Doprava

Partner portálu

Reklama

Diskusní fórum

Aplikace

tell me please is this game or food?...
23.09.17 (Emily00)

Houbařské žně

Please give me full detail about Racine...
23.09.17 (Hannah009)

Jeskyně ,podzemní díla pro děti

Beautifully simple, these understated...
23.09.17 (cheap pandora)

Diskutuj zde

Reklama

Úvodní stránka > Novinky

Tipy na výlety a aktuality

Reklama

[1]  2  3  4  ...  276  277  278  279  >>
Češi cestují rádi. Důležitá je pro ně bezpečnost a vysoká kvalita služeb

Češi cestují rádi. Důležitá je pro ně bezpečnost a vysoká kvalita služeb


19.09. 2017

Za poslední roky se požadavky Čechů na dovolenou značně změnily. Do zahraničí vyráží několikrát do roka a mezi hlavní požadavky patří bezpečnost, kvalitní služby a dobré cestovní pojištění. Raději si připlatí, než aby se smířili s nízkou úrovní dopravy, ubytování či celého zájezdu.

 

Vyšší požadavek na bezpečnost zaznamenaly cestovní kanceláře zejména v loňském roce v důsledku několika tragických teroristických událostí. O některé kdysi hodně oblíbené destinace přestal být rázem zájem a Češi zatoužili objevovat nové, méně známé a zajímavé destinace, kde mohou strávit dovolenou. V letošním roce Češi trochu povolili a znovu se vrátili do rizikovější lokalit. Přesto při výběru dovolené zůstávají opatrní a nelitují času, který věnují zjišťovaní nezbytných informací. Cestovní kanceláře uvádí, že zájem o tradiční destinace se opět zvedl a mnoho zájezdů bylo vyprodáno dlouho dopředu.

Do zahraničí jezdíme vícekrát do roka

Patrné jsou i další změny ve zvycích. Více než 80 procent Čechů vyrazí do zahraniční několikrát do roka. Hlavní zůstává letní dovolená trvající nejméně týden, další cesty představují prodloužené víkendy strávené na horách či populárních městech po celé Evropě. S častějším cestováním do zahraničí souvisí i odlišné nároky na souvisejí služby, jako je například cestovní pojištění.

 

Zatímco v minulosti nebyl zájem o cestovní pojištění nijak velký, dnes si Češi stále častěji uvědomují možná rizika. Cestovní pojištění si sjednává podstatná většina cestujících. Zároveň nechtějí při každé cestě řešit osobní návštěvu pojišťovny, a proto právě zde více než u jiných produktů, využívají nabídky na cestovní pojištění online.

 

Většina stále využívá individuální cestovní pojištění, které si mohou sjednat již od jednoho dne. Ti, kteří do zahraničí cestují častěji, dávají přednost ročnímu pojištění, jehož cena odpovídá zhruba třem jednorázovým pojištěním.

Moderní cestovní pojištění online nabízí snazší a rychlejší řešení škod

Konkurence je vysoká a to platí i pro cestovní pojištění. Pojišťovny nabízí různé produkty a lidé si tak snadno vyberou cestovní pojištění na míru. Kromě nižších cen, pojišťovny nabízí také lepší rozsahy a vyšší pojistné limity. Čechy kromě výsledné ceny pojištění zajímá rozsah pojištění a výše limitů pojistného plnění, která by měla být nejméně 1,5 milionů korun v rámci Evropy a alespoň 2,5 milionů korun v rámci celého světa.

 

Sjednání cestovního pojištění online je velmi snadné a člověk celý proces vyřeší během pár minut na počítači s tím, že pojištění je platné ihned nebo od následujícího dne. Výhodou je také to, že si člověk může sjednat cestovní pojištění odkudkoliv. I ze zahraničí, pokud na to ve spěchu zapomněl. Samozřejmě se vyplatí porovnat si více nabídek. Úspory.cz, jeden z největších online porovnávačů online v ČR, nabízí porovnání a sjednání cestovního pojištění online od nejznámějších českých pojišťoven.

 

Na významu také získaly asistenční služby, které jsou důležité pro zajištění pomoci v případě pojistné události. Asistence zahrnuje různé služby od vyhledání odpovídající pomoci, přes zajištění náhradního ubytování až po tlumočníka v případě nedostatečných jazykových znalostí. Správné asistenční služby jsou pojištěným k dispozici 24 hodin denně bez ohledů na víkendy a státní svátky.

