Partner portálu

Reklama

Reklama

Úvodní stránka > Novinky

Tipy na výlety a aktuality

Reklama

[1]  2  3  4  ...  362  363  364  365  >>
Kam na dovolenou či výlet

Kam na dovolenou či výlet


24.01. 2021

Možná právě sedíte a přemýšlíte, kam se vydat na dovolenou nebo na výlet. Nejtěžší však bývá velmi často už jen rozhodnutí, kam vlastně jet. Naštěstí na to už v dnešní době nejste sami, my vám poradíme kde hledat.


Rady a tipy na dovolenou či výlety

Kam na dovolenou, když se vám stále nechce na tu samou pláž nebo na to samé místo? Pokud však tohle nekonečné shánění všech informací po cestovních kancelářích není to, co chcete před dovolenou absolvovat, vše si zjednodušte a projděte předem na internetu. Informace čerpejte ze specializovaných cestovatelských webů. Kromě fádních informací, jak je kde hezky, jaká pláž je písečná a která kamenitá, na těchto webech najdete i reálné zážitky a daleko podstatnější informace o ubytování, jídle, cenách i půjčení auta.

Nechte se inspirovat

Pokud tedy ještě tápete, kam na výlet či dovolenou, doporučujeme internetové magazíny cestovniserver.cz a neverland.cz. Na zmíněných webech najdete spoustu zajímavých tipů pro dovolenou nebo jednodenní výlet třeba do přírody. Navíc vás tyto weby seznámí s tím, co na daném místě můžete vidět, co byste rozhodně neměli vynechat a senzační tipy na výlety po okolí. Tyto cestovatelské portály fungují již několik let a neustále pro vás přináší nové a cenné informace a rady.

Podle čeho vybrat dovolenou

Internet je jako jeden z hlavních nástrojů při výběru dovolené čím dál více oblíbenější. Důvody jsou prosté - služby “kamenných” cestovek nemusí vždy stoprocentně odpovídat očekávání člověka. Na rozdíl od nich internet umožňuje plánování, realizaci i celou dovolenou od ubytování přes dopravu až po výběr vlastního denního programu.

Někteří lidé se i přesto cestování raději vyhýbají velkým obloukem. Často to bývá i z toho důvodu, že v cestování nevidí smysl. 

Dovolená je ale sen každého z nás, zasloužený odpočinek, tedy snová záležitost. Pokud se tedy odhodláte vyrazit na dovolenou, projděte si napřed pár cestovních serverů a nasbírejte informace.

Kdo nerad dovolenou za hranice, výlet si jisto jistě neodpustí alespoň v tuzemsku.

Hlavní otázky, na které bychom měli předem hledat odpovědi:

- Jak se budeme na dovolené/výletě stravovat?

- Jak se na dovolené/výletě zbavíme?

- Co když se v průběhu dovolené/výletu něco stane?

- Kde budeme během dovolené bydlet?

- Jakou vybereme pro dovolenou destinaci?

- Kam na výlet se vydáme?

- Jaký zvolíme způsob dopravy?

Připravte běžky na jarní prázdniny!

Připravte běžky na jarní prázdniny!


23.01. 2021


S lyžováním to v letošním roce není jednoduché. Většina skiareálů zůstává i nadále zavřených a zimní sezónu si tak nemůžeme užít naplno, jak bychom si přáli. Naštěstí běžkování prozatím zakázáno není a byla by škoda toho o jarních prázdninách nevyužít.


Není nad to odpočinout si od starostí a každodenního shonu na procházkách přírodou. Zimní krajina pod příkrovem sněhu má své kouzlo a milovníci běžkování to moc dobře vědí. Kam tedy letos o jarních prázdninách vyrazit na běžky? Pokud se chcete vyhnout davům, doporučujeme vzdát se oblíbených běžeckých magistrál a vyzkoušet méně známé stopy.


