Doprava

Partner portálu

Reklama

Diskusní fórum

Staré Hrady

Skvělý tip na výlet !
20.04.17 (tarantulka)

Tropical Island - Německo

Vyražte s dětmi do tepla a za zábavou do...
20.02.17 (fandass)

české lanýže

I have observed that in the world these...
01.02.17 (Smithk195)

Diskutuj zde

Reklama

Úvodní stránka > Novinky

Tipy na výlety a aktuality

Reklama

[1]  2  3  4  ...  269  270  271  272  >>
Už tuto sobotu vystoupí Hana Zagorová na festivalu Okoř se šťávou

Už tuto sobotu vystoupí Hana Zagorová na festivalu Okoř se šťávou


29.05. 2017

Je máj, lásky čas, jak na Vás tohle období působí?

Nádherně, pokud nepadají z nebe provazy deště, tak je to super. Vlívá to životní optimismus a to já moc ráda.

Stačíte si vůbec to pěkné počasí užít, nebo jste plně pracovně vytížená, že moc času nezbývá?

Mám v podstatě pořád pracovní období, zrovna jsem přiletěla ze slovenského turné, kde jsem byla celý týden. Je pořád co dělat. Naštěstí je to moc fajn a mám hodně koncertů. Spíš ubírám, než abych měla touhu přidávat, protože toho je opravdu dost.

Máte teď spíše tvořivé období, nebo většinu času věnujete koncertování?

Teď mám v tom svém tvořivém úsilí maličinko pohov, protože jsem se rozhodla, že letos nevydám desku, ale až příští rok. Najednou mám v podstatě takový pocit, že něco zanedbávám, jak jsem zvyklá hrozně moc pracovat. (úsměv) To tvůrčí období je teď malilinko utlumený, protože dělám praktické věci, koncerty a zavřená ve studiu budu až příští rok.

Napsala jste také plno textů k písničkám. Vypozorovala jste na sobě nějaký řád, že byste např. nejraději tvořila ráno, nebo večer?

Řád to teda rozhodně nemá, protože nejsem profesionální textař, ačkoliv jsem jich napsala kolem devadesáti, ale to je proto, že žiju tak dlouhý život. (smích) Ta múza je velmi nevyzpytatelná, ale v každém případě si vybírám písničky, které chci otextovat a nedělám věci na objednávku, protože myslím, že bych to ani neuměla.
Koncert se konal v nádherném prostředí zahrady.

Vím o Vás, že jste napsala texty např. panu Gottovi, paní Pilarové a dalším. Jak tyto spolupráce vznikly?

To jsou jen takové výlety. U toho Karla to bylo velmi jednoduché, protože jsem dala celý devizový příslib za cestu do Londýna, kde jsem viděla v premiérovém obsazení muzikál Cats a tam jsem slyšela tu překrásnou písničku Memory, kterou si potom všichni zpívali, když vyšli z divadla. To byl fenomén, který jsem nikdy před tím v životě nezažila. Přijela jsem potom do Prahy, napsala text, zavolala Karlovi a řekla mu, že jsem slyšela písničku, kterou určitě musí on nazpívat, protože to je pro velký hlas a tak vznikla písnička, která se jmenovala Bílá.

Když zavzpomínáte na nejrůznější spolupráce, ať už to byly texty, duety, s kým se dařilo lehce a na spolupráci s kým ráda vzpomínáte?

Řekla bych, že se dařilo lehce docela všechno, protože jsem paličatý člověk, který se nenechá přesvědčit do něčeho, do čeho se mu nechce. Když jsem s někým spolupracovala, tak to bylo požehnáno tím, že to byl člověk, který byl sympatický, nebo už jsme se znali před tím. V případě např. Drupiho to byl člověk, kterého jsem slyšela předtím jen v rádiu a hrozně jsem ho obdivovala pro jeho nádherný hlas. Nepamatuji si v podstatě, že bych měla nějaké problémy s nějakou spoluprací.

Vedle zpívání a psaní textů, umíte hrát na nějaký hudební nástroj?

Ne, v tom jsem nepolíbená. Dlouhá léta jsem hrála na piano, ale nevím, jestli bych si teď k němu nesedla třeba obráceně, protože se mu vůbec nevěnuji. (smích)

Tak jakým způsobem se nabíjíte a relaxujete?

V tom to mám docela jednoduché, protože mám muže, který jezdí hodně po světě a jezdí do těch nejlepších operních domů a protože každá ta inscenace když se vytváří, tak trvá takových šest týdnů, tak za ním vždy jedu minimálně na těch čtrnáct dní. Když je to za oceánem, tak jezdím i na měsíc, to si dovoluji. Pak mě čeká šílená práce, protože to musím samozřejmě všechno dohnat, abych uspokojila také to své já, kapelu i Petra Rezka, se kterým spolupracuji na běžných koncertech i koncertech v Lucerně. Vždycky říkám, že dělám koncerty, které jsou větší a koncerty které jsou veliký, kam řadím právě Lucernu, která je úžasná a absolutně nesrovnatelná s ničím.

