Doprava

Partner portálu

Reklama

Diskusní fórum

Essay Help For UK University Students

If you really want to deliver a...
21.04.18 (stephenhawking)

Do My Coursework Online

Very good citizenship no longer merely...
21.04.18 (gracie)

cat mario

I know there will be many difficulties and...
21.04.18 (thutrangctp)

Diskutuj zde

Reklama

Úvodní stránka > Novinky

Tipy na výlety a aktuality

Reklama

[1]  2  3  4  ...  290  291  292  293  >>
Foťte a poznávejte přírodu Prahy. Zapojte se do City Nature Challenge 2018: Prag

Foťte a poznávejte přírodu Prahy. Zapojte se do City Nature Challenge 2018: Prag


22.04. 2018

Baví vás fotit? Máte rádi přírodu? Přidejte se k jedinečnému mezinárodnímu projektu City Nature Challenge 2018: Prague, který poprvé přivedlo Národní muzeum do Prahy jako součást  programu oslav 200. výročí od svého založení. Ukažme světu, jak unikátní je pražská příroda!

Jedná se o první mezinárodní ročník, kdy v období od 27. do 30. dubna 2018 bude proti sobě soutěžit celkem 70 měst z celého světa o největší počet pozorování živé přírody na svém území. Samotná soutěž vznikla v roce 2016 v San Franciscu, kde se uspořádal historicky první ročník. V roce 2017 probíhala soutěž již po celých Spojených státech amerických a zapojilo se na 16 měst s celkovým počtem přes 4 000 účastníků.

V letošním roce se konečně samotná myšlenka přesunula i na jiné kontinenty a do soutěže se tak mohla zapojit města jako například Londýn, Sydney, Tokyo a samozřejmě Praha. Jak vše probíhá? Stačí si jen zdarma stáhnout mobilní aplikaci iNaturalist, zaregistrovat se do projektu a vydat se ven objevovat přírodní krásy Prahy.
„I v Praze můžeme potkat zajímavé a mnohdy dokonce chráněné druhy živočichů a rostlin, a proto je teď na nás, abychom světu ukázali, že Praha není jenom město s historickými památkami, ale i překvapivě bohatou faunou a florou,“ řekl ředitel Přírodovědeckého muzea Ivo Macek.

Projekt dále podpořili i další přírodovědně zaměřené pražské organizace jako Agentura ochrany přírody a krajiny, Česká botanická společnost, Česká společnost pro ochranu netopýrů, Dům dětí a mládeže hl.m.Prahy, Lesy hl. m. Prahy, Univerzita Karlova (Přírodovědci.cz), webový portál Biolib.cz a Toulcův dvůr.

Ačkoliv soutěž o největší počet pozorování bude trvat jen tři dny, registrovat se a zadávat svá pozorování můžete během celého roku, stejně jako si prohlížet či komentovat pozorování ostatních. Pokud byste se chtěli dozvědět více o pražské přírodě, pak si nenechte ujít doprovodný program pořádaný v rámci projektu City Nature Challenge. V sobotu 28. dubna od 10.00 do 16.00 vás například zveme na Den otevřených dveří Kroužkovací stanice Národního muzea.

Informace o doprovodném programu budou průběžně zveřejňovány na stránkách www.nm.cz

Čarodějnický rej na Stezce korunami stromů Krkonoše

Čarodějnický rej na Stezce korunami stromů Krkonoše


22.04. 2018

Slet krkonošských čarodějnic se uskuteční v pondělí 30. dubna 2018 od 10.00 do 17.00 na Stezce korunami stromů Krkonoše v Janských Lázních. Po celý den se bude po Stezce pohybovat několik čarodějnic. Všechny děti dostanou u vchodu na Stezku magický amulet, který je bude chránit před jejich čarodějnými kouzly.  Programem bude celý den provázet nový maskot Stezky veverčák Emil.

Další informace: www.stezkakrkonose.cz

Text k foto: Plakát k akci Čarodějnice na Stezce

Království železnic se rozroste o zmenšené Pardubicko

Království železnic se rozroste o zmenšené Pardubicko


22.04. 2018

Oblíbená smíchovská expozice Království železnic má jasný plán. Rozhodla se rozšířit koleje až do Pardubic. Model tohoto kraje v Království, které chce postupně zmapovat celou Českou republiku a její síť železnic, dosud chyběl.

