Doprava

Partner portálu

Reklama

Diskusní fórum

Servis / Pomoc / Nákup / Poradenství pro cyklisty okres Blansko

V případě, že byste zvolili pro svůj cyklo...
20.01.18 (petr912)

Cyklotrasa Kladno - Zbraslav

This post contains some legitimate focuses...
20.01.18 (EdwardPeter12)

Cyklotrasa Kladno - Zbraslav

Is it accurate to say that you are taking...
20.01.18 (AinsleyA)

Diskutuj zde

Reklama

Úvodní stránka > Novinky

Tipy na výlety a aktuality

Reklama

[1]  2  3  4  ...  284  285  286  287  >>
Závody v superrychlých Cars a vylovení vraku Bleska McQueena z vlnobití

Závody v superrychlých Cars a vylovení vraku Bleska McQueena z vlnobití


21.01. 2018

Užijte si pololetní prázdniny v Aquapalace Praha s filmovými auťáky


Vánoce jsou dávno pryč a pololetní prázdniny už klepou na dveře. Vám ale chybí inspirace, jak školáky odměnit za vysvědčení? Vyrazte 2. února do Aquapalace Praha na rodinnou akci s bláznivými Cars. A krom dětí potěšíte i sebe. Od 1. února má totiž dítě vstup do Vodního světa jen za 1 korunu!

Propadly vaše děti pekelně rychlému animáku o bláznivých Cars? Přesně jim bude patřit první únorová sobota v Aquapalace Praha. Co na ně čeká? Usednou za volant známého červeného auťáku, vyzkouší rychlost na závodním okruhu a zdolají překážkovou dráhu přes pneumatiky. Držet pěsti v závodění jim budou Racer girls. Společně pak všichni budeme napjatě sledovat vylovení vraku Bleska McQueena z vlnobití. Potěšte děti, užijte si rodinné odpoledne v největším aquaparku u nás a využijte speciální akce Dítě za kačku!

Více informací o akci najdete na www.aquapalace.cz

Regionální muzeum v Mikulově chystá pro návštěvníky nabitou sezonu 2018

Regionální muzeum v Mikulově chystá pro návštěvníky nabitou sezonu 2018


21.01. 2018

I když expozice Regionálního muzea v Mikulově uzavřely v listopadu své brány, neznamená to, že by se mikulovský zámek a Horní synagoga, Archeopark Pavlov nebo muzeum v Dolních Věstonicích uložily k zimnímu spánku. Od 24. března čeká na návštěvníky nová sezona a zajímavý program. O rok déle si počkají jen na znovuotevření Památníku bratří Mrštíků v Divákách, který letos čeká rozsáhlá rekonstrukce a digitalizace sbírek.
   
Na zámku v Mikulově se hosté od dubna do listopadu dozvědí více o osudech kraje pod Pálavou mezi světovými válkami. „Výstava Mikulovsko 1918-1938 mapuje období první republiky v Mikulově a jeho blízkém okolí. Vše začíná první světovou válkou a bouřlivými událostmi, které na Mikulovsku provázely vznik samostatného československého státu. Dvacátá a třicátá léta byla ve městě a jeho okolí obdobím prosperity, představen je zdejší průmysl, vzkvétající vinařské firmy, bohatý kulturní a společenský život i každodennost mikulovské prvorepublikové domácnosti. Samotnou výstavu pak symbolicky uzavírá rok 1938, kdy byl Mikulov připojen k německé Říši a druhá světová válka byla za dveřmi,“ přiblížil výstavu Josef Šuba, kurátor výstavy a historik Regionálního muzea v Mikulově.

Podle Petra Kubína, ředitele Regionálního muzea v Mikulově, se mohou návštěvníci těšit mimo jiné i na výstavu soukromé sbírky Škrdlovického skla nebo tradičně bohatou muzejní noc. „Muzeum na zámku má své úspěšné trvalky, které se těší velké oblibě. Poslední květnový víkend bude na zámku patřit 8. ročníku festivalu Art Designu Křehký Mikulov, který je lákavou konfrontací současného designu a historických artefaktů. Letošním tématem bude hledání souvislostí v práci tvůrců z nově vzniklých státních celků po rozpadu Rakouska-Uherska, tedy z Česka, Rakouska, Maďarska a Slovenska,“ doplnil ředitel Kubín. V létě budou pokračovat již jubilejní stálice – 25. ročník Mikulovského výtvarného sympozia „dílna“ či Festival barokního divadla Johanna Georga Gettnera Moravský Parnas.

Program v Horní synagoze zahájí v Mikulově vernisáží fotografií Jaroslava Gutha Tajemné kameny, která přináší atmosféru z židovských hřbitovů, od června Václav Kostohryz představí své bronzové plastiky a závěr sezony bude patřit tématu Po-lin / Židé v republice mnoha národů.