Perfektním zážitkem, který můžete spojit dokonce s ubytováním v Praze je návštěva Brdské pahorkatiny, která se nachází rozprostírá jen pár kilometrů od hlavního města. Cesta vede po brdských hřebenech je vhodná jak pro začátečníky, tak pro ostřílené sportovce. Začněte třeba v Černolicích a dojeďte až do středočeského Kytína. Tento zhruba 15 kilometrový úsek je údajně nejkrásnější z celé trasy.

Na rozhraní Středočeského a Jihočeského kraje lze najít i další malý běžkařský ráj. Běžkařské trati v regionu Čertovo Břemeno jsou zajímavou turistickou atrakcí stejnojmenného regionu. Míst, kde se na síť tratí napojit je několik, my doporučujeme zahájit projížďku nedaleko Tábora v obci Jistebnice. Zimní dovolenou v Táboře můžete spojit i s výlety po okolí, kde se nachází mnoho přírodních památek a zajímavostí.

Do třetice vás pozveme do Hradce Králové, kde jsou pro běžkaře upravené trasy v městských lesích. Pokud ve městě bydlíte a nebo si na období jarních prázdnin ubytování v Hradci Králové dopředu rezervujete, můžete se těším na to, že start běžkařských tratí budete mít na dosah ruky.

Ubytování pro vaše lyžařské výpravy si snadno zařídíte během pár kliknutí na českém rezervačním portálu Hotel.cz.

Správnou regenerací k co nejlepším výkonům

Správnou regenerací k co nejlepším výkonům


17.01. 2021

Jak na správnou regeneraci? Regenerace svalů po cvičení by měla zahrnovat aktivity, které hojení svalů zdravě podporují. Poradíme vám, jak na to. 

 

Regenerace je důležitou součástí každé sportovní zátěže. Měla by jí být přisuzována stejná důležitost jako tréninku samotnému, jelikož má velký vliv na další podané výkony. Snižuje možnosti zranění a ztrátu svalové hmoty společně s tukovými zásobami při nadměrném zatížení. Proces regenerace trvá bez dopomoci 24-72 hodin a obnovuje se při něm svalová tkáň. Způsobů, jak regeneraci urychlit a zároveň dobít baterky existuje hned několik. Samozřejmostí je strečink před a po výkonu. Co ale můžete dělat potom, co svlečete cvičební úbor a zujete sportovní obuv?

 

Strava a pitný režim

Pro regeneraci jsou důležité jak bílkoviny, tak sacharid, které musí být přijímány ve správném poměru. Jejich hlavním úkolem, je zahájit včasnou fázi obnovy glykogenů, což je jakýsi základní stavební kámen pro obnovu svalové tkáně. Dalšími potřebnými látkami jsou vitamíny a minerály. Ty můžete doplňovat pestrou stravou nebo suplementy.

Aby se všechny výše zmíněné látky dobře vstřebávali, je zapotřebí přijímat dostatek tekutin. Množství je individuální a záleží na hmotnosti, intenzitě tréninků, míře pocení a dalších aspektech. Obecně ale platí minimum 3 litry za den. Pokud se budete správného pitného režimu držet, docílíte navíc efektivnějšího trávení a snížíte únavu.

 

Otužovaní a saunování

Otužování je jeden ze způsobů, jak zlepšit schopnost regenerace, průtok krve a zároveň posílit imunitní systém. Jestliže se do něj pustíte, základním pravidlem je začínat postupně. Tělo si musí nejprve na chlad navyknout. Ideálně provozujte otužování vždy ráno ve sprše. Začněte vlažnou vodou a každý den o něco málo teplotu snižujte. Sprchovat se začínejte vždy od nohou a pokračujte výše.

Saunování má při regeneraci taktéž pozitivní účinky (fyzické i psychické). Organismus se přehřívá a pak rychle ochlazuje, což zapříčiňuje snížení svalového napětí a zvětšení rozsahu pohybů jednotlivých kloubů. Podobně jako u otužování se zvyšuje průtok krve a posiluje imunita.