Poznejte krásy jihomoravské metropole i jejího okolí

Poznejte krásy jihomoravské metropole i jejího okolí


19.09. 2017

Brno je druhým největším městem České republiky, metropolí Jihomoravského kraje, ideálním výchozím bodem pro poznávání krásné jižní Moravy a v poslední době také místem, kde to opravdu žije. V Brně se s každým dnem otevírají nové kavárny, vznikají zde nejrůznější startupy a proudí sem množství mladých, perspektivních lidí. Nemusíte si z nich nutně brát příklad a hned se sem stěhovat, alespoň na krátký výlet byste se ale do Brna vypravit určitě měli. Stojí to za to.

 

V Brně se nudit nebudete

Brno je krásným městem s množstvím zajímavých míst a památek, z nichž za zmínku stojí například nádherná katedrála svatého Petra a Pavla sídlící na Petrově, hrad Špilberk tyčící se na vršku stejnojmenného kopce, odkud svým návštěvníkům nabízí jedinečný výhled na celé město, či hrad Veveří nacházející se v blízkosti Brněnské přehrady. Ta je rovněž velmi oblíbeným místem, které je místními i turisty často využíváno k rekreaci a sportovním aktivitám. Jejím okolím prochází množství turistických i cyklistických tras a přehrada také nabízí ideální podmínky k provozování vodních sportů. Srdcem města i centrem téměř všeho dění je náměstí Svobody. Zde jsou často pořádány nejrůznější trhy a v blízkosti náměstí naleznete i množství oblíbených brněnských restaurací a barů.

 

Kam dál?

Jak již bylo řečeno, Brně je také ideálním výchozím bodem pro poznávání jeho neméně krásného okolí. Vypravit se odsud můžete třeba do Moravského krasu, jehož nejjižnější část již leží na území Brna. Pokud se tedy z Brna vypravíte pár kilometrů na severozápad, můžete obdivovat dobře známé, přesto stále fascinující přírodní útvary, kterými jsou například Punkevní jeskyně či propast Macocha. Z Brna se však můžete vypravit i směrem na jih, kde naleznete proslulé moravské vinohrady, malebné vinařské vesničky i množství krásných památek. První zastávkou mohou být oblíbené vodní nádrže Nové Mlýny, v jejichž okolí leží hned několik dobře známých vinařských obcí. Poté můžete pokračovat do krásného Mikulova, jehož nádherné náměstí jistě dobře znáte z oblíbeného filmu Bobule. No a z Mikulova už je to opravdu jen co by kamenem dohodil do Lednicko-valtického areálu, jenž proslul svou krásnou přírodou i úchvatnými památkami. Za žádnou cenu byste si neměli nechat ujít návštěvu zámku Lednice ani Valtického podzemí.

 

Ubytujte se v Brně

Abyste si všechny krásy Brna i jeho okolí vychutnali opravdu naplno, jeden den vám k tomu určitě stačit nebude. Proto byste se měli včas poohlédnout po vhodném ubytování. Pomoci vám s tím může ubytovací portál Hotel.cz, na jehož stránkách naleznete všechny brněnské hotely a penziony. Ze široké nabídky si za pomoci popisků, fotografií a hodnocení určitě vybere i ten nejnáročnější zákazník. Vyberte si takové ubytovací zařízení, v němž si po náročném dni stráveném poznáváním nových míst nejlépe odpočinete. A když už jsme u toho odpočinku... Měli byste vědět, že v Brně sídlí vyhlášený wellness resort Maximus, jehož součástí jsou termální bazény i unikátní saunový svět. Pokud budete chtít zjistit o tomto resortu více, či byste si rádi vyhledali i další brněnské wellness hotely, stačí se podívat na Spa.cz, kde naleznete vše potřebné. Stačí jen velmi málo a z vaší návštěvy Brna si můžete odvézt nejen krásné fotografie, ale i nezapomenutelné zážitky.


Zdroj foto:
Pavel Ševela

Na Zámek Svijany přijede svatý Václav

Na Zámek Svijany přijede svatý Václav


17.09. 2017

Zámek Svijany se letos společně s Pivovarem Svijany opět zapojí do oslav Dnů českého piva, které se tradičně pořádají na počest oslavy patrona nejen českých zemí, ale i piva - svatého Václava. Svatováclavská slavnost na Zámku Svijany proběhne ve čtvrtek 28. září. Pro návštěvníky je připraven bohatý program a uvařena speciální várka svijanského piva DUX.

