Doprava

Partner portálu

Reklama

Diskusní fórum

Cyklistický balíček

Hello I am michael, SEO Expert in complete...
25.05.18 (michael33)

Docela šok - prý hodně škodlivé houby...

People who visited this site would love to...
25.05.18 (edibles)

Docela šok - prý hodně škodlivé houby...

Helpful stuff. Many thanks! Buy Weed Online
25.05.18 (buy weed online)

Diskutuj zde

Reklama

Úvodní stránka > Novinky

Tipy na výlety a aktuality

Reklama

[1]  2  3  4  ...  293  294  295  296  >>
Super víkend v Litoměřicích: vína v hradu a pokrmy na Zahradě Čech

Super víkend v Litoměřicích: vína v hradu a pokrmy na Zahradě Čech


20.05. 2018

Již sedmý ročník Litoměřického hroznu -  prezentační, prodejní a soutěžní výstavy vín z Čech a Moravy, pořádané městem Litoměřice společně s Cechem českých vinařů, klepe na brány Litoměřic. Letošní ročník výstavy proběhne v sobotu 2. června v hradu. Kromě vzorků vín pocházejících z více než dvou desítek vinařství je připraven doprovodný program, v němž nebude chybět ani cimbálovka. Novinkou letošního ročníku je minifestival Čokoládové pokušení. Rodiče pak jistě ocení i hrací koutek pro nejmenší. Program začíná v 10 a skončí úderem 22. hodiny. Ocenění nejlepším vinařům předá starosta města ve 14 hodin.

„Věříme, že si Litoměřický hrozen, jenž cílí hlavně na české vinaře a komornější atmosféru, nenecháte ujít a stane se pro vás příležitostí strávit příjemné chvíle v hradu při sklence kvalitního vína a v kruhu přátel,“ zve starosta Ladislav Chlupáč.   

Vstupenka za pouhou stokorunu umožňuje v sobotu 2. června navštívit i druhou významnou akci, která se uskuteční na výstavišti Zahrada Čech. Zde na Vás čekají gurmánské zážitky, delikátní chutě i vůně důmyslně sladěných pokrmů. Takový totiž bude letošní GASTRO FOOD FEST (2., 3.6.), doprovázený jahodovými slavnostmi.

Doprava mezi hradem a výstavištěm probíhá v sobotu 2.6. pro majitele vstupenek prostřednictvím výletního turistického vláčku zdarma, a to od 13 do 18 hodin.

„První červnová sobota v Litoměřicích tedy bude hned na dvou místech jedinečná. Věříme, že na své si přijdou jak milovníci kvalitních vín a čokolády v hradu, tak i příznivci dobrého jídla a jahod na Zahradě Čech. Těšíme se na společné chvíle s vámi,“ vzkazují organizátoři, kterými jsou odbor komunikace, marketingu a cestovního ruchu městského úřadu, Městská kulturní zařízení a společnost Zahrada Čech.    

Na Desperados Highjump přijede skokanská špička i bývalý člen The Prodigy

Na Desperados Highjump přijede skokanská špička i bývalý člen The Prodigy


20.05. 2018

Termín letošního ročníku otevřeného mistrovství České republiky v Cliffdivingu je stanoven na 3. a 4. srpna 2018. Do zatopeného lomu v obci Hřiměždice u Příbrami se opět sjede evropská i světová špička extrémního skákání do vody. Program nabídne skoky do vody z výšky až třiceti metrů, koncerty, vystoupení djs i doprovodný program plný adrenalinu. Vstupenky na celovíkendovou akci u vody jsou v prodeji v síti Ticketstream.