 

Komprese

V tomto případě se jedná způsob, který můžete využít již v průběhu tréninku. Výhod kompresního prádla je hned několik a mezi ně patří také pomoc při regeneraci. Je to dáno tím, že když máte kompresní prádlo na sobě, dochází k lepší cirkulaci krve a lymfy. Zlepšuje tedy přívod okysličené krve s živinami, a tak svalovým buňkám poskytuje optimální podmínky pro regeneraci. Navíc pomáhá odvádět metabolické odpadní látky.

 

 

Dostatek spánku

Pokud chcete kvalitně regenerovat bez kvalitního spánku se neobejdete. Tělo během něj totiž produkuje růstový hormon, který zajišťuje tvorbu svalové hmoty a zároveň upravuje její poškozená vlákna. Ve spánku tedy regenerujete a zároveň získáváte novou energii. Nejefektivnější je pevný režim, což znamená vstávat a chodit spát ve stejnou dobu, pokud to situace dovolí. Co se délky spánku týče, stačí 7-9 hodin.

 

 Masáže

Jednou z nejpříjemnějších možností regenerace je masáž. Jedná se o velice příjemný a zároveň účinný způsob, jak dosáhnout požadovaného výsledku. Po masáži se svaly lépe prokrvují a jsou uvolněnější, proto hojivé procesy probíhají podstatně rychleji. Zároveň také snížíte psychické napětí.

Pokud z nějakého důvodu nechcete nebo nemůžete navštívit profesionálního maséra, nezoufejte. Je zde ještě možnost automasáže. K té využijte masážní válce a míčky. Stačí přejíždět 30-60 sekund po postižených svalech. Proces můžete opakovat klidně několikrát denně.

 

 

Do přírody – Uherský Brod – Maršovská naučná stezka

Do přírody – Uherský Brod – Maršovská naučná stezka


17.01. 2021


Centrála cestovního ruchu Východní Moravy reaguje na aktuální situaci, kdy je žádoucí upevňovat si zdraví v přírodě. Takovou příležitost nabízejí západní výběžky Vizovických vrchů, které tvoří mírně zvlněná Prakšická vrchovina. Ta je z jihu ohraničena tokem řeky Olšavy, podél níž byly v historii vedeny kupecké stezky. Na jedné z nich vyrostlo královské město Uherský Brod, které patří mezi nejstarší historická sídla Zlínského kraje. Do jeho okolí je zasazen dnešní tip výletu do přírody, do míst, kde rozhodně nebudou davy.

Uherský Brod je vstřícný vůči turistům a návštěvníků. Je zde vybudováno hned pět zajímavých naučných stezek, čtyři z nich stezky – Havřická, Nivnická, Újezdecká a Maršovská jsou vedeny okolím města, pátá naučná stezka – Planetární – prochází městem.Dnešní tip na výlet do přírody mimo město směřujeme na naučnou stezku Maršovskou. Maršov je malá vesnička 7 km vzdálená od Uherského Brodu, přesto je jeho místní částí. V minulosti ji potrápily masivní sesuvy půdy a část domů byla zničena, dokonce hrozil zánik obce. Není divu, že zde nyní žije necelá čtyřicítka obyvatel. Pro milovníky zimních sportů možná bude zajímavé, že v Maršově až do svých 14 let vyrůstala naše skvělá snowboardistka Šárka Pančochová.Maršovská naučná stezka je tvořena 2 km dlouhým miniokruhem, který prochází přímo Maršovem, a spojovacími trasami, které vedou do Uherského Brodu resp. do Újezdce. Je vybavena informačními tabulemi, které seznamují především s faunou a flórou v krajině, ale také s místními zajímavostmi. Užijí si také milovníci panoramatických výhledů, a to zejména v okolí Maršova. Trasa naučné stezky je vyznačena zelenobílým čtvercovým značením, je vedena vesměs po lesních a polních cestách, částečně po málo frekventované asfaltové cestě. Její celková délka je 11 km.