Brány zámku se během Svatováclavské slavnosti otevřou v 10 hodin a program bude probíhat až do 20 hodin. Návštěvníci se mohou těšit na koncert známého českého folkového zpěváka Jana Vančury s kapelou Plavci a Máriem Bihárim, na středověkou rock-folkovou kapelu Tempus, dobové tance v podání taneční skupiny Ambrosia, tradiční jarmark, rukodělné dílny pro děti a mnoho dalšího. Chybět nebudou ani pivní soutěže o zajímavé pivní ceny. Stejně jako při minulém ročníku přijede na koni i sám svatý Václav, na jehož počest letos poprvé pivovar uvařil speciální várku třináctistupňového speciálu DUX. Návštěvníci akce budou mít v rámci vstupného prohlídku zámku a jedno pivo nebo malinovku zdarma. Mohou se také objednat na komentované prohlídky Pivovaru Svijany, které budou probíhat za zvýhodněnou cenu 50 Kč po celý den.

Na Svatováclavské slavnosti bude slavnostně předána cena Památka roku 2016 Libereckého kraje udělovaná za projekt a realizaci obnovy budovy nebo souboru staveb, které mají významné památkové, architektonické nebo urbanistické hodnoty a jsou nositeli specifického charakteru prostředí. Spolu se zámkem cenu získal i Dolení mlýn v Bradlecké Lhotě. Za Pivovar Svijany, který se v roce 2013 stal majitelem zámku a za podpory EHP a Norských fondů zdevastovanému zámku vrátil podobu z přelomu 17. a 18. století, převezme pamětní desku a finanční odměnu z rukou paní Květy Vinklátové, členky Rady Libereckého kraje pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu, Roman Havlík, ředitel pivovaru. „Vážíme si získaného ocenění Památka roku 2016 Libereckého kraje. Finanční odměna bude smysluplně použita na vybudování dětského hřiště v areálu zámku, které jsme plánovali již dříve,“ řekl Roman Havlík.

Svatováclavská slavnost bude letos pomyslně uzavírat zámeckou sezónu, ačkoli návštěvníci mohou zámecký areál i jeho vnitřní expozice navštěvovat až do konce října. Po celý rok je na zámku možné se ubytovat v nově vzniklém Hotelu Zámek Svijany***, který je ideálním místem nejen pro svatbu, či firemní akci, ale i pro strávení prodlouženého víkendu s rodinou, partnerem, partnerkou či přáteli.

Program svatováclavské slavnosti na Zámku Svijany


10:00    Otevření zámecké brány
10:30    Taneční vystoupení skupiny Ambrosia
11:00    Slavnostní naražení speciálního piva DUX
11:15    Módní přehlídka - pivní šaty
11:30    Pivní soutěž I
11:45    Šermířské vystoupení "O ruku bohaté vdovy" skupiny Alterum
12:00    Příjezd sv. Václava na koni
12:30    Taneční vystoupení skupiny Ambrosia
13:00    Pivní soutěž II
13:15    Šermířské vystoupení "Králík na smetaně" skupiny Alterum
13:45    Tanec markytánek v podání skupiny Ambrosia
14:15    Slavnostní předání ocenění Památky roku Libereckého kraje 2016
14:30    Pivní soutěž III
15:00    Folkrocková kapela Tempus
16:00    Pivní Olympiáda
16:30    Koncert Jana Vančury (Plavci) a Mária Biháriho (Bachtele)

Swiss Food Festival 2017

Swiss Food Festival 2017


17.09. 2017

Přijďte ve dnech 2.–7. 10. 2017 ochutnat švýcarské speciality, které si pro vás připravilo devět vybraných restaurací, kaváren a barů v Praze a blízkém okolí v rámci 2. ročníku Swiss Food Festivalu. Během celého festivalu můžete soutěžit o týdenní pobyt ve Švýcarsku se společností Interhome a v sobotu 7. 10. festival vyvrcholí na farmářských trzích na Náplavce, kde vás uvítá švýcarský koutek a alphornisté z regionu Lucernského jezera.

Od pondělí 2. 10. do soboty 7. 10. 2017 si budete moci v rámci 2. ročníku Swiss Food Festival vychutnat švýcarské speciality a připravená menu, která do své nabídky zařadilo 9 vybraných restaurací, kaváren a barů v Praze a blízkém okolí.

Během letošního ročníku se můžete těšit na speciální menu v restauraci Platina, Le Terroir a v restauraci hotelu Falkensteiner Maria Prag, kavárny Deserterie, Designum, Slunce a Kavárna kočičí si pro vás připravili speciality ke kávě, La Loca MUSIC BAR & LOUNGE a BOTTLES Wine Bar si pro vás poté přichystali švýcarské speciality a chuťovky k zakousnutí s přáteli.