Děti i jejich rodiče tedy uvidí nejen model pardubického nádraží, ale také dostihové závodiště, tradice perníkářské výroby, budou tu i zásadní podniky jako Synthesia a Paramo, jen kousek vedle pak i výroba autobusů a karosářské muzeum ve Vysokém Mýtě a podobně. Kolejovou dopravu doplní “autoprovoz” modelového dopravního podniku s pojízdnými autobusy a trolejbusy, které jsou pro tento kraj typické. Kraj však samozřejmě netvoří jen krajské město, proto se můžete těšit na ještě mnohem víc.

Projekt, modeláři, prostor i dodavatelé jsou na chystané novinky připraveni. Chybí už jen peníze. Království železnic se proto rozhodlo zkusit je získat od lidi, svých nadšených fanoušků, kteří se sem i několikrát ročně vrací. Jak? Prostřednictvím crowdfundingové kampaně na HitHitu. Stránku celého projektu pak můžete najít zde: http://www.HITHIT.cz/Pardubicko-v-Kralovstvi

“Dlouho jsme věřili, že bude možné provozovat projekt obřího centra zábavy pro rodiny s dětmi a školy, jehož centrem je největší modelové kolejiště, jako jakýkoliv jiný podnikatelský záměr. Ale po otevření v roce 2009 začaly i na Českou republiku dopadat důsledky finanční krize, a když se zdálo, že se v roce 2012 začíná opět dařit, přišla po necelém roce jako blesk z čistého nebe tři roky trvající intervence ČNB na kurz koruny k euru. Nájem platíme majiteli komplexu právě v eurech, takže ze dne na den skokově stouply provozní náklady,” popisuje situaci autor původního nápadu a statutární ředitel Království železnic Matěj Horn a dodává: “Omezili jsme maximum možného z provozní režie, propustili i část zaměstnanců a stále je to málo. Po ukončení intervencí zvládáme z vybraného vstupného zajistit pokrytí nájmu a běžných provozních nákladů, ale na větší investice dlouhodobě nezbývá.”

Proč crowdfunding?


Zajímavé je, že první nápad na financování další výstavby prostřednictvím takzvaného crowdfundingu dostali provozovatelé přímo od samotných návštěvníků. Lidé si totiž začali všímat, že nové části kolejiště nerostou tak rychle jako předešlé a ptali se proč. Čas ukázal, že má-li se projekt železničního modelu České republiky posunout, je to zřejmě jediná reálná možnost.
Toto financování je založeno na prodeji nejrůznějších produktů, spjatých s projektem, často limitovaných sérií, nebo jinak jedinečných předmětů či zážitků. “V praxi to znamená, že nechceme od nikoho nic zadarmo. Každý, kdo na rozvoj železničního modelu přispěje jakoukoli částkou, zároveň dostane odměnu,” vysvětluje autor původního nápadu a statutární ředitel Království železnic Matěj Horn.

Cena každého takového produktu, respektive dárku či odměny, je nastavena tak, aby rozdíl po úhradě nákladů na dárek přispěl 20 až 50 procenty své ceny na výstavbu modelového provedení Pardubického kraje v Království železnic.  Jakkoliv jde o primárně komunitní věc, Království nabízí řadu produktů - odměn i pro firmy, od malého modelu v kolejišti, až po produkci oslavy například pro zaměstnance a děti v expozici.

Kolik peněz je potřeba?


Náklady na kompletní výstavbu modelového provedení kraje představují investici ve výši 2,7 milionu korun, ale crowdfunding má jednu zásadní podmínku. Pokud se nepodaří vybrat celou cílovou částku, byť o jedinou korunu, vybrané prostředky se vrací zpět těm, kdo je vložili.

Proto v Království dali na radu zkušenějších a projekt rozdělili na 4 finanční milníky. Základem jsou zakázkové modely dominant kraje a každý další milník přidává další a další prvky, až po ideální provedení v plné výši nákladů. V kampani cílí na částku 1,25 milionu korun.

