Partner portálu

Reklama

Reklama

Reklama

Helfenburk (Hrádek) (Hrad)  - Litoměřicko a Podřipsko

Zpět na článek

Počet komentářů: 9

Titulek: Hrádek Zasláno: 31.01.2015 19:50:55
Autor: Dáša
Moje srdeční.Nádherné prázdniny a víkendy .Tam je fajn.
Titulek: Ty bobky jsou tam dodnes - Zasláno: 28.11.2007 20:46:33
Autor: Bohacek
i sníh te bordel nepřekryje.
Titulek: Výlet na Helfenburg Zasláno: 28.04.2007 14:05:08
Autor: Iva
V loni v srpnu jsme navštívili Helfenburg.Opravdu krásný hrad.Akorát nám chvíli trvalo než jsme k němu došli.Vydali jsme se totiž cestou která vede kousek po silnici.Podle značky to mělo být asi 2km.Už nevím.Nakonec jsme šli min.5km polem nepolem a hrad pořád nikde.Pak na nás vykouknul a byl to úžasný pohled.Jenže to jsme byli asi v polovině cesty.Nakonec jsme úspěšně došli astálo to za to.Bohužel věž byla zavřena.Jinak opravdu pohádka.Na zpátek jsme šli druhou cestou a tam byl ukazatel správně,protože napsané kilometry opravdu odpovídaly těm co jsme ušli a hnedle jsme byli u auto.Tak teď mám aspoň na co vzpomínat a mé dvě dcery a moje mamka taky.Tatu nepočítám tan je zdatný chodec.Jinak hrad všem doporučuji.Iva
Titulek: At´to stojí za to:-)) Zasláno: 22.07.2007 18:41:57
Autor: Marťa
Auto jsme zanechali na takovém paloučku asi 1,5 km od hradu a vydali se na výšlap.Hrad jako takový je nádherný,z věží úžasnej výhled ale nejspíš se tam konala nějaká akce-takže bordel,odpadky,převrácený kotle atp + tanec mezi bobkama:-))aby to stálo za to(neboť tam chovají pár oveček a ty mají neomezený pohyb po celém Helfenburku)ale jak říkám-jinak fakt stojí za to a i to vstupné 45,-se tak nějak dá tolerovat i když tam byl ten bengál.
Titulek: Hrádek Zasláno: 15.05.2007 15:50:16
Autor: Martina
Musím s Vámi naprosto souhlasit. Tento výlet jsme absolvovali tento víkend a šli jsme přesně jako vy. Cesta byla krásným lesem a údolím, ovšem cedule s nápisem 2 km, naprosto neodpovídala, opravdu to bylo nejméně 5 km, nakonec jsme ale dorazili do cíle a musím říci, že to stálo za to. Kráása. Naopak cesta zpět nás příjemné překvapila svou délkou. Také doporučuji
Titulek: Houby :-) Zasláno: 25.08.2007 18:19:19
Autor: Vladislav Kiebel
Tento hrad mám navždy spojený s krkolomnou cestou nahoru a dolu lesem a hledáním hub, kterých tam rostlo opravdu dost :-)))
Titulek: Helfenburg stojí za shlédnutí Zasláno: 20.05.2007 18:46:19
Autor: Martin
Po přečtení předešlých příspěvků jsme se rozhodli využít počasí a vyrazit pro nás na nedaleký zbytek hradu Helfenburg. Zároveň jsem chtěl zjistit jak je to s tou délkou trasy. Auto jsme zanechali na pasece sloužící jako parkoviště pod obcí Ostré. Hned naproti je ukazatel - rozcestník tras. Přesto, že trasa po červené směrem na obec Ostré dle směrovníku naznačovala že bychom se měli k hradu dostat po 2 km chůze, vydali jsme se po další červené dolů lesem. Po necelém 1 km chůze dolů jsme narazili na další rozcestník který nás navedl po žluté a po cca 2 km až ke hradu. Na pár místech se zříceninami hradů jsme již byli, ale tato opravdu stojí za to. Volný přístup je takřka všude. Vcelku bezpečný i pro děti /snad jen hyperaktivní by mohli mít problém/ je přístup do věže i na její vrcholek. Koupit tam lze pohlednice, k jídlu ani k pití tam nic nepořídíte. Zpět jsme se vydali jinou trasou a zřejmě asi tou o které psaly Martina a Iva. Opravdu nekoresponduje ani v nejmenším s tím co je uvedeno na rozcestníku. I přímo u hradu sice směrovník tras po červené do obce Ostré ukazuje délku 2 km. Skutečnost je však opravdu cca 5 km. Nicméně vůbec nelitujeme, cesta z hradu vede dolů do údolí kde na pravé straně někdo zbudoval altánek s posezením a to přímo u studánky. Nám se povedlo trefit do cca 40 min. kdy nešla kolem živá duše, mlčky poslouchat zurčící vodu a rámus okolní fauny. Odtud se asi nikomu moc chtít nebude, zvlášt když další necelý km je do kopce. Odměnou po výstupu je však dobře upravená lesní cesta a v jednom místě krásná vyhlídka na celý hrad. Přidávám se k mým předchůdcům a tento cca 1/2 denní výlet všem, i méně zdatným chodcům, doporučuji. Martin.
Titulek: a co kalvárie ? Zasláno: 19.03.2008 13:08:53
Autor: Bohacek
Osobně si myslím ,že Kalvárie - církevní stavba u Ostré strčí hrad do kapsy.Na to,že jde o barokní stavbu,tak z ní čiší neobyčejná mohutnost a síla.Překrásný rozhled jakoby vám dával křídla.Škoda ,že stavba je dost poškozená,ale asi se opravuje.Osobně jsem neviděl tak impozantní schodiště k božímu hrobu.
Titulek: ..souhlasím Zasláno: 16.09.2008 15:30:10
Autor: lucka
Ostré stojí za návštěvu.. Schody jsou parádní.. Sice je celá stavba taková polorozbořená, ale atmosféra místa + výhled do okolí dají zapomenout na starosti všedního dne.. Jinak okruh na Helfenburk jsem šla taky (viz příspěvky níže), letos v létě.. po cestě jsme zbloudili, jednou jsem šli též polem nepolem a podruhé v lese, kde jsem asi sešli z cesty, ale zase jsme našli plno borůvek..