Celý festival vyvrcholí v sobotu 7. 10. na Náplavce pod železničním mostem, kde pro vás bude v rámci Farmářských trhů připraven speciální švýcarský koutek se stánky se švýcarskými sýry, čokoládou, raclettem, bratwursty, kávou, vínem, ale i stánky se švýcarskými noži Victorinox a dalšími produkty. Tradičně zde nebude chybět stánek Switzerland Tourism s aktuálními turistickými materiály o Švýcarsku. O alpskou atmosféru se během dne postarají hráči na alpské rohy z partnerského regionu Lucernského jezera. Akce se uskuteční od 08:00 do 14:00.

Na všech místech zapojených do festivalu pro vás bude zdarma během jeho konání připravena speciální tištěna rozkládací mapička s detaily akce, umístěním jednotlivých restaurací, kaváren, barů, švýcarských obchodů a dalších míst s jejich detaily. Mnohé z nich si pro vás připravily zvýhodněné nabídky či slevy. Tak neváhejte a využijte nabídek. Některé budou v platnosti jen po dobu trvání festivalu.

Soutěž


Těšit se můžete na soutěž o 10 lákavých a hodnotných cen probíhající v rámci Swiss Food Festivalu. Hlavní cenou je týdenní pobyt v apartmánu ve Švýcarsku od společnosti Interhome, která se zaměřuje na pronájem rekreačních domů a apartmánů. Pro zařazení do soutěže je nutné vyplnit a odevzdat soutěžní kupon, který pro vás bude připraven na místech zapojených do Swiss Food Festivalu.

Restaurace a kavárny se švýcarskou nabídkou v Praze a okolí


#MojeSvycarsko a #SwissFoodFes­tivalCZ


Sdílejte své zážitky ze Swiss Food Festivalu na sociálních sítích Instagram, Twitter a Facebook s hashtagem #MojeSvycarsko a #SwissFoodFes­tivalCZ. V letním čísle magazínu SWISSmag otiskneme vaše nejzajímavější fotografie!

Švýcarská gastronomie


Švýcarská gastronomie je tak pestrá jako země sama - Švýcarsko má 4 úřední jazyky a tedy také minimálně čtyři kulturní oblasti. K tomu pak přibudou regionální speciality, které se liší údolí od údolí. Ve Švýcarsku na otázku o národním jídle nedostanete jednoznačnou odpověď. První, co se většině lidí vybaví z gastronomie, když se řekne Švýcarsko, je sýr a čokoláda. Obě sem určitě patří a Švýcaři patří v konzumaci vysoko na světový žebříček, ale není to tak, jak se lidé často domnívají, že by se sýr a čokoláda míchali do všeho. Určitě znáte z jídelních lístků českých restaurací nejrůznější švýcarské plátky a řízky, které jsou zapečené se sýrem. Nic takového ale v samotném Švýcarsku nenajdete. Sýry jsou tak výrazné, že se konzumují buď jako samostatný pokrm – roztavené jako raclette nebo fondue, případně jako rösti nebo tepelně neupravené jako dezert, součást snídaně nebo studeného oběda.

Kam na výlet s vozíčkem

Kam na výlet s vozíčkem


14.09. 2017

Příjemné podzimní počasí láká na výlety přírodou České republiky a naštěstí existuje spousta tras, které se snaží, aby si krásy krajiny mohli vychutnat všichni turisté bez ohledu na případné fyzické handicapy.
 
Vybrali jsme pro vás 5 tipů, kam je možné se vydat i na elektrickém nebo manuálním invalidním vozíčku. Některé trasy jsou lehké a vhodné i pro začínající turisty, jiné jsou o něco náročnější a vyžadují lepší fyzičku – vaši nebo doprovodu.

1.    Františkův vrch – obtížnost lehká

Velice lehká trasa vedoucí z obce Brložec 1,5 km na Františkův vrch nabízí krásné výhledy do krajiny Českého Švýcarska – na Růžovský vrch, skalní stěny Labských pískovců a za pěkného počasí až na Bezděz. Na vrcholu stojí bývalý větrný mlýn, od kterého je krásný rozhled do okolí. Trasa vede po asfaltové cestě a je vhodná i pro začínající turisty.