Archeopark Pavlov zpestří zahájení turistického roku bohatým programem, oslaví Velikonoce a uvítá fotografickou výstavu. „Stejně jako v Mikulově i nás v archeoparku čeká muzejní noc nebo den dětí. Přichystali jsme celou řadu workshopů, kino i koncert v unikátní a mnoha architektonickými cenami ověnčené budově muzea,“ zmínila kurátorka Archeoparku Pavlov Zuzana Havlická a dodala, že na pomyslný vrchol sezóny se mohou turisté těšit při říjnovém Mezinárodním dni archeologie. „V Archeoparku bude při této příležitosti vystaven originál paleolitické kamenné plastiky takzvané Petřkovické venuše, jejíž stáří odhadují archeologové na 23 tisíc let,“ upřesnila.
   

Výstavy a akce Regionálního muzea v Mikulově 2018

(zámek a Horní synagoga v Mikulově, muzeum Život pod Pálavou Dolní Věstonice, Archeopark Pavlov)
   
•    Tajemné kameny 23. 3. – 17. 6.
výstava fotografií Jaroslava Gutha v Horní Synagoze v Mikulově
•    Otevírání sezony 24. 3.     
na zámku a v Horní synagoze v Mikulově, v Archeoparku Pavlov s doprovodným programem  
•    Velikonoce v archeoparku 31. 3. – 1. 4.       
•    Škrdlovické sklo  5. 4. – 30. 11.    
výstava soukromé sbírky na zámku v Mikulově   
•    Archeopark očima návštěvníků 24. 3. – 15. 7.                                                             
výstava fotografií v Archeoparku Pavlov
•    Mikulovsko 1918–1938  26. 4. – 30. 11.
výstava na zámku v Mikulově     
•    Muzejní noc 18. 5.     
na zámku, v Horní synagoze a Dietrichsteinské hrobce v Mikulově
•    Muzejní odpoledne v muzeu v Dolních Věstonicích 19. 5.       
•    Muzejní noc v Archeoparku Pavlov  19. 5. 
bohatý doprovodný program    
•    Festival Křehký Mikulov  25. 5. – 10. 6.    
•    Den dětí v archeoparku                            2. 6.        
•    Václav Kostohryz – Plastiky  14. 6. – 30. 9.       
výstava bronzových plastik v Horní synagoze v Mikulově     
•    Na kino do archeoparku!   7. 7.
večerní promítání
•    1888  21. 7. – 14. 10.  
výstava o počátcích archeologického výstavnictví na Moravě
•    Festival barokního divadla Johanna Georga Gettnera Moravský Parnas    27. – 29. 7.   
•    25. ročník Mikulovského výtvarného sympozia „dílna“ 14. 7. – 11. 8.  
zahájení 25. ročníku sympozia                                                           
•    25. ročník MVS     „dílna“ 12. 8. – 30. 9. 
výstava      
•    Archeopark po setmění  25. 8.   
večerní komentované prohlídky  
•    Workshopy pravěkých technologií v archeoparku  - tři soboty v září  
•   Po-lin / Židé v republice mnoha národů  5. 10. – 30. 11.       
výstava v Horní synagoze v Mikulově       
•    Napříč 25. ročníky MVS „dílna“ 4. 10. – 19. 5. 2019
výstava vybraných děl z 25leté historie trvání mikulovského výtvarného sympozia     
•    Mezinárodní den archeologie (MDA) a Petřkovická venuše v Archeoparku    20. 10.       
oslavy MDA s doprovodným programem, vernisáž výstavy a prezentace originálu Petřkovické venuše         
•    Hudba v archeoparku  16. 11.  
•    Vánoční dílna v Archeoparku Pavlov  8. 12.                                                                          

Pro každého Čecha medaile zdarma! Národní Pokladnice slaví založení republiky

Pro každého Čecha medaile zdarma! Národní Pokladnice slaví založení republiky


19.01. 2018

Rok 2018 bude pro český národ historickým mementem! V „osmičkovém roce“ nás čeká celá řada významných jubileí. Připomene si 50. výročí invaze vojsk Varšavské smlouvy, 25 let od vzniku České republiky, únorový komunistický puč z roku 1948 a především 100 let od založení samostatného Československa!


Jeden z klíčových citátů z knihy 1984 George Orwella praví: „Kdo kontroluje minulost, kontroluje budoucnost. Kdo kontroluje současnost, kontroluje minulost…„

Podobné poselství se skrývá i v knize Smích a zapomnění Milana Kundery. Autor přirovnává boj proti moci k boji paměti proti zapomnění.

Myšlenky obou literárních autorů a mnoha jiných významných autorit nás vybízejí k tomu, abychom nezapomněli. Říká se, že člověk, který ztrácí paměť, ztrácí také lidskost.

