DH-FR Racing Tanvald

Nachází se zde bývalá bobová dráha kterou dnes využívá parta místních bikerů,kteří si říkají DH-FR Racing Tanvald.Postavili tu plno skoků,lávek a jiných překážek,které zkušenějšího bikera jistě potěší.

Vše se nachází na kopci Malý Špičák,samotný název kopce napovídá,že hned vedle se nachází známa sjezdovka Špičák a tedy zimní středisko Albrechtice v Jiz.horách.

Z historických údajů víme,že bobová trať je dlouhá 1250m s převýšením 150m.

Bikerský hnízdo je vlastně bývalá budova cíle bobové dráhy a kluci si jí zde tuní k spokojenosti už nějakých pár let.Pokud máte v plánu tuto freeride-downhillovou trať vyzkoušet,doporučujeme se před ježděním v této budově nahlásit,většinou se tu někdo okolo pohybuje,aby kdyžtak mohli dát na cestu cedule.Je to výhodný,protože vás pak uprostřed jízdy nepřekvapí třeba nějaký pejskař.Taky si tu můžete dát něco k pití,i nářadí tu je kdyby jste měli nějaký problémy na biku.

Kdo si zde nechce zajezdit,určitě nebude o nic ochuzen,jako divák bude jistě nadšený,je to skvělá podívaná.Jednou do roka se zde pořádá závod zvaný DH-Freeride cup,při kterém se sejde mnoho jezdců aby pokořili tuto dráhu a panuje tu velmi skvělá atmosféra.

Reklama

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Komentáře k článku (0)

Další zajímavá místa v okolí