2.    Kyjovské údolí – obtížnost lehká

Krásná trasa vhodná pro vozíčky a kočárky je cesta Kyjovským údolí, jedním z nejnavštěvovanějších míst Českého Švýcarska. Pohodlná asfaltová cesta podél podél říčky Křinice vede z obce Kyjov a vine se kaňonovitou soutěskou, která nabízí pohled na zajímavé skalní útvary Obtížnost cesty je lehká až střední, převýšení není velké, cesta směrem k Turistickému mostu mírně klesá, a zpět stoupá. Trasa je dlouhá celkem 6 km. Zaparkovat můžete na začátku cesty u restaurace Na fakultě nebo na parkovací ploše u stánku s občerstvením.

3.    Ze Špindlerova Mlýna do Labského dolu – obtížnost střední

Trasa vede podél břehu Labe dnem krkonošského ledovcového údolí. Pro elektrické invalidní vozíky je dobře sjízdná, pokud máte dobrou kondici, můžete se na výlet vydat i na mechanickém vozíku. Výlet začíná ve Špindlerově Mlýně u Bílého mostu, zaparkovat je vhodné na parkovišti u lanovky na Medvědín. Modrá pěší turistická značka vás povede 5,5 km po asfaltovém povrchu a trasa končí v Labském dole u Pudlavského vodopádu. Cestou se můžete kochat morénami, kaskádami a vodopády.

4.    Ze Špindlerovy boudy na Petrovu boudu – obtížnost náročná

Tato trasa je dobře sjízdná jak pro elektrické vozíčky tak i třeba pro kočárky, ale vzhledem ke stoupání je pro osoby na mechanickém vozíčku poměrně fyzicky náročná. Trasa začíná od parkoviště u Špindlerovy boudy, kde mohou držitelé průkazu ZTP zaparkovat, případně je možné se sem dostat autobusem ze Špindlerova mlýna. Od parkoviště je potřeba se vrátit 400 metrů zpět po silnici a odbočit vpravo na širokou asfaltku. Cesta poté vede 3,1 km až k Petrově boudě a je asfaltová po celou dobu. Na trase se střídají úseky s výrazným klesáním i stoupáním a částečně je souběžná s červenou turistickou značkou. Náročnost cesty je vyvážená krásnými výhledy na Krkonoše.

5.    Podél řeky Vydry – obtížnost střední

Naučná stezka Povydří vedoucí z osady Antýgl do Čeňkovy Pily je jednou z nejkrásnějších tras šumavskou přírodou. Trasa dlouhá 7,5 km vede celou dobu po zpevněné cestě, která původně sloužila ke svážení dřeva. Cesta se vine hlubokým romantickým údolím Vydry, která se tu žene přes divoké balvanité koryto. Voda v řece má temně rezavou barvu, protože je napájena potoky přitékajícími z rašelinišť. V polovině cesty se můžete občerstvit v

Turnerově chatě a navštívit stálou expozici vydry říční. Stezka končí v Čenkově Pile, kde je možné si prohlédnout vodní elektrárnu nebo pozůstatky tradiční šumavské sklárny. Z výchozího i cílového bodu jezdí pravidelná autobusová doprava.

Přejeme příjemné výletování, hezké počasí a hodně turistických zážitků! Výlet do přírody je nejen skvělým odreagováním, ale pomáhá také proti podzimnímu splínu.

Zoo Praha je pátá nejlepší na světě!

Zoo Praha je pátá nejlepší na světě!


11.09. 2017

Zoo Praha se v konkurenci stovek špičkových zoologických zahrad celého světa umístila na skvělém pátém místě. Jde o hodnocení globálního cestovatelského portálu TripAdvisor, které vychází z recenzí návštěvníků.  Zoo Praha v něm výborně obstála již potřetí za sebou.

„Je to čirá radost!“ okomentoval tento úspěch ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek a doplnil: „Již několik let se držíme v absolutní špičce a dokonce jsme první v kontinentální Evropě. Velké poděkování všem návštěvníkům, příznivcům a zejména zaměstnancům Zoo Praha a jejímu zřizovateli!“

Pražská zoologická zahrada je nejnavštěvovanější zoo v České republice. V loňském roce sem zavítalo přes 1,4 milionu návštěvníků a dosavadní letošní návštěvnost již překročila 1,1 milionu. V předchozích hodnoceních TripAdvisoru obsadila čtvrté místo (2015) a sedmé místo (2014); v letech 2015 a 2016 TripAdvisor pořadí nezveřejňoval. Na blízkou budoucnost je v Zoo Praha plánována výstavba nových expozic pro gorily, lední medvědy či pandy velké. Naopak nedořešeny zůstávají dvě velké bolesti: protivodňová ochrana a dopravní obslužnost.