Abychom si lidskost uchovali a celý národ si mohl připomenout zásadní okamžiky v historii naší vlasti,  vydává Národní Pokladnice pamětní medaile vyobrazující T. G. Masaryka. Byl to právě náš první prezident, který nás společně s dalšími hrdiny, dovedl k samostatnosti a nezávislosti. Masarykova postava se stala symbolem vlastenectví, demokracie a národní hrdosti.

Každý Čech si nyní může připomenout osobnost, která stála na začátku naší cesty za svobodou. Pamětní medaili, připomínající Tomáše Garrigue Masaryka si můžete nyní objednat na webových stránkách Národní Pokladnice, jen za cenu poštovného.

Krkonoše mají Stezku v korunách stromů a ne ledajakou!

Krkonoše mají Stezku v korunách stromů a ne ledajakou!


19.01. 2018

Jarní prázdniny jako cesta od kořenů do korun stromů

Je to tady. Blíží se jarní prázdniny, děti se těší, že budou mít volno a to je možná přesně to, čeho vy se trochu děsíte. Týden co začíná otázkou: „Kdy už tam budem?“, následováno „Co budeme dělat?“, do toho asi tisíckrát „Proč?“ a další podobné větičky, které naznačují jediné. Je třeba se na ty naše caparty pořádně připravit. Ohromit je tak dokonalým plánem na výlet, že úžasem oněmí.

Na špičky stromů  i k jejich kořenům

Stezka korunami stromů Krkonoše je  jedinečnou architektonickou stavbou, která vás zavede do korun stromů a představí místní unikátní přírodu. Trasa o délce více jak 1500 m vás provede druhově pestrým lesem, kde vás čekají četná překvapení i poučení. To, že půjdete nahoru, do korun, nebo lépe řečeno, nad koruny stromů a to do výšky až 45 m, to vás asi úplně nepřekvapí, ač vás tento unikátní výhled jistě ohromí. Na této Stezce je překvapivé, že se tu chodí i dolů. A když se řekne dolů, tak se myslí úplně dolů, ke kořenům stromů. Po lávce se totiž dostanete nejprve do podzemní jeskyně, která se nachází přímo pod vyhlídkovou věží. Zde vás čeká rozsáhlá expozice, která vás seznámí se životem v půdě. Tady asi budete muset svým dětem pár(set) krát odpovědět na otázku „A proč?“. Čtěte tedy pozorně doprovodné infotabule a jen tak vás něco nerozhodí. Díky originálním instalacím si oživíte i prohloubíte vaše znalosti.  Těšit se pak můžete i na adrenalinové zastávky a suchý tobogán v délce 80 metrů. Stezka se nachází v Jánských Lázních a je velmi dobře značená. Je dobré také vědět, že  v období leden – březen je otevřena od 10:00 do 16:00, ale poslední návštěvníci jsou vpuštěni v 15:00. Děti do třech let mají vstupné zdarma. Areál je celý bezbariérový, a tak je jízda s kočárkem velmi pohodlná. Návštěvu si pak mohou užít i lidé na vozíčku. Přímo z parkoviště od Hoffmanovy boudy je vybudována i bezbariérová cesta až k samotnému vstupu. Pejsci na Stezku nesmějí, ale jsou pro ně připravené čisté kotce u vstupu, kde na vás mohou počkat. Stezku je možné si prohlídnout virtuálně.Večerní prohlídky na Stezce korunami stromů Krkonoše

Během jarních prázdnin jsou pro vás nachystány také speciální večerní prohlídky na Stezce, které se ponesou ve znamení hry s překvapením. Probíhat budou každou středu od 17:30 a v březnu pak od 18:30. Během akce nejen zažijete noční les, ale můžete si vyzkoušet, jestli poznáte lesní zvířata podle zvuků nebo očí a poslechnete si zajímavé vyprávění o Krakonošovi. Průvodcem vám budou ti nejpovolanější, a sice zástupci Správy Krkonošského národního parku. Na vrcholku vyhlídkové věže vás pak čeká také něco na zahřátí, poctivý svařák nebo čaj. Každá prohlídka je kapacitně omezena a je proto třeba se přihlásit prostřednictvím e-mailu: info@stezkakronose.cz.Ochutnat kramfleky V korunách

Po návštěvě Stezky se můžete zastavit v restauraci V korunách. Těšte se jak na silný hovězí vývar s domácími nudlemi, tak na knedlíkové klasiky i zvěřinové speciality podávané s majoránkovými kramfleky. Což je název pro místní božské bramboráčky. Mlsouni si pochutnají na voňavých jablečných závinech či lahodných borůvkových koláčích, které se tu vlastnoručně vyrábějí a pečou. Většina surovin a výrobků pochází přímo ze zdejšího regionu, a tak je návštěva restaurace povedeným a velmi chutným gastronomickým zážitkem.