Vy sama posloucháte jakou hudbu? Posloucháte i současnou hudbu?

Ano, poslouchám i naše nové zpěváčky, ale musím říct, že když mám tolik práce, jako např. teď, kdy mám v první polovině měsíce dvanáct koncertů, tak mám ticho. To je opravdu ta moje nej hudba, protože to by už moje uši možná nevydejchaly.

Vaše životní nátura je jaká? Jste spíš skřivan, nebo sova? Jak máte nastavený tento biorytmus?

Vždycky říkám, že můžu v životě všechno, ale musím se vyspat. Je to jedno, jestli se vyspím z kraje večera, nebo brzy ráno, takže si myslím, že jsem v tom docela přizpůsobivá.

Vystupujete v sálech, ale také venku. Kde se Vám hraje lépe?

Víte, já vždycky říkám, že ti lidé jsou vlastně stejní, ať už je to venku, v sále, nebo někde v divadle. Záleží na tom, co těm lidem dáte a zda jsou spokojení tím, co jim dáváte. Lidé ví, na co jdou a to je ten základ. Když publiku dáte to, co chce, tak je v podstatě vždycky hodně podobné.

Už v minulém roce jste hrála na jednom velkém festivalu, tento rok budete hrát na festivalu Okoř se šťávou. Jak se na toto místo těšíte?

Těším se a těšit se mohou i diváci na nové písničky a samozřejmě i na ty staré, prostě na všechno. Loni jsem zpívala na Benátské noci a skutečně to pro mě byl nezapomenutelný zážitek. Novináři se mě ptali, jestli nemám trochu obavy z toho jiného publika, ale ne opravdu nemám, protože si myslím, že publikum je více méně stejné, když jim dáte to, co chtějí, pak nemůže být problém. Bylo tam snad patnáct tisíc lidí, nevím přesně kolik, ale bylo to moc fajn.

Byla jste na tom místě někdy, např. na výletě?

Byla jsem tam kdysi s Petrem Hapkou. Jinak ale musím říct, že tím místem jsem docela nepolíbená. Když budu mít příležitost a čas, tak si to místo moc ráda užiju.

Byla jste několikrát oceněna zlatou slavicí, jaký to je pocit?

Devět! Devět! Je to krásný pocit, protože to je cena popularity a lidi vás mají rádi a mají rádi to, co děláte. Jsem moc ráda, že mi diváci zachovávají přízeň, moc si toho vážím.

Jak vypadají vaše koncerty v současné době? Hrajete své staré známé písničky, nebo spíš ty nové?

I to i to. Je to takový mix. Bez těch starých písniček by mě lidi nepustili z podia a ten koncert by trval šíleně dlouho, kdybych se rozhodla hrát jen samé nové věci.

Chtěla byste něco vzkázat svým příznivcům?

Moc se těším na diváky a doufám, že oni se těší na mě.

Hranická propast a Zbrašovské aragonitové jeskyně

Hranická propast a Zbrašovské aragonitové jeskyně


29.05. 2017

Zbrašovské aragonitové jeskyně mají jednu, u nás zřejmě nepřekonatelnou zvláštnost, jsou našimi nejteplejšími zpřístupněnými jeskyněmi. Mohou za to vydatné hlubinné vývěry teplých kyselek, díky kterým kdysi vznikly. Podílely se také na zvláštnostech zdejší výzdoby – raftových stalagmitech, keříčcích aragonitu a pozoruhodných „koblihových“ povlacích na stěnách. Oxid uhličitý, uvolňující se z těchto minerálních vod, zaplňuje níže položené prostory jeskyní a na návštěvnických trasách je odčerpáván a neustále monitorován. Zatím prozkoumané chodby měří 1240 metrů, návštěvnická trasa je dlouhá 375 metrů a prohlídka zabere zhruba hodinu.

Objev jeskyní se datuje do roku 1912, kdy dělníci v lomu odkryli puklinu, z níž za silných mrazů vyrážel sloup páry. Bratři Josef a Čeněk Chromí, kteří se již dříve zajímali o krasové jevy v okolí Zbrašova, puklinu rozšířili a sestoupili 42 metry hlubokým komínem do prostory, dnes nazvané Jurikův dóm. V roce 1914 byl proražen nový vstup a byly podniknuty přípravy ke zpřístupnění jeskyní místními nadšenci, kteří si říkali „Sbor dobrovolných zbrašovských havířů“. Další éra nastala v letech 1952–1956, kdy byla postavena provozní budova, návštěvní trasa byla vybavena novou elektroinstalací a hlavně byl proražen východový tunel na lázeňskou kolonádu. Dnešní stav pochází z let 2002–2005, kdy se uskutečnila rozsáhlá rekonstrukce celého prohlídkového okruhu. Mnoho zasypaných výklenků a postranních chodeb bylo znovu odkryto a byla jim navrácena přírodní podoba. Drenážní systém odvádí nečistoty z chodníků návštěvní trasy tak, aby nebyla kontaminována níže tekoucí lázeňská kyselka.