„Přirozeně bychom mohli skončit a pražské Království železnic zavřít. Ale stabilní zájem rodin s dětmi, které tvoří majoritu návštěvnosti, a díky kterým se umísťujeme na předních příčkách nejvyhledávanějších turistických atrakcí, velí pokračovat a udělat vše možné i nemožné, abychom tu pro ně byli i dále. V nadšených, rozesmátých tvářích návštěvníků denně vidíme, že to má smysl,“ dodává optimisticky Rudolf Pospíšil, mluvčí projektu.

Historické bicykly a veteráni, bonsaje i Nový Zéland

Historické bicykly a veteráni, bonsaje i Nový Zéland


22.04. 2018

Bonsaje, britské i japonské speciality, anglické a francouzské zahrady, historické dopravní prostředky, a to vše v kombinaci s květinami. Zahrady plné příběhů. To je letošní téma již tradičních Dnů otevřených zahrad konajících se na zámku ve Žďáru nad Sázavou poslední květnový víkend (26. – 27. května od 10 do 18 hodin).

„Celý letošní rok jsme věnovali cestování ve všech podobách. Proto při příležitostí otevření zahrad hraběnky Thamar Kinsky se návštěvníci například projedou na netradičních kolech či koních. O bonsajích bude povídat známý pěstitel Petr Herynek, jeden z prvních pěstitelů těchto skvostů u nás. Praktická ukázka nesmí chybět. K našim akcím patří tvoření. Letos se budou vyrábět klobouky nebo čelenky z květů. Kdo byl na Dnech otevřených zahrad loni a absolvoval procházku po zahradě s botaničkou Věrou Bidlovou, může se na ni těšit i letos. A skrze fotky se podíváme i na Nový Zéland,“ láká Lucie Herberová, marketingová ředitelka Zámku Žďár nad Sázavou.

K cestování patří objevování nových chutí, focení i kufry
Kufry a květiny… Že to nejde dohromady? Omyl. „Spolupracujeme se zahradnickou školou z Litomyšle a ta pro nás vytváří modely různých typů zahrad, které aranžují do starých kufrů. Aby se zájemci naučili fotit nádherné fotky mobilním telefonem, pozvali jsme Davida Macháčka z České televize. Ten vede na svém Facebooku už pět let tzv. Můj rok. Každý den přidá jednu fotografii s veršem pořízenou mobilem a prozradí návštěvníkům, jak na to. A co nesmí chybět, je jídlo. V nabídce bude třeba sushi nebo tradiční britské fish and chips,“ odhaluje malou část programu Herberová.

Rodina Kinských se na všechny těší
Thamar, Marie a Constantin Kinští tráví na žďárském zámku mnoho času a ani letos nesmí na Dnech otevřených zahrad chybět. „Jsem nadšená, když vidím, jak si lidé mé zahrady a celý areál užívají, baví se a mají u nás krásný víkend,“ říká gruzínská princezna Thamar Kinsky, která své zahrady letos otevře už po osmé.

Podrobný program najdete na www.zamekzdar.cz

Festival mini – dětský prodejní festival, jediný svého druhu u nás

Festival mini – dětský prodejní festival, jediný svého druhu u nás


20.04. 2018

Již popáté se bude v Praze konat Dětský prodejní festival mini. Jeho v pořadí třetí jarní edice se odehraje v industrálních prostorách areálu Továrna v pražských Holešovicích. Celý výstavní prostor i vstup do něj bude bezbariérový. Přes padesát pečlivě vybraných značek, designérů, módních návrhářů, nakladatelství a obchodů z České a Slovenské republiky představí výrobky a sortiment, které zaujaly ředitelku festivalu originalitou a kvalitou, překračujícími běžnou nabídku pro děti a rodiče na našem trhu. „Festival se tentokrát ponese ve stylovém duchu. Více než polovinu vystavovatelů tvoří značky s oblečením, šperky a módními doplňky pro děti i maminky, říká zakladatelka a ředitelka mini Tereza Bruthansová. „Jako překvapení navíc chystáme módní přehlídky. Na vizuálu se proto letos zabydlela oblékací panenka, již si děti budou moci na mini či doma vystřihnout. Ve výběru nezapomínáme samozřejmě ani na poutavé hračky, nábytek, kosmetiku a knížky, mezi nimiž bude celá řada novinek.“