V zimním období doporučujeme zvolit jako výchozí bod výletu železniční stanici Polichno, která leží na trati spojující Uherský Brod a Luhačovice. Z Luhačovic jezdí do Polichna vlaky přímo, z Uherského Brodu s přestupem v Újezdci, doba jízdy je v obou případech 10 až 12 minut.

Od železniční zastávky Polichno vede zeleně značená turistická trasa (tradiční pásové značení), po které se po 3 km mírného stoupání dostaneme k rozcestí Maršov na temeni kopce Barák. Zde se turistická trasa křižuje s trasou naučné stezky, stojí zde odpočivadlo. Je to místo s velmi pěknými výhledy na Vizovickou vrchovinu a Bílé Karpaty. Po naučné stezce zamíříme jižním směrem do Maršova. Zde si povšimněte Střediska ekologické výchovy (SEV), zajímavé zvonice sv. Bartoloměje z roku 1834 i důsledků zmiňovaného sesuvu půdy. Z Maršova vystoupáme po místní komunikaci na kopec Barák a pokračujeme vesměs lesními pěšinami po trase naučné stezky do Uherského Brodu. Ve městě naučná stezka končí u rybníka na sídlišti Vinohrady. Odtud směřujte do centra na Masarykovo náměstí, odkud je to jen kousek k dopravnímu terminálu autobusové a vlakové dopravy. Trasa z Polichna přes Maršov do Uherského Brodu slibuje zhruba 14 km příjemné chůze vesměs přírodou mírně zvlněným terénem s řadou vyhlídkových míst a zajímavostí na zastaveních naučné stezky. Díky snadné dostupnosti z Luhačovic a Uherského Brodu je výlet dobrou alternativou pobytu v přírodě pro obyvatele a návštěvníky obou těchto měst. Trasa v mapě https://mapy.cz/s/menagucodu

Ilustrační snímky jsou z archivu CCRVM, autor Zdeněk Urbanovský.


Na běžkách po středních Čechách

Na běžkách po středních Čechách


17.01. 2021

V posledních dnech se protrhla sněhová peřina a o slovo se přihlásila pravá zima. Sněhová nadílka potěší nejen děti, ale i dospělé. Přišel čas uskladnit kolo a oprášit v koutě zapomenuté běžky. Letošní zima nahrává i obyvatelům nížin, kteří nemusejí zajíždět až do českých hor. Zajímavé trasy nabízí také střední Čechy. Středočeská centrála cestovního ruchu přináší tipy, kam si na běžkách vyběhnout.

Brdská lyžařská magistrála


Běžkařům se po dohodě s Vojenskými lesy a statky otevřel někdejší vojenský újezd Brdy. Za příznivých sněhových podmínek mohou běžkaři v Brdech využít téměř 75 kilometrů cest. Přestože nejde o upravené běžecké stopy, můžete si odnést jedinečný zážitek. V hřebenové oblasti Brd vyrazte na takzvanou Brdskou lyžařskou magistrálu ze Zaječova přes Dlouhý vrch, Houpák a Tok na Borské sedlo a dál až na Prahu a do Teslín. K dispozici je ale i mnoho dalších cest, které na magistrálu navazují. Vhodné místo pro běžkaře je například Nepomuk, Láz, Bohutín, Příbram–Kozičín, Příbram–Orlov či Obecnice. Turisté i běžkaři se mohou na svých výpravách orientovat podle standardního turistické značení, od léta 2020 pomáhají v orientaci navíc i cykloturistické značky.Česká Sibiř a její běžecké stopy


