Partner portálu

Reklama

Reklama

Reklama

Úvodní stránka > Novinky

Reklama

Aplikace, které učiní vaše cestování jednodušším a zábavnějším

Aplikace, které učiní vaše cestování jednodušším a zábavnějším

Díky moderním technologiím si dnes cestování vychutnáme mnohem víc. Přesně si vyhledáme, kam pojedeme, máme dopředu velmi jasnou představu, jak to tam vypadá, a díky fotografiím si své cesty můžeme procházet znovu a znovu. Jaké aplikace by vám na cestách neměly chybět, abyste se je užili na maximum?


Základní aplikací, která by vám nikde neměla chybět, jsou české Mapy.cz. Jedná se o nejpropracovanější turistické letní i zimní mapy, jež vás správně navedou a ukážou všechny zajímavé a užitečné body v okolí. V Mapách si do telefonu stáhnete libovolnou oblast a na výletě pak můžete navigovat offline. V aplikaci si lze celý výlet i navštívení konkrétních míst naplánovat dopředu a uložit. Mapy.cz od Seznamu využije každý, ať už jdete pěšky, jedete na kole, na lyžích nebo hledáte naučnou stezku.

Kudy z nudy

Velmi známé stránky, kam dozajista zamíříte pokaždé, když hledáte inspiraci, mají i povedenou aplikaci. Pokud hledáte, kam zítra na výlet nebo co se děje ve vašem okolí, jednoduše si vyfiltrujete výlety a akce podle svých preferencí. Nevýhodou aplikace je, že neumožňuje naplánovat si výlet podle lokalit, které jsou dál, ale vždy pracuje pouze s nejbližšími možnostmi. Výlety a akce si nicméně opět můžete ukládat a procházet na mapě.

Czech campsites

Pro ty, co nejčastěji cestují pěšky s batohem na zádech nebo v autě a mají s sebou stan, je určená aplikace Czech campsites od portálu Camp.cz. Snadné vyhledávání kempů na mapě oceníte v sezóně, kdy zjistíte, že vámi předem vybraný kemp je plný nebo když se ocitnete v místech, kde to neznáte, a potřebujete nocleh. Aplikace funguje v Česku a na Slovensku a zobrazuje veškeré základní údaje o kempech: jejich polohu, otevírací dobu, jaké služby nabízejí a další.

Google Trips

Díky Google Trips už nemusíte shánět turistické průvodce a letáky. V této aplikace zadáte destinaci a Google vám naservíruje kompletního průvodce od turistických zajímavostí přes památky, užitečné informace až po místa, kde se dobře najíst. U každého bodu si navíc můžete projít hodnocení jiných uživatelů, kteří místo navštívili a zjistit přesnou polohu, otevírací hodiny a další užitečné informace o místě. Omezením této aplikace může být zaměření spíše na města a na turisticky vytíženější oblasti.

Dobrý mobilní fotoaparát

Prakticky každý mobilní telefon má dnes fotoaparát, pokud jej chcete ale využít na zachycení zážitků z výletů a dovolených, měl by disponovat odpovídající kvalitou. Abyste s fotkami mohli ještě pracovat nebo je ukázat známým a přátelům, doporučujeme fotoaparáty mobilních telefonů iPhone, které mají vysokou kvalitu a široké možnosti.Poslední komentáře - Aplikace, které učiní vaše cestování jednodušším a zábavnějším

Reklama:

Reklama

Kalendář akcí

Papilonia – unikátní motýlí dům v Praze  (25.6.2019-25.6.2019)

Papilonia – unikátní motýlí dům v Praze (25.6.2019-25.6.2019) 25.06.2019

Pozorovat zde budete motýly s rozpětím křídel až 20 cm – a to z be...

Hrátky na Šumavě (25.6.2019-25.6.2019)

Hrátky na Šumavě (25.6.2019-25.6.2019) 25.06.2019

V aule základní školy v Železné Rudě.

Školní výlety 2019 s NOVINKAMI v parku Fábula (15.5.2019-28.6.2019)

Školní výlety 2019 s NOVINKAMI v parku Fábula (15.5.2019-28.6.2019) 15.05.2019

Projdete dobrodružnou cestu pohádkovým sklepením za Igráčkem. Navštívíte tvoř...

Výletník doporučuje

Odry

Odry

Město Odry  leží v nadmořské výšce 274 m.n.m. v Moravskoslezském kraji, v okrese Nový...
Oslavany

Oslavany

Oslavany jsou konečnou stanicí železnice z Brna přes Moravské Bránice.  Leží v...
Mendelovo muzeum Masarykovy univerzity

Mendelovo muzeum Masarykovy univerzity

Chcete poznat místo, kde se před více jak 150 lety zrodila genetika? Navštivte Mendelovo...
Beroun

Beroun

Královské město Beroun , ležící na soutoku řek Berounky a Litavky, láká k návštěvě nejen svými...

Doporučujeme pro ubytování:

  • Pokud si chcete rezervovat ubytování a pěkné chaty a chalupy k pronájmu, doporučujeme Vám navštívit portál MegaUbytko.cz. Najdete zde vše od luxusních penzionů až po levné ubytování v soukromí. Rezervujte si Vaše ubytování ještě dnes přímo u majitele za nejlepší ceny na trhu.