Vedle Zbrašovkých aragonitových jeskyní je zcela unikátním zjevem nedaleká Hranická propast. Strmé svahy se trychtýřovitě svažují k hladině jezera v hloubce 69 metrů. Od nepaměti je opředena pověstmi, přikládajícími její vznik nadpřirozeným silám. Nejstarší písemný záznam pochází z roku 1580 a J. A. Komenský ji zachytil na své mapě Moravy v roce 1627 pod názvem Propast. Podvodní prostory jsou postupně prozkoumávány a dlouho se předpokládalo, že bude jednou z nejhlubších zatopených propastí. Při ponoru potápěče a s pomocí sondy bylo v roce 2016 dosaženo rekordní hloubky 473,5 metru a stala se tak skutečně nejhlubší zatopenou propastí na světě. Dna však dosaženo nebylo, takže se v budoucnu dají očekávat další překvapení.

Mnoho dalších informací o všech zpřístupněných jeskyních, otevíracích dobách a vstupném najdete na webových stránkách www.caves.czArcheopark Pavlov se umístil mezi Muzejními počiny roku 2016

Archeopark Pavlov se umístil mezi Muzejními počiny roku 2016


28.05. 2017

Druhé místo v kategorii Muzejní počin roku 2016 získal dnes večer Archeopark Pavlov na slavnostním předávání cen Gloria musaealis. Jubilejní - 15. ročník soutěže vyhlásily společně Asociace muzeí a galerií ČR, Ministerstvo kultury ČR a Český výbor ICOM. O pořadí na stupních vítězů rozhodla sedmičlenná odborná porota. Smyslem soutěže je upozornit na špičkové výkony institucí i jednotlivých odborných pracovníků v oblasti muzejnictví.

Pavlovská expozice uspěla v konkurenci 13 dalších projektů. Porotci se přitom v kategorii Muzejní počin zaměřili na aktivity, které vedly k významnému či dlouhodobému zkvalitnění sbírkotvorné činnosti, péče o sbírky, významnému obohacení sbírek nebo zpřístupnění oblasti důležité pro ochranu přírody a krajiny či kulturní dědictví. „Všechny nominované instituce se blýskly tím nejlepším. O to cennější pro nás druhé místo v kategorii Muzejní počin roku 2016 je. Za vznikem Archeoparku Pavlov stojí obrovský kus práce i kooperace opravdových kapacit ve svých oborech. Výsledkem je nebývalá souhra světově významné lokality, vystavovaných sbírek i unikátního architektonického řešení, kterou svým zájmem oceňují také návštěvníci. Jen od začátku dubna se jich do Archeoparku přišlo podívat bezmála dvanáct tisíc,“ uvedl Petr Kubín, ředitel Regionálního muzea v Mikulově, pod které Archeopark Pavlov spadá.

Autorem libreta expozice, která přenáší návštěvníky zpět v čase do doby, kdy pod Pavlovskými vrchy žili lovci mamutů, je mezinárodně proslulý profesor Jiří Svoboda z Archeologického ústavu Akademie věd. Výstava je díky němu nejen atraktivní, ale obsahově kvalitní a bohatá. „Návštěvníci si mohou prohlédnout nejrůznější nástroje, umělecké předměty, ostatky zvířat a dokonce autentický hrob tří záhadným způsobem uložených paleolitických mužů. Do života pravěkých lidí je vtáhne i několik multimediálních show – takzvaných videomappingů. Na ploše více než 500 metrů čtverečních se tak snoubí moderní technologie s klasickou muzejní prezentací,“ popsal Kubín.

Půda kolem Dolních Věstonic a Pavlova, ve kterém se Archeopark nachází, vydává paleolitické artefakty a kosterní pozůstatky pravěkých lidí i zvířat již po několik staletí, a stala se proto národní kulturní památkou. Tým archeologa Karla Absolona tu ve 20. letech minulého století vyzvedl ze země i proslulou Věstonickou venuši. A jeden takový nález předznamenal i podobu samotného muzea. „Součástí expozice se stala i skládka mamutích kostí, kterou odhalili archeologové při zahájení stavby v roce 2014. Návštěvníci si tak mohou prohlédnout ostatky pravěkých zvířat a osídlení přímo v místě jejich nálezu,“ popsal další unikát Archeoparku ředitel Kubín.

Samotná budova muzea se ostatně pyšní prestižními tituly Stavba roku 2016 nebo Stavba Jihomoravského kraje. Vzešla ze spolupráce architektů Radko Květa a Pavla Pijáčka a téměř celý výstavní prostor ukrývá v terénní vlně pod zemí, protože nálezy z doby lovců mamutů jsou ukryté čtyři až pět metrů hluboko.