Kromě Brd si běžkaři přijdou na své v oblasti zvané Česká Sibiř na rozhraní středních a jižních Čech. Běžkařské trasy dostaly název Čertovo břemeno a když je dostatek sněhu, je právě Česká Sibiř pro obyvatele Prahy a středních Čech nejbližším místem s rozsáhlejší sítí strojově upravovaných stop. V rámci systému existují značené a pravidelně udržované lyžařské trasy v délce 65 až 80 kilometrů. Stopy mají mírně zvlněný profil. Zde si přijdou na své především vyznavači pohodového stylu. Trasy nejčastěji vedou mezi zasněženými loukami a remízky, žádnou horskou scenérii či strmé svahy nečekejte. Běžkaři znají Českou Sibiř i díky středisku Monínec, kde na vrcholu tamní lanovky běžkařské tratě vedou.
Ladův kraj pro běžky jako stvořený


Na běžky je možné se vydat i do oblasti s názvem Ladův kraj. Trasy zde vedou po lesních cestách.
Kopcovitá krajina s vyšší nadmořskou výškou, množství luk a pastvin s travnatým povrchem nabízí řadu zajímavých příležitostí pro víkendové běžkování, pro večerní kondiční vyjížďky s čelovkou i pro toulky volnou krajinou. Na lyžaře čekají upravené trasy od Říčan směrem ke Klokočné a také v okolí Kunic. Řada lidí ale nedá dopustit ani na Voděradské bučiny, a to i přesto, že si tam stopu musí prošlapávat sami. Ladův kraj nabízí i řadu míst, kam se můžete vydat i jen při několika centimetrech sněhu. Je vyzkoušeno, že na těchto místech stačí pouhých 5-6 cm. Doporučujeme v tom případě spíše starší lyže – kameňáčky místo nových závodních. Budete tak mít příležitost podívat se do krásných zákoutí zdejšího kraje.


Zapojte se do ankety Kraj mého srdce


Ještě stále se můžete zapojit do ankety Kraj mého srdce. Navštívili jste místa s rodinou či přáteli, která vás nadchla? Připojte se do online ankety na portálu www.kampocesku.cz, podpořte střední Čechy a získejte možnost vyhrát hodnotné ceny!

Bohumín letos postaví cyklostezku podél řeky Odry, získal dotaci z kraje

Bohumín letos postaví cyklostezku podél řeky Odry, získal dotaci z kraje


17.01. 2021

Cyklostezku podél řeky Odry od mostku přes Vrbickou stružku až po Antošovickou lávku postaví letos město v Bohumíně-Pudlově za finanční pomoci Moravskoslezského kraje. Trasa měří tři čtvrtě kilometru a za její vybudování zaplatí Bohumín čtyři miliony korun. Zhruba třetinu částky uhradí radnice z krajského programu na podporu rozvoje cykloturistiky. Práce začnou v březnu, hotovo by mělo být do konce října.

Stezka v městské části Pudlov bude 751 metrů dlouhá a tři metry široká. Povede podél řeky Odry mimo automobilovou dopravu v místech zpevněné cesty. „Cyklostezka z asfaltobetonu se z jedné strany napojí na cyklostezku E, která vede kolem Vrbického jezera a je zakončena mostkem přes Vrbickou stružku. Z druhé strany se u Antošovické lávky napojí na cyklotrasu 6109, po níž je dále možné pokračovat směr Poodří nebo na opačnou stranu do Polska,“ uvedla projektová manažerka bohumínské radnice Hana Gonsiorová.

Do výstavby cyklostezky se město může pustit i díky tomu, že získalo dotaci z rozpočtu Moravskoslezského kraje. „Finanční podpora se týká jak projektové přípravy, tak samotné realizace. Na samotný projekt nám kraj dal 165 tisíc korun, což je 65 procent z celkové částky. Náklady na stavbu odhadujeme na čtyři miliony korun, kraj by nám měl uhradit 34 procent,“ doplnila Gonsiorová s tím, že právě probíhá výběrové řízení zhotovitele.