Top ten zoologických zahrad 2017


1.    Loro Parque (Puerto de la Cruz, Španělsko)
2.    San Diego Zoo (Sand Diego, USA)
3.    Chester Zoo (Chester, V. Británie)
4.    Singapore Zoo (Singapur)
5.    Zoo Praha (Praha, Česká Republika)
6.    St. Louis Zoo (St. Louis, USA)
7.    Tiergarten Schönbrunn – Zoo Vienna (Vídeň, Rakousko)
8.    ZooParc de Beauval (Saint-Aignan, Francie)
9.    Bioparc Valencia (Valencie, Španělsko)
10.    Folly Farm (Begelly, V. Británie)

Babí léto na Švestkovém Dvoře

Babí léto na Švestkovém Dvoře


10.09. 2017

AIRGROUND v podání souboru Cirk La Putyka a odpolední zábava pro celé rodiny LOUTKOVIŠTĚ

O cestě k samostatnosti a pohrávání si se zemskou přitažlivostí. Klesání i stoupání v jímavém příběhu, v němž se cirkusová umění (závěsná akrobacie, acro-yoga a další) prolínají s živou hudbou a s prvky pohybového a tanečního divadla.

Ocitneme se ve vzpomínkách, které se přicházejí rozloučit, vyletíme do výšin, seskočíme s padákem, necháme se zachránit a zjistíme, zda je možné se osvobodit od svazující minulosti. Každý se musíme rozhodnout, jak naložíme se životem, i když to není jednoduchá volba. 

Nahlédněte do jednoho životního příběhu a nechte se inspirovat k novým vzletům. Událost, která balancuje na hraně několika divadelních tvarů. Co se stane, když neudržíme rovnováhu? 

Jedním slovem nádhera. Jedno lepší číslo střídá druhé, a to jak na zemi, tak hlavně ve vzduchu. Všechny tři holky jsou výborné a to, co předvádějí na lanech a šálách visících ze stropu, je parádní. Choreografie na jedničku. Jako celek dle mého názoru působivé a musím přiznat, že mě to opravdu strhlo.”

Jan Pařízek (90 %)

 https://www.youtube.com/watch?v=AEifxC29IQA

LOUTKOVIŠTĚ

Během odpoledne zveme také děti a jejich rodiče na Švestkový Dvůr.

Děti! Přijďte si zahrát svojí oblíbenou pohádku konečně sami! Vždyť jen vy víte, jak skutečně končí… Na Švestkovém Dvoře  budou připraveny originální konstrukce loutkových divadýlek, kde si každý může vyzkoušet, jaké to je hrát loutkové divadlo – stát se na chvíli hercem, režisérem, hudebníkem nebo divadelním kritikem. Zábava pro celou rodinu!

Loutka+hriště=Loutkoviště. Loutkové hřiště. Pět originální samostojných konstrukcí pro loutkové divadlo s výměnnými kulisami a sadou loutek určených do veřejného prostoru otevřených ke hře a rozvíjení fantazie celé rodiny. Připomínka barokní tradice loutkových divadel, a zároveň nová forma interakce a prostor pro zábavu. Otevřená hra pro všechny děti s fantazií i rodiče bez ní.

Vstup volný.

info: www.svestkovydvur.cz

Den otevřených dveří ve Wrigley

Den otevřených dveří ve Wrigley


10.09. 2017

V sobotu 16. září 2017 pořádá společnost Wrigley Confections v areálu svého výrobního závodu »Den otevřených dveří«, určený nejen zaměstnancům a jejich rodinám, ale poprvé také zájemcům z řad široké veřejnosti.  Limitující je minimální věk, host musí být starší 2 let a zároveň mít schopnost absolvovat cca 1–1,5 hod pěší trasu v rámci výrobního areálu. Návštěvníci budou mít možnost setkat se s vedením továrny i s jejími spolupracovníky a zejména projít si výrobní zázemí, které celou Evropu a další země zásobuje oblíbenými cukrovinkami v čele s nejoblíbenějšími ovocnými žvýkacími bonbony Skittles.