Již po devatenácté se v prostředí zatopeného žulového lomu v Hřiměždicích uskuteční největší a nejstarší český závod v cliffdivingu. Každoročně si v lomu během Desperados Highjumpu dávají dostaveníčko vybraní přední evropští, ale i světoví skokané do vody. Ti se utkávají ve skocích do vody z různých výšek. Konkrétně se jedná o skoky z platformy 12, 16 a od minulého ročníku také z výšky 20 metrů nad vodní hladinou. Součástí programu jsou také exhibiční skoky z vysokozdvižné plošiny, které dokáže skokany a skokanky vynést do výšky až 33 metrů. Kromě skákání klasických skoků je naplánováno také skákání ze speciální pětimetrové houpačky. V plánu je také exhibice ve spashdivingu, skoku stylových placáků z výšky větší než 10 metrů.
"Každoročně chceme pro návštěvníky připravit něco nového. Proto vždy plánujeme jinou koncepci doprovodného programu. Stejně tomu bude i letos. Chceme, aby se lidé v lomu nenudili ani minutu. Kromě účasti předních skokanu, máme zabookovaného zajímavého zahraničního hudebního interpreta, chystáme velkou adrenalinovou zónu v zadní části areálu," řekl k přípravám jeden z pořadatelů Tomáš Jechort.

Desperados Highjump není pouze o pasivním pozorování skokanských závodů. Mnoho aktivit v areálu si mouhou návštěvníci také vyzkoušet, pod vedením profesionálů.

Hlavními hvězdami hudebního programu budou pro letošek, díky velkému úspěchu z minulého roku, anglicko-němečtí djové a producenti SMASH HIFI. Ti pro Highjump připravují speciální program, který bude brzy zveřejněn. Dále se fanoušci mohou těšit na přední tuzemské djs i hudební kapely. Ty se představí na několika hudebních scénách."Highjump byl vždycky trochu jiná a odlišná akce. Troufám si tvrdit, že v rámci celé Evropy nemá obdobu. Jde o spojení podívané na špičkové sportovní výkony, ale i možnost strávení pohodového víkendu u vody v plavkách s kamarády. To je jednou z hlavních myšlenek akce, kterou se snažíme naplňovat už téměř dvacet let," říká o akci jeden ze zakladatelů Highjumpu Petr Vančura.

Pro návštěvníky je tradičně připraveno stanové městečko i dostatečné množství sociálních zařízení. Každoročně se pořadatele snaží vybírat kvalitní a různorodé občerstvení. V nabídce jsou tak jídla z různých částí světa i tradiční občerstvení. Samozřejmostí jsou bary s vychlazenými drinky i pivem vyostřeným tequilou Desperados.

Více informací o akci n www.highjump.cz 

Vojtěch Dyk jede Mezi ploty. Už o víkendu!

Vojtěch Dyk jede Mezi ploty. Už o víkendu!


20.05. 2018

Vypukne to 26 a 27. května – na 14 scén rozesetých v rozkvetlém parku Psychiatrické nemocnice Bohnice přijede více než 120 kapel a divadel! Na své si přijdou milovníci rocku, popu, hiphopu, punku i skvělých písničkářů.

Multižánrový festival Mezi ploty přivítá obrovskou paletu skvělých hudebníků. Na hlavní scéně zazáří Vojtěch Dyk s osmnácti špičkovými instrumentalisty z B-Side bandu či mistr dynamické muziky a inteligentních textů Tomáš Klus. A s nimi No Name, Slza, Prago Union, PSH, Xindl X a další.

To ale není zdaleka všechno: Příznivci alternativy se setkají s Lenkou Dusilovou a kapelami Květy, Mucha a Jablkoň. V dynamické Street zóně to rozjedou třeba Mydy Rabycad, Megaphone nebo Cocoman. Všechny generace pobaví velká Rodinná zóna s Kašpárkem v rohlíku, speciálním vystoupením kapely Sto zvířat a hromadou divadelních pohádek, soutěží a tvůrčích dílen.

Pokud jste fanoušky dramatického umění, můžete se těšit na Vosto5, Divadlo Bolka Polívky, Studio Ypsilon, ale i slam poetry a výstupy stand up komiků. A nakonec si můžete vyzkoušet hypnózu v relaxační zóně Oáza nebo si se špičkovými psychology popovídat na zajímavá témata. Celý program tohoto unikátního podniku hledejte na www.meziploty.cz. 