Soutěž Gloria musaealis vyhlašují organizátoři ve třech kategoriích – Muzejní výstava roku, Muzejní publikace roku a Muzejní počin roku – a celkem se jí letos zúčastnilo 51 muzeí a galerií z celé České republiky s 81 projekty. Do finále se mezi Muzejní počiny nominovaly kromě Archeoparku i Oblastní muzeum Praha-východ s projektem „Památník národního útlaku a odboje“, Galerie moderního umění v Hradci Králové s „Rekonstrukcí budovy Galerie moderního umění“ a Vlastivědní muzeum v Olomouci se „Zámeckou expozicí Čechy pod Kosířem“.

DEN DĚTÍ v AQUACENTRU ŠUTKA jen za 1,- Kč!

DEN DĚTÍ v AQUACENTRU ŠUTKA jen za 1,- Kč!


28.05. 2017

Aquacentrum Šutka slaví Den dětí a pro všechny děti má připravené překvapení. Ve čtvrtek 1. 6. 2017 mají všechny děti do 15ti let* vstup do celého areálu Aquacentra Šutka na celý den za pouhou 1 Kč. Zároveň bude pro děti po celé odpoledne připraven bohatý sportovní program. Od 15:00 do 18:00 děti zažijí velké dobrodružství a zábavu na venkovní ploše před vstupem do areálu Aquacentra Šutka, kde pro ně budou připravené nejen zábavné hry a soutěže jako skákání v pytli, mini ping pong, pozemní hokej, ale především spoustu pěkných dárečků. Ti nejšikovnější mohou v soutěžích vyhrát volné vstupy do areálu Aquacentra Šutka nebo Beachklubu Ládví.

 

U příležitosti Mezinárodního dne dětí, který se celosvětově slaví 1. června, připravilo Aquacentrum Šutka zábavný sportovní program pro rodiny s dětmi, a to nově na venkovní ploše před vstupem do Aquacentra Šutka! Ten odstartuje ve čtvrtek 1. 6. 2017 v 15:00 hodin. Pro malé i velké je připraven bohatý program plný soutěží a her o hodnotné ceny. Děti budou moci vyzkoušet svou šikovnost na dopravním hřišti, ve skákání v pytli, mini ping pongu, pozemním hokeji a mnohém dalším. Akce bude ukončena v 18:00h. Vrcholem celého Dne dětí bude zvýhodněný vstup pro všechny naše návštěvníky do 15ti let věku*, kdy za pouhou 1 Kč budou moci po celý den užívat si zábavy v celém areálu Aquacentra Šutka. Nejen v padesátimetrovém krytém bazénu, ale především v našem aquaparku, kde na ně čekají 2 tobogány, skluzavky, divoká řeka, vodopád a mnoho dalšího. Rodiče si mohou odpočinout ve vířivce a načerpat síly v našem wellness, kde jim jsou k dispozici dvě finské sauny s venkovními ochlazovacími bazénky a dvě parní lázně.

Neváhejte proto a přijďte si užít báječný den se svou rodinou do Aquacentra Šutka! Program akce je zdarma. Vstup do Aquacentra Šutka pro všechny děti do 15ti let* za pouhou 1 Kč.

Veškeré bližší informace o této, ale i mnoha jiných akcích naleznete na webových stránkách www.sutka.eu nebo na www.facebook.com/AquacentrumSutka.

Partneři akce: společnost Storck, Beachklub Ládví, dětská odrážedla FirstBike, film Auta 3

* děti do 12ti let mají povolen vstup pouze v doprovodu dospělé osoby, tj. osoby starší 18 let; věk dítěte do 15ti let nutno prokázat

Dny Slavkova jsou největší městskou slavností

Dny Slavkova jsou největší městskou slavností


28.05. 2017

Srdečně Vás zveme na největší městské slavnosti v tomto roce – na Dny Slavkova. Uskuteční se již příští víkend od 1.  do 4. června a my věříme, že program potěší každého. Většina akcí je zdarma. Letos se akce ponesou v duchu Slavkov baví Slavkov a zaměříme se na představení nebývalého počtu zájmových organizací. Akce každoročně přiláká tisíce lidí. Loni navštívilo Dny Slavkova cca. 10 tisíc návštěvníků.

Podívejte se na podrobný program!

A na co se můžete například těšit?


Koncert konzervatoře Brno pod širým nebem, dětské odpoledne, posezení u cimbálu. Řemeslný jarmark, vystoupení dětských i zahraničních folklorních souborů a vystoupení legendární skupiny BSP v čele s Oto Balagem, Kamilem Střihavkou a Michalem Pavlíčkem.

Dny Slavkova se letos konají samostatně. Svatourbanské hody se uskuteční už o tomto víkendu od 26. do 28. května.