„Velmi si ceníme našich spolupracovníků. Proto jim chceme umožnit, aby svým rodinám, přátelům a hostům ukázali místa, kde denně pracují, a zároveň i kompletní firemní zázemí, které je při práci obklopuje. Bude pro ně vyhrazeno dopoledne od 08:00 do 13:00 hod,“ uvádí Suzanne Lake, ředitelka továrny Wrigley, a dodává: „jsme velmi propojeni i s místní komunitou, se kterou skvěle spolupracujeme a vzájemně se podporujeme. Rádi bychom tudíž pozvali i ji a zároveň, poprvé ve skoro dvacetileté historii společnosti, otevíráme dveře i pro všechny ostatní zájemce. Průvodci jim budou naši kolegové v čase od 14:00 do 16:30 hod, zájemci tak budou mít jedinečnou příležitost podívat se do míst, kam se běžně dostat nelze.“

S cílem hladkého průběhu akce je pro návštěvníky připraven systém předběžné registrace na www.survio.com/survey/d/wrigley. Zde se návštěvníci mohou dozvědět i další informace o průběhu celého dne. Továrna v Poříčí nad Sázavou má v současné době kolem 450 spolupracovníků a »Den otevřených dveří« je jednou z mnoha aktivit, které pro ně společnost Wrigley připravuje.

„Úspěch naší společnosti závisí nejen na kvalitních produktech nebo inovacích, ale především na lidech. Největší hodnotou naší společnosti jsou proto naši spolupracovníci, kteří se aktivně zapojují do inovací a zlepšení. Naše výroba je specifická vysokou mírou automatizace a v praxi uplatňujeme nové a aktuální trendy 21. století. V současné době se intenzivně věnujeme rozšíření kapacit našeho závodu stavbou nové výrobní haly, kde najdou nové pracovní příležitosti desítky nových spolupracovníků,“ uzavírá Pavel Beneš, personální ředitel továrny.

Skiareál ve Špindlu se připravuje na zimu. Staví novou lanovku na Horních Mísečk

Skiareál ve Špindlu se připravuje na zimu. Staví novou lanovku na Horních Mísečk


10.09. 2017

Novinkou nadcházející zimní sezóny ve Špindlerově Mlýně bude nově postavená čtyřsedačková lanovka vedoucí z Horních Míseček na Medvědín. Skiareál rozšiřuje v této lokalitě i zdejší oblíbenou sjezdovku, takže půjde o ideální místo pro rodiny s dětmi nebo začátečníky. V září navíc startuje druhá vlna prodeje nejlevnějších sezónních skipasů, tzv. Chytré sezónky.

Skiareál letos opět zvyšuje komfort pro návštěvníky lyžařského střediska, když investoval 50 milionů korun do stavby čtyřsedačkové lanovky vedoucí z Horních Míseček na Medvědín. „Jedná se o původní čtyřsedačku, kterou ve Svatém Petru nahradila současná šestimístná lanovka na Pláně. V uplynulých měsících proběhla její kompletní repase, obnova se týká téměř všech částí lanovky. Měníme všechny opotřebované díly a některé úseky vyměňujeme kompletně za nové, jako například hlavní elektromotor. Nové bude i čalounění sedaček a nástupní brány," přiblížil repasi čtyřsedačky ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn Čeněk Jílek s tím, že středisko v současnosti pracuje už také na terénních úpravách a rozšíření sjezdových tratí. Zahájena již byla stavba dolní stanice, následovat bude budování horní stanice i příprava samotné trasy lanové dráhy, některé z podpěr lanovky budou usazovány pomocí vrtulníku. „Zdejší oblíbená sjezdovka Machytka se navýší o 1,5 hektaru. Rozšíříme jak její horní, tak i dolní část a zásadně tak zlepšíme její propustnost. Kvalita lyžování na Horních Mísečkách se zvedne zásadním způsobem, naší snahou je vytvořit z této lokality vyhledávaný prostor pro začátečníky a rodiny s dětmi. Původní lyžařské vleky M, M1 a M2 zůstanou, odstraněn bude vlek Machytka (L). Díky nové lanovce zjednodušíme návštěvníkům jízdu z parkoviště na Medvědín, zkrátíme dobu odbavení a celkově jim nabídneme podstatně větší komfort jak přepravy, tak lyžování," doplnil Čeněk Jílek.

Sezónní skipasy za třetinovou cenu

V případě, že se chystáte do Špindlu v zimě vícekrát, pak si rozhodně nenechte ujít nejlevnější celosezónní skipasy. Již v září startuje druhá vlna možnosti nákupu tzv. Chytré sezónky. Lyžaře, kteří si permanentky předplatili již v dubnu, vyjde sezónka na neuvěřitelných 4.990 korun. „Stačilo, aby se v e-shopu na www.gopass.cz na jaře zaregistrovali a zaplatili 990 korun. Do konce října je pro ně nyní nutné doplatit zbylé čtyři tisíce a celosezónní skipas se nahraje na GOPASS kartu klienta. Kdo si ale nestihl na jaře Chytrou sezónku předplatit, nemusí věšet hlavu. Na podzim jsme připravili druhou vlnu výhodného nákupu sezónních skipasů. V září za ně dospělí zaplatí jen 6.990 korun a v říjnu 7.990 korun," uvedl obchodní a marketingový ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn René Hroneš s tím, že od prosince už běžná sezónka vyjde na 15.990 korun. Jedinou podmínkou pro pořízení výhodné Chytré sezónky je jen bezplatná registrace do zákaznického systému GOPASS, který nabízí celoročně spoustu dalších výhod a slev. Včasný nákup se tak rozhodně vyplatí.
Více na www.skiareal.cz a www.gopass.cz