Češi mají k dispozici mobilní bankovnictví budoucnosti

Češi mají k dispozici mobilní bankovnictví budoucnosti


20.05. 2018


Vybrat peníze na 14 dní dopředu, nenechat se okrást ve směnárně, poschovávat peníze do nenápadných ledvinek a celou dovolenou se pod nimi potit. Před pár lety běžná rutina každého cestovatele. Dnes? Do kapsy strčíme mobil a platební kartu a můžeme vyrazit. Správně vybrané mobilní bankovnictví se postará o přehlednou kontrolu našich výdajů a zabrání hackerům, kteří by chtěli naší letní nepozornosti zneužít.


Hotovost je na dovolené potřeba stále méně. Platba kartou je v evropských dovolenkových destinacích naprostou samozřejmostí. Stejně jako bohatá síť bankomatů. Pokud si stáhneme bankovní aplikaci do mobilu, máme navíc neustálý přehled o veškerých svých výdajích. „Moderní programy nám kdykoliv ukáží, kolik jsme utratili v uplynulém týdnu za pizzu, jestli nám obsluha benzinky strhla opravdu tu částku, kterou slibovala. I zda nám zbývají peníze na návrat domů,“ popisuje Filip Hrubý z České spořitelny s tím, že v aplikacích si můžeme nastavit i různá upozornění. Například pokud překročíme námi předem stanovený rozpočet, nebo jestliže se výše zůstatku začne nebezpečně blížit nule. Přístup do aplikací je obvykle bezplatný a není nic snazšího, než si jednou za den z pláže zkontrolovat, jestli všechny platby souhlasí. „Po návratu domů a srovnání výpisů by se už případné reklamace řešily dost obtížně,“ vysvětluje odborník. Díky odstranění poplatků za datový roaming navíc už za internet v mobilu zaplatíme za hranicemi stejně jako doma.
Pochopitelně i v zahraničí je potřeba dát pozor na podvodníky a svoji platební kartu i mobilní aplikaci chránit před zraky ostatních. A nepolevit v opatrnosti při přihlašování se k účtu. Internetoví hackeři totiž dokáží mnohé - například perfektně okopírovat vzhled bankovních webových stránek. Vše vypadá přesně tak, jak jsme zvyklí. Liší se třeba jen pár písmenek ve webové adrese. Pokud bychom past nezaznamenali a zadali své přístupové údaje, naservírujme je podvodníkům přímo na zlatém podnose. Proto musíme vždy předem zkontrolovat, jestli stránka, z níž se chceme ke svému účtu přihlašovat, je skutečně pravá.

Tuto kontrolu výrazně usnadňuje nové internetové a mobilní bankovnictví s názvem George. Jde o nejmodernější bankovní aplikaci, kterou nabízí jedna z našich nejstarších bank. Umožní nám zvolit si vlastní vzhled mobilní aplikace včetně rozložení jednotlivých informačních oken na ploše obrazovky. Hackeři nemají šanci zjistit, pro jakou grafiku jsme se rozhodli. A pokud nás zkusí prostřednictvím falešných stránek kontaktovat, poznáme na první pohled, že něco nesedí.

Další praktickou funkcí, které George uživatelům přináší, je možnost fulltextového vyhledávání. Hodí se v situacích, kdy například potřebujeme vyhledat všechny platby jednomu subjektu. Nebo rychle porovnat, kolik jsme utratili za naftu v Rakousku a kolik v Itálii.

Pražská muzejní noc 2018. Vstup a doprava ZDARMA

Pražská muzejní noc 2018. Vstup a doprava ZDARMA


20.05. 2018

Již tradičně patří druhá červnová sobota v Praze muzeím a galeriím. Letošní Pražská muzejní noc nabídne 49 muzeí, galerií a dalších kulturních institucí v 79 objektech, zajímavý program a jedinečnou atmosféru.

Dopravu mezi jednotlivými objekty opět zajišťuje Dopravní podnik hlavního města Prahy prostřednictvím 10 speciálních muzejních autobusových linek.

Vstup do všech objektů je zdarma, s výjimkou NKP Vyšehrad, kde se platí symbolické vstupné 1 Kč.

Informační stany budou pro návštěvníky akce připraveny na tradičních místech. V pátek od 12. do 19. hodiny před Historickou budovou Národního muzea. V den konání akce, v sobotu 10. června, od 10 do 24 hodin na témže místě a na nám. Jana Palacha. Pracovníci informačních stanů ochotně poradí s výběrem muzeí, doprovodného programu a dopravou k objektům. K dispozici budou také mapy dopravy s přehledem zapojených muzeí.