móda

Na své si přijdou jak děti tak jejich maminky. Nové kolekce na jaro a léto představí značka Julie, jež na minulém mini vyhrála hlavní cenu, spolu s dalšími domácími značkami jako např. Young Primitive, Shark in the Park, street wearová LoowFAT Kids, Šimido, Koa Koa Baby nebo Elí Belí, BeBirdie, Duomamas a Nadoma a Naven. Nová značka MInimis Kids nabídne milníková trika. Pražský concept store NilaKids má ve svém protfóliu nové kolekce eco-friendly značek Gray Label, Tinycottons, Mainio a Bobo Choses. Obchod Fór Kids přiveze např. dánské značky Small Rags, Fixoni a EN.FANT. Ze slovenských značek na mini své nové kolekce oblečení odprezentují Czula, Cila a Takitak spolu s Moe. Značky Mile a Lali zastoupí concept store Wildmini. Slovenský obchod BubbaChic předvede výběr korejských módních značek, nevšedních gumáčků a přebalovací tašky od belgické firmy Childhome. Česká Braasi připravila na mini premiéru své kolekce dětských batohů Braasi Baby, jejichž podšívku navrhl ilustrátor Patrik Antzack. Výrazné zastoupení bude mít na festivalu tentokrát autorský šperk. Chybět nebude již tradičně vyhledávaná Le Petit Délice ani kojící náhrdelníky od Mimijo. Jako novinky na mini představíme slovenskou šperkařku Hany H. Kašičkovou, jež pro maminky tvoří na míru prstýnky s iniciálami či jmény dětí, a českou Lenku Kerlickou, která pod svou značkou 27Jewelry připravila kolekci dětských náušnic. Kerlická navíc představí i svoji knihu-deník V plenkách. Značka Bloque kromě zápisníků, deníku

Dětské hlášky nabídne několik novinek. Maminky spolu s dětmi ocení vyhledávané nosící šátky od české Omnifery a její podznačky MOM, pro niž autorka Jana Kračmárová vytvořila speciální mini edici červeného šátku a náhrdelník pro maminky MOM. Chybět nebudou ani kabelky, kufříky a další doplňky od Lumpky, stylové nerozbitné sluneční brýle pro děti od 0 do 12 let přiveze francouzská značka Ki ET LA. Květinové věnečky, indiánské čelenky a další doplňky chystá pro malé návštěvníky Čarbičková Bijoux.

hračky, knížky, nábytek a doplňky

Oblast dětského nábytku se rozroste o novou českou značku Chic by Pig, jež bude mít na mini premiéru, a dále o jedinečné židle v podání dánských firem Nofred a Elements Optimal z nového e-shopu Lavly.  Rostoucí nábytek představí domácí Mimimo, zatímco BubbaChic přiveze cenami ověnčenou jídelní židli Evolu od belgické fy Childhome. Milovníky dřevěných hraček nadchne skřítkovské ŠimiDO a Utukutu s multifunkčními houpačkami a novinkami. Na mini se vrací také Pikle s projektem Kufříkov, Hvězdářem a novým setem Můj piknik. Knihy najdou návštěvníci např. na stáncích nakladatelství Meander a Host.

Pestrou nabídku hraček a doplňků nejen do dětských pokojů nabídne obchod Arki se slovinskou značkou Ooh noo a také novinkou z vlastní produkce, dánská značka Done by Deer. Dále se na festivalu představí např. obchody Kidtown, Chytrá opička, LilyLu, Wildmini a nový eshop Lavly. Česká značka Pampe předvede svá módně oblečená textilní zvířátka. Ze stylových jízdních prostředků malé cyklisty zaujmou japonská kola Tokyobike z obchod Urbane, vyhlášená patentovaná odrážedla a novinka v podobě celoodpruženého šlapacího kola od české značky Re pello a berlínská odrážedla Banwood a londýnská šlapací kola Bobbin z e-shopu Lavly. Bio dětskou a těhotenskou kosmetiku a drogerii přiveze Babystart. Novou polskou kosmetiku Yope objeví návštěvníci na stánku Wildmini.