Více informací na www.stezkakrkonose.cz

Muzeum nové generace ve Žďáru nad Sázavou navštivte výjimečně zdarma

Muzeum nové generace ve Žďáru nad Sázavou navštivte výjimečně zdarma


14.01. 2018

Návštěvníci dostanou od žďárského zámku opožděný vánoční dárek. Od 16. do 31. ledna mohou zdarma navštívit interaktivní a multimediální Muzeum nové generace, které se ve žďárském zámku nachází.

„Začátek nového roku bychom rádi našim návštěvníkům zpříjemnili. A proto jsme se rozhodli zpřístupnit Muzeum nové generace výjimečně zdarma. Těšíme se jak na nové, tak na naše věrné návštěvníky. Samozřejmě bude otevřená i kavárna a náš obchod se suvenýry, ve kterém bude probíhat tradiční lednový výprodej. Lidé si mohou pořídit například regionální potraviny,“
říká Lucie Herberová, marketingová ředitelka zámku ve Žďáru nad Sázavou.

Nejkreativnější muzeum mezi evropskými slovanskými muzei

Muzeum nové generace získalo v roce 2016 prestižní mezinárodní ocenění Živa, a to za kreativitu. „Skrze moderní technologie se návštěvníci přesunou do temného středověku a barevného světa baroka, které je pro Vysočinu typické. Muzeum nové generace není jen muzeum, je to příběh, který je jakýmsi pomyslným klíčem k historii celého areálu bývalého kláštera, dnešního zámku a jeho okolí. Reakce našich návštěvníků potvrzují, že se nám náš záměr daří naplňovat – prohlídka muzea dokáže vtáhnout do děje a zaujmout všechny věkové kategorie,“ uvedla Herberová.

Otevřeno je po celý rok

Zámek ve Žďáru nad Sázavou, jehož nedílnou součástí Muzeum nové generace je, má otevřeno celý rok (mimo prvních dvou týdnů v lednu). Lidé tak mohou zavítat i v zimě, kdy je většina zámků zavřených. „Muzeum i zámek máme otevřený i mimo hlavní sezónu a podle reakcí návštěvníků je to správná cesta. Muzeum mohou navštívit kdykoliv, prohlídky zámku máme na objednávku, ale to je od návštěvy neodrazuje. Vrací se k nám během celého roku, navštěvují naše akce. Těch bude letos opravdu hodně. Začínáme v únoru zážitkovými prohlídkami s názvem Příběh žďárského kláštera v legendách,“ láká Herberová.

Leden ve Špindlu? Přes 20 km poloprázdných sjezdovek, spousty sněhu a celodenní

Leden ve Špindlu? Přes 20 km poloprázdných sjezdovek, spousty sněhu a celodenní


14.01. 2018

Ve Špindlerově Mlýně padá sníh i ceny skipasů. Chcete-li si užít nejlepší sněhové podmínky v Krkonoších, neváhejte a vyrazte do Špindlu. Díky kombinaci množství přírodního sněhu a kvalitního zasněžovacího systému nabízí skiareál skutečně perfektní podmínky k lyžování. V provozu jsou všechny lanovky a více než 20 kilometrů poloprázdných sjezdovek. Těšit se můžete na minimální fronty u lanovek a výhodné celodenní skipasy za pouhých 690 korun.

„Ve Špindlu nyní vládne opravdová zima. Naše středisko nabízí skvělé lyžařské podmínky. Padá sníh a když mrzne, využíváme náš zasněžovací systém, abychom parádní podmínky zachovali až do konce zimy. V provozu máme všechny lanovky a přes dvacet kilometrů denně upravovaných sjezdovek. Úbytek lidí po svátcích navíc znamená poloprázdné svahy a minimální fronty u lanovek. Lepší podmínky než teď v lednu si nemůžeme přát, takže všechny zveme,“ uvedl ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn Čeněk Jílek s tím, že v lednu nekoupíte široko daleko ani výhodnější celodenní skipasy. Na e-shopu gopass.cz je totiž v období od 8. do 26. ledna pořídíte jen za 690 korun, což je dokonce méně než jaká je cena v podzimní či jarní mimosezóně. „Přestože v jiných lyžařských zimních střediscích na tuto část zimní sezóny skipasy zdražují, ve Špindlu si v nejlepších podmínkách návštěvníci zalyžují s velkou slevou. Dospělí skutečně pořídí celodenní skipasy za 690 korun a děti, junioři a senioři ještě levněji. Podmínkou je jen nákup skipasu přes e-shop gopass.cz a jeho využití  do 26. ledna,“ upřesnil obchodní a marketingový ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn René Hroneš s tím, že registrace na gopass.cz je zdarma a členům nabízí po celou sezónu další slevy a výhody.

Nenechte si ujít!