Váš osobní program sobotní noci si můžete naplánovat v sekci Program. Seznam objektů, do kterých se půjdete podívat či seznam programů, na které se chystáte, si můžete nejen vytisknout a přinést s sebou, ale i sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích.

Soutěžte s námi! Chcete vyhrát triko letošní Pražské muzejní noci a další zajímavé ceny? Letos jsme pro vás připravili hned 2 soutěže. V sekci Fotokvíz poznejte správně 10 objektů na obrázku a tričko může být vaše. Druhá soutěž probíhá na Facebooku. Kdo nasdílí své video z akce na událost PMN 2017 a označí příspěvek #soutezPMN, může vyhrát tričko PMN, dvě volné vstupenky do Národního muzea a originální šperk – přívěsek z pravého meteoritu! Pravidla videosoutěže.

Proč je Česko vodácká velmoc?

Proč je Česko vodácká velmoc?


20.05. 2018

Přestože v české kotlině nemáme moře, oceán, ba ani horská jezera či divoké řeky, naše země se těší velkému zájmu vodáctví. Co stojí za tím, že tolik Čechů podlehlo kouzlu vodáctví?

 Foto: Vltava, český kajakář Vavřinec Hradílek


Jsme outdoorový národ každým coulem

Je to jednoduché: milujeme sport. Od turistiky, přes horolezectví a cyklistiku až po vodáctví. Stejně jako potkáte víc Čechů než Slováků na túře v Tatrách, tak při raftingu na Salze budete mít dozajista štěstí na nespočet českých part a partiček. Není bez zajímavosti, že povinné kurzy plavání, tak jak je známe z našich základních škol, nejsou v mnoha zemích Evropy samozřejmostí. Například ve Francii do osnov plavání vůbec nepatří. A zrovna umět plavat je vcelku dobrý předpoklad ke kayakingu, kanoingu či raftingu.Foto: fotoarchiv GUMOTEX

 

Útíkáme do divočiny

Milujeme sport a milujeme přírodu. Od starostí všedního dne a od vřavy velkoměsta se utíkáme do divočiny. V Česku nemáme ani moře ani pořádné hory, ale zato máme nádherné luhy a háje a své přírody si vážíme možná víc než ti, kteří mají faunu i floru mnohem rozmanitější. Když se zamyslíme nad fenoménem campingu, trampingu a dalších podobných kratochvílí více či méně souvisejících s vodáctvím, zjistíme, že se všechny odehrávají pod širým nebem.Foto: Černá Hora, Tomáš Dušek

Jsme v srdci Evropy

Češi. Cestovatelé tělem i duší. Někdy jsme spíš jak Honzové za pecí, ale když uslyšíme volání dálek, neváháme všeho nechat a vydat se za dobrodružstvím.  Do karet nám hraje výhodná poloha v srdci Evropy. Stačí se autem vydat z jakéhokoliv místa v Česku na jakoukoliv světovou stranu a během chvíle jsme v jiné zemi. Svůj podíl na naší lásce k cestování má i historie. Jednak odkaz české cestovatelské tradice (vzpomeňme na slavné české cestovatele Hanzelku a Zikmunda či Emila Holuba) a taky nemožnost cestovat během komunistické éry. Po Sametové revoluci jsme začali dohánět, co jsme předtím zameškali.Foto: Seychely, Jan Hocek


Naši tatínci vsází na „utužovací“ dovolenou

Pro českou kulturu je charakteristický speciální druh dovolené. Máme na mysli tolik oblíbené „utužovací“ pobyty tatínků s dětmi ? la S tebou mě baví svět. A to jak v zimní, tak letní podobě. Otcové žijí v přesvědčení, že maminky své děti přespříliš hýčkají a rozmazlují, a tak s oblibou vyrážejí na dovolené pouze se špunty. Chtějí je mít jen pro sebe a vyhnout se otázkám typu: „Kolik jsi toho dnes už vypil?“. Když zapomenete na opalovák nebo půjdou děti spát bez vyčištěných zubů nebo nebudou spát vůbec, nic se vlastně nestane.Foto: z natáčení filmu Špunti na vodě, Bioscop

 

Jsme přímo u zdroje

O tom, že jsme outdoorový národ svědčí i množství tuzemských značek sportovního vybavení. V neposlední řadě i nafukovací čluny GUMOTEX. Inu, zlaté české ručičky si poradí se vším. Staň se součástí fenoménu vodáctví i ty. Není na co čekat.