doprovodný program

Děti se mohou těšit na výtvarné dílny, např. se značkami Bajkajlaj a Pikle a také s autorkou dětských knížek Oksanou Bulou (Zubr si hledá hnízdo od nakladatelství Host). Dále si užijí čtení s dílničkou připravené nakladatelstvím Meander a zdobení cupcakes s Lelí’s cupcakes. Doporučujeme si účast na programy rezervovat. Na mini tentokrát také proběhnou módní přehlídky (vždy vod 17h), na nichž své nové kolekce představí např. Shark in the Park, Julie, Young Primitive, LoowFAT Kids, Skibi a NILAkids. K dispozici bude klidová zóna pro kojící maminky. Přebalovací pulty vybaví bio plenkami a kosmetikou firma Babystart.

občerstvení

Občerstvit se návštěvníci budou moci např. u stánků Bistro 8, Salt’n Pepa, FlatWhite, Lelí’s cupcakes a nová značka nanuků Lunar.

!možnost placení kartou: připravily jsme tentokrát pro návštěvníky možnost platit za zboží kartou prostřednictvím služby SlashPay u stánků, které tuto službu využíjí.

20.ročník Open air festivalu OKOŘ SE ŠŤÁVOU 2018

20.ročník Open air festivalu OKOŘ SE ŠŤÁVOU 2018


16.04. 2018

20.ročník open air festivalu v romantickém místě podhradí hradu Okoř se tento rok uskuteční v sobotu 2. června. a to už od 12. 00 hod. Přijďte s námi oslavit 20 let festivalu.


Ve 20.00 hod. vystoupí na hlavním podiu Hana Zagorová.

Poprvé na Okoři uslyšíte objev roku skupinu Mirai ,která v součastné době patří mezi stále více oblíbené.

Přijedou s námi slavit i Rybičky 48, Wohnout nebo skupina Jelen.

Dále se můžete těšit na ATMO music, Perutě s Milanem Peroutkou, České Srdce, Pekaře nebo Sabinu Křovákovou.

Festival zahájí ve 12.00 hod. na hlavním podiu Pokáč.

Na festival jako každý rok bude jezdit kyvadlová doprava.

Z Prahy  autobusového nádraží Veleslavín, Kladna a to i po ukončení akce. Přidali jsme i linku ze Slaného.

Přesné info v sekci doprava na stránkách - www.okorsestavou.cz/doprava

V areálu bude stanové městečko zdarma pro návštěvníky festivalu. Během akce můžete navštívit zřiceninu hradu Okoř a nebo si prohlídnout nádherné okolí tohoto místa.

Pro cyklisty je v areálu festivalu hlídané místo na kola. Stany a spacáky s sebou !!!

Vstupenky na místě se budou prodávat od 9.30 hod.

Areál festivalu bude otevřený od 10.00 hod.

www.okorsestavou.cz

United Islands Of Prague slaví a společně  s Davidem Kollerem nebo Buty objevují

United Islands Of Prague slaví a společně s Davidem Kollerem nebo Buty objevují


16.04. 2018

15 let, 15 scén a 100 vystupujících


Už po patnácté se letos v červnu ulice Prahy rozezní produkcí hudebníků z celého světa. Další ročník největšího multižánrového festivalu United Islands Of Prague se uskuteční ve dnech od 22. do 24. června. A jeho dějištěm bude, stejně jako v loňském roce, stále oblíbenější Karlín.

