Mikroregion Kahan

Jen několik málo kilometrů na jihozápad od Brna se nachází území, které nabízí překvapivé možnosti jak pro cykloturistiku, tak pro ty, kdo raději vyrazí objevovat krásu krajiny a historii po svých.

Reklama

Pokud se vydáte do této oblasti na kole, jistě uvítáte nedávno otevřené okružní Stezky permoníků spojující několik obcí mikroregionu Kahan nebo okružní tématické cyklostezky začínající na oslavanském zámku. Daleké rozhledy skýtá několik rozhleden – Menšíkova na Hlíně, Babylon u Kramolína nebo Réna v Ivančicích.

Oblast nabízí návštěvu zámků v Rosicích, Oslavanech, Náměšti nad Oslavou a Moravském Krumlově. Milovníci historie a umu našich předků si přijdou na své v Památníku Bible kralické v Kralicích, Muzeu průmyslových železnic ve Zbýšově či Hornickém muzeu na zámku v Oslavanech. Kultura zaujímá v tomto regionu též významné místo. Třeba velká plátna Slovanské epopeje Alfonse Muchy jezdí do Moravského Krumlova obdivovat i turisté ze zahraničí. Oblíbený herec Vladimír Menšík má svou síň slávy v rodných Ivančicích společně právě s Muchou, též rodákem z tohoto města.

Reklama

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama

Další zajímavá místa v okolí

Reklama