Během lyžovačky ve Špindlu rozhodně otestujte i novou čtyřsedačkovou lanovku vedoucí z Horních Míseček na Medvědín. Skiareál zde rozšířil i oblíbenou sjezdovku, takže jde nyní o atraktivní a ideální prostor pro začátečníky nebo rodiny s dětmi. Za návštěvu stojí i večerní lyžování na Hromovce – nejdelší osvětlené sjezdovce v Čechách nebo Audi Race Track – měřená trať obřího slalomu pro veřejnost ve Svatém Petru. Na ledová umělecká díla inspirovaná filmovou ságou Hvězdných válek se pak mohou těšit návštěvníci unikátního Špindlerovského LEDÁRIA. Během dovolené v největším krkonošském středisku si můžete užít i pravidelné víkendové akce ve Svatém Petru, Snow show, v centru nechybí oblíbené kluziště a skvělá je i gastronomie. Dejte si například oběd či kávu v nově zrekonstruované samoobslužné restauraci Stadion na dojezdu sjezdových tratí. Moderní restaurace má nový interiér i vyšší kapacitu k sezení.

Více na www.skiareal.cz a www.gopass.cz.

Co obnáší práce v hotelu?

Co obnáší práce v hotelu?


14.01. 2018


Práce v hotelu je poměrně oblíbená převážně u mladých lidí a to nejen v zahraničí. Jak práce v hotelu vypadá, co obnáší a o jaké profese je možné se v hotelu ucházet?


Recepční uspěje s jazyky a zodpovědností

Přemýšleli jste někdy o tom, že byste zkusili práci jako recepční hotelu? Práce recepční je v poslední době čím dál oblíbenější a navíc se s ní takřka roztrhl pytel. Oblíbená je tato práce především u studentů a studentek, kteří si chtějí přivydělat hezké peníze a k tomu chtějí mít čas na školu.

Jako recepční je třeba zvládat práci s počítačem a rezervačním systémem. Celkově se jedná o administrativní práci, pro kterou je potřeba zodpovědnost, a velkou výhodou (někdy i nezbytností) je schopnost zvládat komunikaci v angličtině, němčině, popřípadě v dalším cizím jazyce.

Práce v hotelu se dá v mnoha případech vykonávat na poloviční úvazek anebo brigádně. V případě brigádní práce v hotelu je někdy možné, po dohodě se zaměstnavatelem, nakombinovat si různé směny nebo jen hodiny. A protože se pracuje také o víkendech a v noci, můžete tak tedy třeba jako student, docházet dopoledne do školy a odpoledne a večer přijít vystřídat kolegyni na recepci.

Někdy je možné také pracovat pouze o víkendech anebo chodit pouze na noční služby. To je (nejen) pro studenty často velmi zajímavou alternativou. Všechny tyto možnosti je vhodné poté vždy řešit přímo se zaměstnavatelem a doufat v to, že i pro něj to bude vhodná alternativa.

Pokojská se stará také o snídaně

Další vyhledávanou prací, je pozice pokojské. Výhodou oproti recepční je to, že pokojská příliš ke své práci nepotřebuje znalost cizího jazyka a má i menší zodpovědnost. Proto je tato pozice vhodná také třeba jako prázdninový přivýdělek a často se jezdí za prací pokojské například do Velké Británie nebo Německa.

Samotná práce pokojské spočívá v přípravě ranních snídaní a poté hlavně v úklidu svěřených pokojů. Pokojských pracuje v hotelu většinou více, aby se vše stihlo včas. Je tedy někdy možné si vzájemně s ostatními pokojskými vypomoci.

Pracovat s kamarádkou nebo s přítelem?

Přemýšlíte o práci v hotelu? Kromě recepční nebo pokojské, se můžete hlásit také na výpomoc v kuchyni anebo na různé pomocné úklidy a to buď na hlavní pracovní poměr anebo jako přivýdělek brigádně.

Hotely často najímají také někoho na propagaci. Pro marketingové nebo PR pozice je ale často potřeba určitá zkušenost, pokud se nejedná přímo o nějakou juniorní pozici, což se v případě propagace hotelů příliš nestává. Pokud ale nějakou tu zkušenost z marketingu nebo PR máte, může být pro vás taková pozice v hotelu velmi cennou zkušeností.

Výhodou práce v hotelu také je, že se někdy uvolní více míst najednou a vy můžete jít pracovat do stejného hotelu například s kamarádem/kamarádkou anebo přítelem. To se hodí zejména, když si chcete přivydělat v zahraničním hotelu a bojíte se vydat za penězi sami. Podívejte se na aktuální pracovní nabídky a možná najdete přesně to, co hledáte.

Podívejte se před nástupem do práce na recenze firem

Jestliže chcete zkusit pracovat v hotelnictví, ale nejste si jistí tím, kde to zkusit, podívejte se na hodnocení zaměstnavatelů. Vyhledejte vaši firmu a zjistěte, jaký názor mají na daného zaměstnavatele současní, ale i bývalí zaměstnanci.

