Partner portálu

Reklama

Reklama

Reklama

Úvodní stránka > Novinky

Reklama

Josefínské slavnosti v Terezíně

Josefínské slavnosti v Terezíně

Největší historické slavnosti, bez kterých by podzim v Terezíně ani v Českém středohoří nebyl ten pravý, se letos konají druhý říjnový víkend – v pátek 5. října a v sobotu 6. října. V Terezíně tak proběhnou tradiční oslavy ve velkém stylu, které připomínají založení královského pevnostního města se zaměřením na jeho vojenskou historii.


Každoročně jsou oslavy velmi velkolepé a vždy nabízí jinou bitvu, ukázky trochu jiných dobových zbraní i společenský program. Pokud letos do Terezína dorazíte, pak se přesunete v čase do období, které znáte z pohádky S čerty nejsou žerty. Uvidíte vojenské přehlídky, ale i ukázky vojenského výcviku, a jako hlavní bod programu velkolepou denní bitvu a fascinující noční bitvu.

Celou akci doprovází vojenské ležení, staročeské tržiště s jarmarkem a řemesly, skotští dudáci, katovské řemeslo, sokolnictví, ukázky dělostřelecké palby z podzemních kasemat a mnoho dalšího. Vstupné na akci je pouhých 100 Kč.Páteční oslavy zahájí varhanní koncert v kostele Vzkříšení páně v 19:00, po němž bude následovat vojenský průvod městem a pietní akt na hřbitově k 220. výročí úmrtí prvního velitele pevnosti.

Sobotní den zahájí slavnostní vojenský průvod v 10:00 a v 15:00 vypukne hlavní bitva a útok na pevnost.
Pokud se do České středohoří vypravíte na celý víkend, využijte stále ještě možnost projet se po řece Labi lodí mezi Litoměřicemi a Ústím nad Labem nebo se svézt v některém z motoráků linek T3, T4, a T5.

Více informací na
www.stredohori.info nebo na události akce https://www.facebook.com/events/558023051267818/Poslední komentáře - Josefínské slavnosti v Terezíně

Reklama:

Reklama

Výletník doporučuje

Špindlerův Mlýn

Špindlerův Mlýn

Věhlasné turistické a rekreační středisko ležící v srdci Krkonoš, nejvyšších hor České...
Nymburk

Nymburk

Normal 0 21 Starobylé královské město Nymburk bylo založeno kolem roku...
Vinařství Habánské sklepy – prohlídky s degustací vín

Vinařství Habánské sklepy – prohlídky s degustací vín

Habánské sklepy byly postaveny ve Velkých Bílovicích před čtyřmi staletími Habány,...

Doporučujeme: