Partner portálu

Reklama

Reklama

Reklama

Píšťanské (Žernosecké) jezero (Koupání)  - Litoměřicko a Podřipsko

Zpět na článek

Počet komentářů: 3

Titulek: Na kole k Milešovským rybníkům Zasláno: 3.01.2008 11:23:47
Autor: Otradovcová J.
- stojí to za to! Od jezera vyjedete k Velkým Žernosekám, kde je pro cyklisty pravidelný přívoz do Malých Žernosek. PŘES OPÁRENSKÉ ÚDOLÍ /MOŽNÝ I HRAD oPÁRNO/ a dálepo silnici 3 tř. přes Bílinku , Březno již polňačkou 1 km před Milešov. /Lze i po delší silnici Velemín-Milešov/. Rybníky jsou nádherné, jeden má písečnou pláž a letní restauraci ! Je to celodenní výlet - doporučuji přespat na faře Sutom / a pokračovat druhý den směr zdejší středověké volně přístupné hrady a hrádky /Košťálov, Skalka, Hrádek, Ostrý/.
Titulek: Boreč - národní přírodní památka blízko Sutomi Zasláno: 22.12.2007 12:03:51
Autor: Jitka Otradovcová
V přechozím výletě mýjíte kopec Boreč, kam stojí za to vypravit se zvlášť bez kola. Z Ubytování na Sutomi je možné projít dokonce okruh /nejlepší v zimě, když jsou tepelné efekty kopce i okem viditelné: Širší okruh 10 km – 2,5 hod: Sutom –1 km obec Boreč -1,5 km vrch Boreč–2 km Režný újezd-1,5 km do vsi Boreč – 1,5 Holý vrch nad Sutomí Malý okruh – 5 km –1 hod.: Sutom – vesnice Boreč – po žluté značce vstup do lesa a stoupáte zpět k Holému vrchu - Sutom Náročnost: malá, pěší túra vede po značených turistických cestách, částečně po silničkách 3 tř., v závěru lesem. Možnosti občerstvení: venkovská restaurace Režný újezd , Sutom /střed obce - u školy/ v sobotu od 19 hod. určitě a jindy ne zcela určitě…u obchodu s potravinami. Pozoruhodnosti: Naučná stezka k Národní přírodní památce Boreč – ventaroly /lze pozorovat pouze v chladném počasí/, renesanční zámeček v obci Boreč /nepřístupný/, Holý vrch nad Sutomí–vrcholová knížka, Sutom -pozdně barokní kostel sv.Petra a Pavla od O.Broggia Cestu začnete po silnici ven doprava z obce Sutom -doprava směr obec Boreč-1 km- u ovčína na „obchvatu vsi“si nalevo najdete neznačenou cestu k lesu-200 m- který vidíte již od silnice – ke kopci Boreč a v lese brzy narazíte na naučnou stezku, která obchází vrch s informačními tabulemi číslovanými od vesnice Režný újezd směrem k vrcholu. Na vrcholu u zastavení naučné stezky se dozvíte vše o principu zdejších ventarol. Zpět se vraťte po stejné cestě – podle tabulí naučné stezky na její začátek - až do Režného Újezdu a po žluté značce 1 km /silnička v údolí/ se vracíte do obce Boreč – tentokrát projdete obcí a neopouštíte žlutou, se kterou za obcí - podle rozcestníku u posledního plotu - dále zpustlého sadu mírně stoupáte - směr Košťálov. Na ten nemusíte dojít / stále po žluté ještě 1,5 km/, neboť když vyjdete na palouček- po 1 km cesty lesem- na křižovatku lesáckých cest –300 m napravo vidíte nízký Holý vrch / 458 m/ s kruhovým výhledem nad - obcí Sutom. Stojí za to vystoupit na jeho temeno a zapsat do vrcholové knihy. Výhled na údolí Modly, na zříceninu hradu Skalka a na okolní sopečné kužele (Plešivec, Oltářík, trojvrcholová Solanská hora, Hradišťany, Lipská hora) je vynikající. Napravo uvidíte kostel a za ním Penzion u sv.Petra a Pavla. Cestu najdete snadno - zpět na louku mezi lesem a tímto vrškem místně zvaným“ Holáček“- obcházíte jej po lukách směrem k vesnici a míříte ke kostelu - doprava.
Titulek: Výlet Sutom -ŽERNOSEKY -Píšťanské jezero Zasláno: 22.12.2007 11:53:53
Autor: Jitka Otradovcová
Bezvadný výlet na kole s ochutnávkou žernoseckých vín, koupání v jezeře a cesta zpět přes přívoz /jezdí denně a často/z Velkých do Malých Žernosek , přes pozoruhodné Opárenské údolí a hrad Opárno na Bílinku a Režný újezd přes obec Boreč s pozoruhodným kopcem stejného jména - a ještě 1,5 km do ubytování na faře na okraji Sutomi, při kostele sv. Petra a Pavla /památkě chráněném areálu s keramickou dílnou, která pro Vás připraví i krátký program - pokud se předem domluvíte: mob. 606 545 553 /.

Reklama

Píšťanské (Žernosecké) jezero - informace k místu

Píšťanské (Žernosecké) jezero - služby v okolí

Reklama

Kalendář akcí

První návštěvníci po znovuotevření v Zoo Liberec (11.5.2020-31.5.2020)

První návštěvníci po znovuotevření v Zoo Liberec (11.5.2020-31.5.2020) 11.05.2020

Zoo v Liberci se zavřela 13. března a zůstala tak sedm týdnů bez svého h...

Dole v dole...a nejen v tom Kokořínském! (12.5.2020-21.6.2020)

Dole v dole...a nejen v tom Kokořínském! (12.5.2020-21.6.2020) 12.05.2020

Pojedete-li od Mělníka na sever, snadno tento přírodní unikát ujde pozornosti...

Dům matky a Dům syna – Pomník Jana Palacha (16.1.2016-31.12.2020)

Dům matky a Dům syna – Pomník Jana Palacha (16.1.2016-31.12.2020) 16.01.2016

 Umělecké dílo amerického architekta Johna Hejduka, věnované městu Praze...

Výletník doporučuje

Muzeum romské kultury

Muzeum romské kultury

Unikátní muzeum, které bylo otevřeno v roce 1991, leží pouze 10 minut od centra Brna....
Jihočeské zemědělské muzeum o.p.s - Zažijte zemědělství všemi smysly!

Jihočeské zemědělské muzeum o.p.s - Zažijte zemědělství všemi smysly!

Chcete si  vyzkoušet, jak se kdysi žilo a hospodařilo? Co se pěstovalo, jaká zvířata...
Sklářské muzeum Kamenický Šenov

Sklářské muzeum Kamenický Šenov

Sklářské muzeum se nachází v klasicistní budově z roku 1770. Zaměřeno je na ryté a...
Bor

Bor

Bor – město s erbem labutě Normal 0 21...
Muzeum Šumavy Sušice

Muzeum Šumavy Sušice

Sušické muzeum bylo založeno v roce 1880 a dnes sídlí v jednom z nejkrásnějších domů na...

Doporučujeme:

Doporučujeme pro ubytování:

  • V blízkosti Lednicko-valtického areálu se vám nabízí ubytování Mikulov.
  • Pokud si chcete rezervovat ubytování a pěkné chaty a chalupy k pronájmu, doporučujeme Vám navštívit portál MegaUbytko.cz. Najdete zde vše od luxusních penzionů až po levné ubytování v soukromí. Rezervujte si Vaše ubytování ještě dnes přímo u majitele za nejlepší ceny na trhu.