Díky nové cyklostezce se příznivcům aktivního trávení volného času zpříjemní jízda směrem na Ostravu. „Splníme tak náš záměr propojit řeky Odru a Ostravici cyklostezkou v kvalitním povrchu vhodném nejen pro cyklisty, ale také pro bruslaře. Od Starého Bohumína se dostanou pohodlně až ke Koblovskému mostu, odkud mohou pokračovat dále po ostravských stezkách podél Odry či Ostravice,“ vysvětlil místostarosta Bohumína Lumír Macura.

Vloni město vyznačilo cyklistický úsek od Antošovické lávky směrem k dálničnímu mostu a na parkoviště u Vrbického jezera novými dopravními značkami. „Fakticky tak došlo k prodloužení místní cyklotrasy C, která vede k Antošovické lávce z centra Bohumína,“ dodal Macura.

Nejvíce adoptivních rodičů a sponzorů v ZOO PRAHA mají sloni. Za stravenky vede

Nejvíce adoptivních rodičů a sponzorů v ZOO PRAHA mají sloni. Za stravenky vede


17.01. 2021

Přesně 5 021 adoptivních rodičů a sponzorů se v loňském roce zapojilo do podpory chovu zvířat v Zoo Praha. Dalších více než jedenáct tisíc příznivců pražské zoo nakoupilo 40 211 stravenek.  V seznamu top 10 u adopcí a sponzoringu vedou slon indický, psoun prériový a gorila nížinná. Na stravenkovém seznamu jsou na špici ďábel medvědovitý, hrabáč kapský a surikata. Představujeme vám nejpopulárnější zvířata v Zoo Praha z hlediska zájmu veřejnosti o jejich podporu.

„Zapojení příznivců naší zoo do adopcí a sponzoringu svým způsobem odráží popularitu různých druhů zvířat. Na prvenství slonů v roce 2020 má jistě zásluhu i narození dvou sloních princezen – Lakuny a Amalee,“ popisuje ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek. „Za každou, i sebemenší podporu velice děkuji! Peněžní dary v celkové hodnotě 11 376 721 korun směřované na adopci a sponzoring zvířat jsou pro nás obzvlášť v této složité době nesmírně důležité.“

První desítku nejčastěji adoptovaných a sponzorovaných zvířat obsadili v roce 2020 až na jedinou výjimku savci. Z ptáků byl nejúspěšnější tučňák Humboldtův0160 a jedničkou mezi plazy je na tomto seznamu gekon zázračný:

  1. slon indický
  2. psoun prériový
  3. gorila nížinná
  4. outloň váhavý
  5. surikata
  6. vakoveverka létavá

7.- 8. tučňák Humboldtův a vlk eurasijský

9.  panda červená

10. pardál obláčkový

V roce 2020 zaznamenala Zoo Praha velký nárůst podpory ze strany veřejnosti. Například slon indický má oproti loňskému roku šestkrát více adoptivních rodičů a sponzorů a psoun prériový se svým pětinásobným nárůstem podpory obsadil druhé místo.

„I když počet adoptivních rodičů a sponzorů meziročně výrazně stoupl, stále máme ještě několik zvířecích sirotků. Mezi nimi je například ropušník velký, jeřáb laločnatý nebo třeba kočka krátkouchá,“ dodává Miroslav Bobek.

Stát se adoptivním rodičem či sponzorem zvířat v pražské zoo lze jednoduše prostřednictvím webových stránek https://www.zoopraha.cz/adopce, kde je také zveřejněn seznam všech zvířat, která lze podpořit.

Stravenky pro zvířata

Na začátku listopadu 2020 Zoo Praha přestavila veřejnosti novou možnost podpory zvířat. Projekt s názvem Stravenky pro zvířata obsahuje v současné době seznam hned šedesáti zvířat, která lze podpořit nákupem stravenky symbolizující jednu krmnou dávku.