V Praze 18. dubna 2018 – United Islands 2018, které se po loňské mimořádně úspěšné karlínské premiéře vracejí na stejné místo, v této pražské čtvrti během tří dnů oživí více než 90 000 čtverečních metrů plochy. „Vzhledem k úspěšnému minulému ročníku jsme letos ani na vteřinu nezaváhali s opětovným uspořádáním této skvělé akce v ulicích naší městské části,” prohlásil místostarosta Prahy 8 Radomír Nepil a dodal: „Za sebe mohu prohlásit, že se moc těším, až se Karlín opět rozezní hudbou.” Pro účely festivalu se během soboty i neděle mimo jiné počítá
s ojedinělým uzavřením Křižíkovy ulice pro auta i parkování. Čímž v srdci Karlína vznikne velká pěší zóna se stánky a hudebními pódii, na nichž mimo jiné zahrají David Koller a Buty, ale i celá řada začínajících i známých interpretů z celého světa.

Inovací letošního ročníku je zejména soutěž začínajících kapel a interpretů, pojmenovaná Objevy United Islands. Za?jemci, kter?i? si chte?ji? zahra?t pr?ed poc?etny?m publikem festivalu, se mohou nově až do nede?le 7. května registrovat na adrese unitedislands.cz/objevy. O den později pak budou moci přímo na stránkách festivalu diváci začít vybírat patnáct z těch, jež hudební fanoušci uslyší během klubové noci a na hlavních pódiích festivalu. Absolutni?mu vi?te?zi soutěže, o jehož zvoleni? rozhodne krome? hlasuji?ci?ch diva?ku? i skupina Objevitelu? sloz?ena? z muzikantu? a profesiona?lu z hudebni? branz?e v c?ele s Davidem Kollerem, se pak naskytne jedinečná pr?i?lez?itost - zahra?t si na po?diu v hlavni?m c?ase hned po hve?zde? festivalu. Ta bude talentovane?mu nova?c?kovi de?lat „pr?edskokana“ a uvede ho na sce?nu. „Ra?d se jako Objevitel zapojím a da?m moz?nost nove? kapele zahra?t si s na?mi na jednom pódiu. Obzvla?s?t?, kdyz? se festival letos kona? v Karli?ne?, ke ktere?mu ma?m bli?zko,“ doda?va? David Koller, ktery? z Karli?na pocha?zi?.

HISTORIE UNITED ISLANDS OF PRAGUE V ČÍSLECH
Festival United Islands Of Prague je festival, jehož primárním cílem je objevovat a představovat novou hudbu z domova i ze zahraničí. Na jeho pódiích již zahrálo přes 1500 interpretů z více než padesátí zemí celého světa, a to včetně zemí jako USA, Německo, Francie, ale i Egypt, Libanon, Izrael, Indie. A jim tleskalo a naslouchalo přes půl milionu diváků. Tedy bezmála tolik, kolik obyvatel mají dohromady Brno a Plzeň. Za patnáct let své existence festival oživil více než 800 tisíc čtverečních metrů veřejných prostranství. Což je rozloha odpovídající ploše více než stovky fotbalových hřišť. 

SVATOJIŘSKÝ JARMARK kolem Chrudimky v Hlinsku

SVATOJIŘSKÝ JARMARK kolem Chrudimky v Hlinsku


15.04. 2018

V sobotu 21. dubna 2018 od 9 do 17 hodin bude kolem Chrudimky v Hlinsku opět veselo. Široký sortiment nabízeného zboží bude jistě lákat k nákupu. Odnést si můžete krásné i praktické věci a také se na jarmarku pobavit.

V prostoru památkové rezervace Betlém a na nábřeží před Orlovnou se bude konat již tradiční jarmark, který je zaměřený na prodej ručně vyráběných výrobků. Radost Vám může udělat nákup například proutěného košíku, ručně vytáčené keramiky, originálního šperku a mnoho dalšího. Prodávat se budou i kytičky a sazeničky, ovocné stromky a keře, koření a bylinky, sirupy, med, sýry, uzeniny a další. K naprosté samozřejmosti patří možnost se občerstvit, výběr od sladkého po slané jistě uspokojí nejeden mlsný jazýček. Ukázky řemesel budou lákadlem pro zvídavé děti i dospělé.
Nebude chybět ani celodenní doprovodný program, v rámci kterého můžete zhlédnout taneční a hudební vystoupení. Program viz níže. Na jarmarku potkáte flašinetáře, který Vás svým pestrým repertoárem historických i novodobých písní bude bavit po celý den.
Během dne můžete projít Betlém s průvodci, nakoupit suvenýry nebo navštívit Turistické informační centrum. S dětmi můžete navštívit dětské hřiště.
Vstupné na jarmark je zdarma. Více informací najdete na www.hlinsko.cz.


