Partner portálu

Reklama

Reklama

Reklama

Úvodní stránka > Novinky

Reklama

Festivalové zahrady Litomyšle opět lákají návštěvníky na zajímavý program

Festivalové zahrady Litomyšle opět lákají návštěvníky na  zajímavý program

Lehněte si na deku, poslouchejte muziku

Litomyšl: Svěže zelené trávníky Klášterních zahrad v Litomyšli přímo vybízejí k lenošení. Nacházejí se v těsné blízkosti zámku a nejen pro návštěvníky Smetanovy Litomyšle tak mohou být prostorem, kde lze před večerním programem festivalu strávit třeba i celý den. Letos v bohatém programu najdeme například Balet Národního divadla, StarDance nebo Pavla Šporcla a Gypsy Way Ensemble.

Přesahovky, kombinace, interakce

Dramaturgie doprovodné scény Smetanovy Litomyšle si s klasikou hraje, propojuje ji s ostatními žánry, ukazuje její různé podoby. A tak se může lehce stát, že svého oblíbeného rádiového interpreta uslyšíte za doprovodu symfonického orchestru, který si dokonce vyzkoušíte dirigovat, zatančíte si s baletkami a se smyčcovým kvartetem zjistíte, že Bach s Mercurym by si vlastně hudebně velmi dobře rozuměli. Konkrétně nás tedy čeká třeba Balet Národního divadla a jeho pohybová dílna či pořad Jak Romeo a Julie tančili labutím trepák. A možná některým baletním kouskům naučí i vás, diváky. Obojí v sobotu 15. června v rámci Smetanového víkendu s Českou spořitelnou. V sobotu 22. června vystoupí dívčí kapela Vesna, nominovaná na Cenu Anděl, a violoncellistka Terezie Kovalová patřící k alternativní hudební scéně. V neděli 23. června se uskuteční již tradiční Den s Českou televizí, a tak
nebude chybět oblíbené tancování se StarDance, projekce pohádky Čertí brko, bubenický worshop s Tokhim či AZ kvíz junior. Závěr Festivalových zahrad bude patřit Dni s Adfors a koncertu Pavla Šporcla s Gypsy Way Ensemble. Slavnostní zahajovací koncert Smetanovy Litomyšle i Velké finále – Musica Festiva pak bude možné zhlédnout i z trávníků na velké LED obrazovce.


Koncerty „Z Digitální Smetanky”

Smetanova Litomyšl navázala spolupráci s českými hudebními školami a vytvořila digitální platformu, která slouží k prezentaci „mladých českých klasiků”. Ti nejlepší se představí v rámci koncertů „Z Digitální Smetanky” - www.digitalnismetanka.cz. Debaty na pytlích Výrazným prvkem Festivalových zahrad jsou všudypřítomné sedací vaky. Nabízí nejen pohodlné útočiště pro návštěvníky, ale také příležitost pozvat „na kus řeči” některé významné festivalové hosty. Až tedy budete na pytlích lenošit, dobře se rozhlédněte, zda právě vedle vás neprobíhá setkání třeba s Adamem Plachetkou. Záznamy těchto diskuzních pořadů naleznete také na sociálních sítích Smetanovy Litomyšle.


Projekce na LEDce

Každý večer nabízí velkoplošná obrazovka projekce hudebních pořadů, záznamy koncertů či dokonce přímé přenosy festivalových pořadů.

Workshopy, programy pro děti

O víkendech a svátcích jsou Festivalové zahrady jako stvořené  pro rodiny s dětmi. Den si užijete počínaje ranní hudební pohádkou, přes celodenní animační program, hraní deskových her, až po večerní koncert. V soutěžích, které zahrady nabízejí, lze navíc vyhrát velmi zajímavé ceny včetně vstupenek na večerní představení Smetanovy Litomyšle.


Pikniky, venkovní gril i deskové hry

S sebou zkrátka není třeba nic. Hostesky v infostánku ochotně zapůjčí deku, lehátko i sedací vak. K němu si můžete přibrat dokonce i knihu či deskovou hru. Pak už stačí jen zajít do místního stánku s občerstvením, nechat si zde naplnit dobrotami piknikový košík, uvelebit se
a užívat si. Program na pódiu, společnost rodiny nebo jen chvíli nicnedělání. K ní si navíc můžete pustit i některý z playlistů, který je připravený v aplikaci Smetanova Litomyšl. Restaurace, která po dobu festivalu sídlí v zahradním stanu, za pěkného počasí griluje steaky, ryby, zeleninu, v podvečer si sem můžete zajít na sklenku vína s nádherným výhledem na město.

Festivalové zahrady jsou přístupné zdarma. Program se uskuteční v závislosti na počasí, proto sledujte FB Smetanovy Litomyšle nebo www.festivalovezahrady.cz.Poslední komentáře - Festivalové zahrady Litomyšle opět lákají návštěvníky na zajímavý program

Reklama:

Reklama

Kalendář akcí

Papilonia – unikátní motýlí dům v Praze  (23.5.2019-23.5.2019)

Papilonia – unikátní motýlí dům v Praze (23.5.2019-23.5.2019) 23.05.2019

Pozorovat zde budete motýly s rozpětím křídel až 20 cm – a to z be...

Prezentace biovín Strahov 2019 (23.5.2019-23.5.2019)

Prezentace biovín Strahov 2019 (23.5.2019-23.5.2019) 23.05.2019

Účelem této degustace je posílení povědomí českých i zahraničních profesionál...

Vycházky s Janem Hajzlerem a Milanem Drlíkem  (7.5.2019-28.5.2019)

Vycházky s Janem Hajzlerem a Milanem Drlíkem (7.5.2019-28.5.2019) 07.05.2019

„Zdravotní pětky“ - vycházky s Milanem Drlíkem 14. 5. 2019   &...

Výletník doporučuje

Regionální muzeum Mělník

Regionální muzeum Mělník

Regionální muzeum Mělník Vás srdečně zve do stálých expozic i na výstavy a akce, které pořádá...
Golčův Jeníkov

Golčův Jeníkov

Nejsevernějším městem kraje Vysočina je město Golčův Jeníkov . Historie města...
Rakovník

Rakovník

Město památek, piva, bílého mýdla, keramiky a renesančních povídek Zikmunda Wintra...
Botanická zahrada hl. m. Prahy

Botanická zahrada hl. m. Prahy

Venkovní expozice Botanické zahrady se rozkládá na ploše téměř 25 h a je přístupná celoročně....
Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy

Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy

Muzeum zahrnuje zámek Roztoky s přilehlým parkem, unikátní Ateliér Zdenky Braunerové a...