Logistický areál v Horních Počernicích v pátek ožije rodinným odpolednem

Logistický areál v Horních Počernicích v pátek ožije rodinným odpolednem


27.05. 2017

Společnost P3 Logistic Parks pořádá v pátek 2. června den otevřených dveří plný aktivit pro celou rodinu. V 15 hodin se otevřou brány před halou N v logistickém parku P3 Prague Horní Počernice. Na své si přijdou všichni, kteří chtějí vědět, jak to vypadá v kamionu, nebo jak se používá vysokozdvižný vozík. Na aktivní děti i dospělé čeká horolezecká stěna, ti nejmenší budou stavět město z kartonových krabic, tvořivé a zručné návštěvníky pak potěší květinový workshop.

Hladký povrch haly N bude pro páteční odpoledne mimořádně zpřístupněn všem bruslařům a skateboardistům, a kdo bude chtít, může si pod vedením instruktorů z České asociace slalomu na skateboardu zlepšit techniku. Geekové se zase rádi zdrží u virtuální reality a dalších technologických vychytávek. Speciálně vypravený mikrobus každou hodinu nabídne projížďku parkem s pěti zastaveními v halách s reálným provozem.

Místo konání je dobře dostupné autobusem linky č. 220 (zastávka Sezemická), autem od exitu 3 dálnice D10, anebo z Horních Počernic a Černého Mostu pěšky na kole. Více informací na facebookové stránce P3 Soused.

Za tratí u P3

Den otevřených dveří
Pátek 2.6. 2017, 15-19 hodin
Hala N, P3 Prague Horní Počernice- roh ulic Do Čertous a Ve Žlíbku
Více informací na Facebook události: https://www.facebook.com/P3Soused/?fref=ts

Mezi ploty, jeden z nejslavnějších českých festivalů, slaví 25 let

Mezi ploty, jeden z nejslavnějších českých festivalů, slaví 25 let


24.05. 2017

Originální pražský festival Mezi ploty si letos 27. a 28. května připomíná stěží uvěřitelné čtvrtstoletí existence. Velkolepě oslavit tyhle kulaté narozeniny přijedou hvězdy česko-slovenského uměleckého nebe jako Richard Müller, Xindl X, Tomáš Klus, Lenka Dusilová, Aneta Langerová, Monika Načeva, PSH, N.O.H.A. – DJ Set, Jan Potměšil, divadlo Sklep, Divadlo v Dlouhé, protagonisté pořadu Na stojáka a desítky dalších tvůrců a interpretů. Celkem na 14 scénách vystoupí asi 120 účinkujících, reprezentujících paletu hudebních a divadelních žánrů.

Jedna z největších českých hudebních a divadelních přehlídek, která opět startuje poslední víkend v květnu, není jedinečná zdaleka jen tím, že se koná na půdě Psychiatrické nemocnice Bohnice. Stěží by si totiž mohla udržet přízeň návštěvníků celých 25 let, kdyby nenabízela taky unikátní atmosféru, široký žánrový záběr a především pečlivý výběr účinkujících umělců. Letošní jubilejní ročník nebude rozhodně výjimkou: na 14 stageích rozesetých po mnohahektarovém areálu před návštěvníky předstoupí kolem 120 účinkujících – od plejády slavných muzikantů přes herce a tanečníky po akrobaty a kouzelníky.


Chybět nebudou výtvarné a pohybové workshopy, otevřená scéna pro začínající umělce, autorské čtení a interaktivní hry pro děti a jejich rodiče – zkrátka pestrobarevný mix pro všechny generace, který z bohnického parku spolehlivě učiní magnet pro milovníky kulturních zážitků.
I letos festival použije osvědčený model „programových zón“ určených různým skupinám návštěvníků s rozdílným vkusem.

Na hlavní hudební scénu Central Park dorazí hudebníci, kteří budou ladit uchu většiny návštěvníků – slovenská superstar Richard Müller, Tomáš Klus, Lenka Dusilová s kapelou Baromantika, Aneta Langerová, Xindl X, rappeři PSH, kytarový mág Michal PavlíčekMonikou Načevou, Sto zvířat, N.O.H.A. – DJ Set, Fast Food Orchestra, Kurtizány z 25. Avenue nebo Mňága a Žďorp.

Stejně tak se návštěvníci mohou opět těšit na Alternativní zónu pro milovníky nezávislé muziky, experimentů a tvůrců, kteří hudbu dělají podle svého, ať si žebříčky hitparád provádějí, co chtějí. Setkají se tu se slavnou slovenskou zpěvačkou Katarziou, legendární brněnskou alternativní formací Květy, kapelami U-Prag, Timudej, PrecedensSunflower Caravan, Jiřím Burianem v roli Kapitána Dema, Vladivojnou, ale třeba i jazzovou matadorkou Janou Koubkovou.