Hotel Koupaliště Letovice v Brně má podle hodnocení zaměstnavatelů pověst příjemné rodinné atmosféry. Brigádník křivoklátského hotelu zase velmi pozitivně hodnotí v hotelu Sýkora jednání mezi zaměstnanci, kolektiv, příjemné vedení. Recenzent hotelu Canaria Travel v Praze popisuje dobrý kolektiv a pohodovou práci, a v hotelu Hilton Praha je zaměstnanci, mimo jiné, oceňován kolektiv, zázemí a stravování.

Zaměstnanec hotelu Královka v Jizerských horách vyzdvihují přístup k zaměstnancům, zaměstnanci hotelu Waldstein chválí dobrý kolektiv. Recenzent a současný zaměstnanec hotelu v Mariánských Lázních, pod sítí hotelů Danubius Hotels Group, popisuje jako velmi pozitivní možnost výměnného pobytu se zahraničními lázněmi za přijatelnou cenu.

Pokud chcete být stále v obraze, co se týče pracovních nabídek (nejen v hotelech), online kurzů nebo kariérních tipů zdarma, zaregistrujte se na kariérní portál VímVíc a žádná pracovní nabídka už vám neunikne. Můžete také přímo ohodnotit vašeho zaměstnavatele a přispět tak k větší informovanosti potenciálních zaměstnanců.

Dostaňte se po Vánocích zpět do formy

Dostaňte se po Vánocích zpět do formy


07.01. 2018

Vánoční svátky jsou za námi a s nimi skončilo i nekonečné přejídání. Pokud jste se vyděsili při pohledu do zrcadla a vymakané bříško, na kterém jste celý rok tvrdě dřeli, je pryč, nepropadejte panice. Poradíme vám, jak bleskově zatočit s přebytečnými kily a vrátit se zpět do kondice i do menších kalhot.

UPRAVTE SVŮJ JÍDELNÍČEK


Zapomeňte na kalorické bomby, kterých bylo mezi svátky požehnaně. Bez hlídání svého jídelníčku se totiž neobejdete. Dopřejte si pestrou a vyváženou stravu složenou z kvalitních potravin. Důležité je, abyste začali jíst správné jídlo, které nezatěžuje trávicí trakt. „Pokud není váš metabolismus nastartovaný a nezvládá trávit přísun potravin, které mu dáváte, ať už jde o množství či kvalitu potravin, nemůžete začít hubnout ani budovat svalovou hmotu. Stejně jako skladba potravy je důležitý i její pravidelný příjem,” říká Martin Šetelík, osobní trenér a manažer Fitness Aquapalace Praha.

SPORT JE ELIXÍR ŠTĚSTÍ A ZDRAVÍ, NAHRADÍ I PILULKY


Kdy jindy začít se sportem než v rámci předsevzetí. Sport je navíc malý zázrak, při kterém se do mozku uvolňují endorfiny. Ty způsobují nejen dobrou náladu, ale vyvolávají také pocit euforie a tlumí bolest. Ne nadarmo se jim říká hormony štěstí. „Pravidelné cvičení působí jako přírodní antidepresivum. Pomáhá odstraňovat potíže s chronickými depresemi, únavovým syndromem, dokonce i zlepšuje psychický stav u pacientů s Alzheimerovou chorobou. Jako prevence působí dobře nejen na psychiku, ale snižuje také například riziko kardiovaskulárních onemocnění či posiluje pevnost a růst kosterního aparátu,“ vysvětluje Martin Šetelík.

ZVOLTE SI VHODNÉ CVIČENÍ


Vyberte si aktivitu, která vás opravdu baví. Pouze tak je šance, že u ní vydržíte déle, než přijde obleva. „Pro shození přebytečných tuků a vytvarování postavy je nejvhodnější fitness centrum, kde na jednom místě procvičíte celé tělo a navíc nemusíte řešit počasí, které vás může od pravidelné činnosti odrazovat. Hlavně začátečníkům bych doporučil dozor trenéra, který dohlédne na správné provedení cviků a zabrání, abyste si způsobili zranění,” shrnuje Šetelík. V lednu můžete využít i speciálních nabídek a členství. V Aquapalace Praha například získáte první trénink s osobním trenérem zdarma.


JAK NEZTRATIT MOTIVACI? STANOVTE SI CÍL


Může se stát, že vám po několika uběhnutých kilometrech, uplavaných bazénech nebo výšlapech s holemi dojde motivace. Proto si stanovte cíl, kterého chcete dosáhnout, ať už je to ztráta centimetrů, maraton, kvalitně provedený shyb nebo zpevnění pozadí. „Výbornou motivací k pravidelnému cvičení je permanentka do fitness centra nebo zápis do lekce. Trendy je aktuálně MMA, kruhové tréninky či hormonální jóga,” dodává Martin Šetelík. Jednou z možností, jak se ubránit ztrátě motivace, je najít si parťáky, se kterými budete sdílet nadšení z dosažených výsledků. Ve Fitness Aquapalace Praha se navíc můžete zúčastnit povánoční Challenge, která bude probíhat od 2. ledna až do 4. března. Při zapsání do soutěže získáte zdarma vstupní a výstupní diagnostiku i přeměření. Motivací k dodržení povánočního předsevzetí tak budou nejen shozená kila, ale také mnoho hezkých cen.