 


Foto: kánoe PALAVA, fotoarchiv GUMOTEX
Foto: Orlice, fotoarchiv GUMOTEX

Text: Barbora Robková,

Foto: archiv GUMOTEX, fotografie od zákazníků

 

Nejlepší výlety 2018

Nejlepší výlety 2018


19.05. 2018Slunečné počasí vybízí k výletům. Vyrazte za poznáním a novými zážitky napříč Českou republikou. Máme pro vás tipy na nejlepší letošní výlety.


Vychutnejte si výhledy na četné zákruty řeky, peřeje, splavy i staré mlýny.  Dálková pěší trasa Stezka podél Lužnice vybízí k jednodenním vycházkám i vícedennímu putování. Úplně jinou dimenzi procházky zažijete na Stezce korunami stromů v Krkonoších. V tuzemských nejvyšších horách si prohlédnete stromy od jejich kořenů po koruny.

Rodiny s dětmi si rády šlápnou do pedálů a objeví malebné údolí řeky Ohře. Cyklostezka Ohře prochází krásnými historickými městy jako Cheb, Loket nebo Kadaň. Bajkerky a bajkeři, kteří si touží užít jízdu po lesních stezkách, by měli zamířit do areálu pro terénní cyklistiku Singletrek pod Smrkem. V Beskydech, v horní stanici lanovky z Trojanovic na Pustevny si můžete pro změnu zapůjčit koloběžku.

Inspiraci máme i pro milovníky piva. Přijďte se podívat na regionální pivovar v Jarošově a zanotujte si třeba slavnou píseň o bílé pěně a láhvi orosené. 

Hlasujte pro TOP výlet. Vyberte nejlepší DestinaCZi 2018 a vyhrajte pobyt pro 2 osoby v Letohrádku sv. Vojtěch.


Finger food festival ve Stromovce

Finger food festival ve Stromovce


13.05. 2018

Finger food, to jsou chlebíčky, tapas, dezerty, ale třeba i pečené makrely nebo sushi. Prostě menší porce jídla, na které nepotřebujete příbor. Ochutnat nejlepší finger food pokrmy budete moci v rámci festivalu Fair Fair, který se letos koná už poosmé. Z důvodu rekonstrukce Tiskárny na Vzduchu, svého domovského místa, se poprvé přesune, i když jen o pár metrů dál v rámci holešovického Výstaviště. Příjemnou atmosféru, rodinné zázemí a doprovodný program, který je pro festival typický, mu ale zůstane. Přijďte ochutnávat už 19. května od 11.00 do 18.00 hodin. Vstup na festival je zdarma.

Fair Fair je jediný finger food festival v Praze. V tomto ročníku se do něj zapojí dvacítka prodejců. Zatímco někteří jsou s organizátorkami Lucií a Dominikou už od úplného začátku, jiní budou letos vařit na festivalu poprvé. „Chceme zajistit širokou nabídku jídel nejrůznějších chutí, kterou připraví bistra, kavárny, cukrárny, food trucky, gastro projekty, ale i kamenné restaurace. Díky finger food velikostem navíc budete moct ochutnat klidně všechno,“ říká Lucie Kosová. „Nově máme například pečené makrely, španělské tapas, mexické tacos, stálicí jsou burgery, asijské speciality či sushi. Nebudou samozřejmě chybět ani dezerty,“ doplňuje Lucie.