Street Art Zone
zase přinese hlavně mladým lidem pestrou směs moderní muziky a program s lifestylovými prvky, které jsou právě pro ně atraktivní. Zahrají tady Cocotte Minute, Pio Squad, Krucipüsk, Circus Brothers, Artmosphere, Loco Loco, Prague Conspiracy, The Complication, ale i proslulý beatboxer En.dru.

Festival Mezi ploty není jen multižánrový, ale taky multigenerační. Pro mládež, kterou ještě moc neláká hip hop, bude proto připravena rozlehlá Rodinná zóna, která se stane kouzelným místem společných kulturních zážitků dětí a jejich rodičů nebo prarodičů. Bude se skládat hned z několika scén:

V hudební části pobaví všechny generace například Pískomil se vrací, Děda Mládek Illegal Band, Dáda Patrasová, Škola písničkou, Čiperkové, TV MiniUni, Divadlo v Dlouhé s písničkami z představení S úsměvy idiotů a taky Sto zvířat, kteří se tentokrát představí s programem ušitým na míru dětem.

Na Dětské divadelní scéně vystoupí Jan Onder z Déčka České televize, Dětská opera Praha, Baletní škola Olgy Kyndlové (při Státní opeře Praha), Naivní divadlo, Studio Damúza, Divadlo Continuo, Loudadlo s Jů a Hele ze Studia Kamarád, Divadlo D5, Divadlo na cucky, Divadlo Láry Fáry nebo spolek Storytelling.

Aby se děti stoprocentně nenudily, vyroste v areálu ještě Dětská scéna radosti s novým cirkusem, akrobaty, klauny, kouzelníky, bubeníky, bublinářem, a dokonce tančícími psy! Objeví se tu třeba Long Vehicle Circus, Squadra Sua, Sacra Circus, Cink Cink Cirk, AVENTYR, Robert Navaro a další.

Festival Mezi ploty navíc prokáže svou sílu jako špičková divadelní událost. Divadlo povládne jak na venkovních scénách, tak především na prknech kamenného Divadla za plotem. Na jevišti se objeví kultovní divadlo Sklep, Chantal Poullain, divadelní spolek KašparJanem Potměšilem, Divadlo v Dlouhé, A studio Rubín, Losers Cirque Company nebo Bohnická divadelní společnost.

V modrém salonku divadelní budovy pak vznikne Scéna čtení, kde si návštěvníci zblízka poslechnou osobnosti, jako je Veronika Žilková, Valerie Zawadská, Mário KubecGabrielou Filippi či „fyzický básník“ Petr Váša.

Letošní novinkou je scéna v plenéru před divadlem, která bude věnovaná komedii. Diváky spolehlivě rozesměje představení Na stojáka Ester Kočičkové, Karla Hynka, Petra Vydry, Dominika HeřmanaAdély Elbel a také soubor VOSTO5, SKUTR, Zapětdvanáct, Show Miloše Knora, Bílé divadlo Ostrava, Slam poetry show, Divadlo Spektákl a divadelní soubor Ještě chvilku... při Jedličkově ústavu.

Jak hudbě, tak divadlu bude zasvěcena Scéna otevřeného umění, která nabídne prostor pro amatérské a začínající umělce, které na některé z hlavních scén možná potkáme za pár let.

Specialita, kterou stěží najdeme na jiném festivalu, se jmenuje Oáza. V této zóně si může každý vyzkoušet různé relaxační a meditační praktiky, které pomáhají poznat sebe sama a překonávat stres v každodenním životě. Tak spolek Bosá turistika odvážlivce seznámí s chůzí po střepech a žhavém uhlí, workshop hypnózy povede PhDr. Martin Dlabal z Institutu hypnózy a hypnoterapie, Bistro Anatomy Movement Lab nás zasvětí do tajů akro jógy a OSHO centrum Praha zase do dynamické meditace. Projekt Asylum pak pouze pro festival Mezi ploty připravil „LARP duševních poruch“ jako skupinovou terapii v podobě hraní rolí samotnými návštěvníky.

A ani to není zdaleka všechno: návštěvníci se budou moci zúčastnit výtvarných a pohybových workshopů nebo interaktivních her, seznámit se s prezentacemi neziskových organizací a chráněných dílen, zapojit se do diskuzí na zajímavá témata s psychology a terapeuty, či dokonce podpořit „déemesekou“ Nadaci Bona, která pomáhá bohnickým pacientům s návratem do života.

Kromě samotného festivalu se tvůrci „Plotů“ rozhodli jubileum ozvláštnit také speciální mediální kampaní se sloganem Patřím do Bohnic, která začíná v březnu. Zúčastní se jí řada slavných osobností, které souzní s její ústřední myšlenkou.