PŘESTAŇTE HŘEŠIT


Pokud budete jíst stejně jako do teď, možná budete mít dobrý pocit ze cvičení, ale nebudou za vámi vidět žádné výsledky. Omezte sladkosti a zařaďte na jejich místo zeleninu a ovoce. Alkohol také nejde ruku v ruce se zdravým životním stylem, pokuste se ho pít co nejméně a výsledky na sebe nenechají dlouho čekat.

Výstava Stavba jako Brno prodloužena až do 11.2.2018

Výstava Stavba jako Brno prodloužena až do 11.2.2018


07.01. 2018

Výstava Stavba jako Brno hravě a interaktivně přibližuje, jak se vyvíjela stavební řemesla a jak rostlo město Brno. Jsou na ní různé unikátní archeologické nálezy od středověkého záchodového prkénka po nejstarší brněnské vodovodní potrubí, cechovní znamení dávných řemeslníků nebo zachráněné kamenné prvky ze zničených brněnských staveb jako například svorník klenby z někdejší Královské kaple. Expozice znázorňuje, jak se stavěly hrady, kostely či měšťanské domy. Uvidíte historická lešení, repliku keramických kamen našich lucemburských markrabat nebo videomapping o tom, jak se měnil a vyvíjel hrad Špilberk.

Tohle vše výstava podává srozumitelnou formou, pro děti je v ní navíc spousta interaktivních prvků a zajímavostí. Mohou si například seskládat gotické okno nebo postavit zeď. Výstava vám představí historii stavebnictví od středověkých hradeb až po paneláky. Pojďte se podívat – ať už znovu, nebo poprvé. Šanci k návštěvě máte až do neděle 11. února.

Brněnské veletrhy Go a Regiontour 2018: vyhrajte zájezd na Mauricius

Brněnské veletrhy Go a Regiontour 2018: vyhrajte zájezd na Mauricius


01.01. 2018

Tradiční lednové veletrhy cestovního ruchu GO a Regiontour připravily pro návštěvníky řadu novinek. Těšit se lze nejen na pestrou nabídku zájezdů či rozsáhlou prezentaci krajů České republiky, ale také na zcela nový festivalový pavilon. Zážitkové veletrhy se odehrají 18. až 21. ledna 2018 na brněnském výstavišti, první den patří odborníkům.
Lednové brněnské veletrhy lákají návštěvníky na unikátní zážitkový program. Novinkou je totiž obří festivalový pavilon, který bude nadupaný atraktivním programem. A návštěvníci budou soutěžit o luxusní zájezd na Mauricius od CK Livingstone.


Dovolená na vodě, na kolech, karavanem či vzdušnou čarou


Pokud uvažujete o dovolené, kterou si zorganizujete na vlastní pěst, je pro vás veletrh jako stvořený. Přijedou na něj totiž lidé, kteří jsou v konkrétních typech cestování zběhlí. Zájemce o dovolenou na vodě potěší například jachta, kterou si budou moci na vlastní kůži prohlédnout. Hned po veletrhu pak zamíří rovnou na moře. Součástí programu budou i informace k cestování na čtyřech kolech, a to třeba karavanem, který si lze na cestu pronajmout. Cyklo Klub Kučera Znojmo na brněnské výstaviště doveze elektrokola, která si mohou návštěvníci otestovat a součástí bude i testová dráha pro dětská kola a koloběžky. A připravena je též výstava historický kol, dráha pro šlapací káry a zkusit si lze dopravní testy a soutěže. Na své si přijdou i milovníci létání a letadel.

Pěší turistika, lezení a umělá sjezdovka


Klub českých turistů připravil unikátní program pro všechny nadšence pěší turistiky. Lidé ale budou muset zapojit i mozkové buňky, protože je čeká poznávání památek, malování turistických značek a mnoho dalších vědomostních a dovednostních soutěží. Na výstavišti se objeví i první mobilní ferratová stěna v Česku. „Říkejme tomu ferratová hora, protože na vršek umístíme vrcholovou knížku, aby každý po zdolání zajištěné cesty zažil pocit horolezce na vysokém skalním štítu,“ říká Tomáš Košut, jednatel cestovní kanceláře V-tour. Via-ferraty v současnosti prožívají boom nejen v Alpách, ale každý rok vzniká několik nových cest na českých skalách. Jediný zážitek přinese také rampa s umělou sjezdovkou.
Drinky s příběhy, gastronomie a exotika


Jak chutná štíří lízátko, je hadí maso tuhé a odkud pochází nejsmradlavější ovoce na světě? Odpovědi na tyto i další otázky má Milan Václavík. Cestovat po světě a poznávat tak extrémní gastronomii začal před lety. Hmyzu se věnuje od roku 2011, předtím brněnský vyučený kuchař pracoval v Rakousku a Anglii. Kdo se nebojí zkusit třeba krokodýla, štíra nebo sklípkana, může na lednovém Regiontour festivalu přímo od Václavíka ochutnat exotické speciality. „Před návštěvníky připravím taky čerstvé cvrčky. Hmyz je úžasně výživný, obsahuje bílkoviny a to někdy až ve čtyřech pětinách své váhy. Ve většině zemí světa ho jedí úplně běžně, možná se stane potravinou budoucnosti,“ předvídá Václavík.