„Reagovali jsme na zájem našich příznivců, kteří nám nabízeli například krmivo a dotazovali se i na možnost podpory krmení pro konkrétní zvíře,“ přibližuje vznik úspěšného projektu ředitel Miroslav Bobek. „Děkujeme za tak velký zájem. Během pouhých 8 týdnů fungování projektu jsme do konce loňského roku získali finanční podporu ve výši 4 131 300 korun.“Také v případě Stravenek obsadili seznam top 10 až na jedinou výjimku – tučňáka Humboldtova - zástupci savců. První příčku mezi plazy drží želva obrovská:

1.      ďábel medvědovitý

2.     hrabáč kapský

3.     surikata

4.     lemur kata

5.     panda červená

6.     gorila nížinná

7.      klokan obrovský

8.     tučňák Humboldtův

9.     kůň Převalského

10.  vlk eurasijský

 

Seznam Stravenek pro zvířata se každý měsíc rozrůstá o dalších pět druhů. Cena, jedné stravenky, za kterou získají zájemci i certifikát, se pohybuje od 50 do 600 korun. Lze je on-line zakoupit zde: https://stravenky.zoopraha.cz

 

Foto 1 Sloni indičtí v Zoo Praha patří co do počtu adoptivních rodičů a sponzorů na úplnou špičku. V roce 2020 je podporovalo 180 jednotlivců a firem. Velkou zásluhu mají na nárůstu zájmu veřejnosti zcela jistě i sloní princezny Lakuna a Amalee. Autor Petr Hamerník

Foto 2 Hned od startu projektu Stravenky pro zvířata si ďábel medvědovitý získal největší míru podpory veřejnosti a stále si své prvenství drží. Autor Petr Hamerník

Foto 3 Jeřáb laločnatý ze Zoo Praha na svého adoptivního rodiče či sponzora stále čeká. Autor Petr Hamerník


[1]  2  3  4  ...  362  363  364  365  >>
Reklama:
Reklama:

Přihlášení

Přihlásit se Nová registrace

Reklama

Booking.com

Předpověď počasí

Pondělí
Sněhové přeháňky
1 °C
Úterý
Sněhové přeháňky
0 °C
Středa
Sněhové přeháňky
1 °C

In-počasí

Reklama

Kalendář akcí

První návštěvníci po znovuotevření v Zoo Liberec (11.5.2020-31.5.2020)

První návštěvníci po znovuotevření v Zoo Liberec (11.5.2020-31.5.2020) 11.05.2020

Zoo v Liberci se zavřela 13. března a zůstala tak sedm týdnů bez svého h...

Dole v dole...a nejen v tom Kokořínském! (12.5.2020-21.6.2020)

Dole v dole...a nejen v tom Kokořínském! (12.5.2020-21.6.2020) 12.05.2020

Pojedete-li od Mělníka na sever, snadno tento přírodní unikát ujde pozornosti...

Dům matky a Dům syna – Pomník Jana Palacha (16.1.2016-31.12.2020)

Dům matky a Dům syna – Pomník Jana Palacha (16.1.2016-31.12.2020) 16.01.2016

 Umělecké dílo amerického architekta Johna Hejduka, věnované městu Praze...

Výletník doporučuje

Hrádek nad Nisou

Hrádek nad Nisou

Hrádek nad Nisou - město v srdci Trojzemí Na okraji Lužických hor v Žitavské pánvi se...

Doporučujeme pro ubytování:

  • V blízkosti Lednicko-valtického areálu se vám nabízí ubytování Mikulov.
  • Pokud si chcete rezervovat ubytování a pěkné chaty a chalupy k pronájmu, doporučujeme Vám navštívit portál MegaUbytko.cz. Najdete zde vše od luxusních penzionů až po levné ubytování v soukromí. Rezervujte si Vaše ubytování ještě dnes přímo u majitele za nejlepší ceny na trhu.