Partner portálu

Reklama

Reklama

Reklama

Chomutov (Město)  - Krušné hory a Podkrušnohoří - střed

Zpět na článek

Počet komentářů: 4

Titulek: Mumie komininíka - Zasláno: 28.11.2007 21:15:03
Autor: Bohacek
kdysi tu bývala v podzemních kryptách kostela S.Ignácek vidění mumie kominíka.Při vymetání komína se ztratil a našli ho až mrtvého mezi mrtvolami v kryptě s ukousanými prsty.Byl pak uložen mezi ostatní vysušené mumie.Celý příběh je dost divný.Proč ho nikdo nesháněl/vždyť to musel někdo vědět - jak v cechu tak ten kdo si ho objednal,většinou chodili také v dvojici/?To ho nikdo neslyšel/hlas v kryptě se dost rozléhá,hlas by byl slyšet i komínem,ťukání je taky slyšet na desku krypty/?Okousané prsty - spíš šlo o zranění při drápání se z komínu a pokus o vysvobození z krypty.Pokud by byl kominík musel by se dostat komínem zase zpět/praxe/.Vše spíše nahrává tomu,že šlo o zloděje který se komínem chtěl dostat k cennostem /možná měl praxi a určitě lezl tak jako kominík/,byl chycen a strčen do krypty mezi mrtvoly za trest.Možná zemřel zakrátko strachy.Mniši když poznali,že je mrtvý tak to navlékli na nešťastnou příhodu.Prostě vražda. Jinak tu straší setnutý mnich.Na staré radnici se nachází Mnichův dvorek/jinak katovský dvoreček - nebyl tu tedy setnut ten mnich?/ na jeho zdi je reliéf s mnichem .Byl tu prý dokonce zazděn/tak si vyber/.Hlavní ale je to,že odtud vyráží na pochůzky po městě/nejčastěji do knihovny,asi dost sečtělý/.Lidi ho ale uvidí fyzicky jen pokud městu hrozí nebezpečí.Zdokumentován je rok 1832 a pak za 3 dny město vyhořelo/ mnichovi - pravému i nepravému dlouho trvalo si připravit požár/.
Titulek: virtuální prohlídka - Zasláno: 26.03.2008 13:37:59
Autor: Bohacek
nezapomeň se podívat na různé pohledy z města,jež jsou 360 stupňové.
Titulek: Naučná stezka Zasláno: 25.07.2007 13:34:32
Autor: p.martinec
Chomutovem prochází Gerstnerova stezka CHOMUTOV - Chomutov má novou zajímavost. Tou je takzvaná Gerstnerova stezka, kterou slavnostně otevřeli představitelé města Chomutova a německého Annabergu. Začíná u knihovny a končí na Blatenské, kde byla kdysi vlaková zastávka. Stezky jsou vlastně dvě, přičemž se jimi mohou pochlubit obě dvě zmíněná města. Zatímco v Chomutově patří jednomu z nejslavnějších rodáků, Františku Josefu Gerstnerovi, v Německu ji věnovali pozdně gotickému malíři Hansi Hessemu. Chomutovská Gerstnerova stezka začíná v areálu jezuitského gymnázia u galerie Lurago. Její začátek je označený tabulí s několikajazyčným popisem. Turisté podle vyobrazené mapky mohou pokračovat k Městskému divadlu, kde je další část stezky a také další tabule s textem. Ten připomíná, že na místě divadla kdysi byl mlýnský náhon. Třetí poslední zastavení lidé najdou na Blatenské ulici. Tabule tam označuje místo, kde bývala železniční zastávka na Duchcovsko-podmokelské dráze. Vedle průmyslové školy (Školní ulice) stojí například jeho socha. Gerstnerova stezka bude navazovat na naučnou stezku v Bezručově údolí.
Titulek: přijď se podívat na tu zrůdnost Zasláno: 2.11.2009 21:18:58
Autor: waketai
tak tady vyrostla zrůdná stavba - nákupní středisko hned vedle historického centra.krásné panorama zaniklo.

Reklama

Chomutov - informace k místu

Chomutov - služby v okolí

Turistická mapa ČR - Chomutov

Čekejte prosím, nahrávám data
Načítám

Reklama

Kalendář akcí

První návštěvníci po znovuotevření v Zoo Liberec (11.5.2020-31.5.2020)

První návštěvníci po znovuotevření v Zoo Liberec (11.5.2020-31.5.2020) 11.05.2020

Zoo v Liberci se zavřela 13. března a zůstala tak sedm týdnů bez svého h...

Dole v dole...a nejen v tom Kokořínském! (12.5.2020-21.6.2020)

Dole v dole...a nejen v tom Kokořínském! (12.5.2020-21.6.2020) 12.05.2020

Pojedete-li od Mělníka na sever, snadno tento přírodní unikát ujde pozornosti...

Dům matky a Dům syna – Pomník Jana Palacha (16.1.2016-31.12.2020)

Dům matky a Dům syna – Pomník Jana Palacha (16.1.2016-31.12.2020) 16.01.2016

 Umělecké dílo amerického architekta Johna Hejduka, věnované městu Praze...

Výletník doporučuje

Hrádek nad Nisou

Hrádek nad Nisou

Hrádek nad Nisou - město v srdci Trojzemí Na okraji Lužických hor v Žitavské pánvi se...

Doporučujeme pro ubytování:

  • V blízkosti Lednicko-valtického areálu se vám nabízí ubytování Mikulov.
  • Pokud si chcete rezervovat ubytování a pěkné chaty a chalupy k pronájmu, doporučujeme Vám navštívit portál MegaUbytko.cz. Najdete zde vše od luxusních penzionů až po levné ubytování v soukromí. Rezervujte si Vaše ubytování ještě dnes přímo u majitele za nejlepší ceny na trhu.