Kromě dobrého jídla se nasytíte i kulturním programem, slibují organizátorky. Finger food festival se tentokrát bude konat v nově otevřeném pop-upu na Vzduchu, který je jen kousek od stávající Tiskárny na Vzduchu. Degustovat tak budete moct v kulisách secesního Průmyslového paláce jen pár kroků od Stromovky. „Důležitou součástí festivalu je jeho atmosféra. Návštěvníkům chceme nabídnout skvělé jídlo, příjemné zázemí a program, který festivalový zážitek umocní. Festivalem letos provede Ondřej Cihlář z divadla VOSTO5, chybět nebude ani dětský koutek přímo v areálu festivalu a zcela nově otevřená herní atrakce pro děti jen kousek od nás,“ doplňuje Lucie Kosová.

S přáteli nebo celou rodinou tak můžete vyrazit na vzduch v sobotu 19. května od 11. hodin. Festival najdete v prostorách pop-up na Vzduchu, v areálu Holešovického Výstaviště.

Vstup na festival včetně doprovodného programu je zdarma.
Více informací najdete na www.tiskarnanavzduchu.cz

Již podruhé zveme na přehlídku nejmladších hudebních talentů v Ostravě!

Již podruhé zveme na přehlídku nejmladších hudebních talentů v Ostravě!


13.05. 2018

Již podruhé se koná v Ostravě tzv. SHOWCASE mladých českých interpretů v oboru klasické hudby.


Odborná komise vybrala 22 z nominovaných umělců nastupující generace, která se předvede v krátkých vystoupeních ve svém nejlepším repertoáru.


Showcase se koná jako doprovodná akce MHF Janáček na Janáčkově konzervatoři v Ostravě od 15 hodin 15. 6. a pokračuje v dalším dnu tamtéž. Showcase je určena nejen odborné veřejnosti z Česka i zahraničí, ale je také otevřena veřejnosti (vstup volný).


https://www.facebook.com/showcase.cz/
https://www.idu.cz/cs/aktualne/kalendar-akci/712-showcase-mladych-ceskych-interpretu-2018


Kristýna Znamenáčková - klavírMartin Schubert - violoncello


Eliška Hejhalová - flétna


Zvukový koncert inspirovaný přírodou

Zvukový koncert inspirovaný přírodou


13.05. 2018


Přijďte si poslechnout netradiční koncert zvukové tvorby inspirovaný přírodou. Koná se 29.5. 2018 od 19,30 v Atriu, Čajkovského 12, Praha 3.


Příroda je jedním z věčných zdrojů inspirace umělců. Zvuková tvorba otevřela nové možnosti, jak pracovat s nahranými zvuky, měnit a kombinovat je s umělými a vytvářet nový svět zvukových krajin.


Přijďte se inspirovat tímto netradičním koncertem. Budou uvedeny skladby zahraniční i domácích autorů (T. Brueggemann, S. Govaere, M. Rataje, F. Scotta Thompsona).


Koncert je pořádán mezinárodní soutěží Musica nova, agenturou Move Association ve spolupořadatelství Atria, p.o. Za Trojku. Vstupné 50,- Kč.


http://www.atriumzizkov.cz/program/koncert/priroda-inspirujici/

[1]  2  3  4  ...  293  294  295  296  >>
Reklama:
Reklama:

Přihlášení

Propojit Vyletnik.cz s Facebookem
Přihlásit se Nová registrace

Reklama

Booking.com

Předpověď počasí

Pátek

23 °C
Sobota

25 °C
Neděle

27 °C

In-počasí

Reklama

Kalendář akcí

Návštěvnická sezóna Valašského muzea v přírodě začíná (28.4.2018-24.5.2018)

Návštěvnická sezóna Valašského muzea v přírodě začíná (28.4.2018-24.5.2018) 28.04.2018

Již v sobotu 28. 4. otevře své brány areál Mlýnské doliny a Valašské děd...

Za vinařem do Velkých Bílovic - Velké Bílovice (26.4.2018-9.6.2018)

Za vinařem do Velkých Bílovic - Velké Bílovice (26.4.2018-9.6.2018) 26.04.2018

Vinařská akce, která začíná 26. dubna a končí 5. září 2018. Po dobu 19 týdnů ...

Výletník doporučuje

Vimperk

Vimperk

Město Vimperk je rozloženo v údolí řeky Volyňky v překrásné šumavské přírodě. Malebná poloha...
Jilemnice

Jilemnice

Jilemnice -  město s tradicí, zázemím pro turisty a především v jednom z mála měst...