DOPROVODNÝ PROGRAM (pódium na betlémské návsi)

9.00 - Začátek jarmarku
9.45 - Zahájení dopoledního programu
10.00 - Hudebně taneční vystoupení K.Blehové a COMPANY
10.30 - DDM – taneční vystoupení STREET DANCE
10.45 - MAS Hlinecko - vyhlášení vítězů soutěže Poznejte zelené srdce Česka
11.00 - GT Gymnasium Hlinsko - Zamordováni hraběte Schwarbrechta
11.45 - MAS Hlinecko - Kvalita z Hlinecka a vyhlášení vítězů tajenky
12.00 – 13.30 – POLEDNÍ PŘESTÁVKA
13.30 - Rikatádo - taneční vystoupení COUNTRY - název skladby Rytmik
14.00 - Pohádka o Terezce a Matějovi s písničkami Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka
15.15 - Rikatádo - taneční vystoupení COUNTRY - název skladby Country mix
15.45 - Folk-folklórní skupina Trdlo
17.00 – Ukončení doprovodného programu a jarmarku

Zažijte jaro v Jižním Tyrolsku

Zažijte jaro v Jižním Tyrolsku


15.04. 2018

Po dlouhé zimě nastupuje krátké období jara. Ještě nejsou tropická vedra, naopak příjemné teploty, držící se kolem dvaceti stupňů, vybízí k procházce přírodou. V Jižním Tyrolsku si toto jarní období náramně užijete. Jaro na farmách Roter Hahn poskytuje nepřeberné množství zážitků a akcí, které se v tuto dobu konají.

Slavnosti šafránu


Říká se, že šafrán je poslem jara. V neděli 22. 4. se můžete vydat do malebné vesnice Mölten, kde se každoročně koná festival šafránu. Na místě vás přivítají farmáři v tradičních krojích, zatančíte si Schuhplattler, poslechnete dechovku a k dispozici je také připravené občerstvení.

Den vína


Milovníci tohoto moku si nemohou nechat ujít den vína konající se 21. 4. ve vinařské oblasti Eppan. Tento den nabízí kvalitní vína a zúčastní se ho spousta nadšenců i odborníků. Nechybí typické místní pochoutky ani bohatý kulturní program.

Kromě různých festivalů, ze kterých je možné vybírat, uvidíte na statcích Roter Hahn například záplavu jablečných květů. Je jich tolik, že se v bílém moři rozkvetlých jabloní budete doslova ztrácet. Navíc, máte možnost si z domácích jablek s pomocí místních farmářů zkusit uvařit typický jihotyrolský dezert Apfelkiechl. Stačí jablka nakrájet na plátky a z mouky, žloutku, soli, rumu, mléka a ušlehaného bílku vytvořit těstíčko. V připraveném těstě se plátky jablek obalí a osmaží dozlatova.Jaké další zajímavosti na jaře v Jižním Tyrolsku prožijete?


Tak například na výše položených statcích se stanete svědkem toho, jak farmáři již začínají pracovat na svých zahrádkách. Tím pádem budete moci brzy ochutnat úrodu domácí zeleniny a ovoce. Co si lze opravdu v tomto období vychutnat je chřest. Zkusit můžete typickou místní pochoutku, chřest se špekem, vařenými bramborami a bolzánskou omáčkou. Také příroda se začíná probouzet, pohled na rozkvétající stromy a květiny dodává ten správný pocit klidu a relaxace. Výlety na hrady a zámky si díky příjemným jarním teplotám užijete a třeba návštěva botanické zahrady na zámku Trauttmansdorff je skvělým zážitkem.

Jaro je zkrátka ideálním obdobím pro dovolenou na farmách v Jižním Tyrolsku. Užijete si nejenom procházky a výlety, ale také si stále ještě můžete zalyžovat. Zelená údolí a nad nimi bílé vrcholky hor, které lákají milovníky zimních sportů. Na své, si tak přijde skutečně každý.

