Partner portálu

Reklama

Reklama

Reklama

Úvodní stránka > Novinky

Reklama

Tipy na výlet na Střední Moravě

Tipy na výlet na Střední Moravě

Tipy na výlet na Střední Moravě
Už jste někdy viděli mamutí mládě? Víte, kolik je Slunci let? Jaké je tajemství olomouckých tvarůžků? Existují pod Bouzovem tajné podzemní chodby? Bloudí Helfštýnem bezhlavý rytíř, nebo Bílá paní? Jak vznikla nejhlubších propast v České republice?  To vše (a mnohem více) se dovíte během návštěvy Střední Moravy. Čekají zde na Vás starobylé hrady, pohádkové zámky, unikátní jeskyně a přírodní zajímavosti.  Také návštěva netradičního muzea může být nevšedním zážitkem – zavítejte do Veteran Areny v Olomouci, Expozice času ve Šternberku nebo Muzea Olomouckých tvarůžků A.W. v Lošticích. Pokud si chcete naplánovat svou vlastní trasu – autem, pěšky, na kole nebo na in-line bruslích, je pro vás na stránkách www.central-moravia.cz připravený Plánovač tras. Na něm si pak naplánujte počet kilometrů, převýšení, tipy k zastavení nebo restaurace, kde můžete ochutnat regionální speciality. Možná Vás také zláká některá z atraktivních regionálních akcí. Pro bližší informace určitě navštivte www.central-moravia.cz

Dobré klima, léčivá voda i blahodárné víno – takové jsou lázně v Jeseníkách
Každý člověk touží po odpočinku od každodenního shonu a získání nových sil. Možnost načerpat novou energii nabízejí lázně v Jeseníkách, obklopené vrcholy a mocnou přírodou, která má svůj velký podíl na regeneraci a relaxaci.
Mezi jedny z nejstarších moravských lázní patří Velké Losiny. Místní studené a termální sirné vody jsou již od 16. století využívány k léčebným účelům. V 17. století byly díky majitelům losinského panství, rodu Žerotínů, nazývány knížecími lázněmi. Léčí se tu pacienti s nemocemi dýchacího a pohybového ústrojí a s neurologickými potížemi. Teplé vnitřní a venkovní bazény jsou otevřeny nejen pro pacienty, ale i pro turisty.  Areál lázní obklopuje přilehlý park, který poskytuje oázu klidu a odpočinku. V zimě je ideální naplánovat si denní zdravý pohyb na lyžích a podvečerní odpočinek v bazénu.
Léčbu vodou, prací a pohybem na čerstvém vzduchu prosazoval zakladatel lázní v Jeseníku Vincenz Priessnizt. Ten v roce 1822 založil na Gräfenbergu první vodoléčebný ústav na světě. Priessnitz byl lékařem od pána Boha, měl intuici, mimořádné pozorovací schopnosti a paměť, navíc uvedl své myšlenky do praxe ve správnou dobu a na správném místě. Areál Priessnitzových léčebných lázní je citlivě zasazený do krajiny, tvoří dominantu širokého okolí a nabízí jedinečný výhled na celý hlavní hřeben Hrubého Jeseníku. K rychlé regeneraci zdejších klientů přispívají mimořádně příznivé klimatické podmínky: ze tří stran, ze severu, západu a jihu je chrání vysoké hřebeny hor, pouze směrem na východ je údolí otevřeno do polských rovin. Zdejší mikroklima působí příznivce při léčbě horních a dolních cest dýchacích, potíží krevního oběhu, nervové soustavy a vegetativního nervstva.
V sousední Dolní Lipové působil Johann Schroth, který vycházel z obdobných metod jako Priessnitz. Schroth používal mnohahodinové celkové mokré zábaly a dietní systém, který střídaly suché dny půstu a pitné dny - ne však vody, ale vína. Dnes se Lázně Dolní Lipová specializují na léčbu kožních onemocnění, cukrovky, onemocnění štítné žlázy a na léčbu obezity.
V jižním cípu podhůří Jeseníků se nachází Lázně Bludov, známé novými postupy při léčbě dýchacích potíží. Využívají podhorského klimatu Jeseníků a místního přírodního zdroje, sirného termálního pramene, známého již v 16. stol. Lázně disponují moderním rehabilitačním centrem, kde se léčí klouby, páteř a šlachy. I zde pomáhají shodit zbytečná kila.


Poslední komentáře - Tipy na výlet na Střední Moravě

Reklama:

Reklama

Kalendář akcí

První návštěvníci po znovuotevření v Zoo Liberec (11.5.2020-31.5.2020)

První návštěvníci po znovuotevření v Zoo Liberec (11.5.2020-31.5.2020) 11.05.2020

Zoo v Liberci se zavřela 13. března a zůstala tak sedm týdnů bez svého h...

Dole v dole...a nejen v tom Kokořínském! (12.5.2020-21.6.2020)

Dole v dole...a nejen v tom Kokořínském! (12.5.2020-21.6.2020) 12.05.2020

Pojedete-li od Mělníka na sever, snadno tento přírodní unikát ujde pozornosti...

Dům matky a Dům syna – Pomník Jana Palacha (16.1.2016-31.12.2020)

Dům matky a Dům syna – Pomník Jana Palacha (16.1.2016-31.12.2020) 16.01.2016

 Umělecké dílo amerického architekta Johna Hejduka, věnované městu Praze...

Výletník doporučuje

Muzeum Šumavy Sušice

Muzeum Šumavy Sušice

Sušické muzeum bylo založeno v roce 1880 a dnes sídlí v jednom z nejkrásnějších domů na...

Doporučujeme:

Doporučujeme pro ubytování:

  • V blízkosti Lednicko-valtického areálu se vám nabízí ubytování Mikulov.
  • Pokud si chcete rezervovat ubytování a pěkné chaty a chalupy k pronájmu, doporučujeme Vám navštívit portál MegaUbytko.cz. Najdete zde vše od luxusních penzionů až po levné ubytování v soukromí. Rezervujte si Vaše ubytování ještě dnes přímo u majitele za nejlepší ceny na trhu.