Město Šluknov – nejsevernější město ČR

Nejsevernější město Čech rozkládající se v široké kotlině, protkané drobnými potůčky. Po městě je pojmenován i Šluknovský výběžek, je výchozím bodem do krásné přírody, která ho obklopuje ze všech stran. V dosahu jsou CHKO Lužické hory, Labské pískovce a Národní park České Švýcarsko, který patří svým charakterem k nejunikátnějším místům celé Evropy.

Reklama

Svým návštěvníkům s pýchou ukazuje množství dochovaných památkově chráněných objektů, křížů, Božích muk a soch svatých, ve městě pak celou řadu charakteristických staveb typických pro nejsevernější Čechy a oblast Horní Lužice v Sasku – podstávkových tkalcovských domků.

Výletníci dozajista ocení dobře značenou síť turistických i cyklistických cest, které ho zavedou k těm nejzajímavějším turistickým cílům. Ideálním místem odkud začít objevovat město je Šluknovský zámek, v jehož srdci sídlí Regionální informační centrum a zámecká kavárna. Zámek nabízí svým návštěvníkům rovněž prvorepublikový prohlídkový okruh, rozmanité výstavy a kulturní akce.

Za pozornost stojí zrekonstruované náměstí se secesním Domem kultury, sloupem Nejsvětější trojice či empírovou kašnou z jednoho kusu kamene.

Energii můžete načerpat na obou Křížových cestách, při návštěvě Kostela sv. Václava či zastavením u mnohých drobných sakrálních památek.

Reklama

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama

Další zajímavá místa v okolí

Reklama