Reklama

Helfenburk (Hrádek) - informace k místu

Helfenburk (Hrádek) - služby v okolí

Turistická mapa ČR - Helfenburk (Hrádek)

Čekejte prosím, nahrávám data
Načítám

Reklama

Kalendář akcí

První návštěvníci po znovuotevření v Zoo Liberec (11.5.2020-31.5.2020)

První návštěvníci po znovuotevření v Zoo Liberec (11.5.2020-31.5.2020) 11.05.2020

Zoo v Liberci se zavřela 13. března a zůstala tak sedm týdnů bez svého h...

Dole v dole...a nejen v tom Kokořínském! (12.5.2020-21.6.2020)

Dole v dole...a nejen v tom Kokořínském! (12.5.2020-21.6.2020) 12.05.2020

Pojedete-li od Mělníka na sever, snadno tento přírodní unikát ujde pozornosti...

Dům matky a Dům syna – Pomník Jana Palacha (16.1.2016-31.12.2020)

Dům matky a Dům syna – Pomník Jana Palacha (16.1.2016-31.12.2020) 16.01.2016

 Umělecké dílo amerického architekta Johna Hejduka, věnované městu Praze...

Výletník doporučuje

Třebechovické muzeum betlémů

Třebechovické muzeum betlémů

Třebechovické muzeum betlémů je muzeum specializované na betlémy v Třebechovicích pod...
Potštejn

Potštejn

Zámek se nachází v centru obce Potštejn a právem je nazýván barokní perlou Východočeského...
Zrcadlový labyrint Na Rychtě Úvalno

Zrcadlový labyrint Na Rychtě Úvalno

V nenápadném Úvalně na Bruntálsku se nachází nečekaná atrakce proděti i dospělé -...

Doporučujeme pro ubytování:

  • V blízkosti Lednicko-valtického areálu se vám nabízí ubytování Mikulov.
  • Pokud si chcete rezervovat ubytování a pěkné chaty a chalupy k pronájmu, doporučujeme Vám navštívit portál MegaUbytko.cz. Najdete zde vše od luxusních penzionů až po levné ubytování v soukromí. Rezervujte si Vaše ubytování ještě dnes přímo u majitele za nejlepší ceny na trhu.