Uprostřed festivalového pavilonu vyroste bar, kde se budou podávat unikátní drinky s příběhem. Návštěvníci si dopřejí například drink s názvem Nezůstaneme na noc?. Kdo by si chtěl ještě více pochutnat, může soutěžit na Facebooku Go-Regiontour o degustační menu od deseti luxusních brněnských restaurací, na místě si mohou návštěvníci degustaci také zaplatit, ale množství bude omezené. Součástí doprovodného programu veletrhů je též festival krajových specialit a regionální potraviny REGFOODFEST. A s chutí budou kouzlit také studenti oborů kuchař, cukrář a číšník. Ti budou soutěžit v rámci 24. ročníku mezinárodní soutěže Gastro Junior Brno – Bidvest Cup. Těšit se lze na přednášky o exotické gastronomii z různých koutů světa.

Cestovatelé: první setkání nomádů v ČR a Go Kamera

Na veletrhu se odehraje setkání nomádů. „Přivítáme nomády, kteří budou návštěvníkům vyprávět zkušenosti ze svých cest a přivezou dva obytné vozy, které mohou zájemci prozkoumat,“ vypráví mluvčí veletrhů cestovního ruchu Karolína Křenková. Souběžně s veletrhy se odehraje cestovatelský festival GO Kamera, jehož hlavním tématem je Východní Afrika. O zážitky z cest se podělí známí cestovatelé, nejlepší horolezci, dobrodruzi či fotografové. Jedná se o největší cestovatelské setkání v Čechách i na Slovensku. Ve čtyřdenním maratonu přednášek a promítání se naživo vystřídá a setká více než 50 účinkujících. Vyhlášena bude i soutěž o zájezd na slunečný Mauricius.

Děti s sebou: Koutek pro malé cestovatele, wellnees či lázně

Akce je vhodná pro rodiny s dětmi. Připraven bude dětský koutek, který bude spjat s cestováním. I program je přizpůsoben dětem. Ty se mohou těšit také na vědecké atrakce od vědeckého zábavního parku VIDA!. A protože je důležitý i odpočinek, nesmí chybět ani prezentace lázeňských míst, včetně ochutnávky procedur přímo na místě. Wellness a tobogány bude hned ve vedlejším pavilonu P prezentovat oblíbený aquapark Aqualand Moravia.

Více informací najdete zde: www.regiontour.cz


[1]  2  3  4  ...  284  285  286  287  >>
Reklama:
Reklama:

Přihlášení

Propojit Vyletnik.cz s Facebookem
Přihlásit se Nová registrace

Reklama

Booking.com

Předpověď počasí

Pondělí

-1 °C
Úterý

3 °C
Středa

5 °C

In-počasí

Reklama

Kalendář akcí

Výlety po Praze - Svatovítský poklad v areálu Pražského hradu (1.4.2017-31.3.2018)

Výlety po Praze - Svatovítský poklad v areálu Pražského hradu (1.4.2017-31.3.2018) 01.04.2017

Svatovítský poklad, největší chrámový poklad v českých zemích a jeden z nejvě...

Výlety po Praze - Rožmberský palác v areálu Pražského hradu (1.4.2017-31.3.2018)

Výlety po Praze - Rožmberský palác v areálu Pražského hradu (1.4.2017-31.3.2018) 01.04.2017

Letní turistická sezóna (1. duben – 31. říjen) Areál Pražského hradu6.00 – 22...

Výlety po Praze - Prašná věž - Mihulka v areálu Pražského hradu (1.4.2017-31.3.2018)

Výlety po Praze - Prašná věž - Mihulka v areálu Pražského hradu (1.4.2017-31.3.2018) 01.04.2017

Prašná věž byla nejmohutnější z dělových věží, jejíž obrané kvality však neby...

Výletník doporučuje

Uměleckoprůmyslové museum v Praze a jeho pobočky

Uměleckoprůmyslové museum v Praze a jeho pobočky

Historická budova UPM je od listopadu 2017 znovu otevřena. Otevřeny jsou i dlouhodobé expozice....
Peklo Čertovina – světový unikát

Peklo Čertovina – světový unikát

V České republice, byl otevřen světový unikát - PEKLO, který nemá v Evropě, ani jinde ve světě...