Lyžování nekončí. Skiareál ve Špindlu uzavře zimní sezónu až v polovině dubna

Lyžování nekončí. Skiareál ve Špindlu uzavře zimní sezónu až v polovině dubna


15.04. 2018

Až do 15. dubna si mohou zájemci užít jarní lyžovačku ve Špindlerově Mlýně. K dispozici je šestisedačková lanovka ve Svatém Petru, půl metru sněhu na sjezdovkách všech obtížností, prázdné svahy a nulové fronty u turniketů. S tzv. CHYTROU SEZÓNKOU ušetří lyžaři i na skipasech.

Přestože je jaro v plném proudu, v Krkonoších pokračuje lyžařská sezóna. Ve Špindlerově Mlýně si mohou zájemci užít lyžovačku až do neděle 15. dubna. „Sněhové podmínky jsou ve Špindlu stále vynikající, proto jsme se rozhodli prodloužit letošní sezónu ještě o týden. Lyžaři budou mít k dispozici červenou a modrou sjezdovku ve Svatém Petru a šestisedačkovou lanovku. Pokud bude počasí přát a podmínky to dovolí, otevřeme o víkend i černou sjezdovku,“ uvedl ředitel skiareálu Špindlerův Mlýn René Hroneš s tím, že s tzv. CHYTROU SEZÓNKOU pořídí lyžaři i lacinější skipasy. Speciální sezónní permanentku si zájemci mohou předplatit za 990 korun přes e-shop www.gopass.cz a lyžovat s ní až do konce letošní sezóny. Pokud si ji lyžaři předplatí do konce dubna a na podzim doplatí 4.000 korun, mohou s ní lyžovat i celou příští sezónu 2018/2019. Junioři a senioři doplatí jen 3.000 korun a děti 2.500 korun. CHYTRÁ SEZÓNKA vyjde zhruba na čtvrtinu ceny oproti permanentce pořízené v zimě. Vyplatí se i těm, kteří přijedou do Špindlu lyžovat jen na tři víkendy. Jarní lyžovačku si můžete ve Špindlerově Mlýně zpestřit obědem či kávou v samoobslužné restauraci Stadion s terasou na dojezdu sjezdových tratí nebo v luxusní horské panoramatické restauraci Na Pláni na hřebenech hor.

Více na www.skiareal.cz a www.gopass.cz.

[1]  2  3  4  ...  290  291  292  293  >>
Reklama:
Reklama:

Přihlášení

Propojit Vyletnik.cz s Facebookem
Přihlásit se Nová registrace

Reklama

Booking.com

Předpověď počasí

Neděle

24 °C
Pondělí

24 °C
Úterý

21 °C

In-počasí

Reklama

Kalendář akcí

Velikonoční generálka na Ořechovce (24.3.2018-24.4.2018)

Velikonoční generálka na Ořechovce (24.3.2018-24.4.2018) 24.03.2018

Tradiční sousedské setkání, Pletení pomlázek, zdobení vajíček a příprava jarn...

Bydliště: panelové sídliště / Plány, realizace, bydlení 1945–1989 (25.1.2018-20.5.2018)

Bydliště: panelové sídliště / Plány, realizace, bydlení 1945–1989 (25.1.2018-20.5.2018) 25.01.2018

Panelová sídliště představují důležitý urbanistický, architektonický i histor...

ZOO Praha (31.12.2017-31.12.2018)

ZOO Praha (31.12.2017-31.12.2018) 31.12.2017

Pražská zoo patří k chovatelské špičce. Světově prosluly například chovy koní...

Výletník doporučuje

Nový Knín

Nový Knín

Město Nový Knín (307 m n. m.) leží na říčce Kocábě, sedm kilometrů východně od Dobříše a...
Autokemp Apollo u Lednice

Autokemp Apollo u Lednice

Autokemp Apollo leží na křižovatce turistických a cyklistických tras překrásné přírodě...
Regionální muzeum Mělník

Regionální muzeum Mělník

Mělník ">Regionální muzeum Mělník sídlí v budově bývalého kapucínského kláštera, původně...