Doprava

Partner portálu

Reklama

Diskusní fórum

Docela šok - prý hodně škodlivé houby...

Hello! viagra professional , canadian...
23.01.18 (buy_cialis)

Servis / Pomoc / Nákup / Poradenství pro cyklisty okres Blansko

V případě, že byste zvolili pro svůj cyklo...
20.01.18 (petr912)

Cyklotrasa Kladno - Zbraslav

This post contains some legitimate focuses...
20.01.18 (EdwardPeter12)

Diskutuj zde

Reklama

Reklama

Úvodní stránka > Novinky

Reklama

Hurá na výlety do nedalekého zahraničí!

Hurá na výlety do nedalekého zahraničí!

Bloudíte prstem po mapě a nemáte ponětí, kam se vydat na výlet? Tak s tím přestaňte, sbalte si jen to nejnutnější a vydejte se vstříc novým zážitkům. Ještě předtím se však inspirujte následujícími tipy. Pokud vás omrzelo Česko, ale nemáte čas ani náladu na klasickou dovolenou v zahraničí, zajeďte se podívat alespoň do míst, která jsou od hranic, co by kamenem dohodil.

Bamberk, ráj pivařů

Milujete zlatavý mok? Pak nesmíte minout Bamberk, protože toť pivařů ráj. Ve městě se nachází rovných deset pivovarů a v blízkém okolí jich je dokonce kolem stovky. Mimo to zde narazíte na raritu – nakouřené pivo.

V Bamberku se vám bude líbit nejen kvůli pivu. Stylové hospůdky nabízí nezaměnitelnou atmosféru a ve městě se nachází spousta známých pamětihodností. Aby ne, když se historie starobylého města píše od roku 902. A ještě předtím zde sídlili staří Keltové.

Od přechodu Rozvadov se do Bamberku dostanete za cca 1 hodinu a 45 minut. A s pivem buďte opatrní, protože pojištění do zahraničí obvykle zahrnuje výluky. Způsobíte-li si úraz „pod vlivem“, budete si muset náklady za léčbu uhradit z vlastní kapsy.Za Swarovskim do Wattens

Jestlipak víte, které místo v Rakousku je nejnavštěvovanější? Hádáte-li Schönbrun, máte pravdu. Za ním však následuje kopec stylizovaný na obličej. Je zajímavý nejen tím, že z jeho úst teče voda – uvnitř se skrývá muzeum firmy Swarovski.

Vylíčit Křišťálový svět není snadné. Nachází se zde stovky zrcadel, největší kaleidoskop na světě a mozaiky z tisíců krystalů. To se zkrátka musí vidět!

Wattens je sice trochu dále, ale výlet rozhodně stojí za to. Od hraničního přechodu Dolní Dvořiště se dostanete do cíle za cca 3 hodiny a 45 minut.Hamburská montovna airbusů

V Bamberku si přijdou na své pivaři a v Hamburku zase nadšenci do létání. A nejen ti, protože výroba obřího letadla zaujme téměř každého. Chcete-li se na vlastní oči podívat, jak to probíhá, neváhejte se objednat. Na takovou podívanou natrefíte jen na několika místech na světě. Z Petrovic jste v Hamburku za 5 hodin.

Uhlazené Lichtenštejnsko

Proč se vydat do jednoho z nejmenších evropských států? Knížectví Lichtenštejnsko se rozprostírá na ploše 160 km2 a obývá ho kolem 37 tisíc obyvatel. Ti mají kliku, protože jejich minizemě nabízí vcelku pěknou podívanou. Mají zde historické pamětihodnosti, hory a téměř perfektní úklid. O tom se můžete přesvědčit na vlastní kůži. Z Rozvadova dorazíte k hranicím Lichtenštejnska za cca 4,5 hodiny.


Do Rakouska k „moři“

Pokud se rádi koupete v teplé a čisté vodě, bude se vám dobře vegetovat u Neziderského jezera. Ale proč je často nazýváno mořem? Rakušané používají název Neusiedler See a pravdou je, že svou rozlohou moře skutečně připomíná. Jde o jediné stepní jezero v Evropě a vyznačuje se velmi malou hloubkou, jedinečným ekosystémem a mírným klimatem. Voda mívá až 28°C a zástupy turistů zde rozhodně nepotkáte. Na břehu je místa až-až.

A za jak dlouho se k Neziderskému jezeru dostanete? Pojedete-li přes hraniční přechod Kúty a následně přes Bratislavu, budete se koupat již za 70 minut.

Vodopád Krimmel Wasserfälle

Kam za vysokými vodopády? Za impozantní podívanou nemusíte nikam daleko. Pouhé 4 hodiny a 15 minut od hraničního přechodu Dolní Dvořiště se vám naskytne pohled na Krimmler Wasserfälle. Ačkoliv dostaly nicneříkající název, nabízí ohromnou podívanou. S délkou téměř 400 metrů jde o jeden z nejvyšších evropských vodopádů. Připravte své uši na pořádné burácení!Ať už se nakonec vydáte kamkoliv, nezapomeňte si sjednat pojištění na cesty online. Budete mít jistotu, že kdyby „náhodou něco“, váš rozpočet zůstane netknut. Dobrou volbou je například ERGO pojišťovna, která nabízí kvalitní pojistné produkty levně.


Poslední komentáře - Hurá na výlety do nedalekého zahraničí!

Reklama:

Reklama

Kalendář akcí

Výlety po Praze - Svatovítský poklad v areálu Pražského hradu (1.4.2017-31.3.2018)

Výlety po Praze - Svatovítský poklad v areálu Pražského hradu (1.4.2017-31.3.2018) 01.04.2017

Svatovítský poklad, největší chrámový poklad v českých zemích a jeden z nejvě...

Výlety po Praze - Rožmberský palác v areálu Pražského hradu (1.4.2017-31.3.2018)

Výlety po Praze - Rožmberský palác v areálu Pražského hradu (1.4.2017-31.3.2018) 01.04.2017

Letní turistická sezóna (1. duben – 31. říjen) Areál Pražského hradu6.00 – 22...

Výlety po Praze - Prašná věž - Mihulka v areálu Pražského hradu (1.4.2017-31.3.2018)

Výlety po Praze - Prašná věž - Mihulka v areálu Pražského hradu (1.4.2017-31.3.2018) 01.04.2017

Prašná věž byla nejmohutnější z dělových věží, jejíž obrané kvality však neby...

Výletník doporučuje

Uměleckoprůmyslové museum v Praze a jeho pobočky

Uměleckoprůmyslové museum v Praze a jeho pobočky

Historická budova UPM je od listopadu 2017 znovu otevřena. Otevřeny jsou i dlouhodobé expozice....
Peklo Čertovina – světový unikát

Peklo Čertovina – světový unikát

V České republice, byl otevřen světový unikát - PEKLO, který nemá v Evropě, ani jinde ve světě...