Chceme touhle kampaní ukázat, že kdo ještě vyznává normální hodnoty, jako je třeba zájem o druhé lidi, v dnešní společnosti občas vypadá, že je vlastně nenormální. Patří tedy do Bohnic, kam se ostatně těší, protože se tam sejde s podobně naladěnými. Uděláme všechno pro to, aby kampaň měla vtip a nadhled, které jsou pro Mezi ploty typické, ale víc zatím prozrazovat nebudu,“ vysvětluje ředitel projektu Mezi ploty Robert Kozler.

Vstupenky na festival jsou do 26. května k mání v předprodeji Ticketstream za 290 Kč (jednodenní) a 490 Kč (na celý víkend). Na místě si je můžete koupit za 350 a 600 Kč. Děti do 6 let mají vstup zdarma – stejně jako držitelé průkazů ZTT / ZTP P – a za děti do 15 let se na místě platí 150 Kč. Podrobnější informace o vstupenkách najdete na: http://meziploty.cz/otazky-a-odpovedi/.

Vítejte v Rezidenci Club Canada!

Vítejte v Rezidenci Club Canada!


23.05. 2017

Naše ubytování se nachází v čistém prostředí obce Lipno nad Vltavou /Šumava /, v nadmořské výšce 776 m.n.m. Lipno nad Vltavou je malebná obec v jižních Čechách ležící na levém břehu údolní nádrže Lipno nedaleko přehradní hráze.

Dovolujeme si Vám díky své poloze nabídnout překrásný výhled do údolí jezera Lipno. Ubytování poskytujeme pro všechny kategorie návštěvníků.
Součástí ubytování je terasa s posezením a malebným výhledem na jezero, který Vás jistě při prvním pohledu donutí k chvíli klidu a relaxace. Ani na ty nejmenší jsme nezapomněli, pro ně máme připravené dětské pískoviště a houpačku.

V létě můžete využít turistiku, cykloturistiku, houbaření a nebo lenošení.
Svůj čas si můžete rovněž zpříjemnit využitím wellness, které se nachází v objektu a užít si příjemnou saunu či koupel ve vířivce.
Svým vybavením je ubytování vhodné pro rodinnou dovolenou, páry, seniory, ale i pro pořádání školení, porad, rodinných oslav, aj. Budeme se snažit, abyste si u nás svou dovolenou maximálně užili a cítili se tady příjemně a pohodově.

Chceme Vám touto cestou nabídnout své služby, které si můžete prohlédnout na našich webových stránkách www.clubcanada.eu

Rezidence Club Canada nabízí ubytování v nových a moderně vybavených apartmánech s panoramatickým výhledem na Lipenské jezero a Šumavské kopce. Pro ubytované hosty k dispozici  bezdrátový Wi-Fi internet.

K dispozici jsou kompletně vybavené apartmány pro 2 až 25 osob.
Většina moderně vybavených apartmánů Vás zaručeně uchvátí svým krásným výhledem s terasy či balkónu, který Vám navodí dokonalý pocit odpočinku.

Apartmán/studio pro 2- 3osoby: obývací pokoj s kuchyňskou linkou, zdí oddělená ložnice, koupelna se sprchovým koutem, WC, předsíň.
Apartmán Garden ( s předzahrádkou a výhledem na jezero) s terasou a překrásným výhledem na jezero pro 3-4 osoby, obytná plocha je 40/50 m2.
Apartmán Classic TERACES ( s velkou terasou a výhledem na jezero) s terasou a překrásným výhledem na jezero pro 3-4 osoby, obytná plocha je 40/50 m2.
Apartmán PENTHOUSE s balkónem a překrásným výhledem na jezero pro 3-4 osoby, obytná plocha je 40/50 m2.
Apartmán XXL pro 25 osob -mezonetový apartmán s 5 ložnicemi a velkou terasou 150m 2 , pergolou a výhledem na jezeros výhledem na Lipno.
Jedná se o rozlehlý, prostorný apartmán s velkým společenským prostorem, barem, kuchyňkou 2x, WC a sprchou se vstupem na velkou venkovní terasu.

Vybavení apartmánů: obývací pokoj s kuchyňskou linkou, jídelní stůl a židle podle počtu lužek, rozkládací gauč pro 1 dospělou osobu nebo 1-2 děti, konferenční stolek, DVD přehrávač a LCD televize, v ložnici postel pro 2 osoby, 2x noční stolek, ložní prádlo, ručníky, toaletní potřeby, koupelna se sprchovým koutem a WC.
Kuchyň: myčka nádobí, dvouplotýnkový sporák, digestoř, lednice, mikrovlnná trouba, varná konvice a nádobí pro 4 osoby.

Wellnes, sauna a vířivka


V naší Rezidenci je pro ubytované hosty k dispozici také sauna pro 6 až 8 osob, šatny a sprchy.
V prostorách sauny se nachází také vířivka pro 3 osoby. Sauna s vířivkou je po náročném sportovním dni nebo při deštivém počasí ten nejlepší odpočinek pro Vaše tělo, mysl a ducha.