Do vybraných památek bude v Litoměřicích opět vstup zdarma

Do vybraných památek bude v Litoměřicích opět vstup zdarma


04.09. 2017

Vystoupat na věž Kalich, prohlédnout si královský hrad, sestoupit do podzemí města, navštívit katedrálu i vybrané kostely, muzea i galerie budou v Litoměřicích návštěvníci moci v sobotu 9. září. Město Litoměřice se totiž i letos připojí v tento den ke Dnům evropského dědictví, v rámci kterých se každoročně v září otevírají veřejnosti brány nejzajímavějších památek, budov a objektů.  A to včetně těch, které jsou jinak z části nebo zcela nepřístupné.

Vstup bude v době od 9 do 17 hodin zdarma umožněn do těchto objektů:


    Blumentrittova a Rizalova bašta( Velká Dominikánská 284/31)
    Divadlo Karla Hynka Máchy (Máchovy schody 276/3)
    Dům Na Vikárce (Máchova 177/5)
    Dům Pod Kalichem (Mírové náměstí 15/7)
    Galerie a muzeum litoměřické diecéze (Mírové náměstí 24/16)
    Galerie výtvarného umění v Litoměřicích (Michalská 29/7)
    Gotické dvojče (Jezuitská (ve dvoře) 12/4)
    Historické podzemí s lapidáriem (Mírové náměstí 21/13)
    Hrad Litoměřice (Tyršovo náměstí 68)
    Katedrála sv. Štěpána (Dómské náměstí)
    Kino Máj (Sovova 53/4)
    Kostel sv. Jakuba (Dominikánské náměstí)
    Kostel sv. Václava (Václavské náměstí)
    Kostel sv. Vojtěcha (Křížová ul.)
    Kostel Všech svatých (Mírové náměstí)
    Kostel Zvěstování Panny Marie (Jezuitská ulice)
    Oblastní muzeum v Litoměřicích (Mírové náměstí 171/40)

[1]  2  3  4  ...  276  277  278  279  >>
Reklama:
Reklama:

Přihlášení

Propojit Vyletnik.cz s Facebookem
Přihlásit se Nová registrace

Reklama

Booking.com

Předpověď počasí

Sobota

14 °C
Neděle

14 °C
Pondělí

15 °C

In-počasí

Reklama

Kalendář akcí

VINOBRANÍ KADAŇ (23.9.2017-23.9.2017)

VINOBRANÍ KADAŇ (23.9.2017-23.9.2017) 23.09.2017

V roce 1997 se město rozhodlo navázat na starobylou tradici vinařství na kada...

TOUR DE BURČÁK PO VINAŘSKÝCH STEZKÁCH ZNOJEMSKA (23.9.2017-23.9.2017)

TOUR DE BURČÁK PO VINAŘSKÝCH STEZKÁCH ZNOJEMSKA (23.9.2017-23.9.2017) 23.09.2017

Připraveny jsou 2 trasy pro cyklisty a jedna pro pěší, na trasách vás čekají ...

Letní otevřené sklepy - Velké Pavlovice (29.5.2017-1.10.2017)

Letní otevřené sklepy - Velké Pavlovice (29.5.2017-1.10.2017) 29.05.2017

Přijďte ochutnat naše skvělá vína během své letní dovolené. Jste srdečně zván...

Výletník doporučuje

Dům NATURA Příbram má unikátní expozice

Dům NATURA Příbram má unikátní expozice

Návštěvníci Příbrami získávají další možnost, jak příjemně strávit čas. V září...
Techmania Science Center

Techmania Science Center

Techmanie vám splní sen o létání Létat, vidět zemi pod sebou z ptačí perspektivy, povznést se...
Rodný dům Ferdinanda Porscheho

Rodný dům Ferdinanda Porscheho

V tomto domě se v roce 1875 narodil Ferdinand Porsche, který se proslavil jako automobilový...