny, ke Konopišťskému rybníku nebo k altánku na vrchu Tuškov, kde se vám naskytne výhled na zámek Konopiště. Poslední variantou je naučná stezka Historie a příroda konopišťského zámeckého parku, odkud budete odjíždět s nově nabytými informacemi.

Na co nezapomenout před cestou?

Zorganizovat rodinný výlet tak, aby se z něj všichni členové vrátili nadšení, si zasluhuje téměř medaili. Na co vše je potřeba myslet před tím, než šlápnete do pedálu?

•    Ačkoliv k tomu letní dny lákají, vyměňte žabky a sandále za pevnou sportovní obuv. Dbát byste na to měli především u dětí, kterým se tak nebude smekat noha z pedálů a sníží se tím riziko jejich pádu.
•    Vybavte se dostatkem tekutin a nezapomeňte je pravidelně doplňovat. Předejdete tím dehydrataci, která se může projevovat nepříjemnou bolestí hlavy a únavou.
•    Ujistěte se, zda není zapotřebí pořídit nové dětské kolo, protože ho vaše děti během zimních měsíců přerostly. Zkontrolujete to jednoduše – pokud se dítě postaví rozkročmo nad horní rám kola, mělo by mezi rozkrokem a rámem zůstat asi 10 centimetrů místa. Pokud máte pocit, že se koupi nového dětského kola nevyhnete, vybírat si můžete ze široké nabídky na Heurece. Porovnejte parametry a cenu jednotlivých modelů a inspirujte se hodnocením a recenzemi ověřených uživatelů.Poslední komentáře - S dětmi na kole po českých hradech a zámcích

Reklama:

Reklama

Kalendář akcí

První návštěvníci po znovuotevření v Zoo Liberec (11.5.2020-31.5.2020)

První návštěvníci po znovuotevření v Zoo Liberec (11.5.2020-31.5.2020) 11.05.2020

Zoo v Liberci se zavřela 13. března a zůstala tak sedm týdnů bez svého h...

Dole v dole...a nejen v tom Kokořínském! (12.5.2020-21.6.2020)

Dole v dole...a nejen v tom Kokořínském! (12.5.2020-21.6.2020) 12.05.2020

Pojedete-li od Mělníka na sever, snadno tento přírodní unikát ujde pozornosti...

Dům matky a Dům syna – Pomník Jana Palacha (16.1.2016-31.12.2020)

Dům matky a Dům syna – Pomník Jana Palacha (16.1.2016-31.12.2020) 16.01.2016

 Umělecké dílo amerického architekta Johna Hejduka, věnované městu Praze...

Výletník doporučuje

Jihočeská Plavební

Jihočeská Plavební

Jihočeská plavební společnost provozující výletní lodní dopravu po řece Vltavě a Lužnici ...
PENZION U NÁMOŘNÍKA

PENZION U NÁMOŘNÍKA

Rodinný penzion s přímořskou atmosférou Už vás nebaví ubytovací stereotyp? Penzion u...
Ostrov

Ostrov

Město Ostrov leží na úpatí zalesněného hřebenu Krušných hor mezi lázeňskými městy –...
Hrad Vildštejn ve Skalné u Chebu

Hrad Vildštejn ve Skalné u Chebu

Hrad Vildštejn (Wildstein) se nachází severně od Chebu na západní straně stejnojmenného...
Hořovice

Hořovice

Hořovice – Český Betlém V příjemné vzdálenosti od Prahy, malebně rozloženo na...

Doporučujeme pro ubytování:

  • V blízkosti Lednicko-valtického areálu se vám nabízí ubytování Mikulov.
  • Pokud si chcete rezervovat ubytování a pěkné chaty a chalupy k pronájmu, doporučujeme Vám navštívit portál MegaUbytko.cz. Najdete zde vše od luxusních penzionů až po levné ubytování v soukromí. Rezervujte si Vaše ubytování ještě dnes přímo u majitele za nejlepší ceny na trhu.