Klubovna, společenská místnost, snídaně

V rezidenci najdete prostornou společenskou místnost. Zde se podávají snídaně, nebo můžete klubovnu využít pro posezení s přáteli v otevírací době. Tyto prostory je možné po dohodě také pronajmout za 150,-Kč/hodinu.
Snídaně připravujeme pouze vegetarianské. Kvalitní suroviny a etický přistup.
Snídaně zahrnuji:Esspreso, velký výběr čajů, možnost bezlepkové snídaně, jogurty a sýry, ovoce a zelenina, cornflaky a kaše, vejce a pečivo, sladké pečivo a 100% džusy. Krásné ranní posezení v příjemné atmosféře.
Cena 150,-Kč/dospělí a 90,-Kč/děti
 

Organizace firemních akcí (včetně technického vybavení)


Jsme schopni nejen profesionálně zaštítit FIREMNÍ AKCE, TEAMBUILDINGY, EVENTY, KONFERENCE, VEČÍRKY atp., ale zároveň Vám poskytnout dlouholeté zkušenosti celé společnosti, osobní a velmi vstřícný přístup, NA KLÍČ Vám pomůžou vytvořit nevšední zážitek pro vaše kolegy/kolegyně, zaměstnance/obchodní partnery.
 
Těšíme se na vaši návštěvu!

Rezidence Club Canada
Lipno nad Vltavou 25, 382 78
Česká republika
www.clubcanada.eu

REZERVACE UBYTOVÁNÍ A INFORMACE
Makovetská Olga, BA (Hons)
tel: +420 602 455 822
e-mail: makovetska@volny.cz  
nebo e-mail: info@clubcanada.euVesmír – Multimediální show na Veletrhu vědy 2017

Vesmír – Multimediální show na Veletrhu vědy 2017


21.05. 2017

Dechberoucí představení plné vizuálních efektů s průvodci Pavlem Suchanem z Astronomického ústavu a hercem Pavlem Liškou vás vtáhne do hlubin vesmíru.

V sále vás čeká videomapping, podíváte se nad naší Zemi, k naší nejbližší hvězdě Slunci, proletíte Sluneční soustavou a společně se dostaneme i ke vzdáleným galaxiím. Budeme doufat, že obrovská černá díra vás nezbaví gravitace a na konci představení se ocitnete zase zpátky v Letňanech. Představení je pro návštěvníky Veletrhu vědy zdarma, rezervujte si svá místa včas!

Kdy: 10. června 2017 od 16:00 do 16:45
Kde: PVA Letňany, Beranových 667, Praha 9, 199 00
Vstupné: zdarma
Rezervace: http://registrace.veletrhvedy.cz/
http://https//www.facebook.com/veletrhvedy
www.veletrhvedy.cz

Litoměřický hrozen letos již po šesté

Litoměřický hrozen letos již po šesté


21.05. 2017


Tradiční prezentační, soutěžní a prodejní výstava vín z Čech a Moravy, nesoucí poetický název „Litoměřický hrozen“, pořádá Centrum cestovního ruchu Litoměřice letos již po šesté.

 
V rámci této komorní výstavy, která každoročně oživuje prostory litoměřického hradu, proběhla 5. května také soutěž přihlášených vín. Funkce ředitele soutěže se laskavě ujal pan Ing. František Kupsa z Žernoseckého vinařství. Slavnostní vyhlášení oceněných vín proběhne v rámci programu samotné výstavy, která rozvíří kulturní dění ve městě v sobotu 3. června od 10 do 20 hodin.  Kromě ochutnávek výtečných vín od přítomných vystavovatelů nebude chybět občerstvení vhodné k vínu. O hudební doprovod se postará Áda Škarda se svým bandem.  Letošní ročník se koná s podporou Vinařského fondu České republiky pod záštitou starosty města Litoměřice Mgr. Ladislava Chlupáče.

 

Vstupné na výstavu činí 100,- Kč a všichni zájemci jsou srdečně zváni.


Více informací naleznete na www.litomerickyhrozen.cz.

[1]  2  3  4  ...  269  270  271  272  >>
Reklama:
Reklama:

Přihlášení

Propojit Vyletnik.cz s Facebookem
Přihlásit se Nová registrace

Reklama

Booking.com

Předpověď počasí

Úterý

30 °C
Středa

25 °C
Čtvrtek

22 °C

In-počasí

Reklama

Kalendář akcí

Nová pravěká expozice v Galerii městského muzea Čáslav (3.4.2017-31.5.2017)

Nová pravěká expozice v Galerii městského muzea Čáslav (3.4.2017-31.5.2017) 03.04.2017

Nejstarší z nich pamatují  už 7 tisíc let.  Doklady  příchodu ...

Jarní exkurze do světa vědy (15.5.2017-18.6.2017)

Jarní exkurze do světa vědy (15.5.2017-18.6.2017) 15.05.2017

Akce je zaměřena především na studenty středních škol a jejich učitele, kteří...