Partner portálu

Reklama

Reklama

Reklama

Úvodní stránka > Novinky

Reklama

Top české a slovenské zoologické zahrady: Už jste je navštívili?

Top české a slovenské zoologické zahrady: Už jste je navštívili?

Zoologické zahrady patří mezi oblíbené výletní cíle. Které patří k těm nejhezčím?

Zoo Praha

Která zoo se pravidelně umisťuje v TOP10 světových zoologických zahrad? Ano, ta pražská. V ZOO totiž uvidíte tolik druhů zvířat, o které je tak luxusně postaráno, že ji snad ani nejde hodnotit jinak než na jedničku. Zoo nabízí k prohlédnutí celou řadu moderních pavilonů, mezi ty nejoblíbenější patří Pavilon goril, Indonéská džungle a Údolí slonů. Na návštěvu si vyhraďte celý den, ale pokud do ZOO půjdete s malými dětmi, počítejte raději s tím, že ji stejně nestihnete obejít celou. Do pražské ZOO doporučujeme jet městskou hromadnou dopravou, o víkendech jsou totiž parkoviště beznadějně zaplněná.

Safari Park Dvůr Králové nad Labem

Nemáte-li na kontě statisíce, abyste se vydali na safari do Afriky, nezoufejte si. Safari totiž můžete navštívit i v Česku, konkrétně ve Dvoře Králové nad Labem, které je svým safari doslova celosvětově proslulé. Zoo se orientuje především na africkou zvířenu, kterou můžete v rozsáhlých výbězích pozorovat z turistických autobusů, nebo z vlastního vozu. Aby byla iluze dokonalá, můžete se ubytovat v hotelu zařízeném v autentickém africkém duchu. Zoo má kromě safari také běžnou část, kde se můžete procházet mezi klasickými výběhy jako v kterékoliv jiné zoo. Jako jediná zoo v Česku chová Safari Park pralesní antilopu okapi.

Zoo Lešná

Schovaná bokem mimo rušné turistické křižovatky žije si Zoo Lešná u Zlína poklidným životem. Ale přesto prošla v posledním desetiletí intenzivním vývojem a platí za jedno z nejnavštěvovanějších míst na Moravě. V krásně zrekonstruované zoo můžete dnes navštívit v českém kontextu unikátní expozici s ptáky kivi nebo si v Zátoce rejnoků nakrmit a pohladit rejnoky. V tropické hale Yucatánu, součásti zoo i botanické zahrady, uvidíte vydry obrovské a lenochody. Přímo v areálu zoo se nachází zámek Lešná, oblíbené dějiště svateb, ale i domov pozoruhodných terarijních expozic.

Bojnice

Za výlet stojí i nejpopulárnější slovenská zoo, zoologická zahrada Bojnice, ke které přiléhá stejnojmenný zámek. A ten jste už všichni viděli, jen jste o tom doteď neměli tušení - bydlela na něm totiž Šíleně smutná princezna. Národní zoologická zahrada Bojnice je nejstarší a nejnavštěvovanější zoologickou zahradou na Slovensku. V zoo si můžete prohlédnout nejvzácnější druh afrického kočkodana na světě, ale i typicky slovenské živočichy jako rysa karpatského nebo sysla obecného, které pomáhá vypouštět zpět do přírody. Zoo totiž není vyhrazená na určitý kontinent, a tak si zde na své přijdou milovníci fauny z celého světa.

Doporučujeme: Protože se zoo Bojnice nachází za hranicemi, nezapomeňte si před její návštěvou sjednat cestovní pojištění na Slovensko.


Poslední komentáře - Top české a slovenské zoologické zahrady: Už jste je navštívili?

Reklama:

Reklama

Výletník doporučuje

Špindlerův Mlýn

Špindlerův Mlýn

Věhlasné turistické a rekreační středisko ležící v srdci Krkonoš, nejvyšších hor České...
Nymburk

Nymburk

Normal 0 21 Starobylé královské město Nymburk bylo založeno kolem roku...
Vinařství Habánské sklepy – prohlídky s degustací vín

Vinařství Habánské sklepy – prohlídky s degustací vín

Habánské sklepy byly postaveny ve Velkých Bílovicích před čtyřmi staletími Habány,...

Doporučujeme: