Partner portálu

Reklama

Reklama

Reklama

Úvodní stránka > Novinky

Reklama

Kam vyrazit za sjezdovkami?

Kam vyrazit za sjezdovkami?

Hory jsou oblíbeným a vyhledávaným cílem všech turistů.  V létě na túry, v zimě třeba na běžky. Anebo na lyže. Přemýšlíte kam vyrazit do hor a nejste si jisti, které sjezdovky vám budou vyhovovat nejlépe? Zkuste se poohlédnout ve vašem okolí a zjistit si, jaké tratě v těch střediscích mají. Možná vám pomůže i mapa, ve které jsou sjezdovky zakresleny. Nejprudší jsou obvykle vyznačeny černou barvou, středně prudké červenou a ty nejmírnější modrou. Nebo vám možná napoví srovnání lyžařských středisek, které naleznete na webových stránkách Arecenze.cz.


Pokud plánujete výlet do hor na větší počet dní, zkuste se taky podívat na okolí. Po lyžování či snowboardování můžete vyrazit na večerní procházku nebo si udělat den volna a vyzkoušet nějakou jinou aktivitu. Bohatý doplňkový program pořádá třeba resort Dolní Morava, kde provozovatelé každý týden organizují výšlap na sněžnicích s čelovkou na Stezku v oblacích nebo výlet na skialpách. A můžete si tam zajít i sami, Stezka totiž nefunguje jen v létě, ale i v zimě a pokud je zrovna okolí zasněžené, máte pocit, že jste v pohádce. V Jizerských horách najdete hned několik areálů a v okolí spousty kilometrů upravovaných běžkařských stop. Můžete si třeba zajet trať legendární Jizerské 50 a to ať už najednou, nebo po kouskách.

Další z možností je pak třeba Praděd, kde je lyžařské středisko menší a starší, ale potěší vás přívětivé ceny a můžete si udělat i výstup na nejvyššího horu pohoří Jeseník, odkud je parádní výhled na okolí. Nebo se nabízí zajet do Skiareálu Pec pod Sněžkou a vystoupat na nejvyšší horu České republiky – Sněžku. A pěkné okolí má také Lipno. Jezero, které zná snad každý, málokdo ale ví, že v jeho těsné blízkosti se nachází také skiareál. A pokud by vás přestalo bavit výletování a sjezdování, můžete se zastavit na teplý čaj a polévku nebo třeba vyzkoušet méně tradiční zimní aktivitu – snowtubing. Jde o jízdu ve velkém nafukovacím kole ve sněhovém tobogánu. Ten najdete třeba ve skiareálu Černá hora – Pec nebo ve středisku Monínec. Možností je spoustu, stačí jen sbalit tašky a vyrazit.

Pokud už žádné zimní radovánky letos nestiháte, můžete se místo toho už začít připravovat na jarní túry a výlety. Poměrně oblíbené začínají být například výlety na elektrokolech. Je však nutné dobře vybrat elektrokolo právě podle účelu, s tím by vám mohl pomoci tento článek.


Poslední komentáře - Kam vyrazit za sjezdovkami?

Reklama:

Reklama

Kalendář akcí

Papilonia – unikátní motýlí dům v Praze  (20.2.2019-20.2.2019)

Papilonia – unikátní motýlí dům v Praze (20.2.2019-20.2.2019) 20.02.2019

Pozorovat zde budete motýly s rozpětím křídel až 20 cm – a to z be...

Zoo si užijte i v zimě! (1.12.2018-28.2.2019)

Zoo si užijte i v zimě! (1.12.2018-28.2.2019) 01.12.2018

 „Zvířata u nás nespí tvrdým zimním spánkem, ba právě naopak! V akc...

Jarní prázdniny v Penzionu UKO (4.2.2019-17.3.2019)

Jarní prázdniny v Penzionu UKO (4.2.2019-17.3.2019) 04.02.2019

Lyžování v Jizerských horách Aktivní dovolenou s dětmi můžete trávi...

Výletník doporučuje

Špindlerův Mlýn

Špindlerův Mlýn

Věhlasné turistické a rekreační středisko ležící v srdci Krkonoš, nejvyšších hor České...
Nymburk

Nymburk

Normal 0 21 Starobylé královské město Nymburk bylo založeno kolem roku...
Vinařství Habánské sklepy – prohlídky s degustací vín

Vinařství Habánské sklepy – prohlídky s degustací vín

Habánské sklepy byly postaveny ve Velkých Bílovicích před čtyřmi staletími Habány,...

Doporučujeme: