Partner portálu

Reklama

Reklama

Reklama

Úvodní stránka > Novinky

Reklama

Hodinky! Trend, který se vrací ve velkém stylu

Hodinky! Trend, který se vrací ve velkém stylu

Ano, je tomu tak. Kromě všemožných hudebních comebacků, roztrhaných džínsů, vousatých hipsterů a barevných ponožek, se konečně vrací i něco, co je jednoduše krásné, řemeslně precizní a dokonale funkční. Vracejí se náramkové hodinky!

Ač dnes nosí hodinky pochopitelně i ženy, historicky se jedná o doplněk, který byl určen především mužům. Je třeba si přiznat, že muži zas tak moc těch doplňků nemají a když už ano, tak většina z nich je převzata právě z ženského prostředí a moc mužnosti nositeli nepřidá... A právě i proto je skvělé, že se do popředí zájmu dostávají opět klasické náramkové hodinky.

Šlape jako švýcarské hodinky


Mohlo by se zdát, že všeobecně uznávaný idiom, který označuje výrobek, jenž výborně a přesně funguje, je pravdou z minulého století. Nicméně i dnes platí, že právě švýcarské hodinky jsou zárukou vysoké kvality. Nedá se to s určitostí tvrdit pro kdejakou značku, ale rozhodně to platí u výrobků tradiční značky Victorinox Swiss Army.

Victorinox nejen skvělé nože, ale i hodinky


Je možné, že řekne-li se Victorinox, tak se vám jako první vybaví jejich typický kapesní nůž červené barvy se švýcarskou vlaječkou. Pravděpodobně model Victorinox Spartan s délkou 91 mm. Ten obsahuje malý a velký nůž, plochý šroubovák s otvírákem láhví, šroubovák na křížové šrouby s otvírákem konzerv a na hřbetní straně vývrtku, výstružník a v rukojeti jsou zasunuty pinzeta a plastové párátko. Není žádným tajemstvím, že tato společnost se proslavila právě díky nožům, které dodávala i pro švýcarskou armádu. Ano i Originální švýcarský armádní nůž patří do portfolia této značky. Však i název společnosti odkazuje k materiálu, který je typický pro celou řadu jejích výrobků. Victoria byla maminkou zakladatelů Karla a Nicholase Elsenerových a slovo INOX je označení pro nerezovou ocel.


INOX najdete i v názvu náramkových hodinek a to například u I.N.O.X. Carbon Limited Edition. Jak je patrné, nejedná se o žádnou nekonečnou sériovou výrobu. Tyto hodinky jsou vyráběny pouze v omezeném množství 250 ks. Jak napovídá jejich celý název, mají vyztužené karbonové pouzdro (43 mm kompozit uhlíku) a vydrží toho opravdu mnoho. Jejich bezstarostný chod zajišťuje quartzový strojek Ronda 715 s počtem kamenů – 5. Hodinky mají vynikající funkční vlastnosti jako je voděodolnost do 200m, odolnost proti poškrábání a nárazům, antireflexní safírové sklíčko, luminiscenční prvky, aj. Za svůj moderní sportovní vzhled vděčí i netypickému řemínku, který je vyroben z Paracord tkaniny, jenž se běžně používá jako šňůra padáků a unese až 250 kg. Tato limitovaná edice se dodává s chráničem pouzdra, s extra pryžovým řemínkem a kapesním nožem SPARTAN v maskáčovém provedení.

Autor článku: Šárka Kobrynová
Foto: Victorinoxcz.cz


Poslední komentáře - Hodinky! Trend, který se vrací ve velkém stylu

Reklama:

Reklama

Kalendář akcí

Papilonia – unikátní motýlí dům v Praze  (18.3.2019-18.3.2019)

Papilonia – unikátní motýlí dům v Praze (18.3.2019-18.3.2019) 18.03.2019

Pozorovat zde budete motýly s rozpětím křídel až 20 cm – a to z be...

Prohlídka Habánského sklepa s degustací vín  (11.3.2019-24.3.2019)

Prohlídka Habánského sklepa s degustací vín (11.3.2019-24.3.2019) 11.03.2019

Kde: Vinařství Habánské sklepy, Čejkovská 1324, 691 02 Velké Bílovice

ZOO Praha (31.12.2018-31.12.2019)

ZOO Praha (31.12.2018-31.12.2019) 31.12.2018

Pražská zoo patří k chovatelské špičce. Světově prosluly například chovy koní...

Výletník doporučuje

Sobotka

Sobotka

Město Sobotka (2500 obyv.) je nazýváno jižní branou Českého ráje a leží  70 km...
Návštěvnické centrum Becherovka

Návštěvnické centrum Becherovka

Nově zrekonstruované návštěvnické centrum Becherovka se nachází v Karlových Varech, rodném...

Doporučujeme: